CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18624|Reply: 18

Rasa sukar nak bernafas

Salam semua.........

Saja nak kongsi...ada sesapa tak kalau bernafas tu rasa tak berapa lancar..mcm 1 lubang hidung je yg keluar udara....secara berselang seli..

Aku pernah check kat doktor pakar dan pernah buat endoskopik pakai wayar tu masuk lubang hidung tapi doktor pakar tu kata takde apa2 yg blok....Heran gak aku sbb aku rasa pernafasan aku tak lancar...rasa sesak nafas kadang2......

Masalah ni rasanya dah berbelas2 tahun aku tanggung...takkan sampai ke tua mcm ni.....

Nak try gak kalau2 ada ubatan @ supplemen yg mujarab utk settle masalah ni....Tolong para doktor kat sini.......Paling aku takut nanti tiba2 aku sesak nafas yang boleh mengancam nyawaku........

kita memang bernafas guna satu lubang hidung pun pada satu masa

mmg normal mcm tu ke...????

Betul, memang pernah terjadi kat aku jugak. Terutamanya masa selsema dan hingus banyak. Aku terpaksa tidur mengiring untuk pastikan salah satu lubang hidung terbuka. Jadi certain2 time je la jadik gitu.
Tapi tak tahu jugaklah, kadang-kadang kalau perut penuh dan kita duduk kat tempat yang panas, macam pernafasan tak dapat berjalan dengan betul. Rasa macam nak pitam pun ada.  Normalkah kita?

Salam semua.........

Saja nak kongsi...ada sesapa tak kalau bernafas tu rasa tak berapa lancar..m ...
cikguranggi Post at 30-5-2010 22:39

ade kes same cam kawan aku..
slalu sesak nafas tapi pas makan..
die wat ultra sound.. ade batu dlm hempedu!
try laa cikgu.. nak lagik best kalu wat MRI..

salam ....
alamak kes cm mas gak ar ...tapi mas nyer kesukaran bernafas
jadi dengan tiba2 ...semalam baru jadi lagi ...masa tgh tido ...
rasa cm berat sgt jantung nak pam oksigen ...
mas punyer la tenangkan diri ...then adik mas tegur muka mas pucat sgt ...
cuak gak tau tapi mas rehat n duk diam2.....

cm sakit jantung jer ...tapi mas muda lagi baru 24 tahun ...
ujian apa utk mas kali ni ....

Follow Us
Reply 6# mastikaratu

U pergi buat ecg Mas tengok jantung normal ker tak or angin gastric kita yang buat kita rasa begitu

Reply  mastikaratu

U pergi buat ecg Mas tengok jantung normal ker tak or angin gastric kit ...
jlocute Post at 1-6-2010 22:07

ecg ???
erm check up jantung ya ....mas harap sgt tak ader apa2 ..
tapi nak tambah skit mas programmer system leh memberi kesan kepada
jantung tak bagi kerja yg strees ni

walaupun ni bod perubatan ..rasanya relevan juga tips ni ... kiranya untuk legakan hati atau kawal perasaan panik sementara  cari  ubat   bila dada tetiba rasa sikit dan susah nak bernafas...

kalau tetiba dada berdebar, telinga berdesing dsb tu cuba letak tgn kanan kat area hati pastu baca al insyirah [aka alamnasyhrah ] beberapa kali..

Amalan Habib Nuh : Untuk ketenangan Hati
Sekiranya tiba-tiba terasa dadamu berombak-ombak, hati tidak tenang atau telinga terasa berdesing, sebaiknya dirikan solat sunat dua rakaat dan kemudian letak telapak tangan kanan ke dada sebelah kiri. Dengan satu nafas bacalah ayat ini yakni surah Al Insyiraah...

petikan dari : Gemersik Sufi: Amalan Perisai Ghaib : Qari Allahyarham Ustaz Asri Ibrahim

kredit to limaukasturi

bukan ciri2 asthma ker tu?

It could be deviated septum kot. Aku pernah bertahun-tahun ada problem mcm kamu ni i thought i got resdung. Macam-macam ubat spray aku try and sampai pigi ubat kampung masukkan sirih dalam hidung(pedih banget).
Last Feb aku decided buat operation untuk luruskan tulang tengah hidung selepas diberi beberapa ubat dan spray oleh doktor n sekarang alhamdulillah dua hidung boleh bernafas. Sometime blocked juga tapi not as bad like before and i think it got to do with our jaw jugak.

Reply 11# toledo

toledo......mcm mana nak luruskan tulang hidung....melalui operation ke..?? sakit tak..??

BTW hidung sy nih bukan jenis lurus...dia ada bengkok sikit mcm buah jambu la ni...bukan hidung mcm mat2 bangla tu.....
dulu pernah check kat doktor pakar kerajaan, dia kata ada tulang blok @ bengkok sket.....tapi rasa tak puas hati gi pulak pakar swasta buat endoskopik..tapi doc kata takde apa2....pelik...!! gi lagi sekali hospital lain doktor tu suluh jek tang luar and then kata ada minor resdung pulak...mana satu yg betul ntah....

rasa tak sanggup lagi tanggung mende ni......pakai ubat sembur rhinocort pun tak berkesan juga....

Reply 9# ea208964

TQVM.....!! good info...InsyaAllah...........

Reply 12# cikguranggi
Boleh jadi hidung bengkok dan ada allergy jugak. I've done alot of research tentang problem ni. Kalau hidung kita bengkok memang terasa tersumbat sebab ia akan membengkak dan menjadikan satu lump atau ketumbuhan didalam membuatkan hidung kita tersumbat. Untuk memastikan lagi if your septum tu bengkok you will terasa more tersumbat selepas anda senyum and cuba lihat depan cermin bila anda senyum kalau nampak bengkok tulang hidung confirm u ada deviated septum problem. Cuba google deviated septum.
*Cuba cari floxinase nasal spray or oxy-nase nose drop. Try bende ni dulu kalau ok tak payah buat operation. I'm suffering from depression selepas operation sebab perubahan pada hidung saya.

Reply 14# toledo

apa yg berubah pada hidung U tu sampai mcm tu sekali???

cekgu,
masa cekgu ambil wudhu,
cube cekgu korek2 sket hidung tuh,
masukkan air dan hembus..
ntah2 cuma takat banyak mucus atau tahi hidung aje..

bernafas x boleh

Reply 16# dune1989

ada gak buat mcm tuh dune.......tapi mcm tak berkesan jek.......

redha ajelah Allah dah bagi penyakit ni........asal sihat udah le........just rasa tak selesa je la...

Reply  dune1989

ada gak buat mcm tuh dune.......tapi mcm tak berkesan jek.......

redha  ...
cikguranggi Post at 4-6-2010 11:52 PM

ermm..takpe la klu begitu..sian cikgu..dah jumpe dr pon tak tahu lagi ye apa problem..
ermm..takpe cikgu kesakitan itu kifarah dosa..

sabar ye