CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KimoraHakim

Korang Lalu ke Makan Nasi, Telor dan Kicap?

alhamdulillah...korang betul betul lelaki sejati..hahahah bukan apa..kalau dapat isteri nanti senang hati dia sebab korang tak memilih makanan...
isteri : yang, i penat la nak masak malam ni..
laki : tak pe la..kita makan kat luar
isteri : membazir...i masak nasi and telor dadar, boleh?
laki : alrite..no problem...

Rate

1

tuh la makanan fav kut.. makan nasi telur n kicap

cukup dah..
sosimple Post at 28-5-2010 18:08

yang penting kenyang....much better than KFC or mamak, rite?

kira sedap la tu...semua ada..nasi ada karbohidrat,telor ada protein,kicap usah ckp la..
sehingga menjilat jari..

sedapnyer nasi pnas2 ngan telur mata..tmbh lak sos n kicap...dulu2 time kecik klu mkn cmni dah sedap sgt rsanya...

makanan ruji masa bujang tu..
telor goreng ngan kicap..
pehhh

saje je nak tanya korang kat sini mana mana yang berkerjaya, gaji besar, tapi bujang, korang boleh tak makan nasi campur kicap dan telor mata? bukan apa...last week, aku rasa mcm malas nak kuar makan kat kedai, masak memang aku malas..dan aku pulak single and duduk sorang..so bila perut dah lapar, aku cuba la masak nasi..kebetulan stok makanan apa pun tak de..maggi pun takde..yang ada beras yang aku beli puasa tahun lepas dan telur je
KimoraHakim Post at 28-5-2010 12:01 PM

kalau telur pun stok yang beli puasa tahun lepas lagi sedap tu.....

Follow Us

dulu masa sekolah memang dok dgn nenek psl dekat dgn sekolah, jd biasa masak sendiri nasik goreng, ikan bilis goreng & kicap...sedap ajer....kadang2 masak bubur nasik biar cair sikit, cmpur kicap & ikan bilis goreng memang mabeles...

cuma sekarang bila dah bekerja memang terlampau malas nak memasak, jd seminggu sekali dapur nak berasap pun memang susah, itu pun masak mee sedap, jarang makan mee segera

tiap2 hari makan kat luar ajer...kalau sehari RM15, sebulan dah RM450 utk bekpes, lunch & mkn malam...kalaulah reti masak mesti leh jimat duit

Rate

1

pasal malas masak & jarang makan megi, jadi beli koko krunch & susu ducth lady stok banyak2 dalam peti ais, jadi kalau lapar tak payah nak masak makan tu ajer

bagi aku kalo nasi, telur ngan kicap nie pun dah kire orait, mase duk rumah bujang dlu pun ada 1 sem tu masak kat rumah je. mmg jimat r, makan plak tu byk la jugak. kadang2 rase mcm kat rumah je coz makan lauk sambal telur, sayur campur, ayam masak merah, ikan goreng....rindu plak time tu, cume penat skit sebab yg masak 3 org je tapi yg makan 11 org

dulu masa sekolah memang dok dgn nenek psl dekat dgn sekolah, jd biasa masak sendiri nasik gore ...
buDak_gaTaL Post at 28-5-2010 20:32

Masalahnya, bukan persoalan reti or tak reti nak masak....

Tapi malas nak masak... Memasak satu hal... nak prepare bahan bahan satu hal... lepas tu, nak mengemas satu hal (before masak dan selepas masak)... dan nak membasuh lak satu hal (paling aku malas nak buat)... Sesapa yang bekerja... tak kisah ar kerja ikut opis hour ker or keje masa tak menentu ker... biler time cuti or rehat adalah masa untuk bersantai dan berehat sakan... Aku, kalu dah malas nak masak... memang malas giler... even nak masak air pun malas... . Pasal tu beli barang kering yang tak yah nak dimasak... bukak, teruih mamam...

Masalahnya, bukan persoalan reti or tak reti nak masak....

Tapi malas nak masak... Memasak sa ...
HaMiZiE Post at 28-5-2010 09:01 PM

setuju...nak sedia bahan2 lagi...kemas2 balik lagi...dah ler penat balik keje kesian teruna suci mcm kita ni masak makan sensorang plak tu

baik beli kat luar, sambil2 main mata dengan awek amik order tu

tapau bwk balik umah terus mkn sambil main barn buddy

setuju...nak sedia bahan2 lagi...kemas2 balik lagi...dah ler penat balik keje kesian  ...
buDak_gaTaL Post at 28-5-2010 21:04

wei...ko tapaw awek yang ambik order tu sekali tak??? ...

Reply 29# card_reader

bagi aku kalo nasi, telur ngan kicap nie pun dah kire orait, mase duk rumah bujang dlu pun ada 1 sem tu masak kat rumah je. mmg jimat r, makan plak tu byk la jugak. kadang2 rase mcm kat rumah je coz makan lauk sambal telur, sayur campur, ayam masak merah, ikan goreng....rindu plak time tu, cume penat skit sebab yg masak 3 org je tapi yg makan 11 org

wah...ko tmasuk dlm 3 org tu x? aku time kat umah sewa dulu..member yg masak...aku tlg makan jer....aku mmg fail2 bab2 masak..kalo tgk ropa aku..musti org igt jenis popuan yg pandai memasak..tp hampeh..pegang pisau pon jakun jer..

Reply 31# buDak_gaTaL

sempat lg usha awek..

Reply 33# cik_kiah  

aku takat tolong2 ngan buat air, masak aku mmg fail......ko takat pegang pisau pun jakun kire parah la, ada pompuan sekelas ngan aku siang ikan pun x reti. nak siang ikan sampai kaki nek atas sinki. gilos betui dieorg nie....

Reply 35# card_reader

aku takat tolong2 ngan buat air, masak aku mmg fail......ko takat pegang pisau pun jakun kire parah la, ada pompuan sekelas ngan aku siang ikan pun x reti. nak siang ikan sampai kaki nek atas sinki. gilos betui dieorg nie....

...lawak gilos seyh kwn ko tu...mcm nak siang manusia pulok..

kalau telur pun stok yang beli puasa tahun lepas lagi sedap tu.....
Hang Post at 28-5-2010 20:31

ha ha...dah jadi anak bapak ayam kot...heheh

bagi aku kalo nasi, telur ngan kicap nie pun dah kire orait, mase duk rumah bujang dlu pun ada 1 sem ...
card_reader Post at 28-5-2010 20:53

samala...time aku study dulu pun sama...hari hari masak kat umah...memang jimat gila...

Reply  buDak_gaTaL

sempat lg usha awek..
cik_kiah Post at 28-5-2010 09:13 PM

awek tu yang usha BG

wei...ko tapaw awek yang ambik order tu sekali tak???  ...
HaMiZiE Post at 28-5-2010 09:08 PM

tak boleh...awek tu bini orang