CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

tak lama lagi jalan kat bukit putus ni akan jadi mcm jalan lama bentong-kl tu. terpinggir dan sayup aje. tapi jalan lama bentong-kl tu lagi teruk sbb sempit dan takde penghadang tepi

banyak eksiden kat sini ekk...byklah nyawa yg melayang
nazurah Post at 30-5-2010 09:10

haa..arwah ne yang deyen mention kek page 1tuh..tapi membe deyen cakap badan ey takdo la toghuk ko po, luko2 sket ngan calar2 bala yo,tapi kecederaan dalaman agak ey yg buek arwah meningga..

mase aruah m.kng aku meninggal nk blik bahau kol 2@3am..lalu bukit putus,bau kemiyan..ttbe bulu rome,naek..aku smpi bahau tutup muke ngn batal..mmg seram mse tu

seumur hidup baru sekali lalu bukit putus tu pun bila dah besar walaupun dok sban..abang saya kerap lalu bukit putus ni naik motor je zaman bujang dia..dia keja kat mana tah..tapi one day ni dlm kul 9 mlm dia lalu bukit putus dia terpaksa berhenti..dia cerita ada orang halus melintas jalan kat bukit putus tu..halus ni small tiny gitu lah berderet2 lintas jalan..sekejap je..sampai rumah dia terus cite kat mak. saya tengah study kat meja makan dgr je lah tak ada tanya apa pun

ok..ni nak tanye la kat korang yg penah lalu highway baru kat bukit putus tu.. kalu dtg dari arah somban, pasan tak ada rumah kayu kaler oren kat belah kiri?? cantik gak rumah tu tp kita slalu tak pasan sbb kat situ biasanya kita bawak laju..
ada org cakap, rumah tu dibina utk menempatkan 'mende2' kat bukit putus tu...wallahualam la..aku tak pasti betul ke tak tp kalu dipikir logik , sape la nak bina rumah betul2 tepi highway tu ngan takde jalan ape pun utk p ke sane..penuh semak samun je.. cube korang tgk rumah tu nnt kalu lalu ye..

Reply 105# oceanflavour

rumah tue ada sorang lawyer india yang punyer...
skrg dia dah buat tembok, sbb dr jalan kita boleh nampak dalam rumah tue...
tapi dulu pernah dengar yg tempat tue dulu nak buat tempat perkuburan india mcm taman peringatan nilai,
tapi tak dapat kebenaran pihak berkuasa...

Follow Us
Dulu selalu kena lalu BP nih sebab ayah kena tukar ker Serting.

Tak suka lalu sini coz klu tak cukup ketahanan badan leh muntah hehe.

Rasa nama BP nih pasal bentuk bukit nih kot terputus2. Kalau area BP nih seram...Air Terjun Ulu Bendul (betul ker nama nih, sori klu salah) camner pulak?

Reply 106# cicit_bador
... bukan ke rumah lawyer tu sebelah kanan kalau datang dari soromban?
tapi memang betul la dah dinaikkan tembok.

semalam pegi muzium negara
ada batu megalith dari kuala pilah yang dipamerkan
~sori,takde kene mengena ngan bukit putus ~

Reply 107# meya

ohh betul Bukit Putus ni ..jalan yg nak pegi ke Ulu Bendul tu ... dulu biasa guna jalan kat ctuh sbb dari hiway muadzam nak balik ke pd .. tak silap mmg ikut jalan tu kan ... kdg2 pagi2 buter lalu tapi mmg suspen rasa macam nyawa dihujung gaung je

tapi bestnya ..tenang dan menghijau pemandangan  sepanjang perjalanan ..

..dan percentage nak arwah pon tinggi kat sini..
taun lepas,membe punye kawan eksiden kat sin ...
cmf_bonas Post at 26-5-2010 22:03

aduhhhh...tak lalu nk kira dah baper bnyk nyawa psl eksiden dah melayang kat sini...dari aku budak smpai la ni dah dua anak...:re:

kampung aku pun kat kuala pilah...selama aku lalu kat bukit putus tu tak penah la pulak kena pape..cume aku ade dengar cite je la..bola2 api selalu muncul kat situ...tatau la..mulut orang kan..wallahualam...

kekadang aku rasa sedih gak dah tinggal dah bukit putus ni...
patut wat sesuatu la psl bukit putus ni...macam glemerkan balik..adakan drift ke...
aku selalu bayangkan bukit putus nih cam mount akina... sape2 yg rasa diri itu terer giler cam takumi silalah pamerkan bakat tu...
aku rasa ramai drifter berbakat kat mesia ni...kan?kan?...

1st time lalu sini kol 2 @ 3 pagi kot...
1 kereta dgn famili kawan baik...
famili dia mmg suka jalan tgh2 mlm...
masa tu nak pegi chini...
kat area bukit putus ni la....tiba2 ade 1 kereta buruk potong kereta kitorg....
keta tu mmg buruk giler...slow je dia jalan..tp ble plak dia potong kitorg...
masa kereta tu potong kami semua toleh la kat kereta tu...
tgk2 takde driver...tp kami semua diam jer...
sampai kat muadzam...baru bersuara...semua dalam kereta tu nampak...kereta tu jalan takde driver...

asal usul nama bukit putus ni bukan ke joman dulu2 masa british ke apa tah, ada org tempatan berperang dgn org puteh kat situ, ramai putus kepala?

wallahua'lam

rileks la bro..haha i know that la..
becos the pronounce is in short term BP,
I always think B ...
dune1989 Post at 27-5-2010 15:52

I dunno why tp aku mmg gelak mcm org gila dah dkt opis ni. Xde la lawak mane pun...

Reply 4# unekspekted

Braninye ko.... suspen sungguh nih crite misteri ko tak gerun ke

Reply 101# cmf_fatt

tapi jalan lama bentong-kl ni best.....sejuk je walaupon waktu tghari, mgkn sbb byk pokok kot

Bukit Putus skrg dah tggal kenangan.since siapnye hiway baru tu,aku dah x lalu kat situ dah.sepanjang 30 tahun aku lalu lalang kat situ,Alhamdulillah xde lak kejadian pelik yang tjadi kat aku.tp mengikut citer uwan aku,BP ni bentuknyer berlingkar-lingkar sebab ade ular besar bertapa kat situ.tu sebab bentuknyer mcm ular jek.kalau time hujan lebat n ade petir n kilat,uwan aku ckp kat situ bergegar.ular tu bergerak katenyer.ntahla betul ke tak...mitos jek kot.tp zaman komunis dlu2,kat situ memang jadi port komunis bersembunyi.so bykla mangsa2 yang jadi korban komunis ni kat situ.maybe sbb tu BP tu byk penunggu kot....
            Wiken lepas aku jumpe member aku.die bawak la kwn die.tibe2 kwn die tu cite pasal BP ni.dia ckp ade satu malam tu,die dgn kwn2 naik satu keta lalu kat BP.tb2 otw kat BP tu,diorg nampak satu batu besar bergolek dr atas bukit kat BP tu masuk dlm gaung.masa lalu betul2 dpn diorg,kat atas batu tu diorang nampak ade satu lembaga bertenggek.kepala bentuk mcm segitiga n mata lembaga tu tepat pandang diorg.semua senyap jek sbb ketakutan...smpai kat destinasi diorg,baru sume berani bukak mulut.
          Seram jek aku dengar....Wallahualam...

Reply  cicit_bador
... bukan ke rumah lawyer tu sebelah kanan kalau datang dari soromban?
tapi  ...
stroberi_80 Post at 31-5-2010 08:46

rumah loyer mane lak? rumah tu rumah kayu...kecik je, tak beso..n mmg belah kiri kalu datang dari arah seremban... ni kat highway baru tu kan?? penuh semak samun kat sekeliling rumah tu.. tp nak claer view,tgk bila datang dari arah pilah.... kalu dr arah pilah mmg la belah kanan...