CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

Reply 58# makadek

lawak ka....

aku rasa itu idea spontan sbb cuak ter'pancit' kat BP tuh....

kalo lalu jln tu nak ke arah seremban..akan nampak sign TERIMA KASIH kat tepi bukit (alah yg mcm signboard HOLLYWOOD). Org kata kalo lalu magrib sign tu bertukar
TERIMA KASIHI

huuiiihh..KG aku kat batu kikir..so mmg tiap2 tahun la blik lalu BP ni...tpi setakat 17 tahun aku idop ni..x pernah nmpak ape2 lgi..tpi ni kisah sedara aku..pgi tu arwah makcik aku meninggal..so mlm tu wat la kenduri bagai3..then sedara aku ni kne blik mlm tu jugak..esok nye ade hal apetah..alkisah nye lalu la BP ni..lebih kurang kol 12.30 kot..tgh syok2 jalan..skali nmpak org pengang helmet da....yg x leh blah..org pengang helmet ni siap tahan lgi..sedara aku wat dek je la..skali lalu tepi..hambik ko..mata terkeluar..mulut terkeluar...bagai2 keluar..esok pgi dier cita kat kitorang...demam jugak kot..

bpak aku cita pulak..kat situ byk hantu sbb ramai org buang hantu diorang kat situ..biasa la org dulu2..ade join silat bagai2..so mesti ade bele2 kan..so sebelom diorang pencen..ramai yg buang hantu diorang kat BP ..tu dri cite bpak aku la..x tau betol atau x

buang hantu dekat BP?
stesen minyak BP(British Petroleum)
pasni bankrap la BP,
baru nak isi minyak dah antu berjela2 kat stesen tuh..

tapi yg aku perasan selama duk kat Pilah tuh...

walaupun kwasan rumahnya cantik (halaman), mmg aku akui aku tertarik....
tapi kalu masuk bab suasana rumah ala tradisional (minangkabau)... mmg nampak seram la...
cam suram jer....

pernah aku masuk larian komanwelth (Pilah-Sri Menanti).... perghkk.. cam angker la umah2 stail cam nie... tak tau napa....

Reply 61# Chek_am8848

lawak la..ayat ko tu..aku dpt byngkan betapa pikapnyer otak kwn ko tuh....sampai leh leh amik rumput2 sumbat lam taya..aku pon x te pk nk wat cam tuh..huhuhuhuhuh

buang hantu dekat BP?
stesen minyak BP(British Petroleum)
pasni bankrap la BP,
baru nak isi m ...
dune1989 Post at 27-5-2010 15:30

bukit putus la samdol oiii...

Follow Us
bukit putus la samdol oiii...
th3najman Post at 27-5-2010 03:51 PM

rileks la bro..haha i know that la..
becos the pronounce is in short term BP,
I always think BP petrol station..

hahha...so ade sape2 nak share citer bukit mantin plak ??

thanks moderator for the tacang..hihiih...

tapi kat area rumah kapmung kat jalan pilah tu cam menarik & anker gak.
selain daripada rumah lama yang masih kekalkan imej atap minangkabau,
kat pilah gak banyak tapak megatilik (camni ke eje dia )
mende ni tak salah aku ialah batu hidup
dia akan tumbuh meninggi cam pokok,tapi lambat la
yang korang nampak cam nisan kubur lama tu,mende alah ni la.

kalu aku blk kg aku kat felda keratong.. mmg la lalu BP ni dr thn 98' lg.. skg ni dah ade hway bru, byk lak yg aku tgk org "test power" keta masing2.. tp stakat ni dr dlu hgga hway baru ni ade, x pnah lg nmpk apape yg pelik.. Alhamdulillah.. (w/pun mmg hobi aku blk lps kul 12tgh mlm+smpai kg dlm 2 1/2 jam jer). alasan sbb keta x byk cuma kna jaga2 dgn lembu suka parking tgh jln jer..

harap2 family aku dilindungi la hendaknya...

Reply 70# misnadie

dah ada highway....? menarik....

12 tahun lepas aku slalu ulang alik Pilah -> Bahau -> Keratong 1

sekarang da bukak jalan baru pun,cuak gak
sape penah lalu Bukit Tangga?ade cite pape tak?

...
tajul186 Post at 27-5-2010 15:20

Bukit Tangga ni siang pun ngeri sebab tak da keta lalu, suasana ala2 samar2 & sejuk sebab atas gunung & keliling hutan tebal

Dulu ada satu otai ni cite yang dia keja kat Seremban, tapi kalau balik malam2 ke Jelebu dia tak pasang lampu motor dia, ikut cahaya bulan aje. Aku tanya kenapa laks?

Dia kata kalau pasang lampu motor tu takut tersuluh cik pon hehe

Reply 62# beg

terima kasihi
serembani
    naper selalunyer dia tambah "I"? apa kene mengena?

Reply  beg

terima kasihi
serembani
    naper selalunyer dia tambah "I"? apa kene mengena?
batuk Post at 27-5-2010 16:47

SEREMBANI, dimana I ialah seekor pocong dok lepak tepi tulisan sebesar tulisan HOLLYWOOD kat bukit itu.

aku kampung kat jelebu,so lalu gak la Bukit Putus ni selain Bukit Tangga ( seremban-jelabu).
ni cit ...
tajul186 Post at 27-5-2010 12:45
sama ar ngan cite yg ak dengar..

so far takda plak aku pernah nampak hantu atau jeepers creepers kat bukit putus nih....
rumah wan/atuk aku kat kuala pilah kadang-kadang belasah gak balik kampung sorang-sorang pukul 3 pagi kalau ada kenduri apa-apa kat kampung....
selalunya aku bukak tingkap dan hisap rokok masa time selekoh2 tuh sebab lembab banyak kereta kat depan esp kalau besoknya hari cuti....tak pernah terpikir lak ada hantu ker apa ntah.....
yang pasti sepanjang hidup aku lalui tempat nih, dah banyak kali face accidents atau tanah runtuh kat situ....
yang paling ngeri masa aku kecik aku ternampak bas "starise" tuh masuk gaung, dengarnya ada beberapa orang yang mati....dari atas aku dapat dengar orang mintak tolong dari bawah gaung tuh....masa tuh aku naik bas united...
kalau setakat mat motor tuh, ada yang aku terjumpa kepala dah takda masuk bawah treller, darah nya pulak terpecik kat jalan-jalan tuh.....memang mat-mat motor selalu arwah kat bukit putus nih tatau apsal....
tanah runtuh tuh selalu gak berlaku, ada satu kest tuh satu keluarga kena timbus dengan tanah runtuh tuh, satu keluarga arwah...aku ada lalu jalan tuh masa tuh....
selalu kalau ada kes-kes macam nih memang jem gila laaa.... ada yang terpaksa patah balik ikut jalan tampin untuk ke seremban atau kuala pilah kalau dah sampai 3 jam tak lepas2 gak bukit putus nih.....

jalan bukit putus sekarang?
sekarang dah ada jalan baru straight bypass bukit putus...
jalan bukit putus wujud lagi tapi dah macam takda orang guna....
bulan lepas aku drive dari kuala pilah heading northbound ke seremban lalu jalan baru tuh dalam pukul 11 malam....aku ada perasan jalan bukit putus lama tuh gelap semacam dan dah banyak semak-samun....kalau dulu pukul 3 pagi pun still meriah dengan lori2, kereta2 dan lampu2 jalan, sekarang lampu2 jalan tuh pun dah takder.... semua tiang2 elektrik esp untuk lampu2 jalan semua dah ikut jalan baru tuh.... memang nampak angker laaa....
aku rasa dalam sehari maybe tak sampai 5 kenderaan yang lalu jalan bukit putus lama tuh... memang suram giler dudes....

Rate

1

aku lepas ada jalan baru ni, dh tak guna langsung BP ni. tp mmg best la drive kt BP coz boleh drift, hehehe. So far, alhamdulillah tak pernah alami benda2 seram ni. mintak dijauhkan la

kakak aku ckp, since ada jalan baru ni, BP mcm dah tak selamat lg coz ada samseng/ perompak dok tahan org coz jalan tu dah sunyi kan. diaorg pretend wat keta rosak tgh jalan2..tak tau la sejauh mana kebenaran citer ni

cian monyet2 kt BP tu coz dh takde sapa nak bg makanan kt diaorg

kalau nak ke seremban, jangan nak memandai ikut simpang kiri, better jalan terus lalu highway baru....
kang tak pepasal jer....

salah satu kemalangan kecil di jalan bukit putus lama...

jalan lama Bukit Putus yang kini sunyi....