CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaza_bunny

!!!HINA SGT KE PREMPUAN GEMUK D MATA LELAKI???

kurus kering pun klu ketiak masam buat apa.

aku suka ape awek chubby2 neh... heh heh

pompuan gemuk hina dimata lelaki-- kalau dia buat perkara terhina.

NAK TAU APA PENDAPAT LELAKI TTG PREMPUAN GEMUK/BDN BSR,,,ADAKAN ITU SATU KECACATAN YG KORANG X LEH T ...
zaza_bunny Post at 19-5-2010 00:36

jgn la rasa down sgt sbb gemok...tp kalo leh berusaha kuruskan la badan tu
jaga diet n eksesais....biar nnt yg menghina tu kagum tgk....
suatu waktu dulu ku pun pernah gemok....86kg....

pe de hal gemuk ke kurus...janji sihat, kemas, baek, pndai jg diri...
kurus pn kalo pangai x elok, x guna gk...tp gemuk pn bia la ade bentuk ckt, baru nmpak sihat je..kalo gedebe (err maaf) 2 mcm terlebih bnyk penyakit je..kwn aku pn ramai gk yg suka gurl gemok, x suka kurus keding...cuma kalo gemuk, elok la jg makan ckt, jgn la hbs mkanan pkwe 2 disapu..huhu mcm kwn aku sorang 2, smpai kurus coz awek die kuat mkn, ngan mknan die punya pn kna kebas..hehehe
igt, gemuk xpe, asalkn kemas, sihat..sedap ckt mate memandang,.gemuk pn cute pe..

Thanks coz sudi bg pandangan msg2... Tapi klau korang nak tau, sy ni x pernah kurus sejak lahir samp ...
zaza_bunny Post at 20-5-2010 00:39

kecian ko...tp nasihat aku, elok gk ko diet..tp jgn la smpai memudaratkan diri..kwn2 aku rmai je gemuk, dorang
ok je pn..mybe sbb ko tlalu rs rendah diri, jd la cm2..kalo ko ade keyakinan, ko xkn kisah 2 sume...and kwn ko pn
xkn ade diskriminasi kt ko..kwn aku gurl ni, gemuk dari kecik, ade je laki nk...da kwen pn ms umo die 24..
yg lagi sorang, gemuk giler gk, tp baek, lembut, bf die syg giler pn kt die,.bagi aku la, the important is yakin pd diri
sendiri,. jg pemakanan , nt diabetes...

Follow Us
TT dulu aku pun gemuk gak
skrg ni dah slim down sikit tapi xdelah kurus sangat cam model2
aku menyelimkan diri sikit sebab ayahku dah bising walau lakiku xkisah
xkisahlah gemuk atau kurus, yang penting tahap kesihatan tu ok

Reply 8# sultana

xleh le nak pakai 1 parameter je
    kalo gemuk maknenye x pandai urus diri
    yg lawa2 dressed up
    tp rumah lintang pukang tuh..
    dimaafkan lah ye-pasal depa cantik?
    tp mmg ye pun
    org slim n cantik mmg byk kelebihan berbanding yang gemuk...

Reply 228# missmarvolo

Itu tgk lah sesetengah lelaki berpendapat gitu. Gemuk, tak kira lah lelaki ke pompuan memang dipandang 'lain'. Bak kata kawan2 cina saya, benda pertama orang nampak ialah penampilan kita, gemuk ke kurus, cantik ke lawa. First impression is important kan orang kata. Orang tak tengok dulu samada dia pandai kemas umah ke, pandai masak ke, baik hati ke.

Dulu saya pernah keluar ngan satu lelaki ni. Dia kategori gemuk lah jugak. Tapi jenis baik. Ada member satu rumah saya leh tanya gini " hang tak rasa malu ka keluar ngan abg ..... ? Ya lah dia kan gemuk" Terkedu saya dengar soklan dia. Saya tak terpikir pun malu atau tidak.  Padahal si penanya pun tak le slim mana pun. Cuma tak kategori obese jek. Kesian kan lelaki atau pompuan gemuk? Biar lah baik mana pun, benda pertama orang nilai ialah bentuk badan.

aku tak leh terima kalau teman hidup atau makwe gemuk,memang kriteria pertama mesti lentik badan tu pastu baru yang lain lain .

aku tak leh terima kalau teman hidup atau makwe gemuk,memang kriteria pertama mesti lentik badan tu  ...
ulartedung Post at 20-7-2010 18:37

statement....spai takleh nak terima ekkkk.....

gemok ka kurus ka, semua tu ada kelebihan dan kekurangan. manusia tak pernah puas dengan apa yang ada. pada yang memiliki gf atau wife gemok derang rasa macam hidup terhimpit dan nakkan gf atau wife yang kurus pula, begitu juga sebaliknya.yang kurus macam tak puas katanya...ada ada je yang kurang

gemok ka kurus ka, semua tu ada kelebihan dan kekurangan. manusia tak pernah puas dengan apa yang ad ...
king\'s Post at 20-7-2010 21:24

terharu sangat dengan setetmen habang king..

Reply  missmarvolo

Itu tgk lah sesetengah lelaki berpendapat gitu. Gemuk, tak kira lah lel ...
sultana Post at 20-7-2010 17:55

xpelah cik sultana...
    akhirnye terpulang pada niat masing2..
    biar cantik even perangai ke laut
    kire cari pasangan nak yg boleh jd trofi utk ditayang2
    kalo fizikal kurg tp perangai ok n btanggngjwb
    tu utk org yg berniat nak ada pertalian yang lebih dari sekadar jasad
    betul 1st impression tu pntg
    tp capabiities, brains ttp esen terpenting utk kehidupan...

gemuk...............jugak....dulu..............tapi still ade daya penarik

kawen jugak saya ngan hubby yg kurus kering

gemok ada 2 jenis;

1. genetik/baka ....tak boleh  buat apa dah.

2.perangai/ gaya hidup ....yang ni janganlah blame orang lain. Kajian UN Food Organisation menyatakan, setiap hari tidak kurang 300 juta penduduk dunia yang kebulur tak makan.

Just want to share... ni citer kisah benar dari past life my husband...

Sebelum dia kawin ngan aku... dia ada GF, badan gemoksss, mmg kuat makan... BF (my husband la..) tk order lg... dia dh order dlu... makan dlu... makanan BF dia yg habiskan... TAPI... SETIAAAAAA SANGATTT... dia jaga sangat BF dia....

Then... dun knw y... diorg break off... then... my husband kawan lak ngan sorg ppuan lain... kurus melentik, cantik, superb... keja secretary dari satu company ni... sayangnya... terlalu sosial.. mata duitan.... and then... ppuan simpanan bos dia lak tu...

So... bila my husband (masa tu status dia, BF aku la...) share mende ni... aku just bgtau dia... ppuan cantik tk semestinya cantik serba serbi... memang lelaki bangga tayang ke hulu hilir, bijik mata pun sedap pandang tgk GF sendiri cantik... TAPI... hati tu tenteram ke??? Berbeza lak ngan GF badan gemok... tp... hati tenang je... sebab ada orang jaga... setia lak tu... pendekata... klu BF p outstation pun... dia yakin... GF dia tk akan curang!  Dan... mende ni diakui husband aku....

correction.. (most) lelaki suka pompuan cantik bukan utk tayangan ~ utk kegunaan sendiri sahaja!

lelaki sukakan sesuatu disebabkan functionality, usability, performance, maintainability, comfortably, etc.. utk kegunaan sendiri.. eg moto, keta etc..

sbb tu biasanya (most) lelaki x kisah ngan penampilan eg: baju, kasut, etc.. janji bleh pakai/selesa sudah.. x pernah lak (most) lelaki (tulen), dressed up dgn alasan utk tayang kat public bahawa betapa chanteknya dia..

ikut taste setiap org x sama...tp aku psti majoriti lelaki suka perempuan slim,x minat yg gemuk@chubby

manusia suka yg cantik2....

lelaki dan perempuan suka cantik dan dilihat cantik dan hakikatnya suka diri mereka cantik..
ramai perempuan dan lelaki yg obses dgn kecantikkan sehingga sanggup melalui proses yg menyakitkan demi kecantikkan...

adakah kelihatan cantik itu penting..? jawapan saya adalah : Ya cantik itu penting..

tapi cantik adalah subjective..cantik terpulang pada mata yg memandang...

so adik TT... akak rasa awak tak suka dgn rupa bentuk fizikal yg ada sekarang...
awak rasa diri awak tak cantik...
buatlah  sesuatu demi memenuhi keinginan untuk berasa puashati terhadap diri sendiri...
adik berhak untuk rasa gembira..

all the best to you