CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 44094|Reply: 364

Patut ke kami tinggal seperately dulu? Islam benarkan tak?

Close [Copy link]
Post Last Edit by pakuu_pakiss at 14-5-2010 15:55

Salam all,

Aku dgn wife aku baru kawin 2 thn. Tapi aku tak rasa wujud cinta antara kami. Kami takde chemistry.
Dulu kami kawin atas dasar acceptance. Dah berkenalan lama. Tapi on off, on off. Masing2 tak sure samaada betul2 suka atau tak.
Lagi setahun wife aku nak habis kursus cikgu, tiba2 parents masing2 tanya bila nak kawin. Kalau tangguh maybe wife aku kena hantar sabah/sarawak. Konfem delay ntah bila tahun pulak nak kawin. Masing2 umur dah lewat 20an time tu. Dan masing2 takde
pilihan2 lain. Walaupun aku tak pasti dgn feeling aku towards my wife, aku proceed jugak sbb parents aku pun suka wife aku, dan famili wife aku pun baik2.

So, demi nak happykan mak ayah aku, aku ketepikan perasaan aku yg berbelah bagi tu. Yg penting mak ayah aku dpt terima isteri aku dgn baik. Dan isteri aku pun pandai jaga hati mak ayah aku.

Tapi bila dah kawin, masing2 mula buat perangai. Comunication break-down. Dulu aku ingat aku boleh bercinta lepas kawin, tapi cinta tak muncul2. Bila makin dipaksa cinta tu dtg makin tak jadi. Masing2 dah mula buat perangai dan tunjuk real colors. Time bini aku mengandung lagi teruk perangai dia. Lepas bersalin anak umur 6 bulan.. perangai sama ja. Bila tak gaduh, nampak mcm ok je... tapi bila ada isu dan masalah dia tak boleh handle secara rasional dan matang. Baling2 barang, bila berbincang asyik nak nangis, bila kita tegur kita pulak kena tegur balik.

Tapi bila dia sakitkan hati dan tak reti hormat mak ayah aku sampai diorang merajuk taknak dtg rumah aku lagi.. aku dah mula tawar hati dgn perangai bini aku.

Aku ada berbincang dgn dia lepas latest krisis baru2 ni. Aku terus terang tanya isi hati dia. Dah sah2 kami saling tak cinta. Tapi dia kata ada sayang. Tapi aku dah tawar hati. Aku nak ajak berpisah cara baik dia taknak. Dia ckp terlalu awal. Sbb anak. Tunggu samapi 5 tahun kawin baru serasi katanya.

Bagi aku, gaduh suami isteri, masalah itu ini dlm perkahwinan mmg normal. Tapi as long as suami isteri tu ada keserasian dan feeling yg connect each other, gaduh mcm mana pun pasti akan back to normal.

Masalah aku, aku mmg dah tawar hati dgn dia. Dan kami takde chemistry lansung. Aku boleh hidup 10-20 thn lagi dgn dia. Tapi aku pasti takkan ada kebahagiaan dan perasaan pasangan yg berkasih sayang. Mmg aku tak pernah rasa 'spark' kat wife aku lansung.

Lagi lama kami stay, lagi lama masing2 torture perasaan masing2. Anak aku pun membesar dlm famali 'plastik'. Masalah ni mcm takkan selesai. Dan menggangu hidup aku. Aku kerja aku belajar. Now aku tak boleh fokus.

Apa pendapat korang? Patut ke kami stay separately dulu? berdosakah aku sbb tak beri nafkah zahir batin dgn sempurna kelak.
Skrg pun dah lama tak have sex. Takde hati nak hae sex dgn wife aku. Duduk serumah pun tak bercakap. Just berlakon like nothing happen ja.

like i always said ...

great sex doesn't guarantee a great marriage ...
but bad sex brings down the marriage faster ...

dah kaunseling belum?

btw, kalau nak cuba living separately utk tgk keadaan... cuba lah. bab nafkah zahir tu, bagi lah, kenapa pulak taknak bagi, dah still suami isteri kan.

bab batin tu, since masa sebumbung pun awak tak bagi... tanya lah kat wife tu dia redho ke tak.

sebaik nya, jumpa kaunselor lah mintak nasihat.

2 thn mmg baru lagi.. tp kalau btol dah x bole teruskan.. baik awal2 seblom anak mengerti ape2.. nnt bila budak tu dah besar jd sedih pulak tgk makpak dia cerai... tepuk dada tanye selera. org lain xleh nak paksa2 ..

dah kaunseling belum?

btw, kalau nak cuba living separately utk tgk keadaan... cuba lah. bab nafkah zahir tu, bagi lah, kenapa pulak taknak bagi, dah still suami isteri kan.

bab batin tu, since masa sebumbung pun awak tak bagi... tanya lah kat wife tu dia redho ke tak.

sebaik nya, jumpa kaunselor lah mintak nasihat.

mclaren Post at 14-5-2010 16:15

Kitaorg dah pegi kaunseling. Baru 1st session. Sesi individu. 2nd session baru berdua. Tapi nak tunggu 2nd session mcm lambat plak. Patut hari khamis lepas. Tapi kauselor bz. Postpone ke tarikh baru ntah bila. Ingat nak buat dicision sendiri ja. Makin lama tanggu makin serabut kepala aku.

Nafkah zahir mmg akan terus bagi setakat yg mampu.

ayat skema lelaki =ego

Follow Us
2 thn mmg baru lagi.. tp kalau btol dah x bole teruskan.. baik awal2 seblom anak mengerti ape2.. nnt bila budak tu dah besar jd sedih pulak tgk makpak dia cerai... tepuk dada tanye selera. org lain xleh nak paksa2 .. leotazz818 Post at 14-5-2010 16:25

betul, aku pun pikir macam tu. Mmg la kesian kat anak. Tapi kalau biar lama2 pun not getting any better kat anak tu jugak. Baik dia sesuaikan diri dr kecik. Kalau stay for another 5 years just to see what happen pun... aku dah ckp awal2 aku taknak anak lagi. Takut nanti menyesal dan buat aniaya kat anak2 ja.

Yg penting kalau berpisah, biar cara elok. Silaturahim kena jaga. Biar anak tu kekal ada mak dan ayah. Walaupun mak dan ayah tak duduk sebumbung. Sama besarkan anak supaya dia tak terasa kekurangan.

Tapi bini aku jenis tak boleh nak accept keadaan dan fikir cara matang dan rasional. Belum apa2 dia dah ckp "the child is mine".
Aku ckp "she's ours". lepas tu diam. Susah nak bawak bincang dgn org yg emosi mcm ni.

sedih jugak baca kisah TT nie,
susah gak kalu hidup pura2 cm nie,
cara yang terbaik ialah pegi kaunseling.
and cuba tgk kesalahan diri masing2,
kalu ada yang x elok cuba baiki dulu,
TT baru kawin 2 tahun,
cuba sedaya upaya untuk selamatkan perkawinan,
kalu dah memang x leh baru pilih jalan akhir, cerai...

aku ingat lagi kisah kau dulu. nampaknya memang takde penyelesaian la yer?
taktau nak komen apa
kalau masing2 dah cuba buat yang terbaik tapi tak berjaya, apa lagi yang boleh dibuat?

btw, ko hensem ke tak? kalau hensem, rugi la bini ko. melepaskan suami hensem (lawak jer nih)

nak buat konon2 PJJ eh? try la.
kalau happy dgn PJJ tu pastu happy sebab tak yah jumpa langsung bini.. mmg ye kot..kena bercerai.

quote]Nafkah zahir mmg akan terus bagi setakat yg mampu.[/quote]

ala..apa susah..bakal jandamu kan nanti berjawatan guru..keje gomen,byk loan,byk benefit..
lepas tangan jer...
nafkah anak ikut mampu...?

aku nak komen,bende ni ajer..anak..yg lelain tu,pandai2 korang lah..
dah tahu tak suka..napa buat seks tanpa plindungan..pastu jadik baby..
lain kali,kalau kawin masih proses trial & error..baik pakai kondom,iud jer..
kan dan nyusahkan budak tu, yg akan berbapa,ibu tiri plak..
nasib tak baik,binik sengal ko..pisahkan terus anak tu drp ko..atas dasar ego..

binik kau pun sama sengal..kuang ajar dgn mak pak..mmg golongan manusia..emm....:@
tapi tak kan ko tak da effort nak perbaiki ek..? nak didik,nak jadikan diri lo sbg lelaki bermaruah..? drp jenis lepas tangan..angkat kaki jer...?

taktau nak komen apa
ka ...
tennis Post at 14-5-2010 16:42

ini misti peminat cite ADAMAYA..

taktau nak komen apa
kalau masing2 dah cuba buat yang terbaik tapi tak berjaya, apa lagi yang boleh dibuat?

tennis Post at 14-5-2010 16:42

Oo.. ko ingat lagi ker? tu la.. mcm tak nampak peluang perubahan kearah yg lebih baik..

at least kalau tak nampak cahaya pun, ada sikit samar2 kat hujung terowong tu kira ok gak.. ni mcm gelap lansung..

Bagi aku, buat apa nak seksa diri masing2 hidup dalam masalah. Why not give diri masing2 peluang utk hidup dgn lebih tenang.
Mungkin ada pasangan yg lebih baik dan sesuai untuk diri masing2 (aku just optimis, mmg aku takde org lain skrg ni). Anggap lah perkahwinan ni satu ujian kematangan hidup.

Dah tahu takde cinta. Buat apa paksa diri masing2. Nak tunggu 20 thn, anak dah besar berderet baru nak terima kenyataan. Tak ke rugi masa. Selesai cara elok, dua2 puas hati.. tak perlu dendam tak perlu bermusuh. Mmg la sedih bila pikir pasal anak.. aku pun berlinang air mata bila pikir pasal baby aku.. tapi this is life.. kena sanggup berkorban la kalau itu cara untuk selesai masalah.

Susahnye nak bawak berbincang...  mmg org perempuan mcm ni ke? atau bini aku je mcm ni? Terlalu ikut emosi drpd ikut akal bila facing with problems? Mcm mana nak selesai masalah.. asyik jadikan air mata sebagai senjata.

hana: aku bukan peminat drama adamaya. tertengok pun sekali 2 jer. aku tak follow langsung kali ni walau kawan2 opis memfollow cam Nur Kasih tu

bercerai je lah,,
penat dah nak selamatkan umh tngga kan,,
baik msing2 wat hal sendiri,,
xpenat ke dnga kaunselinggggggggggg je?????

paku....aku tak reti komen hebat2 cam orang lain. walau takde cinta tapi kau ada faktor-faktor menarik yang lain then mesti la isteri ko tetap nak teruskan perkahwinan ni jugak. ko bukan kaki pukul, bukan jenis tengking2 cuma ko tak romantik ja.

nafkah batin kena la bagi. berdosa weih. mana boleh tak bagi. ishhh. tak senonoh la ko ni.

tak reti la nak bagi tips untuk bincang elok2 dgn orang pompuan. ko tunggu la orang lain reply. bab airmata tuh normal la. senjata utama maaa . nak cakap atau nak balas tak reti then menangis jer la yang boleh. nak2 bila suami hensem ajak bercerai

quote]ala..apa susah..bakal jandamu kan nanti berjawatan guru..keje gomen,byk loan,byk benefit..
lepas tangan jer...
nafkah anak ikut mampu...?

aku nak komen,bende ni ajer..anak..yg lelain tu,pandai2 korang lah..
dah tahu tak suka..napa buat seks tanpa plindungan..pastu jadik baby..
lain kali,kalau kawin masih proses trial & error..baik pakai kondom,iud jer..
kan dan nyusahkan budak tu, yg akan berbapa,ibu tiri plak..
nasib tak baik,binik sengal ko..pisahkan terus anak tu drp ko..atas dasar ego..

binik kau pun sama sengal..kuang ajar dgn mak pak..mmg golongan manusia..emm....:@
tapi tak kan ko tak da effort nak perbaiki ek..? nak didik,nak jadikan diri lo sbg lelaki bermaruah..? drp jenis lepas tangan..angkat kaki jer...?
hereana Post at 14-5-2010 16:51

Aku rasa kalau ko 1st time kawin pun ko tak expect nak tangguh dpt baby. Dah lumrah manusia. Org sekeliling pasti beri influence.
Bila tak kawin org tanya bila nak kawin. bila dah kawin org tanya plak bila nak dapat anak. Lg pun aku anggap anak tu penyeri rumah tangga. Mungkin dgn anak hubungan jadi lebih baik. Tapi tak.

Mmg salah aku kalau aku lepas tangan. Angkat kaki lari dr masalah. Tapi bukan aku tak pernah tegur. Bukan tak pernah nasihat. Walaupun mungkin aku sendiri pun rasa usaha aku tak cukup. Tapi untuk apa? kalau tak wujud cinta dan kasih sayang?

perlukah kekal dlm perkahwinan kalau tak ada cinta? bukankah objektif kita berusaha untuk berubah dan untuk kekal dlm perkahwinan tu kerana cinta dan kasih sayang? tapi bila tujuan tu dah hilang, usaha kearah tujuan tu pun pasti hilang. Tak ke mcm tu?

Oo.. ko ingat lagi ker? tu la.. mcm tak nampak peluang perubahan kearah yg lebih baik..

at le ...
pakuu_pakiss Post at 14-5-2010 17:00

ish ko nie. tau la ko lelaki.
kalau dah laki sendiri ckp, takder feeling..nak bercerai..bini mana laa akan melompat ckp "yahooo...bestnye..inilah yang saya tunggu tunggu"
unless dia dah ada backup/pakwe setia menunggu..itu baru la ye kot cakap "terima kasih bang..sebab nak ceraikan saya..dah lama saya tunggu tunggu..pakwa saya, si dani tu dah lama tunggu abang ceraikan saya nie"

1) kalau nak bercerai, better masa baby masih kecik & kurang faham apa2 (2 tahun tu kira tak berapa faham sgt la tu), ATAU bila anak2 dah dewasa. masa anak2 tgh membesar, dah faham macam2, kemungkinan memberi kesan negatif kat anak2 tu tinggi.

2) kenapa kalau dah takde langsung cinta, better bercerai (ni selepas dah cuba pertahankan jugak marriage & cuba timbulkan perasaan kat pasangan masing2 tapi failed) sebab takut kalau stay, nanti membuka jalan utk terus berdosa (like your wife mula buat sikap tak hormat PIL, atau masing2 ada affairs).

ni pendapat saya je lah.

hana: aku bukan peminat drama adamaya. tertengok pun sekali 2 jer. aku tak follow langsung kali ni w ...
tennis Post at 14-5-2010 17:02

aku minat..tapi, bila dpt anak tu tak minat sebab.. cakap, kawen paksa..pastu dpt anak pulak..cehh..
tapi, aku tgk siket2 sbb mak mertua aku tgk ...
aku menyampah citer tu sbb laki punya la hensem lagi baik.. si bini tu asyik dgn si dani ajer..aku menyampah
kalau kot ye pun nak buat kisah bini curang, ambik la laki yang tak hensem..gemuk gedempul slps 5thn kawen, perot boroi..pastu suka kentut sana sini..pastu bila makan, 2 pinggan dan sendawa mengalahkan gajah bunting... justify ler jugak nak main cinta dgn pakwe lama balik..