CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Duta lover

PenDApat: Majlis Perkahwinan Idaman

Post Last Edit by CikDaNdeLi0n at 4-5-2010 18:37

ai tak syuka la kenduri yang makan masa..

kalo ai, yang penting akad nikah.. kalo wat kenduri 30 hari 30 malam, tapi kawen tak sampai 3 minggu pun tak jadi gak.. haish.. mintak jauh la dari segala keturunan..

jadi, baek la kalo ada duet lebih tu wat amal jariah.. nun banyak rumah anak yatim yang perlukan dana, baek bagi kat depa.. tak dapat banyak, sket pun jadi la.. bab kata orang: sikit tanda ingat, banyak tanda ada.. mana la tau dapat berkat nanti rumahtangga kekal sampai ke Syurga.. aminnn..

ai punya anganan, nak wat akad nikah je.. tanak wat kenduri-kendara bagai.. kalo orang mai pun bagi megi cup je sorang satu.. kalo depa nak makan terus, bagi la air panas sket.. kalo depa tanak, bior je depa balik makan kat rumah.. tapi bonda ai tak setuju.. katanya tak pernah dibuat orang kawen camtu - kedekut gil*.. tapi bagi ai, tu bukan ler kedekut mana sangat.. tu penjimatan kekdahnya.. kalo kedekut, megi pun takde.. tapi ai tak ler jawab camtu kat bonda ai tu.. mati ai kena pancung nanti..

pape pun, ai tatau la nanti camne ropenye hari kawen ai.. lambat lagi kut.. ai kena abes studi dulu baru bley kawen, kata adik-beradik ai.. yang pasti, kalo dapat realisasikan ai punya anganan tu memang superb la.. takdenya bunga2 telur ngan cenderamata liplap bagai, sekadar megi cup sorang satu.. hehe.. hmm.. sebut2 megi cup ni, lapo pulak..

Rate

1

dahjadik mcm trend skang ni hairanaz.....hulur tangan mesti berisi...kalaukosong nanti tuan rumah tarik muka....kalau berisi...tuan rumah senyumsampai ke telinga....nak tak nak...bg je la...walau dlm tu taruk RM5jer....

cuma cara ni lagi mudah dan senang banding kalau nak beli hadiah bagai...GGH007-

medangmru Post at 4-5-2010 06:23 PM

beto2.. tapi ada yang tetap prefer bagi hadiah.. pastu bila sampai sesi bukak2 hadiah, 70% daripadanya musti set gelas.. penuh la dapo pengantin baru ngan gelas2 yang pelbagai rope dan bentuk..

sepupu-sepapat ai dulu selalu wat kenduri masak sendiri.. 3 hari sebelum hari kejadian da kerah seluruh kaum kerabat turun padang wat persiapan.. kupas bawang, kisar rempah, bersih rumah, etc.. penat wei..

tapi bila sampai turn adik-beradik ai kawen, sorang pun tak nampak batang hidung.. seb baek ler guna katering.. tapi tak menang tangan jugak nak melayan.. sepupu-sepapat yang pernah wat kerahan tenaga tu bley lak datang lepas majlis da tutup pastu demand nak suh orang layan dia.. padahal kami adik-beradik da penat tak bley cakap da.. jadi, bagi ai kenduri-kendara ni tak semustinya merapatkan hubungan antara sanak saudara sebab ikut pengalaman ai, musti ada kes berlaku masa kenduri..

ikutkan hati memang ai tanak jemput depa tu datang kawen ai nanti.. tapi bonda ai musti jemput jugak nanti.. tak syuka.. menci...!

beto2.. tapi ada yang tetap prefer bagi hadiah.. pastu bila sampai sesi bukak2 hadiah, 70% darip ...
CikDaNdeLi0n Post at 4-5-2010 06:40 PM

hahahahaha...itu sudah pasti......set gelas..pinggan mangkuk.....

Aku dulu pun sama....tak larat weehhh.....tp adag gak bestnya dpt set2 mangkuk pinggan bagai ni.....apa aku buat....aku buat hadiah tuk kawin sedara mara aku plak......entah2....dia yg bg aku pinggang mangkuk tu dan amsa time dia kawin...dia terima hadiah yg dia bg kat aku dulu....tu yg masa bukak hadiah.." Ehhh...mcm hadiah yg kita beli dulu tuk sipolan kan..?"..

hahahahaha...itu sudah pasti......set gelas..pinggan mangkuk.....

Aku dulu pun sama....tak larat weehhh.....tp adag gak bestnya dpt set2mangkuk pinggan bagai ni.....apa aku buat....aku buat hadiah tuk kawinsedara mara aku plak......entah2....dia yg bg aku pinggang mangkuk tudan amsa time dia kawin...dia terima hadiah yg dia bg kat akudulu....tu yg masa bukak hadiah.." Ehhh...mcm hadiah yg kita beli dulutuk sipolan kan..?"..
medangmru Post at 4-5-2010 06:48 PM

besenya ada yang jadi tukang cam sape bagi hadiah tu.. kalo ada konpius kat mana2 tu, hadiah tu kena simpan dulu wat pekasam.. yang konpem selamat tu bley la bagi kat orang laen pulak.. tu kan satu cara untuk berjimat jugak.. lagipun benda yang baek tu kan elok dikongsi bersama.. huhu.. masa ni la macam2 pendapat yang "suci murni" keluar.. haha..

Kalu pegi kenduri kawin memang kena hulur dwet ehh? wajib ke ehh?

kalu kat tempat saya...tak waj ...
hairanaz Post at 4-5-2010 13:35

soal kasi duit tu pada MJ tada la jadi masalah sgt sebb nak kasi makan kat sedara mara ngan kengkawan....cume yela itu la adat nama nya tanda ucapan tahniah dan terima kasih kerana menjemput...kata orang hari kita hari kita...esok hari derang kite berbalas balik.......

Follow Us
oh.. baru perasan credit bertambah..
tengkiu momod medangmru..

sepupu-sepapat ai dulu selalu wat kenduri masak sendiri.. 3 hari sebelum hari kejadian da kerah selu ...
CikDaNdeLi0n Post at 4-5-2010 18:48

biasala la tu ai.......bile dah lepas sume menyepi la tak kurang jugak dah ade beg...kecik kecik lagi lak tu.......sok sok kite tak tau pulak macamana

Ada tak perkahwinan idaman korang ..guest2 yg datang siap bg sampul surat...aku dulu mmg ada beberapa sampul surat ( dapat kat tgn aku sendiri la )....voucher brg elektrik....dapatla DVD player 4 ketui...seketui Rice cooker...2 ketui microwave....hajat dihati tingin nak dapat TV LCD...tp tak dapat...mahal kot...

oh.. baru perasan credit bertambah..
tengkiu momod medangmru..
CikDaNdeLi0n Post at 4-5-2010 06:55 PM

sesama CikDan..

besenya ada yang jadi tukang cam sape bagi hadiah tu.. kalo ada konpius kat mana2 tu, hadiah tu  ...
CikDaNdeLi0n Post at 4-5-2010 06:53 PM

kekekekeke....kira2 mcm tukang cam ni ada "photo memori " la kekdahnya..

biasala la tu ai.......bile dah lepas sume menyepi la tak kurang jugak dah ade beg...kecik ke ...
dmerahjambu Post at 4-5-2010 06:58 PM

tak faham..

Ada tak perkahwinan idaman korang ..guest2 yg datang siap bg sampul surat...aku dulu mmg ada beberap ...
medangmru Post at 4-5-2010 06:58 PM

abang ai kawen, bos dia bagi voucher peti sejuk ngan mesin basuh..

kekekekeke....kira2 mcm tukang cam ni ada "photo memori " la kekdahnya..
medangmru Post at 4-5-2010 06:59 PM

musti.. nampak je ada orang masuk pagar bawak hadiah, terus mata ni "snap" rope pembalut tu.. senang nanti nak wat pengecaman..

abang ai kawen, bos dia bagi voucher peti sejuk ngan mesin basuh..
CikDaNdeLi0n Post at 4-5-2010 07:05 PM

nak2 plak dapat peti sejuk 3-4 pintu 700 Liter...

nak2 plak dapat peti sejuk 3-4 pintu 700 Liter...
medangmru Post at 4-5-2010 07:07 PM

3-4 pintu? idok ler.. 2 pintu sudaaah...

tak faham..
CikDaNdeLi0n Post at 4-5-2010 19:05

orang tua2 kat kampung mj selalu cakap "sok sok adik dah ade beg dah"

maksudnye...dah ade anak....dah ade baby...masa tu mana la ada masa nak tolong2 ni......kan kan kan

orang tua2 kat kampung mj selalu cakap "sok sok adik dah ade beg dah"

maksudnye...dah ad ...
dmerahjambu Post at 4-5-2010 07:11 PM

oh.. kalo camtu tak ler orang mengata..
ni yang sego bugo takde pape halangan tu bley wat perangai camtu..

Reply 38# blackrose

yer saya pon setuju..kita sbg tetamu kira mcm bagi hadiah jugak la kepada tuan rumah yg menjemput...tak dpt bagi adiah..bagi dwet..seikhlas hati kita kan.

cuma bila sampai tahap kita tak bagi dwet tu tuan rumah sampai tarik2 muka..apa kes kan? mcm tak ikhlas plak menjemput, bagus tak payah datang, baik makan kat kedai bayar 10hengget. leh pilih lagi lauk apa nak makan,

as if like wat kenduri kendara ni sbb nak untung....iyer..ni sy tgk belah family husband la...bila kenduri dah hbs,lepas bukak hadiah..sesi mengira duit plak....dah kira2....siap cakap lagi...owh....untung 2ribu (kata la kan...) so...I was like...ni nak jamu org makan ke...nak berniaga siap ada untung rugi nih? so I guess no wonder la some people sanggup berabis wat kenduri besar, besaran grand2 sbb nanti dapat untung ! kalu dah gini niat nya...tak betul dah ni. bukan niat nak jamu orang dah ni.

bagi saya..kalu kita wat kenduri...orang yg kita jemput tu datang pon dah syukur dah. cuba la kita wat kenduri tader org nak datang..apa agaknye perasaan kita kan?

Rate

1

Reply 58# CikDaNdeLi0n

itu maknenye tak sedo diri...lupe diri dan sebagai nye......dulu derang lupe sape yang bersusah payah untuk majlis die.....biasa a tu ai Mak ngan arwah MJ pun selalu terkena macam tu...nak wat camana kan...masa kite tolong derang dulu atas niat ape...membantu atau mengharapkan balasan semula......kalau kite atas niat menolong just let go on je k dear....tapi kalau mengharapkan sesuatu pembalasan maknenye nye derang tu tak paham bahasa la tu hihihihihihi......