CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alifinara

Bloggers Gardening Members (Ver 5)

Post Last Edit by alifinara at 26-5-2010 11:23

Reply 200# profmoto

Terima kasih....peringatan utk saya juga.

Bagi aku le....

Kita ni nak menegur orang biarlah dgn AKHLAK ....bukan main cakap je sampai  orang terguris..sebab?

Takut niat baik  kita nak tengok dia berubah tak kesampaian...ye le....kita tegur kasar kasar tanpa fikirkan sensitiviti orang lain menyebabkan orang yang kita tegur tu MENJAUHKAN DIRI...langsung tak da can nak tegur lagi...konon2nya kitalah yang lebih beriman dari orang nak ditegur tu....dah CONFIRM  jadi ahli syurga kot.

Ada kisah...dia cerita sendiri...

Member aku ni dulu suka pakai seluar pendek....keluar rumah pakai seluar pendek..basuh kereta pakai seluar pendek....tapi lelama dia jadi malu sendiri sebab...asal nampak je dia pakai  menonjolkan URAT dan AURAT......jiran2 yang  menutup AURAT dan URAT le datang bersembang....jiran2 yang datang rumah dia sembang cam biasa....tak sentuh pun pasal AURAT dan URAT(ni aku tambah ye ) dia yang terjojol tu..

Dalam bab tegur2 orang ni..aku secara peribadi respek GENG TABLIGH....lembut je pendekatan diaorang.

Rate

1

cadangan disokong cuma bila dah tua ni, sendiri mau ingat...kalau orang nak tegur lebih kepada approach camne, bukan macam approach budak sekolah rendah.

Khairi,
Member aku ni dulu suka pakai seluar pendek....keluar rumah pakai seluar pendek..basuh kereta pakai seluar pendek....tapi lelama dia jadi malu sendiri sebab...asal nampak je dia pakai  menonjolkan URAT dan AURAT......jiran2 yang  menutup AURAT dan URAT le datang bersembang....jiran2 yang datang rumah dia sembang cam biasa....tak sentuh pun pasal AURAT dan URAT(ni aku tambah ye ) dia yang terjojol tu..

Dalam bab tegur2 orang ni..aku secara peribadi respek GENG TABLIGH....lembut je pendekatan diaorang.

akak suka yang nie....

Alhamdulillah pada kawan2 yg saling memperingati satu sama lain.  Semoga Allah permudahkan urusan kita ke semua ke arah yg lebih baik.

banyak betul iklan yb pop-up kat cari ni, mengganggu lak rasanya sbb nak kena close selalu

Follow Us
Post Last Edit by alifinara at 30-5-2010 04:41

Harap masih belum terlambat mengucapkan Alamanda_Juza "Selamat Hari Lahir ".
Semoga dipanjangkan usia, dimurahkan rezeki, berbahagia selalu dan selamat menimang cahayamata kedua.

Rate

1

Happy birthday alamanda_j.  Wah.... dapat baby lagi, birthday present.

Rate

1

Jue.... Happy Birthday... tapi bila yek?
ada dapat hadiah orkid tak?

Rate

1

Reply 209# kejariah

29/05

Suamiku semalam , kalau mcm ni senang nak ingat

alamanda_j...HAPPY BESDAY....

Enie doakan semoga sentiasa d berkati Allah dan happy selalu....Berkebun membawa bahagia...

Rate

1

Hepi besday alamanda...

minggu lepas pegi tesco ampang, byk pokok bunga hoya dijual... huhu..
sepokok dalam 12.90 jek.... bunga pon byk dah kembang.

Reply 213# cikna18

kat tesco ampang?? Alamak, dulu masa dok kat pandan cahaya, memang minggu2 p sana..tapi time 2 xberminat lagi kat pokok2 ni.. Jadi x p jenguk pon bhagian pokok2 ni.. Adoii..sekarang bila dah angau kat hoya..tapi saya dah pindah ke tjung malim..sodihnyer..

ada bday forumer dlm ni ke? sori la cikna lama x masuk.. bz sesgt lah..
hepi birthday alamanda... semuga ceria selalu, sihat tubuh badan & murah rezeki hendaknye..

Rate

1

Post Last Edit by shiina at 9-6-2010 09:15

Ooo...birthday alamanda ke?...Happy Belated Birthday alamanda_j...semoga diberkati Allah dan awet muda terus......

Salam..

"Happy belated besday"..pada yg sambut hari ulang tahun tp saya tak sempat ucap tu..

Terima kasih juga pada mas yg share ilmu tazkirahnya..Alhamdulillah disamping kita berforum utk bercucuk tanam..kita dapat gak ilmu agama.. harap mas..kak aya..dan member2 lain tu jgnlah jemu/serik share ilmu yer..

Mmiss, aku tertinggal konya baja ngan catt..adeih..apaler aku ni semua tertinggal..haha sampai lakiku membebel...anyway..nt aku g USM aku bawak..next aku ke langkawi..naik kete ngan bos..susahler nak menyinggah

Reply 175# alifinara

thanks all forumer yg wish ciknora, exspecially pn momod kite... alhamdulillah sume dah selamat.. lg 2 mgg jer lg nak abis pantang... dah sabar nak tambah koleksi okid.. dan yang penting dpt gi pesta floria putrajaya bln 7 ni.... walaupn dlm pntg dn cuma dpt jengah pokok okid dr depan pintu.... alhamdulillah... okid sy sume pandai jg diri.. gemuks2 dan ader yg meriah berbunga... (sebenarnye hubby yg rajin siram.. kalu xmati kering ler)

xlupa kepada alamanda_juza... selamat hari lahir... semoga selamat melahir kan bb nti yer..