CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: qis_88

'dh ade isik ke?'

aku fhm sgt situasi ni .. manusia ni tak pernah puas.masa sy mula2 bawa boyfren balik umah jiran sibuuuk nak tanya bila nak kawen .. pastu sudah kawen sibukk pula nak tanya bila nak mgandung .. 6 bulan lps  kawen barulah sy disahkan mgandung ..pastu ank dah besar sikit sibukkkk lak tanya bila nak tambah .. .....

yg heran bin ajaibnya .. knapa lak ada manusia yg sangup buang baby .. ada pula yg susah sgt nak dptkn baby ..

Reply 21# azirabb

btul2...dorg ni xpenah puas n busybody...
br je td ada makcik sorg tu direct tya " ko ni mkn pil prancang ke enjet"
lum lg makcik2 yg suka raba2 perot org..
bila demam n muntah2 trus heboh 1 kg kata dh pregnant..
hwaaaa...tuan punya bdn xckp paper pn...
pnah trtekan smpai period lewat 1@2 hr pn dh wat pregnancy test byk kali..
rasa pening n loya sket2 pn wat gak pregnancy test....huhuhuhu...

Saya pun alami benda sama sbb bulan 6 ni genap setahun kawen. Parents tak pernah tanya sbb faham semua tu rezeki, kuasa Allah yg tentukan. Tapi ada makcik saya setiap kali call mesti tanya. mula2 jwb gak la dgn lembut, lama2 x leh blah mmg tinggikan sikit tone. pastu dah x tanya dah.

pernah sekali pegi function. borak dgn sorang brader ni. pastu dia tanya da kawen ke belum. saya jwb dah. dia tanya anak dah berapa. saya jwb BELUM REZEKI LAGI. pastu selamba dia kata JGN RANCANG. TAK ELOK RANCANG2 NI.

huii panas je ati dgr. saya sound dia balik. 'Kan saya ckp belum rezeki. ada saya ckp rancang ke???. pastu brader tu senyap. dan trus blah. padan muka.

Reply 23# bokeh

samelah kite...asal lmbt preggy je org ckp rancang..padahal belom rezeki lg..lps 7bulan bby meninggal nie mmg rase meluap2 nk bby lg.mula2 lps banak dulu, doc suh rehat 6bulan br ade bby balik.tp 4bulan je kami rehat...kengkonon nk anak cpt.. tp lom rezeki lg..

dia rasa terancam kalu ko ber'isi' dulu... biasala tuh... wal x tau jer.. {:1_137:}

aku dulu baru kawen 3 bulan tak pregnant lagi ada sorg member ni sibuk suh aku buat rawatan...baru 3 bulan je tu...mmg aku kecik hati betul..apa..?dia ingat aku ni ada masalah kesuburan ke..?lainla kalau aku dh kawen 3 thn xdpt2 lagi anak ke..boleh la aku timbangkati cadangan dia..mmg aku bengang ngan minah ni sampai skrg..terus aku putuskan hubungan aku ngan dia..walaupun pas2 tu dia ada gak sms tanya dah berisi ke blm..sibuk je..mentang2 la dia tgh mengandung anak ke-2..aku langsung tak layan padahal waktu tu aku mmg tgh pregnant pun..bebaru ni dia dpt cari aku kat facebook...dia tgk la tu avatar aku dok pegang baby..pastu sound kat aku dah beranak tak bitau dia...mmg aku maleh nak bitau pun...bukan dia tolong sambut baby aku pun kan..buang masa layan org mcm ni...

Follow Us
aku dulu baru kawen 3 bulan tak pregnant lagi ada sorg member ni sibuk suh aku buat rawatan...baru 3 bulan je tu...mmg aku kecik hati betul..apa..?dia ingat aku ni ada masalah kesuburan ke..?lainla kalau aku dh kawen 3 thn xdpt2 lagi anak ke..boleh la aku timbangkati cadangan dia..mmg aku bengang ngan minah ni sampai skrg..terus aku putuskan hubungan aku ngan dia..walaupun pas2 tu dia ada gak sms tanya dah berisi ke blm..sibuk je..mentang2 la dia tgh mengandung anak ke-2..aku langsung tak layan padahal waktu tu aku mmg tgh pregnant pun..bebaru ni dia dpt cari aku kat facebook...dia tgk la tu avatar aku dok pegang baby..pastu sound kat aku dah beranak tak bitau dia...mmg aku maleh nak bitau pun...bukan dia tolong sambut baby aku pun kan..buang masa layan org mcm ni...

ada soalan yg lebih bangang diajukan pada aku "awak bila lagi?" kepala bapak kao la bila lagi...ko ingat nak mengandung ni boleh set2 waktu ke nak bila? how i wish!!!

lepas tu aku delete je mamat tu dari fb list aku.... lantak lah...sakit hati je...
malas nak layan soalan2 budus lagi

rasa nk amik tau tu..bak kata kwn kwn di atas.dia takut ko peknen dulu dr dia..

abai kan je..aku dulu pun 2 thn kosong.org tanya mcm mcm.mula mula terasa gak.nk menyumpah pun ada.tp dlm hati je la haha..

ada org kata ko merancang ka..bengap tul

haku sikalang suda aman...xde yg tnye2 lg...dah lame sgt kot smpai diaorg mls nk tnye lg...mosti bosyan asik nk tnye soklan same je tiap kali jmpe..lgpong dolu2 haku suke jwb cmni "klu baby ade dijual kat pasaraya dah lame haku beli"....

biasa la org camni..asyik sibuk je hal org..ignore aje..:@

ckp jerr ... yg ko sibuk2 tanya nih ko tu biler nak berisi? sure dier sentap punyerrr

aku pun ada mber ni..die kawin time aku stadi lg..skang dh 3 tahun die kawin,die takde ank lg..aku kawin taun lepas..dari stat aku kawin die dh tnya2..ktorg period tarikh dekat2..so bile tarikh die nk period tu die msti tnya aku dh period lom..dh period lom..kita yg tak pk sgt pun rasa tensen..last2 aku dh bengang aku ckp kt die..ko jgn riso kalo aku confirm pregnant ko org pertama aku bgtau,sblum laki aku tau aku bgtau ko dulu..
senyap terus smpai skang..

12
Return to list New