CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 56750|Reply: 466

Kami bukan kejam

-Aku baru kahwin-Aku dan pasangan masih study
-Aku tak pakai kondom masa awal-awal kahwin walaupun niat tak mahu ade anak selagi tak habis study (tapi sekarang dah pakai)
-Isteri aku di syaki dah berbadan dua
-Aku dan isteri rungsing
-Camna cara nak gugurkan anak or perkataan yg kurang kejam..supaya anak itu tidak dilahirkan?

ko dgn bini ko pergi mati dulu....

Reply 2# tightcherry
hehehehe..
ko mmg kejam..

anak tu rezeki..buatnyer ko pi gugurkan anak yg sah ni..idop tak berkat, laki bini fail study?
adik aku pregnant time study takde plak jd bodo, siap dpt first class honour degree..

ape prob korg? financial prob?

-Camna cara nak gugurkan anak or perkataan yg kurang kejam..supaya anak itu tidak dilahirkan?
Pakar_Bola Post at 19-4-2010 13:16

satu aje caranya..
jangan buat anak.. dan buat anak, kecoh lah pulak........................

bro,

rezeki boleh carik ~ but, kengkadang banyak mana ko carik pun ~ x kan cukup atau x jumpa. mesti ada je yg fumble.

ko dah kawin.. cuba tetiba, lepas abortion, bini ko x bleh beranak lagi.. atau urat stim putus.. haaa.. camner? nak main pun dah x best. b4 buat apa2 keputusan ko pikir aa 5 yrs, 10 yrs, or even 50 yrs ahead..

or later2 mungkin ko mmg dah x de rezeki dah.. but rezeki yg tuhan akan bagi cuma melalui anak2 ~ n ko tumpang channel rezeki drpd anak2 ~ sadly, anak tu ko dah abort.. haa.. camner?

Follow Us
bg aku x demasalah preg masa study, keuarge aku ramai je mcam tu.. alhamdulilllah.. rezeki makin bertmbah.. ko sbg suami kna la ada rasa tanggungjawab sket. ko nak suruh dia gugurkan? x sayang bini ke? kalo pape jadi kat dia macamana?

ko ni???kate tgh study.tapi pikir mcm takde akal.kejam la wei namenyer tu.anak tu rezeki la.mengong betol..adui...manusia macam ni pon ade gak rupe2nyer..haish..:@

Fikir dulu sebelum buat sesuatu...anak tu rezeki dari ALLAh..kenapa nak gugur kan ...
ramai je orang yang belajar dan mengandung dalam satu masa. Kalo jd ape2 masa gugurkan tu sape nak bertanggungjwb??

bodo btul....
dh tau tgh stadi, pastu tak ready nk jadik mak bapak, tak reti2 nk ambik protection..
pastu bile dh jadik baby, menggelabah beruk plak nk buang2 baby tu

buang laaa...kot esok bini kooo tak bleh beranak lagi pastu, padan muke korang!!!

emo plak aku pepagi nihh

apa kata nko n wifey teruskan pregnancy tu, then bila anak tu lahir just kasi for adoption.  kat sini ramai sedang cari anak angkat, salah sorang myself.

aku tanggung ler perbelanjaan sumer but lahir jer anak tu nko kena serahkan pada aku with all legal documents signed n sealed!  then sumer relationship nko dgn anak tu ceased p kalo dia besor nnt cari nko tu aku takleh larang lah!

setuju tak

nak kata bebudak dah nak jadik bapak budak...belajar dah tinggi dah akai tarak ka!!
ni ler kalo bebudak dah menggatal nak kawen....konon nak halalkan tapi tanggungjawab tarak!!!

Salam....

Jangan le buang baby tu. Mesti anak tu comel. Mesti anak tu pandai sebab mak dengan ayahnya tengah study. Tolong la jgn gugurkan. Bagi je kat sapa-sapa nanti. Sabar la 9 bulan jer.... Lagipun, bukan anak luar nikah ke apa nak fikir2 masalah tak sah taraf ke apa.

Jangan la gugurkan. Tolong bagi kat sesapa yang boleh jaga elok2. Anak dari benih yang baik akan jadi baik, percaya lah...

Semoga Allah memberkati kamu berdua....

Sedihnya rasa.....

nick nko cket nyer garang, "pakar bola".  nko pakar bola apa? tarak telor wud suits u better!

ps. nko jangan marah hah sbb biler nko bukak thread sampah mcm nie sure kena firebola nyer:@

yg benar
acik FD yg garang n kaya raya

Reply 11# minahsaudi

Aku setuju............

Seronoknya rumah kalau ada baby.....

teruskan sj prgncy tu..
akak dulu pon pregnen ms study..ok jer..sensorng lg sbb somi kat oberc..
alhmdullilah sbb xde alah2 yg teruk2 tu..
pas slin tu famili support la jaga anak ..
jgn anggap anak tu mnghalng u all nk studi..
meybe itu cabran pertama u all hidup berumahtangga...
n byk lg cabaran2 lain yg akan menyusul..

Reply 16# siapalah-aku

yes, cabaran pertama...........

-Aku baru kahwin-Aku dan pasangan masih study
-Aku tak pakai kondom masa awal-awal kahwin walaupun  ...
Pakar_Bola Post at 20-4-2010 02:16 AM

tak kejam paler hotak ko!!!!:@..
org yg ter-preggy pun ade yg tak sanggup nak gugurkan kandungan, inikan korang yg dah bersuami isteri..takkan tak atu dosa besar????
ni le..kawin nak sedap je, otak letak kat bola....:@:@....

Sengalllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:@

i pun kawin n dpt baby ms study....penat mmg penat, tp rasa hilang penat bila tgk baby...setiap anak ada rezeki yg tlh ditentukan...

ramai org yg dh berkwin susah nk dpt baby, b'syukurlah jgn smpai Allah tarik semua nikmat tu..