CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ariellin

Aku, Famili & Rumah Itu

seram bangat seh

a'ah kat muar..mcm ner tau...
ariellin Post at 29-3-2010 02:39

hanya org johor yg kenal org johor ...ayat mesti habis dgn ek (proud to be johorian )

apapun, best cerita TT, keep up the good work

abatar ko tu mia kerr...jelita sunggu ngan spek besau nya...
fifie_olin Post at 30-3-2010 09:26

dia lah tu...  spek papa dia..

hanya org johor yg kenal org johor ...ayat mesti habis dgn ek (proud to be johorian )

apapun, best cerita TT, keep up the good work
nhuser Post at 30-3-2010 09:30

ek ek...TQ ..aku cume cite apa yg aku rasa..

abih gaks membacanyer
huhuhu

citer malam arwah nenek meninggal..

umah pusaka arwah tok ni tinggi...bertiang2..memula hall depan, pastu hall kedua, jmpa plak hall ketiga, pastu turun ke bawah cikit, baru jmpa hall dapur..

arwah nenek meninggal masa ari ketujuh bulan poser (aku form 3 x silap)..mcm biasa lah, arwah meninggal sbb sakit tua..siap kebumi siang tu..masa dikebumi aku pun ikut sekali..abah aku siap tnjuk g kubur arwah tok aku...ini pestime aku jengah kubur arwah tok aku..

mlm tu, kami sume tidor di main hall...agak luas lah hall tu.  tido pun bersepah2...nak naik kat hall tu, kena ikut tanggga kayu (rasanya dlm 7-8 anak tangga)...depan tangga tu cume kelapa sawit yg luas terbentang...

tah camner, aku tersedar dn ternampak arwah nenek aku duk kat tangga tu smbey memandang kat aku....aku nak gtau SIYES...muka arwah nenek amat menyeramkan...berkedut seribu...matanya mmg tepat pndang kat aku... !!!!

tp aku siap berkata2 "eh bkn nyai dh meninggal ker..?" pastu aku terus x ingt apa2...

aku x tau itu SALMI atau bkn...wallahualam...

Follow Us
123# ariellin

anak ko comel sebab tu 'benda' tu nak berkawan kut... mula nampak innocent... 'benda-benda' ni pun selalu dari kes2 yg aku baca kalau budak tu 'karat' berkerak jerrr... dia tak mau dekat... kira memilih gak lerrr.....

eww seramnye cite tt nie...

123# ariellin  

anak ko comel sebab tu 'benda' tu nak berkawan kut... mula nampak innocent... 'benda-benda' ni pun selalu dari kes2 yg aku baca kalau budak tu 'karat' berkerak jerrr... dia tak mau ...
twins Post at 30-3-2010 09:46

pndai demand pulak yer...

107# ariellin

kalo aku kt tempat ko...mencicit dah lari..
kuar rumah dan2 tu gak

pndai demand pulak yer...
ariellin Post at 30-3-2010 10:50

chosen one..

Seram la citer TT ni...
tapi cerita best..
sambung lagi ye..

eww seramnye cite tt nie...
wanokakaka Post at 30-3-2010 09:46

aku nak citer pasal aku ckit ek..aku x rasa 'benda' dr arwah tok tu followed aku tp aku rasa mcm 'benda' tu jek..

dulu aku duk hostel, sebulan sekali baru balik umah...tp ada 1 ari tu, adik aku ckp "kalu akk x dak, sure dgr ada org cakar2 dinding bilik...kami dgr mcm2 bunyik..tp kalu akk ada kat umah, benda2 dn bunyik tu sume x dak..akk ada mmbela ker?"

soklan jenis apakah itew..??  pastu aku ni lemah semangat...penah sekali bacakn al-fatihah tuk member yg kene histeria, pas member tu smbuh, aku plak yg kene...

tgk org main kuda kepang kat kenduri kawin kazen, sekali org tu sergah aku, aku terus menjerit2 x sedar diri, yg aku tau, pas kejadian tu, kat area mata aku ada lingkaran bulat kaler itam..mebi sbb aku menjerit kuat sgt kut....

ada 1 mlm, blkang umah mak abah aku cume pokok buah2an je, then ada 1 lubang sampah, kebetulannya mlm tu aku piyed, aku ni x semena2 pegi area belakang umah, buang smpah, bila aku pusing balik pndang ke dapur umah, aku terus berlari selaju mngkin...sbb masa aku pusing ni, aku rasa mcm tinger aku ditiup dn aku terasa di kejar somethin'...aku x tau apa dia...yg aku tau, sedar2 jek mak abah aku duk ngan aku...

129# ariellin

sangatlah saspen dan best baca cerita tt ni.  budak2 yg innocent dan lurus bendul mmg semua makhluk berkenan agaknya.  anak ally pun ada experience.  dia bgtau selalu ada pompuan ikut dia, sampai dalam sekolah pun pompuan tu ikut.  kt dalam rumah dia selalu nampak pompuan muda pakai baju merah, tangannya putus..hishh.

sambungla lagi cerita tt...

107# ariellin

kalo aku kt tempat ko...mencicit dah lari..
kuar rumah dan2 tu gak
chicmushroom Post at 30-3-2010 09:52

aku time tu berasa mcm nak terjun balkoni terus...sbb ketakutan yg amat sgt...terasa nak terkucil pun ada...tp aku tahan kan juga...wat nyer aku terjun tu mati camner..???

aku nak citer pasal aku ckit ek..aku x rasa 'benda' dr arwah tok tu followed aku tp aku rasa mcm 'benda' tu jek..

dulu aku duk hostel, sebulan sekali baru balik umah...tp ada 1 ari tu, adik aku ...
ariellin Post at 30-3-2010 11:05

same cam mmber aku pnye bini.. die dh ade 'laluan' + ade saka yg jge die.. tgk kude kepg die pon join same.. ko mnari gak tak?? huhu

same cam mmber aku pnye bini.. die dh ade 'laluan' + ade saka yg jge die.. tgk kude kepg die pon join same.. ko mnari gak tak?? huhu
mrbotak Post at 30-3-2010 10:13

aku x menari...tp sblum aku meronta2 nak tgk tu...mak abah makcik/pakcik aku dah sound kat aku...jgn tgk...tp sbb degil kan...aku ni penakut tp keinginan nak tau yg mmbuak2 tu menyebbkn aku tnggung akibatnya...hu hu hu

kdg2 aku tingin nak suh abah aku bukak mulut pasal arwah tok aku ngn salmi...tp dia ttp zip mulut dia...mcm besar sgt jek rahsia tu...

kain kuning yg abah aku duk tulis ayat qur'an tu pun, pakngah aku dh amik sume...yg pedang tu...aku x tau dorg smpan kat mana...

abatar ko tu mia kerr...jelita sunggu ngan spek besau nya...
fifie_olin Post at 30-3-2010 10:26

baru aku nak tanya...

mcm kes anak lina gak ni....dulu...dia leh nampak benda yg tk leh nampak..anggap mcm kawan...siap ada nama...hafiz dan kak anis...

selalu dr time petang atau senja ke malam...benda ni ada....siap main snap2 gambar lagi...mandi pun sebut2 nama budak tu...lps tu tanya dia..mana kawan tu..dia kata..ada tgk tv cerita mama kat sofa...lps tu..tanya ada kat sebelah mama...padahal takde org pun...pastu dengan "kawan" tu..leh siap main dan gelak2...

bila kita cakap..takde pun..dia kata..ada ..ada...ni ..ni..siap tunjuk2...padahal kita tgk takde org pun....time tu risau sgt...fikir..teruk sgt ke anak ni kesunyian takde kawan..smp jadi camni...masa tu...dok kat aparment rumah jauh dari rumah lain...jiran plak takde yang berfamily....sunyi la anak2 takde kawan...

satu hari jumpa makcik utk tgkkan..dan suh tutup pandangan mata dia..lps tu takde sebut dah kawan2 dia atau nampak kawan2 tu....Allhamdulillah..

makcik kata, kawasan rumah tu dulu..mcm ala2 taksa ker?..bebudak ramai sgt..pakai baju kembang2...ala2 gown tu kot..gitu la lebih kurang........

kisah ni berlaku kat jepung..hehe..

seramnya baca cite ko nieeee....
ko senang kena histeria kan?
skrg ni ko ok dah kan?