CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

Reply 67# HannahMontana

according to 'The Others @ Surfinv' umah ni x penah didiami dan x siap spenuh nye lg.

Rumah ini memberi satu perasaan yg meresahkan, memberi gambaran harapan yg termusnah,

impian yg terlerai di pertengahan jalan, Satu perasaan yg tak habis, seolah-olah ada yg belum selesai,

cerita yg ada penamatnya tapi bukan di sini...

komen dari surfinv

Reply 70# surfinv

ekceli, baru bace benang en surfinv tu, x khatam pun lg. tgh gigih m'khatamkannye..tu yg msih dok ingat lg tu

dah ada thread pasal rumah berhantu kat shah alam. akan merge. tq

serius cantik rumah yg ada tangga berpusing tu...aku jatuh cinta. Tp tahu ke siapa tuan rumah berkenaan ? Dan apakah kepedihan yg dia tanggung sampai x sempat siapkan rumah tu..aku x fikir dia muflis...aku fikir jiwa tuan tumah tu mati...mcm kekasih/isteri/seseorang yg amat dicintainya mati dan dia pun patah hati nak siapkan rumah tu...kalau dia maish hidup...siapakah tuan rumahnya....mcm american looks...orn ini mesti sgt kaya.

xnk besarkan scope smpai ke klang ke??? phiya xde la cite but since shah alam n klang kn sebelah je. ...
phiyya Post at 2-4-2010 00:21

klang ek? ada 1 rumah ... tapi tatau la kesahihannya ... memandangkan duduk sana dalam 1 tahun lebih je ... Mr XY memang lebih awal duduk sana ... tapi dia jenis yang keluar pagi balik malam terus masuk bilik ... so masa saya duduk sana, saya tak ada kena apa lah ... cuma masa Mr XY kena tahan kat hospital sebab jatuh superbike ... dia memang akan suruh kawan-kawan dia bergilir-gilir temankan saya ... saya tidur kat bilik atas, while kawan-kawan dia akan lepak 2 3 orang kat ruang tamu bawah sambil tengok tv and etc ... kalau Mr XY balik kerja lewat pun ... akan ada adik-adik yang dia suruh datang rumah ... temankan saya ... mulanya rasa rimas la jugak ... tapi memandangkan pada kerjaya Mr XY pada masa tu ... saya ikutkan jelah apa dia cakap tu ... yelah ... masa tu saya tak berani nak drive walau ada lesen dah bertahun ... "gantung lesen" "p

ceritanya ... owner rumah tu cina ... we all melayu ... and yang jadi hantunya sorang pemuda india ... katanya putus cinta lalu bunuh diri ... saya tak penah kena apa-apa ... tapi kawan-kawan dan Mr XY ada jugak pernah kena kacau ... kadang-kadang tv tu diorang dah switch off tapi tetiba terpasang semula ... pintu bilik tu bunyi bukak-tutup banyak kali ... banyak lagi la yang diorang kena tapi tanak cerita ... rasanya sampai sekarang pun rumah tu memang kosong ... kitorang duduk sana pun FREE OF CHARGE ... owner mintak tolong jaga rumah ... dan rasanya ... memang kitorang jelah yang tinggal kat situ  

bilik insiden tu sebelah je ngan bilik utama tempat kitorang tidur ... sebab tatau cerita ... bilik tu saya buat bilik baju-baju saya ... tapi tiap kali masuk pun memang nampak suram je bilik tu ... pasang lampu pun tak berapa terang cahayanya walhal mentolnya sama je dengan mentol yang guna kat bilik-bilik lain ... dah masa tu saya pun tatau cerita kan ...

cuma ada 1 malam masa Mr XY masih kat hospital, masa tu dah tidur tapi tengah malam macam terjaga, masa tu macam ada terpandang seseorang dalam bilik saya ... mukanya tak nampak sebab dia macam dah nak keluar dari bilik tidur saya ... tapi dari sisi tepi, saya rasa kulitnya bersih, mungkin handsome ... dia macam senyum pandang saya ... tapi pandang dari ekor mata je ... bila kelip mata ... dah tak nampak apa ... tapi sebab macam mamai kan ... sambung tidur je lah ...  esoknya pi sepital, saya tanya Mr XY ... tapi Mr XY kata "tak ada apa-apalah ... mengigau tu ... "

bila dah tau ni ... huhuhu sumpah tanak masuk balik dah rumah tu ... tapi rumah tu memang besar ... cuma sunyi ...

Rate

1

ada citer pasal hosp.nie..tp suebb dh lupa thread mana cite pasal hosp.nie...kalau area klang yg sue ...
suebb Post at 5-4-2010 13:50

selalunya kalau kawasan kubur, dipercayai akan jadi laluan roh-roh orang mati ... tu pasal tadak sapa nak beli tanah @ rumah kat situ ... saya ada sorang kawan ... rumahnya memang dekat dengan kawasan perkuburan Islam ... kebetulan suami dia memang ada anugerah boleh melihat benda-benda halus ni ... anak sulung dia nyaris la nak dapat anugerah tu ... bayangkan masa kecik-kecik dulu anak dia boleh nampak ada "orang terbang-terbang" dalam rumah ... belum case tengah shooping kat the mines ... tetiba anak dia bleh tarik tangan dia ... "mama, kenapa atok yang pakai baju kuning tu tengok kat along je dari tadi?" ha ... bila toleh kat kerusi yang anak dia tunjuk ... tadak sapa pun yang baju kuning ... tadak atok pun!!!

kat rumah kawan ni ... tak ingat bilik mana ... sebab rumah tu dah renovate dah ... memang kawasan laluan ... memula tu memang terkejut jugak la ... tapi roh-roh tu tak kacau la ... cuma lalu je ... cuma bila dia muncul tu ... kalau orang tak biasa memang terperanjat la ...

Rate

1

Follow Us
Post Last Edit by hot.choc at 26-2-2012 17:12
Susah nak dok kolej kat uitm..kalu aktif dengan aktviti kolej baru bleh dapat...

Masa nak mas ...
nobito Post at 5-4-2010 22:45

ada banyak rumah yang jadi rumah RM 50 ni ...

Reply  zull4rs

masa sebelum kejadian laptop hilang tu umh dia xde apa2 misteri ke?  lps blacko ...
pinktriangle Post at 5-5-2010 16:34

tu lubang skru penyewa lama pasang acond kot ...

hmm rumah tu taktau lah cerita yg sebenarnya yg betul2 kisah tuan rumah ni
but the truth is rumah ni mmg tak disiapkan walaupun dah hampir siap
dan kos rumah ni juga memakan jutaan ringgit...

but with our intelligence (the others) - rumah ni just tak disiapkan berkaitan
msalah dalaman tuan punya rumah berkenaan hal lain yg mengakibatkan projeknya terabai

Reply 1342# edoraixora

terima kasih atas sokongan anda

Reply  rosymeen

salam rosy...
intekma lebih angkernya dr hotel uitm
pool tu ada kisahnya ...
baByBoY Post at 7-5-2010 11:17

tapi kenapa pihak pengurusan tak keringkan je air dalam kolam tu ekk?

sorry ah gmbar x brape baik sebab aku nk cepat ngeee bulu roma tegak kot
bieboo96 Post at 21-5-2010 18:16

tumpang lalu ...

besar giler kan rumah seksyen 12 tu ... tapi sebab jarang lalu situ ... so memang tak perasan ... tapi kalau kata anak tuan rumah tu mati kat buaian ... macam mana pulak boleh mati kat situ sedangkan rumah tu belum siap pun ...

jenjenjen ....

Reply 1351# hot.choc

ntah la tatau nk ckp... huhuhu
   pool tu leh mandi.. ada masanyer la.. tp tuk org dewasa..

tp besa la kanak2 bler tgk pool dier nk mandi je.

Reply 1353# baByBoY

hmmm tu la kan ... jadi pengajaran untuk mak ayah yang bawak anak-anak pi holiday @ stay kat hotel @ resort ... kena perhati anak-anak yang nak main air ... bukan setakat di kolam renang ... kat laut pun kena monitor juga ...

Reply 1354# hot.choc

yup .. kena sentiasa berjaga2 ngan anak2 y kecil neh..dlm dok perati n dok berckp.. kekdg kita terlepas pandang gak...
budak2 lg pandai.. huhuhu

Reply 1355# baByBoY

betul ... setuju tu ... tapi kalau nak main air dalam kolam renang pun, saya prefer waktu siang dari malam hari ... ngeri arr

ini link video waktu kat amber court

http://www.youtube.com/watch?v=2ni1ZECbdGo

surfinv posted on 14-5-2011 02:08 AM
thoyol dan akakbosan

aku dah byk gak pergi meronda shah alam dgn geng the others...

dah khatam sampai page 55... so, rumah 50 tu yg mana? saya terskip ke... nak tau ni...

still tak tau exact location tp yg pasti rumah ada buaian tu bukan rumah rm50

umah yang RM 50 tu dekat dgn mcd sec 3. baru rabu malam ari tu lalu dekat umah tu.. tp skadar mampu jeling2 je, xmampu nak tgk lama..takkott