CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zamnie

Kanser Payudara

Reply 99# wani_ta

wani.. cuba baca thread nih dlm pg2 belakang ada yg boleh bagi rawatan cancer nih.. cubalah try manalah tahu kan!!!

Post Last Edit by ayekatik at 18-8-2010 10:46

salam, saya juga pesakit breast canser... lump 3.3x2 cm di breast kanan atas, lekat pd kulit chess wall... dr nak wat mastec n auxillary clearence pd 15/9 ni.. skrg saya mencuba rawatan alternatif... sambil byk2 doa.. alhamdulillah suami sentiasa menyokong... ujian dri Allah saya terima dgn lapang dada... kalau ikut ustaz yang sy berubat tu, kanser ni ada tempat asalnya.. dr pun x tau sebab aper, saya tidak merokok + arak, tidak pernah amik pil perancang, sume anak xklusif breastfeeding sampai 2 thn..  saya ada baca buku "wanita kanser rawatan n pencegahan", dia minta pesakit amalkan ayat 83 surah yaasin... saya amalkan + byk2 berselawat.

Saya berdoa agar semua pesakit kanser sembuh samada rawatan moden @alternatif... kita berikhtiar Allah yang tentukan...

kawan sy pun dulu ada dapat kanser gak...tapi dah meninggal mase hr raye lepas..mmg sedih bila tgk keadaan dia yg redha dengan penyakitnya...

kawan sy pun dulu ada dapat kanser gak...tapi dah meninggal mase hr raye lepas..mmg sedih bila tgk keadaan dia yg redha dengan penyakitnya...

tabahkn hati dan redha dgn ujian Allah.

Ada buku terapi zikir utk ubat penyakit cancer carilah di kedai, tulisan doktor dari indon  
pernah dijemput radio ikim, dia kena cancer sendiri Dan Cari alternatif

Dan buku terapi solat tahajud, buku ni sy ada

Salam....
Sedih juga bila membayangkan situasi yang dilalami oleh saudara u tu sekarang....entah bagaimana agaknya dia menghadapi perasaannya sendiri, apatah lagi bila anak-anak masih kecil dan suamipun tak sihat juga.....
Saya pernah alami situasi mengenai breast cancer ni dlm tahun 2008 yang lalu....pendekkan cerita, saya pergi berubat dgn seorang ustaz sebelum buat pemeriksaan doktor.....lama juga, akhirnya ...ketulan yang ada di kedua-dua belah ketiak saya bukannya tumor, tetapi anugerah Allah, iaitu extension of breast tissue (buah dada kedua atau accesories breast)......

Ok, ramai yang p berubat kanser payudara dan rahim ditempat saya berubat tu....amnya ustaz tu akan suruh stop semua diet yang mengandungi lemak dan minyak, pantang daging, ayam, ikan...hanya makan nasi dan sayur rebus. Ustaz tu akan mulakan dengan terapi herba dimana menggunakan kunyit, halia merah dan beberapa bahan lain. Saya pernah bertanya kenapa guna semua tu dan kenapa nak pantang......dia kata tujuannya untuk melemahkan sel kanser. agar dia tak merebak lagi. Dia juga gunakan zikir. Ditempat saya kat sini (Sabah) ada seorang lagi yang dikatakan boleh merawat kanser payu dara....kat Lahad Datu, Sabah.

Apapun sekiranya Zamnie perlukan bantuan or nasihat dari perawat kat sini....saya boleh tolong tanyakan ok....just let me know.

Follow Us
salam, saya juga pesakit breast canser... lump 3.3x2 cm di breast kanan atas, lekat pd kulit chess w ...
ayekatik Post at 18-8-2010 10:45

Salam ayekatik... sedihnyer baca kisah awak kan!! itulah semua ini ketentuan Allah.. walau mcm mana kita jaga atau berhati2 kalau dah nak kena akan kena gak kan.. sbb org kata kalo kita breastfeed tak kena cancer nih.. takut gak dengar nih!!

sy hrp aye bersabar dgn dugaan yg maha berat ini & semoga dapat sembuh sepenuhnya... sy pernah baca kalau kita buat rawatan awal dihospital, kebanykkan pesakit cancer nih boleh survive...

mcm tu gak dgn arwah saudara sy tuh dia lambat pegi hsptl... sbb nak berubat kg!!!

Reply 106# orangeez

salam orangeez... saudara sy tu dah meninggal dunia lah!! masa saya tulis dia dlm stage 4 (nyawa-nyawa ikan da..) tp x smpai seminggu dia pun pergi...

anyway, trm ksh krn sudi berkongsi pengalaman/info kat sy...

Reply 108# zamnie

Maaf....sy terlepas pandang pulak.....oh ye ke....sedih juga....Al Fathihah.

salam... hai..lame dah x bukak forum nie...wani dah selamat operation 26/8 aritu.. alhamdulillah...6/10 aritu 1st time wat kimo... wani doakan sume org sehat xkire cara moden @ tradisional...

salam... hai..lame dah x bukak forum nie...wani dah selamat operation 26/8 aritu.. alhamdulillah...6 ...
wani_ta Post at 9-10-2010 20:31

Alhamdulillah... syukur pd Allah!

salam. saya seorang perawat dan mmg merawat penyakit kenser, saya mengabung kan traditional.perubatan islam dan reiki. Pernah merawat kanser stage 4 alhamdulillah sudah pulih.Semasa kali pertama berjumpa buah dada kiri dia sudah meletus dan menggeluar kan darah.Doktor kata 50 50. tetapi cara saya merawat bagi yang belum di operate, jikalu sudah di operate saya tak leh nak buat sbb urat dah putus .

nor601 posted on 12-10-2010 03:25 PM
salam. saya seorang perawat dan mmg merawat penyakit kenser, saya mengabung kan traditional.perubata ...

salam....leh bagi alamat tak