CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cecep

Berat jodoh...camner nak lelaki suka kat kiter

kebanyakan laki zaman skunk sume minta pegang tangan...aku rimasssssssssssssss....arrrgh...yang alim2 sume da kawen...huhuhuhu

camnoo nak lekat ngan laki..huhuhuuh

be yourself

cuba buat tranformasi diri tp tak perlu terlalu drastik .

yg penting hati mau kasik bersih

sama laa kita...berat jodoh....camne ekkk.....

tips please.....

masalah ahkak plak ringan jodoh.....ramai yg nk tekel ahkak...ajak kawen bagai...mebi sbb ahkak cun hot gojes.......
philipinoe2 Post at 21-3-2010 22:39

adehhh akak pinot...sabo je...meh kasi sorang kat wid......fomfuan tak leh ramai tau kak.....ekekekeke

Post Last Edit by Hana at 22-3-2010 10:03
aku nih umur dah makin meningkat..rupa tak de..keja ok..tp tak pernah bercinta spjg hidup koz tak de lelaki nak kat aku..tu yg aku rasa aku nih berat jodoh..so, nak mintak nasihat kawan2 semua cam ner ...
cecep Post at 21-3-2010 16:25

rupa tu penting.
kalau tak lawa, kena bagi lawa kan. sekurang kurangnya, bagi capai taraf - "boleh laa ada rupa" wp mmg takder rupa sebenarnya.

perbaiki penampilan & rupa dulu. invest duit ko dlm aspek rupa & badan & rupa.

invest duit ko beli skincare yang bagus spt guinot & sk11.
belajar mekapup sket2.
kalau tak pakai tudung, invest duit mencantik kan rambut.
kalau pakai tudung, pakai tudung yang kualiti bagus & trendy spt ariani.

bila rupa dah OK. badan pun ok. (mmg ye..kena kuruskan..diet bagi nak mampus ye..)
pastu, luaskan networking. cari kawan baru. ini utk built up communication. kena pandai bercakap. jgn kaku. jgn takder idea nak bercakap.
carila networking utk keje. itu lagi bagus.  dari networking utk keje, maybe mana tau, terjumpa lelaki yang suka kat ko.
jgn putus asa. kalau sesuatu perhubungan tu tak menjadi perkawenan, at least, ko menambahkan kawan dlm bidang keje ko. itu dah cukup bagus. ada member utk minum teh tarik. main futsal. ada geng pergi travel (ye, maybe leh gi travel backpacking ke erope dgn 2 pompuan 3 lelaki or 2 lelaki dgn 2 pompuan - takder la semua pompuan, bahaya jugak tu. at least ada member lelaki, lagi better)

ada lelaki tu jenis tak pandai bercakap. jadi, pompuan ler kena pandai bercakap & selalu ada idea utk bercakap.
skill bercakap ini, ada orang gifted. ada orang kena belajar bercakap dari byk2 kawan.

Follow Us
bagi mud..
mud tak penah guna pencuci muka..heheh..

sila guna air wudu' tu..and time cuci muka...selawat..
and time before tido..urut muka...

tapi mud tak lawo...pun tak de korang minat...
hmmm....

masalah ahkak plak ringan jodoh.....ramai yg nk tekel ahkak...ajak kawen bagai...mebi sbb ahkak cun hot gojes.......
philipinoe2 Post at 21-3-2010 22:39

auuuwwww.....

ada lelaki tu jenis tak pandai bercakap. jadi, pompuan ler kena pandai bercakap & selalu ada idea utk bercakap.
skill bercakap ini, ada orang gifted. ada orang kena belajar bercakap dari byk2 kawan.
Hana Post at 22-3-2010 10:07

sis...kadang2...bila jadi diri sendiri pun ssh gak kan...kena berlakon utk dptkan sesuatu...

argh...so stress kehidupan macam nih...

akak pun berat jodoh, i'm 28...tapi akak fikir positif. satu hari nanti jodoh kita akan sampai..

pd haku jodoh tu akan dtg sendiri bila sampai masanya....cam haku ni mukan lawa sgt...haku admit k...tp jodoh haku sampai pd umo 24...alhamdulillah...

tak semestinya org pandang muka...penampilan kena jaga gak bak kata hana..kalo muka gojes ala kak pinot...tp gigi berkarat cam gigi myan*ar workers buang masa je..

jodoh berat gak
harap nanti tak dapat pasangan yang berat

kebanyakan laki zaman skunk sume minta pegang tangan...aku rimasssssssssssssss....arrrgh...yang alim2 sume da kawen...huhuhuhu

mosti Post at 22-3-2010 09:17 AM

itu ler problem utama nyer..ramai lelaki baik semua dah kawin..
ohhhh TIDakkkkkkkkkkkkkkkkk

Post Last Edit by Hana at 22-3-2010 10:03

rupa tu penting.
kalau tak lawa, kena bagi lawa kan. sekurang kurangnya, bagi capai taraf - "boleh laa ada rupa" wp mmg takder rupa sebenarnya.

per ...
Hana Post at 22-3-2010 10:01 AM

aku admit..problem utama aku..aku jenis yg tak de modal nak cakap. kadang2 buat lawak cam aku plak yg bodoh nak buat lawak..huhu{:3_84:}

akak pun berat jodoh, i'm 28...tapi akak fikir positif. satu hari nanti jodoh kita akan sampai..
aireen24 Post at 22-3-2010 11:23 AM

at least ko muda dari aku nih..so, semestinya aku tua dr ko..
ambik iktibar dr pengalaman aku nih..jgn terlalu pegang sgt prinsip jodoh akan sampai..koz sampai skrg dgn umur cenggini jodoh cam makin jauh je.. usaha  ye dekk

jodoh berat gak
harap nanti tak dapat pasangan yang berat
tajul186 Post at 22-3-2010 11:59 AM

berat dgn duit nak ler aku...ekekekeke

6# pressor

adeh...sakit peyot aku

mosti Post at 22-3-2010 09:17

tingat kes ahkak yg plg latest...
one of the reasons ahkak terpaksa rijek sorang mamat ni sbb dia mintak pegang tangan..
katanya kalau pegang tangan ni baru terasa aura kasih syg... gelak guling2 ahkak baca ayat dia masa tu..
aura  ke napsu..???:@

Post Last Edit by True-X at 22-3-2010 15:25

bape umur TT ni......

penah berusaha carik?....... ke dah banyak kali kene rejek?.. atau ko duduk diam je mengharapkan lelaki carik ko? atau ko dh banyak kali merejek lelaki?..

jodoh xde kene mengena ngan cantik huduh, bodoh atau bijak.. kaya atau miskin.....
kl ko pasan ramai jugak anak dare tua semua cun cun belaka, tp tak kawen2 lagi gak....... sooo berusaha expand ur social horizon.... doa banyak2... semoga akan datang org yg sesuweii... bile dlm banyak2 ko berkawan tuh

pada mase ini.... fokuskan pada kerjaya... ( sambil2 usha lelaki)... spend mase ngan parents sbb sure bile dh kawen mase ko akan terbatas esp anak pompuan... bg aku ...diorg tak lame lagi kt muka bumi ni ( dlm kes aku laaa.. mak aku dah sakit2)

.. make ur self happi 1st... lelaki tuh hanya TAMBAHAN pada happiness yg ko ade.....

jgn lah sampai TAK BERLAKI wat ko rase sedeyy /pathethic ngan diri ko...... tiap org dugaan nyer berlainan.. maybe dah ditakdirkan dugaan idup ko ialah berat jodoh...

aku adelah salah sorg yg berat jodoh..thn ni aku dah 30....dah bertahun2 aku single.... lonely tuh semestinya... aku carik mende2 lain yg leh wat aku tak ingat kesunyian takde boipren..... aku banyakkan berkawan ngan org2 single...... kl asik lepak ngan kawan yg dah kawen mesti bertambah tensen aku...

Rate

1

byk amal kan surah nabi yusuf..surah al-imran..and ayat 1000 dinar..insyAllah