CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mikasa

Pengalaman di PIzza Hut Alamanda

aku pon slalu kene cmni kt pizza hut jusco cheras selatan.. aku rase syarikat pizza hut ni ptt hntar all staff g briefing cmner nk wat customer service yg baik.

aku penah kena gak kt pizza hut
bole pulak cashier tu punch bil org lain msk bil aku, aku t'pkse byr lbey
ptot la mahal semacam je.. aku pon komplen la
nsb bek manager dia pulangkan smula dwet yg aku byr lbey tu tp xckp rm3

aku penah kena gak kt pizza hut
bole pulak cashier tu punch bil org lain msk bil aku, aku t'pkse byr lbey
ptot la mahal semacam je.. aku pon komplen la
nsb bek manager dia pulangkan smula dwet yg a ...
mizz_aurora Post at 17-3-2010 05:07 PM

yang ni anis pernah terkena kat pizza hut alamanda....resit order yang dia satu salinan kat anis lain, yang bill print out lain...beza sampai RM80.++. Bila anis check satu persatu, ada set menu yang anis tak order pun..kemudian tunjuk balik kat chasier tu salinan resit order tu tak sama dgn bill yg di print...mula ler buat muka tenuk dia tu..bukan salah anis pun......manager datang cakap system tak boleh nak kansel atau tukar bill yang dah diprint out..sengal tak?dah tentu anis tak mahu benda yang anis tak order...pehtu manager tu main tolak guna manual..anis bayar yg anis order jer..yg selebihnya tu tolak gaji pekerja dia lah kot...

23# AnisSuraya
[/

pergi ke mana2 pizza hut pun memang camni la level of service dia....management pizza hut sapa ye?
saya kena kat subang parade. dah berjam2 tunggu order tak sampai2. pizza nya dah la kecik tapi mahai nak mampos...
order spaghetti seafood tapi sampai bila saya dah nak bayar kat cashier. saya kata cancel je order sb saya malas nak tunggu lagi tp dia insist nak bungkuskan. so i said...i dont want it...u understand or not? and i am not paying for it walaupun  dah masuk dalam bil, call ur manager, i want to talk to him/her.
cashier dia punya taktik ialah tak nak layan bila i ask for refund...so i jerit la kat cashier tu. then only the manager datang and pulangkan duit secara manual...
whoever owns pizza hut franchise kat subang parade tu take notice la. it looks like pizza hut punya attitude memang camni ye

Erkkk.. nasib baik tak pernah kena lagi camni

kt jusco equine service so lame.
lembab n xmesra langsung.order hny smpi dkt 45 min!
hashyreed Post at 17-3-2010 13:03

ak ah...btul...lembab sgt2...penah mkn skali je kt situ...then trus ban! time kte mkn tu, just me & bf, and satu lg kapel...TU JE! nk tnggu diorg bwk air pn lmbt...smp kene pnggil 2 kali..air just soft drink je pn...mmg dats d first & last la mkn kt situ..
baik pegi domino's ke....lg cepat...suke pegi kt cyberjaya...staff smue peramah..so far la...

Follow Us
tak payah boikot   , ...kalau tak puas hati ngan servis kena buat complaint baru laa diorg leh improve...
mikasa Post at 17-3-2010 13:39

complaint mmg complaint...mslhnye, diorg ni amik ke tindakan??? kang kte ni buat la bende2 yg sepatutnye...kol sane sini..tp diorg, sambil lewa je...x ke lg mnyakitkn ati...harap2 x la mcm tu kan..hrp2 diorg ni take serius la every complaints from customers....

so de baik kite letak mamak jaga pizza mesti laju punye heeh

hahaha...yg ni sgt2 setuju...
diorg nye servis laju sgt...org blm duduk dh siap2 tnye " mau minum ape"...

complaint mmg complaint...mslhnye, diorg ni amik ke tindakan??? kang kte ni buat la bende2 yg sepatutnye...kol sane sini..tp diorg, sambil lewa je...x ke lg mnyakitkn ati...harap2 x la mcm tu kan. ...
Stila Post at 18-3-2010 09:28

better put ur compliant in black and white instead of phone call.hantar email kat pihak atasan . lagipun itu saja cara untuk kita membantu industri makanan segera kat malaysia.

kat Malaysia nie , pengguna tak suka nak complaint kalau ada menda yang tak puas hati  , apatah lagi nak hantar surat atau email pujian terhadap syarikat atau pemberi perkidmatan

pizza hut kt jusco equine lembab. aku skali mkn kat situ..smp dh abis spageti aku piza yg bf aku order br smp..mmg lemau giler punye servis :@

better put ur compliant in black and white instead of phone call.hantar email kat pihak atasan . lagipun itu saja cara untuk kita membantu industri makanan segera kat malaysia.

kat Malaysia ni ...
mikasa Post at 18-3-2010 10:20

yup...dats d best way.....

piza hut dgn kfc bukan satu mgmt ke

.hehehe baru plan nak makan pizza guna cc mebenk nie.

aku br li pizza hut kat ampang last sunday
aku order pastu ckp,ni pakai cc maybank dpt 30% dic kan??
dia kate haah..n dpt la aku disc tue
so far aku takde bad xperience dgn pizza hut mane2 pun

kebanyakkan cashier tak aware pasal discount 30% untuk pemegang kad MBB sebenarnya..tak pun sebab terlampau ramai customer sampai lupa..jadi disini kita sebagai pelanggan kena laa  jugak jalankan tanggungjawab untuk mengingatkan diorg..

Banyak pengalaman yg menyakitkan kat mana2 Pizza Hut sebab anak saya suka makan pizza. So dlm sebulan mahu dekat 5x berpizza.

Tak larat nak tulis sini pasal apa tapi yg pasti memang sampai manager area pun kenalah. Bukan salah dia pun kan but dah tugas dia kan so kenalah deal with it.

Banyak kali saya dioffer pizza free nak ganti or nak jaga hati tapi saya bukan nak pizza free cuma nak pizza yg saya order dan bayar tuh elok ler.

Wahai pengunjung2 Pizza Hut!

Tolonglah complaint straight kat Branch Manager hatta kat website diorang sekali kalau dah tak puas hati!!!

No wonder ler bila kami sekeluarga complaint diorang nih mcm heran or pandang kami semacam sebab orang lain maakaaan ajek takde complaint apa2?

Saya klu tuna tuh diletak kat atas sekali sampai kering bila dibakar tuh pun saya complaint...siapa nak makan pizza yg topping kering semacam. Kadang2 tuh sos thousand island pun tak dibubuh.

Maybe korang jarang makan kot tuh yg tak heran sangat.  Sampai dah tahu ada discount utk Maybank credit holder pun boleh pejam mata ajek.

Micasa,

Saya setuju dgn apa yg awak cakap tuh.

Tolonglah complaint ... kalau tidak macamana diorang nak improved?

Order olio pun tak semenggah kejap ok kejap tak ok. Bila saya tanya tukang masak baru lagi so saya ker nak kena maakaan ajek. Ingat murah ker pun?

Setakat nih takde masalah complaint tak dilayan.

Stakat aku pegi makan pizza tak penah lagi dapat servis lambat sangat.lambar sket2 tu biasa la, berlaku pon if peak hour je.ok je la stakat ni..kadang2 kalo aku salah dapat order and minta tukar ok je muka dirog..maybe everytime aku pg mood diorg tengah ok kot.