CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: mamasaffiya

Khayalan anak aku atau ???

satu malam tu, anak sedara aku (umur 3 tahun masa tu) tetiba tunjuk kat satu kawasan lapang depan rumah.. dia kata nampak momok.. kitorang semua diam je masa tuh tanpa bertanya lebih lanjut.. aku siap tukar topik lagi terus... hahaha.. penakut rupenye aku nih..

hahaha bebudak ni kan mmg pndangan dorang kekadang telus tau
ni cat nk cerita ank sedara cat yg masa kejadian umur dia 3 tahun

wife adik cat nk pindah rumah. petang dlam kul 2 cenggitu dorang dom pungah pindah barang. adik cat dgn anak sedara pon ikot sekali ke sana. kerja2 memunggah smpai ke magrib la plak kan.. terlajak waktu. masa tu ank sedara cat tetiba nmoak sesuatu kat umah sebelah. dia nangis2. adik cat plak tetiba bulu romanya meremang. ank sedara cat cat siap kata ada benda itam kat umah sebelah masuk kat umah sebelah.

Then, lepas je ank sedara cat ckp mcm tu, dan2 tu anak dara jiran tu dok menjerit2 kena histeria dan dirasuk la kononnya. tapi tak tau apa kes selepas tu sbb adik cat trus je bawak anak sedara cat masuk kereta dan balik umah.

pergh!!!
kire seram gak la klo nmpak bede2 cm ni

wahhh mcm kes anak buah aku la

anak buah aku umo 4 ttahun jugak..lelaki

satu hari tu kira2 dalam jam 9 mlm ..
kitaorang lepak2 la.. kakak aku, aku .. adik aku dan 3 anak buah aku
kitaorang makan keropok jugak
sambil tgk tibi dengan volume yang kuat
bunyi2 kat luar mmg tak dengar.. sebab tibi memang kuat

anak buah aku  yang umo 4 tahun mase tu duduk kat sopa
aku plak duduk depan tibi atas lantai
anak buah aku nak keropok lagi
aku pon hulur la.. soh dia amik
tetiba anak buah aku tuh kata.."tunggu"
dia p kat pintu utama dan bukak piintu
anak buah aku tu kata... " nenek sudah datang"
rupanya mak aku datang dari surau
tapi yang peliknya camana anak buah aku tu tau mak aku datang dan bukak pintu
sedangkan masa tu mak aku masih jauh lagi ngan pintu.. masih kat halaman rumah
nak kata bunyi pagar... manade pagar

kitaorang teros berpandangan..aku pon g peluk anak buah aku..
dan tanya... camana bole tau nenek datang.. dia kata.." adik nampak nenek datang"
esoknya aku tanya lagi.. dia jawap.."adik nampakla nenek datang"
esoknya aku tanya lagi..dia tanya.." mata adik jadik terang"
esoknya aku tanya lagi..." mata adik jadik putih'
tros kakak aku marah.. jangan di tanya lagi katanya

tapi misteri btollah

Kejadian ni baru aje, dlm 2 hari lepas .. waktu tu dah lebih kul 12 mlm, kami 3 beranak tak tdo lagi dan kebetulan hasben g main badminton kat selayang .. sambil2 tgk tv layan makan keropok yg aku gor ...
mamasaffiya Post at 2-3-2010 10:07

Citer ko ni..aku pernah alami...mula-mula seram jugak..tapi lantak ajelah....

Citernya macam ni...

waktu tu baru lepas maghrib..taklah malam sgt...husband aku baru aje pergi ke kl (kerja) .Rumah aku di Johor...so bila husband aku pergi aje..aku dah siap kunci gate rumah...pastu kunci grill pintu..tapi selalunya pintu aku tak tutup...biar tebukak bagi udara masuk....Lepas dah kunci semua ..aku ke dapur nak masak...anak aku dua org lelaki ..waktu tu sorang umur 6 tahun dan sorang 4 tahun ...main sambil tengok TV di hall...

Sedang aku sibuk nak masak...si kecik tu berlari-lari ke dapur sambil bertanya
Mula-mula aku ingat dia tanya mak masak apa tu....aku jawablah pada dia aku nak masak mee....and then dia tanya lagi sambil meninngikan suara ...aku jawab benda yg sama..last sekali dia tanya lebih kuat dan aku pun concentrate dgn apa yg dia tanya...rupa-rupanya dia bertanya "Siapa dia kat depan pintu tu"? Terus seram sejuk aku bila dia tanaya begitu...
setahu aku gate semua dah kunci..mana boleh ada org masuk ke kawasan rumah dan menjengukkan muka kat pintu yg terbukak tu....

Aku terus bawa dia ke depan ...tapi mmg tak ada apa-apa........
Tapi dia still tanya lagi...so aku x layan....

Entahlah ye...budak-budak kecik...mungkin derang berkhayal..tapi kekadang buat org kecut perut...

serem btl la....

Follow Us
nak nyelit gakla,tapi cite aku ni xseram pon
pasal ank aku dulu masa umur dia lam 1 taun lebey,
masa tu kira baru2 pandai ckp sepatah2,br pandai recognise lori,keta..jenis2 binatang
then,satu hari tu,otw nak balik kg..anak aku ni nak minum susu,
so tpaksalah ktaorg stop keta tepi jln sbb nk bancuh susu..
nasib baik dah lepas hiway,kira ktaorg still kt main road,tapi bukan hiway
so senangla nak berenti..
hubby aku yg bancuh,aku pegang ci kecik tu.tgh2 bancuh susu tu,rasa aku...hubby xkuar keta pun,bantai bancuh lam keta je..tiba2 anak aku tu pi sebut 'tiger' sambil tunjuk lam semak kat luar keta..iya2 plak tu..
aku plak lepas tgk kat luar,gelak2la ckp nasib baik bukan utan..kalo utan,maunye ktaorg pecut trus je dari ctu..
ye la blehla gelak sbb tmpat ktaorg benti tu,semak tinggi lutut je..dekat ngan simpang nk msuk umah orang plak tu..siap ada umah lg tepi jalan..
tapi tula,masa anak sebut tiger tu..aku ngn hubby dua2 pun cuak..
pelik sbb xsemena2 anak aku pi sebut tiger ngan excitednye masa tu..

47# chicmushroom

anak u nmpk ..waris jari hantu ke....

gurau je...

tapi betullah ..budak2 mmg boleh buat kita meremang kejap kan...mcm harituh balik dri pasar malam area klang nak ke subang  ... tetiba anak yg bongsu tunjuk cakap ada sampah putih melayang2 kat hiway ...siap komplen sapelah yg buang sampah merata2 ni ..

kita yg dewasa ni jenguk2 tak nampak pon 'sampah' putih yg melayang2 seperti dikatakan tu....

ms anak sepupu kecik2 dulu (br pandai ckp 1-2thn kot) mak jaga dia n akak dia..satu hari mak ckp yg adik ni nangis melalak jek...sampai mak dia balik amik..umah sebelah jek..pehtu mak dia tanya apsal nangis..dia ckp ada anak jin nak main2 ngan dia, tp bapak dia tuh menakutkan..mak jin pon ader..siap dak tu buat muker tunjuk jin tuh buat camner...

47# chicmushroom

anak u nmpk ..waris jari hantu ke....

gurau je...

tapi betullah ..budak2 mmg boleh buat kita meremang kejap kan...mcm harituh balik dri pasar malam area klang ...
ea208964 Post at 15-3-2010 15:33

hehe..masa kejadian xterpike pun..
tapi bila baca thread ni..mulala nak berpike ke arah tu..haha..
xpe..barang yg lepas jgn dikenang..ye x?
kalo dikenang merosak pikiran hehe

Anak surfin skang dah umo 4thn. Tp dr baby dulu penah juga ter'sangkut'. masa dia baby kepala dia kalau selalu dongak tengok ats/tepi bila dibaringkan. sebab tu anak 1st kitorg buat dono je. tp sebab dh berbulan mil pun tegur..napa kepala anak ko teleng ni..agaknya dia ter'sangkut' kot? kitorang mintak air penawar..br kepala dia tak teleng dh. Ntah sapalah yang dia tengok selama ari tu..

Ada skali tu kitorang bwk anak gi tpt keje mlm2 sbb nak amik brg jap..surfin tgu ngan anak kat carpark..mmg rasa lain macam masa tu..selalu g tak rasa apa pun..
keesokan harinya sampai lebih seminggu anak demam. Bg ubat klinik tak kebah jugak..kitorng bwk g berubat..br ok..
pastu hubby citer..siang  sblm kitorg amik brg tu ada org kt tpt keje histeria..dia terlupe sbb tu selamba je bwk kitorg.

Dua tiga hari lepas letrik kat rumah kitorng jd blinking gtu..time tengok citer ''pat2 siku lipat" lak tu. Tiga kali blinking sepanjang citer..nasib baik gelap 2-4 second je. Yang peliknya tv,kipas ok je. Ntah cam ne surfin ternampak byg hitam melintas..tp dok kate dlm hati..xde ape tu..perasan je kot...
Tiba2 anak ni lari2 terkinja2 kat surfin cakap "mak..tadi s^^** nampak byg2 kelawar ats lantaiii" beria2 dia ckp.. hmmm dah la hubby xbalik mlm tu ...sabo jelah~{:2_64:}

budak kecik besa nye mmg blh nmpk ape yg org dewasa xnampak...
tambah2 klu budak tu masih blom bleh bercakap...
tp kes anak ko ni aku xtau la plak..
sb dia dh pndai bercakap...

biasa la budak2...

Post Last Edit by alphawaves at 22-3-2010 02:45

Pendapat sempoi saya mengenai perkara yg terjadi dgn anak puan ialah ini berkaitan dengan frekuensi alpha waves di dalam otaknya..serta keupayaannya menggunakan sixth sense nya.

Kenapa alphawaves? sebelum lahir..bayi dalam kandungan adalah berkeadaan tidur dan tidak sedarkan diri..maka dari itu frekuendsi otak mereka ialah '(1–4 Hz),'.. atau dalam istilah parapsikologinya ialah delta waves..tiada sebarang aktiviti berlaku pada masa ini..

OK..putaran tingkat kesedaran manusia itu bermula dari delta waves (tidur atau sewaktu dgnnya) theta waves..dalam kondisi yg khusuk dan kesedarannya terfokus pada satu perkara saja.(masih tidak sedar),alphawaves (separuh sedar) , dan beta waves (sedar sepenuhnya).

OK apa kaitannya pula dgn sixth sense? (well ini kepakaran saya yg sebeanarnya..)

apabila dalam keadaan separuh sedar atau dalam keadaan minda terfokus sekali..kelima2 pancaindera manusia itu sebenarnya tidak digunakan sepenuhnya..dan ini memberi laluan tenaga dialirkan kepada otak untuk beroperasi sepenuhnya..saya tanya..kenapa apabila kita beria2 mengingati seseorang atau perkara apa pun..kita mengerutkan kening dan serta merta menutup mata? sebabnya..tanpa kita sedar kita menutup satu dari 5 pancaindera..maka tenaga dari mata (visual) yg tidak digunakan ini akan di beri kepada otak..dengan serta merta atau selepas itu selalunya kita mesti mengingati perkara yg sudah kita lupakan tadi..

Kenapa si anak ini boleh merasai kehadiran si bapa..sedangkan si bapak mungkin masih men'smash' bola shuttlenya kerana terikut2 dengan gaya datuk lee chong wei yg dia tonton malam sebelumnya..

ceritanya macam ini..ini teori saya lah ni.

seorang anak kecil..tenaganya tidak kuat..penglihatannya tidak lah setajam, mata org dewasa. deria perasanya masih banyak yg tidak lali..bermakna disini..kebanyakan 5 pancaindera yg ada pada dia. masih tidak banyak membebankan otak..maka otak budak kecil ini..        masih kuat!!!        

since 5 deria rasa dia ni masih tidak digunakan sepenuhnya..maka dia ni (anak tadi) pada masa yg sama masih menggunakan sebahagian panca indera keenam atau panca intuisi. bermakna kebanyakan masa yg ada padanya adalah berada dalam keadaan alphawaves..uisk nama ku pula aku sebut2 ni..

dalam alphawaves ini lah segala penomena psikik terjadi..telepati..telekinesis...remote sensing..

saya lanjutkan teori saya..

Ketika bermain atau ketika pulang dari gelanggang tadi..mungkin si ayah ini teringat2kan anaknya. teringat bagaimana dia bergurau dengan anaknya...

Sebenarnya..khayalan ini tanpa di sedari oleh si ayah.,.beliau sudah mengirimkan visualisi kepada si anaknya.( si ayah berkhayal bermain2 dengan anaknya..dan si anak menerima visualisi ini seperti teringatkan ayahnya,,bagaimana ayahnya memanjakannya..mendukungnya. getaran2 tenaga antara kedua ini..bersahut2an dan akhirnya di tangkap oleh si anak..since tenaga minda antara mereka ini sudah 'switched on' semakin si ayah hampir si anak semakin merasai kehadirannya.si anak lantas tanpa di sedarinya juga..bercakap 'ayah, adik ada keropok .. ayah tak ada ...'..

lagi satu..

Khayalan itu pun satu tenaga..kalau kita pandai mengalirkannya kemana2 orang yg kita kehendaki..maka jadilah dia satu ilmu pengasih..tanpa mantera..tanpa doa...tanpa wirid..