CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 1141|Reply: 1

Sempena Valentine

Close [Copy link]
bersempena hari valentine yg bakal tiba ni kan..aku ada terpikir satu perkara laaa...sementelah plak aku da tertengok baby yg mati kena gigit semut semalam kat paper dan jugak kat porem nih..aku rasa sedih amat dan terpanggil untuk buat satu kerja amal..wahh amal katanya..

kat ngan umah aku ni adalaa kolej/IPT (baru naik) dan aku tengok ramai jugakla budak2 yg berpacaran, naik motor ngan jantan, balik malam-malam, pakai tudung ke, tak ke, sama je derang neh..

so sempena hari valentine ni aku terpikir nak buat satu kempen kesedaran supaya malam valentine nanti budak2 remaja yg jauh ngan mak ayah ni takdel buat2 kerja tak senonoh macam buat maksiat, chemolot, berzina lantas merakamkan adegan yg indah itu dalam enpon dan selanjutnya sembilan bulan kendian membuang anak merata-rata lalu digigit semut dan mati..aku sedeyy...

jadinya, dalam konteks tersebut, aku nak buat satu bentuk risalah yg  menyebut tentang bahaya menyambut hari valentine dan bahaya zina. so, aku menyeru supaya anda semua yg ada kemahiran membuat printing brochure dapatlah bersama-sama aku berjuang dalam perkara ini. bila anda dapat bagi khidmat printing, murah plak tu, dapatla aku mengedarkan risalah tu pada budak2 kolej ni seme dan sekaligus membantu mengurangkan kadar maksiat di malam velentine.

apa kata surveyyy????

dah ade kan thread pasal Valentine. sambung je la situ.