CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: rizalrazul

Apa yang telah aku buat time betul2 tengah sesak dulu

sedey bace citer ko......pengalaman mendewasakan....hidup ni umpama roda.....inilah kehidupan.....

aku pernah gak time pokai cm tu. pedih gile time tu.paperpun sekrg aku tetp bersyukur seteruk mana pun ujian yg aku kene..ade je jalan utk aku hndla sume tu..bersyukur sgt2

dulu masa susah aku makan nasik ngan telur goreng jer...sedih tawww

aku pernah gak sesak gak..bertahun2..mcm2 sebab..aku tak mau lg sesak camtu lg..

hmm..dok pk blk.. masa sesak,boleh lak bjimat..
masa ada duit,byk pulak bebelanja..tgk2 duti dh makin kurg..

Duit bulih dicari.. pengalaman mana nak beli? Kita kena lalui sendiri baru la tau. Banyak pengalaman pahit dan getir di masa lampau yg "membina' kehidupan kita pada hari ini...

Follow Us
aku pnah gak la x da duit smpai ikat perut..
duit kt tgn x da..pastu nk amik duit kt atm kad plak rosak..
nk mintak duit kt ayah x leh gak sbb kad bank rosak..
nk pinjam ngn kawan,kawan plak x da masa tu..
masa tu bulan puasa..nk bukak puasa x da duit nk bli makanan..
last2 aku kutip duit syiling atas lantai,bawah katil yg mana tercicir..
aku g bli maggi..
sedih gak bila pikir tp itu pengalaman..

hahaha..jgn jd macam member aku sudah isi minyak dalam tangki 2ti...jahanam motor tu..hhehehehe...
rizalrazul Post at 11-2-2010 16:51

member aku pernah isi minyak hitam dalam tangki radiator.
lagi haru biru

Post Last Edit by XgunnerX at 18-2-2010 11:21

aku ngan 2 org membe aku dlu sengkek smpi bukak puasa hari pertama ngan  air masak jee takde bnde lain dah..duit sorg2 ade rsenye rm2,3 tu pun nk isi duit minyak moto nak cari keje esoknyee..takpe kita org ade alternatif lain cmne nk isi perut..time malam kan ade moreh kat surau2 time tula kitorg bkk puasa sebenarnya..syahdunyee time tuu..har2 esok lusa dpt gak kje nsib baik dkt jee ngan rumah x smpi 3km jimat sikit minyak..sebulan ktorg moreh ngan sahur skali kt surau2 berdekatan umah sewa kitorg kt bukit tengah wlaupun time tuu dh ade duit hasil loan..he2 tapi kami sembahyang terawikh gak taw..tula pertama kali aku sembahyang terawikh x pernah tinggal sehari pun dalam sejarah..Alhamdulillah skrg smue dah senang dah ade kje masing2 yang terjamin..tapi bila ingat2 balik mmg best la time tuu

pernah jugak berlaku pada aku...bertahun2 rasenye ...tp mls nak citer.....simpan kat benak hati dalam2 n x kan aku lupe kan....

panglaman .... pernah nagis  megenangkan nasib ketika itu...

pernah makan nasi berlauk dan berkuahkan air teh kosong....

duit memang boleh cari..itu prinsip yg aku pegang sampai skang..time aku sesak dulu x tau nk bayang kan mcam mane time2..tuhan je yg tau..g keje naik mto dlm poket cume ade 5 ringgit jer..sepanjang perjalanan tawakal jer...nk makan lg lh..sampai ke tahap ikat perut,time kite susah nk pnjm diet kt membe2 lg lh..alhamdullilah itu sume aku dh lalui skang aku dh keje tetap gaji pown boleh r tahan...time2 nie r bile org nk pnjm kt kte duet x smpi ati x nk bg pnjam kt die...walaupown kadang2 kelat nk byr..

kasik up sket ini benang

sipukk takde la rase sesusah cam uols semua cerita..paling susah pon time duit elaun masuk lambat 3 bulan...duit elaun sebulan yang ade mmg simpan utk bayar bil utk upcoming 3 bulan..ari2 makan nasik+telur goreng...and g sekolah naik bas..balik sekolah jalan kaki selama 2 jam..awal2 mmg cramp kaki..tapi lame2 bes lak..siap turun lagik berat badan..

gambar-gambar peribadi cik_kiah - - http://gigihweb.co.cc/unik/

cite TT ni buat aku kejung gelak pepagi sahur ni...esp part berus gigi tu mmg tak tahan

tapi kan org2 cenggini la yg berjaya dlm hidup..coz penah rasa idup susah
aku ada gak kenal member2 yg susah masa blaja, carik duit lebih keje guard..
tapi now keje hebat2..engineer, lawyer..so bila aku tgk iklan redbull yg keje guard tu aku tingat kat member..sebijik cam kisah idup dia

aku pung ade cerita masa study dulu.tgh tade duit jugak,member ajak makan.ekceli ade la duit sket,tp nak saving tuk byr tmbang .dah member ajak ,siannya psl aku pun teman gakla dia makan.tp aku minta nasi separuh ngan pajeri nenas ja.hik.aku bajet sure koman2 rm 2.hehehe.tp agaknya makcik kaunter tu tgok aku  cam sengkek ja.dia pun bgtau rm.020.aikkk..terkujut jugak.so aku ingat aku slh dgr bg la rm2.tp makcik tu pulangkan rm1.80.betullatu.time kasih kat makcik tu.....heheheh

aku pung ade cerita masa study dulu.tgh tade duit jugak,member ajak makan.ekceli ade la duit sket,tp ...
cikkut Post at 31-8-2010 06:20

sesihnyer citer ko...tapi kalau mkcik tuh bagi free pun hokeh haperr....

baca thread ni teringat masa husband baru dapat kerja dulu. waktu tu still kapel lagi. dia baru dapat kerja & baru duk kl. saya pulak kerja biasa2 je. ada sekali, dia langsung pokai sebab kena bayar deposit rumah etc. saya pulak ada dalam rm10++ je. dengan duit tu lah, pi beli telur, sardin, kentang dengan sayur skit. 1 minggu tu, kami gi kerja bawa bekal lauk macam tu je. nasib baik husband naik lrt ada kad yang boleh pakai sebulan tu. saya pulak kerja dekat2 je dengan rumah. jalan kaki je.
la ni dah senang jugak, kami sentiasa ingatkan diri supaya tak alpa dengan kesenangan. bila ada rezeki lebih, kongsikan dengan mereka yang memerlukan. paling penting, bersyukur atas rezeki yang ada

12
Return to list New