CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6778|Reply: 38

Apa yang telah aku buat time betul2 tengah sesak dulu

Post Last Edit by rizalrazul at 12-2-2010 10:55

Ni ade cerita time tu aku pokai gila la..Awal2 tahun 2000. Time tu baru kerja tu pon keja kontrak gaji ikut time sheet..Nak senang cerita aku submit time sheet tu every Saturday, reason nya aku leh dapat gaji next saturday gak. So tibanya hari sabtu dengan confiden aku naik teksi g ss15 pj ambil cek untuk cashkan cek tu..Time aku amik teksi tu mmg cukup2 tambang kira dah deal gan driver teksi tu so dalam poket aku tingal  0 je..Aku pon g la amik cek time tu dah 12:40 so bank tutup kul 1. Time nak clear kan cek tiba2 ada masalah, nama atas cek tu tidak di eja dgn betul..Ape lg meraban la aku g balik opis suruh buat cek baru..Tapi malang bila cek baru dah siap bank lak tutup...

Adeh mana aku nak cari tambang balik ni..Tingal lak kat USJ..Time tu la dr ss15 hingga asia jaya(armada hotel) aku merlilau cari public phone tgk kut2 ade duit...aku rasa dalam 3 ke 4 kali gak aku ulang alik dari situ dapat la 50sen..Tapi tabang bas rm1.20 dan paling murah pon 60 sen tu pon sampai kampung lindungan(sunway)..So aku ade idea tunggu bas time org ramai, ape lg bila bas sampai aku berebut2 masuk dan terus pergi kebelakang. Dalam ati aku klu konduktor bas tu datang abis la aku dah la kat belakang awek2s je yg ramai..Huuhh lega time konduktor bas tu tanya "org2 belakang dah dpt tiket tak?" aku selamba je jawap Dah!! hehehe sempat gak jeleng kat aweks sebelah tengok muka aku yg selamba je hahahaha..Tak abih lagi ni kat rumah aku cari2 ade la Rm1.20 terus beli roti canai sekeping lepas tu siap kena paw gan member lagi..

Time malam lak ingat nak paw member duit tp belom sempat nak paw dia ajak g turun makan kat bawah ape lagi aku follow la dgn harapan lepas makan minta dia bayarkan dulu mmg dah biasa gan dia buat camtu ..Aku pon oder la ikan,telor nasi fuhh kira lauk mahal la gak sbb dr pg tak makan nasi ni..time nak bayar member aku tanya bole tolong bayar dulu tak gj aku tak masuk lagi..Arghhhhh tension aku cam mana nak buat ni...So aku kasi tau kat member aku pon mengharapkan bantuan yg sama...So kita org plan kasi tau kat tuan punya gerai byr jap lg nak g bank ambil duit nasib baik tuan kedai tu ckp byr esk je la fuhh selamat...lepas tu terus naik motor telepon kakak kat kg pjm duit heheheheh..Sebelom tido aku biasa gosok gigi time tu la berus gigi tu jatuh dalam mangkuk tandas..Dengan rasa macam org somalia aku selamba je ambil berus gigi tu cuci sikit pakai balik..hahahahaha......Tu semua kenangan korang pon ade kenagan gak time takde duit, meh ceritakan kat sini

http://kenanganlaluterpahat.blogspot.com/

Rate

1

nice story. penah gak lalui bende yg hampir sama. yelah. idup susah. xpe kaya pengalaman.

aku pun penah alami jgk..tp biler teringtg semula mmg seronok..byk yg dpt d pelajari..

citer da ok buat merak kesian tp hak berus gigi jatuh dlm tanda tu tetiba lak gelak..lawak btl la.. tp btl la kn mmg ada ms kita susah,semua tu kenangan yg berharga.
moral: sayangi berus gigi anda

huuhhu..time bila nak berus gigi mmg aku teringat..Nasib baik sekarang ni beli stok berus gigi sampai 5 btg..Blk kg bwk berus gigi bila perasan mcm org lain terguna berus gigi kita pejamkan mata je sbb dah pernah rasa yg lebih dari itu lagi..

penah gak rase ssh..siap korek tabung ambik syling...bl bayar je duit asik..penuh meja dgn duit syling..kakakaka...awek tgk pn bt2 macho jew..malu Tuhan je yg tahu. Semua tuh kenangan terindah...

Follow Us
Cam member aku bayar duit petrol RM2 guna duit syiling..Budak kounter tanya moto yg mana bang??..Selamba je dia ckp tu kereta kacil warna biru metalic tu...hahahah..terima kasih my priend sbb keta tu la aku pergi balik ke dewan kuliah..hehehehe

bair betul..
kelakar btl lh u nie...
huhuhu...
blh lah masuk raja lawak nie...

aku bkn la xde duit.. tp lupa bwk wallet mse g kje.. dgn confdent aku tekan myk kete trs g kje.. smp kt tol bt 3 (federal hgway) bru pasan wallet xde.. kt pelosok kete aku sesen pn xde... kaunter tol makin dkt.. dgn selamba aku trn dr kete g pnjm duit pkcik kete sblh...
nsb baik pkck 2 bg...

Cam member aku bayar duit petrol RM2 guna duit syiling..Budak kounter tanya moto yg mana bang??..Selamba je dia ckp tu kereta kacil warna biru metalic tu...hahahah..terima kasih my priend sbb keta tu  ...
rizalrazul Post at 11-2-2010 16:20

tingat lakk kesah aku ngn mber aku nie..
time tu nk pi pekan...
saje soping brg keperluan..al-mklumler time tu msh student...

pi pekan tu pinjam motor coursemate lain..
bese laa kalo dh gune motor org msti nk bubuh minyak kannn...
mber aku tue punyelaa mengong...
dia mintak isi minyak 50sen...
time tu msh ada tukang pam minyak..
abg tkg pam..sengih..igt mber aku tu memain...
aku sndiri trkejot...
pikir2..nak gelak pun ada...
motor ss isi minyak 50sen..adehhh...
mmg time tu bab duit berkira..nk save punye pasal...

Rate

1

motip

hahaha..jgn jd macam member aku sudah isi minyak dalam tangki 2ti...jahanam motor tu..hhehehehe...

hahaha..jgn jd macam member aku sudah isi minyak dalam tangki 2ti...jahanam motor tu..hhehehehe...
rizalrazul Post at 11-2-2010 16:51

adussss sesak napas aku gelak cite ko nih......lawak tollll

perjalanan hidup yang manis tuk dikenang... time susah aper benda pelik pun kita sanggup wat janji lepas

dont worry, byk org hidup susah mungkin lebih teruk dari itu, aku dah lalui semuanya....sekarang alhamdulillah, berkat sabar berdoa dan menangis atas sejadah hari hari, tuhan dah buka sikit pintu rezeki, dapat keje the best in the world. yang penting jgn give up....

buat la perenggan sikit.. senang nak bacaaaaa....

baikk...perenggan dah update..sori lama dah tingal sekolah hehehehe

pengalaman tu kan manis utk dikenang....mgkin skang ko dh senang kan...ehehe..

Allahamdullilah...Bole la..Dari nothing to something..Yg pasti ianya motivated kan diri kita..

kukukuku..

xpernah lak aku kne cam nehh

cume aku bayak gak beli barang gune duit syiling...ye la saki baki beli barang then ader duit syiling yg terkumpul...amek ar wat beli air gas ker...susu kaa..telur kaa...

selamber je la..aku taruk seme duit syiling...kekekek

12Next
Return to list New