CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: toxicated

Staff Hospital Gomen Cakap Kasar-kongsi pengalaman korang jugak

PERINGATAN---------->>>>>>

untuk mereka2 yg kena ngan taik palat staff spital gomen nih...ngadu jer kat pejabat pengarah spital..kalau pengarah takde gi meeting or what..tunggu smpi dia balik takpon...kat opis pengarah ader kaunter aduan....
tu jer ubat dia...sblm tuh amik detail suma..nama..wad or klinik...baru betul...:pompom::pompom::pompom:

Beklah maimon tiruan sudi maapkan..
maimoritaka Post at 2-2-2010 20:45

aku pon terperasan ala2 maimon gak tadi...

Aku paling benci kalau bebudak medic yg tgh practical tu. Berlagak nak mampos padahal belum lagik jadik doktor. Siap letak stetoskop kat atas bahu pastu jalan cam bagus. Bila supervisor diorg datang tau pulak takut. Apa yg kita cakap semua salah dan marah aku.

Mula2 aku sabar, dah masuk 2 kali....terus aku report pada pengarah spital terus. Besok tu aku tengok ada org lain tak over. Kali ni layanan dia bagus. Yg malaun2 tu...ada aku kesah..?? :@Aku bukanlah nak 1st class punya layanan, memadai la cakap baik2 dan tak payah nak tunjuk lagak..Org berbudi kita berbahasa

makan gaji buta...

habistu, nko lulus ke ujian HIV tuh??
DewaGanaZ Post at 3-2-2010 00:04

HIV tidak reaktif

toxicated....

aku ske lah avatar ko...ala2 ayu gtu...

Follow Us
Aku paling benci kalau bebudak medic yg tgh practical tu. Berlagak nak mampos padahal belum lagik jadik doktor. Siap letak stetoskop kat atas bahu pastu jalan cam bagus. Bila supervisor diorg datang t ...
tungkai Post at 3-2-2010 10:29

mmg pownn....kalau m.o diorang datang lari lintang pukang bak pelesit semuanyerr:kant:

hardly to say..
mungkin bg diaorg.. mcm mn skalipon diaorg buat kijer..
kasar ke.. lembut ker... aper diaorg peduli....
gaji ttp ader.. bkn senang gomen nk buang mcm tu ajer...
kalo swasta ni... of course la takut.. somemore, money oriented..
compared ngan gomen..kalo xder org datang.. apa diaorg kisah...
gaji ttp dpt jugak.. bonus ttp ader... increment pon ader jugak...
kalo swasta.. buatnyer xder patient dtg.. mcm mn?
bonus diaorg? increment diaorg?
tu pasal la agaknyer layanan tu berbeza skit...

tp sbnrnyer.. pokok pangkal yg penting..
hati mau ikhlas.. kalo hati x ikhlas... apa kijer pon x jd...
bkn semua nurse gomen tu teruk & bkn semua nurse private ni baik...

Rate

1

korang yang x berpuas hati dengan layanan kakitangan hospital kerajaan boleh lah isi borang aduan pelanggan yang disediakan, jgn risau sebab bukan kerani kaunter tu yg handle, sebab setiap hospital akan ada sorang pegawai perhubungan awam (or at least penolong pegawai perhubungan awam)untuk mengendalikan hal berkaitan imej hospital. Aduan korang akan diteliti dan terus di forwad kepada pengarah/timbalan pengarah klinikal utk perhatian.. sebuah hospital besar biasanya mempunyai sehingga 3000 kakitangan, susah lah kita nk expect semuanya bekerja ikut etika.

Rate

1

korang yang x berpuas hati dengan layanan kakitangan hospital kerajaan boleh lah isi borang aduan pelanggan yang disediakan, jgn risau sebab bukan kerani kaunter tu yg handle, sebab setiap hospital ak ...
Radiostar Post at 3-2-2010 15:46

Beklah..

aritu aku g klinik kesihatan kt petaling..nurse mcm sial.ade ke nurse yg sekor nie tgh dok bincang ngan aku..tibe2 msk sekor nurse yg tgh peknen nie ajk kwn dia ngumpat.yg xthn tu siap ttp tingkap bagi tkt klinik gigi kt seblh dgr..nurse yg sekor nie mula2 wat xtau jer..pastu yg peknen tu mcm xpaus ati siap dia pggl..'dgr la nie aku nk cite'..sambil2..tepuk nurse yg tgh ckp ngan aku..ms tu ade lg sekor tgh wat keje..agknye dia rs xckup korum tu yg dok pasksa yg lg sekor nie dgr cite dia.pastu aku ckp la kt nurse tu..dia nie mmg xreti base yek..time keje pn sibuk nk ngumpat!!:@

mod ryo...
mekasih for the credit

nih kes koman kalo deal ngan sebis gomen...nak dpt yg bebetul puas hati hatta senyuman payah tau..ala2 kalo senyum tuh kuar la intan berlian dr celah2 gigi dorang...TT g spital ngan keadaan sihat gtuh...aku yg nak branak pun kene marah2 gak...ala2 kalo aku bleh besalin tanpe bantuan dorang adalah sesuatu yg amat dialu2kan.... tp aku x dulik aku nak gak susahkn dorang layan aku branak.... dah ittuh keje dorang....

Post Last Edit by cik_seri_dawn at 4-2-2010 15:41

Experience cikseri lebih kurang  sama dgn TT,nk pg HIV screening neh..
kat klinik kerajaan sentul ( if only laa bole buat kt klnik bayo.. lg rela ok!)..

sangt gasar/kasar nurse kaunternya.. kata orang, kalu muka tu tak indah,
indah kan laa bahasa tu kan? tp ini tak, attitude dia sama buruk dgn rupanya..

kita ni manalah tau procedur klinik kerajaan, nk kena daftr kt sini,bayo sana, pusing balek sini.. heee payah!
dah  aku kena tengking...'Heyy tu pun tak tau ke? borang ni isilah dulu' dgn tona suara tinggi yng layaknya di balas 'sepinggan' penyepak..lagaknya mcm aku nk mintak duit dia, mcm aku ni dah ganggu la idop dia sebagai seorang nurse cabuk itu..xper aku sabo jer  lg..

dlm hati dok kata, 'xapa..xpa.. nk test HIV, nk kawen punya psl,
pastu benda ni dah jd compulsory kt KL...redha ajer laah..

nk bikin lg panas, dia panggil aku 'ni sign sini dulu' fuh! belagak ko yer.. nanti ko..
xper, bg aku pg jumpa doktor dulu, kang kalu sembor sekarang ni, dia  'sabo' pulak aku nanti..
kuar bilek dr, aku nk kena pg kaunter balek nk amek IC..dkt nurse yng sama..

'puan, mintak IC saya' aku kata
'Nah!.." dia campak..!
WAH!! ini sudah bole mendatang kan marah! teros aku meletop!
elok pulak tu kt tingkap kaca dia ada pelekat 'budi bahasa budaya kita, aku pun bagi ahh..
 'kak,saya tengok akak  ni dok.. aaaasikkkk nk angin je dari td , nak emo-emo..akak ingt saya suka ke nk ke datang sini? saya nk sangat ker?kalu tak kerana test ni kena buat kt klinik kerajaan di daerah kelahiran saya, saya tak ingin tau nk dtang! ' cuba laa berhemah sikit kak, kita semua manusia kt sini.. tau la ni klinik kerajaan, klinik murah, tp perlu ke akak buat orang lain mcm penyapu.. akak jaga kaunter kan? kena adap la dgn benda2 mcm ni... muka tu cuba cantik kan sket ..senyum ke apa ke, ini orng tengok menyampah tau tak? nk tejeluek!..pastu ni, apa budi bahasa budaya kita ni? buang ajer laa kak.. buat malu jer tampal..'
haa kan dah panjang amarah aku..

orng dah ramai dah pandang2 kuat gamaknya sora aku.. akak nurse tu muka xpuas ati jer..
elok aku nk balek, van kementerian masok, ni pegawai2 dia nih..
ha peluang keemasan aku laa nk buat 'live' complain kan?
aku citer la abis2 kt pegawai itew.. terangguk-angguk ha..
last dia kata ' terima kasih puan, kerana unjurkan aduan ni, kami akan cuba perbetulkan apa yng boleh' haa ayat teratur ok..
aku  tak pasti apa jadi kt akak nurse kodok tu td, tp aku ada nmpk dia mcm kena panggil laa masok bilek doktor.. doktor nk buat 'check up'   muahahahahah...puas hati aku!

Post Last Edit by cik_seri_dawn at 4-2-2010 15:41

Experience cikseri lebih kurang  sama dgn TT,nk pg HIV screening neh..
kat klinik kerajaan sentul ( if only laa bole buat kt klnik bayo.. lg ...
cik_seri_dawn Post at 4-2-2010 15:27

ya ampun..i wish aku boleh cakap ape yg cik seri ni cakap..sebab dengan adanya mulut2 puaka kita yg asalnye kena marah2 kat dia ni la, at least kemudian dia boleh berubah n give better services kat orang lain kan??

tabik sangat kat cik seri yg dah ceramah dia panjang2. harap2 yg keluar dari van kesihatan tu pengarah hospital yg pangkat JUSA baru padan muke budak tuh.

Bukan setakat nurse. Doktor2 dr pakar ker budak2 houseman pun agak kurang beradap. Mentang2 lah kita ni dtg nak mintak rawatan, tapi dilayannya cam peminta sedekah. Geram gilerr. Ingat skitlah diorng pun manusia biasa, mungkin dia doktor tapi nikmat sihat tu dr tuhan. Bila2 jer bleh tarik balik. :@ :@

Bukan setakat nurse. Doktor2 dr pakar ker budak2 houseman pun agak kurang beradap. Mentang2 lah kita ni dtg nak mintak rawatan, tapi dilayannya cam peminta sedekah. Geram gilerr. Ingat skitlah diorng  ...
realmcord Post at 4-2-2010 20:23

so taknak detailkan lagik ke experience ko pulak. cite la kat sini..

kenapa kerani kaunter nihh macam sial sgt perangainyer yerkk:kant:aku dengar korang cerita aku plak yg sakit hati....

kenapa kerani kaunter nihh macam sial sgt perangainyer yerkk:kant:aku dengar korang cerita aku plak yg sakit hati....
choolakaw Post at 4-2-2010 21:18

maybe bosan kot kan ngan keje yg sama je hari2. abis yg keje pegawai, pengarah pun keje sama jek hari2..tak silap aku, dlm gomen, kerani kaunter ni gred N1. maybe tahap pendidikan dorg tak cukup bagus kot, then attitude pon zero..jenis buat ape2 tak pikir pandangan masyarakat, or nama baik agensi..

Dalam forumer citer perangai2 buruk sesetengah staff hospital gomen ni, anis nak share lak pulak kisah anis...

Anis tabik spring kat nurse2, doktor2 dan juga doktor pakar KK2, hospital pedeatrik HKL sebab memberi khidmat yang sungguh first class kat anak anis dan kepada anis sebagai ibu kepada pesakit...sampai sekarang ni pun, layanan mmg memuaskan...tak der tengking2 atau cakap kasar (setiap 6 bulan anis kena pi sana utk rawatan susulan)...alhamdulillah.

Kisah anis bersalin anak sulung...masuk daftar nak bersalin dah kena sound dek nurse kat kaunter...apa taknya....mai nak bersalin tapi dressing melawa tak hengat...siap bawak hand bag lagi...bengang arrr kot bila tengok penampilan anggun anis walau nak pi bersalin jer...tapi anis diam jerr malas nak layan mulut laser nurse tak beretika tu...

Kisah dikatakan mengandung luar rahim, kat HKL...dilayan oleh doktor ukm...eksyen nak mampuih doktor pompuan tu...speaking abeh dgn my hubby mcm ler anis ni buduh sangat sampai tak faham apa dia kutuk anis kat my hubby sendiri..bangang punya doktor...kuar dan dan tu jugak...pi sepital lain...tak der pun detect kata ngandung luar rahim...bengong tul...

Sekarang buat fisio utk my son kat sepital serdang...so far so good, nurse2 dia pun baik...senyum jer yg kat kaunter pendaftaran tu....

Pada pendapat anis.....bukan semua perangai tak semengah nih, masih ada yang berbudi bahasa....ada gak anis pi sepital swasta tapi layanan cam ampeh...cakap kasar sampai anis sound balik kat dia....yg baik...kita kenang dan say TQ..yg perangai tak baper semengah ni...kita doakan jer lah agar deme berubah kepada yg lebih baik...