CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29770|Reply: 110

Staff Hospital Gomen Cakap Kasar-kongsi pengalaman korang jugak

Post Last Edit by toxicated at 4-2-2010 21:02

Aku ni sakit ati betul ngan staf bahagian pendaftaran kat hospital gomen kat kampung aku.
Aku nak gi wat ujian saringan HIV sebab nak nikah, pastu tanya la kat kaunter farmasi, katanya pergi daftar kat sorang minah jaga kaunter.

Aku pon gi la dafar.Tapi pompuan jaga kaunter ni cakap kasar nak mampos.

Tanye aku dah pernah register ke belum, pastu kasar2 ambik IC aku.  Takde lak nak tanye aku untuk tujuan ape, so aku assume la memang kaunter tu khas utk org nak buat saringan HIV. Bila dah bagi nombor, aku pon cakap la, ni memang utk saringan HIV kan? Pastu minah tu wat muke bengkek ngan aku cakap kasar2,'LAAAAAA APSAL TAK CAKAP AWAL2!'
dah la masa tu aku pass IC aku ngan tunang aku skali. dah datang berdua, dah boleh agak laa kan nak buat test HIV, lagipon aku tgk kapel lain dtg berdua gak, memang dorg nak buat test HIV pon.

PAstu duk setelkan pendaftaran aku, aku ingat dia nak guna lagi IC aku, skali dia sound aku, "NIH HAH, IC NI, KANG TERTINGGAL PLAK!!"
sakit ati betul aku. dah la tak senyum, cakap kasar, nak tengking2. nak je aku cakap, HEY POMPUAN, KO INGAT KO SAPE??AKU NI PEGAWAI GAK HOKEYY!!! sebab aku tengok doktor yg sahkan hiv test aku tu pon sama gred keje je ngan aku..kalau la aku x mampu tahan sabar memang aku dah maki balik betina tu.

Huh..lega aku leh sound dia kat sini..tapi takde guna gak sebab dia bukan tau pon

updated: tu pengalaman aku. so ape pengalaman korang pulak? kalau nak share, share la, tak perlu bukak banyak2 thread lagik

Rate

1

hahaha... ingat dah tak de lagi kes2 mcm ni... dulu..aku pun kena gak mcm ni...anak aku ni jenis demam je jenis high fever..sampai sawan... jadi nak kena water drip. bayangkan anak kita ni baru 2 tahun...mesti tak dok diam.. jadi nurse ni siap marah2 anak aku dan kasar ya rabbi... dia ingat aku ni housewife kut sbb ye la anak sakit mengejut takkan aku hantar anak dressing cantik2...mesti lah jean n tshirt je.. lepas tu aku pun ambik guarantee letter , submit kat dia.. kat GL tu kan ade tulis gaji aku berapa... hehehe.. kejap lagi terus berubah layanan nurse tu... bukan main lembut.. dan terus puji comelnye anak aku... hati aku menyumpah .. kenapa mesti berpura2.. kalau anak makbapak gaji rendah..senanglah dia nak maki hamun... aku tahu lah keje nurse ni penat....tapi apa2 hal kes ni amtalh terpencil...ade sorang dua je yg tak de adab...

kalau mak aku,
memang terus maki dah klu dapat layanan gitu..

1# toxicated

sabar.. sabarrr... jangan marah2.... kalau kita marah2... kita pun sama gak mcm org tu....
you're in wrong time & wrong place jerr... kot pompuan tu tgh "cuti" ke... ato gaduh dgn jiran seblah umah pagi tadi ke...

perkara cemni mmg berlaku... anggap aje ada hikmah... ceriaaaaa...

hentam jer terus..jgn kasi can...kalo tk d ajar mmg diaorg ni tk reti nk berbudi bhsaer..

pekerja goverment..standard laa cmtu...tiap2 ari nk emo..gaji tggi je..tiap2 thn dpat je bonus..tu pon nk emo2:geram:

Follow Us
1# toxicated

sabar.. sabarrr... jangan marah2.... kalau kita marah2... kita pun sama gak mcm org tu....
you're in wrong time & wrong place jerr... kot pompuan tu tgh "cuti" ke... ato gaduh dg ...
ryo_takahashi1 Post at 2-2-2010 10:03 AM

ini pon aku setuju..kita banyakkan bersabar..

staff nurse tu dah terbiasa ngan perangai dia tu.....dna mungkin selama ni takder saper yg ebrani tegur dia...hatta Boss dia sendiri...tu yg makin naik lemak dan kurang ajar dia menjadi2....

staff nurse tu dah terbiasa ngan perangai dia tu.....dna mungkin selama ni takder saper yg ebrani tegur dia...hatta Boss dia sendiri...tu yg makin naik lemak dan kurang ajar dia menjadi2....

nnt nurse tuh makin gemuk la ek?

8# medangmru

tak salah aku, kat hospital jugak ada complaint / suggestion box kan... apa kata tulis kat situ..
tapi ada atau tak tindakan tu tak tahu ler...

klu aku, aku sound jer balik
xreti nak berbudi bahasa langsung
kita bukan harap dia layan kita mcm raja tp at least cakap dgn bahasa yg sopan la
aku aritu nak buat buku merah antenatal
pregnant 1st xpenah buat kat gomen sbb aku keje swasta - susah nak cuti, bila dah 8 bulan baru refer hosp putrajaya
aku pindah melaka ni, baru nak wat buku utk 2nd pregnancy
mak ai...punya la byk songeh...kena buat kat kwsn aku, bla...kitorg xbole ambik patient luar kwsn....aku pun komplen la, arini aku nak buat check up anak aku & aku dah amik cuti
aku nak buat buku merah kat tmpt aku arini xbukak, esok baru check up ibu mengandung kat situ, xkan aku nak cuti lagi esok. aku siap cakap, leceh la mcm ni. sy bukan suri rumah. sy kerja, xkan la nak suka2 cuti. diorg tanya aku keje mana & keje sbg apa. bila aku bgtau pegawai, baru la....ok la puan, sy bukak buku merah kat sini. nanti puan follow up kat sini. utk kwsn puan, kita akan bgtau pd kwsn tu nanti...
hah! senang plak...klu x, xtau la cemana. nak buat kat swasta sblm ni aku czer.

11# sajer

aduhhhh... semua nak kena jual pangkat ke baru dilayan...
kalo pembantu am rendah cam aku ni lagi la haru

8# medangmru

tak salah aku, kat hospital jugak ada complaint / suggestion box kan... apa kata tulis kat situ..
tapi ada atau tak tindakan tu tak tahu ler...
ryo_takahashi1 Post at 2-2-2010 10:09 AM

entah2 ryo.....staff yg kurang ajar tu yg selalu amik dan baca komplen2 tu...Hahahahaha..apa lagi..komplen tu tak kemana la....staff tu bawak balik umah pehtu bakar je....

Inilah akibatnya jika seseorang tu dah terlalu lama berada /bekrja diposisi yg sama...buat keje yg sama...menghadap kerenah org yg datang dgn tujuan yg sama...lelama hati dah jadik beku....lama2 jadik tensen....ramai yg kurang ajar ...huhuhuhu...

senang je benda ni. ko tulis dalam paper mana2.takpun yang part sms tu. dijamin pihak atasan KKM akan ambil tindakan. orang dituduh akan diminta buat surat tunjuk sebab. kalau tak memuaskan hati satu hukuman tatatertib akan dikenakan. sekarang ni zaman dah lain. setiap perlakuan akan ada tindakan. tak boleh sesuka hati bersikap kurang ajar semasa bekerja dalam gomen.

saya pun hari tu gie klinik kat masai... ramai tak kisah la.. semue tempat ramai... tapi die punyer nurse.... baru aje masuk kerje dah moody macam dah berejam kerje.... cakap macam S**L... muka mencuka tak ingat.... last2 saya ambik balik kad... balik ajer.. tak kuasa melawan orang sewel cam tu....

14# ushioz

kalo ada tak puas hati buat aje aduan....cth dlm kes ni ko wat aduan kat KKM then cc kan skali kat Biro Pengaduan Awam tak pon kat menteri kesihatan...slalunya kalo dlm aduan kt ada CC kan ke bhg lain mmg diaorg akan amik tindakan...paling tindakan pon surat tunjuk mmg kenala....aku kalo kena mcm tu akan sound blk...tp kalo malas nk betekak blknya nnti aku trus wat aduan kat bhg yg berkenaan...kalo nak dpt feedback cpt ko tulis je kat surat khabar.....aduan yg kt wat tu biar kt CC kan kat bhg yg gempak2, biar diaorg tgk pon kecut...ehehehe

ishh.. marah plak aku baca cerita ko niee..
kalau aku kat tempat ko mmg aku maki je dia...biar dia malu skit..
nurse tu ingt kita niee bawah2 dia keee...sedap tekak dia jee nk maki2 bagai

aku pun ada citer tak best pasal nurse2 spital gomen nihhh
hazab betul!
rasa nk hempuk ngan fail diaorg pun ada   

Boleh tak kalau dgn innocent tanya dgn doctor kat dlm tu (masa treatment)... "Sorry doktor, if I may ask, doktor mmg hire staff nurse mcm tu ke?". Normally doktor akan defensive, tp kita cakap la, kita bayar utk service tu, and it's not for free. Then, buat la spotcheck nx month nurse yg kekwat tu ada lg tak jaga kaunter ;)

bhai... zaman sekarang telipon ada kamera... ko amek je video.... sangkut kat youtube... hahaha...