CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 翻转全球

Allah buka jalan untukku

40# devilito

Bengongnya ko ni ..

ieeyerkk ... takder masa layan bengong ko..

Allah berkat aku. Aku adalah anak Allah.

Allah dah menemai aku begitu lama. Bukan dalam falsafah yang dapat diterang, bukan dalam pemikiran kita dapat diterang. Yang penting adalah aku adalah anak Allah dan aku tahu aku anak Allah. Inilah kedudukan yang Allah bagi aku.

dari apa yg aku bca...kristian bkn agama yg benar..dan islam adalah pilihanku....dan allah bkn jesus...allah adalah tuhan yg satu......amin....allah s.w.t akan mmbuka pntu hati kamu spaya mmeluk agama ...
hakim_srt Post at 3-2-2010 17:06
Allah dah memilih ku menjadi anaknya. Allah dah buka jalan yang menunjukkan agama yang benar untukku.

Harap Allah pun menunjukkan jalan yang sama kepadamu.

40# devilito  

Bengongnya ko ni ..

ieeyerkk ... takder masa layan bengong ko..
Nazrulism Post at 8-2-2010 16:33

jgn la mcm tu...

kang dpt dosa pulak ko ni...

Allah berkat aku. Aku adalah anak Allah.

Allah dah menemai aku begitu lama. Bukan dalam falsafah yang dapat diterang, bukan dalam pemikiran kita dapat diterang. Yang penting adalah aku adalah anak  ...
翻转全球 Post at 9-2-2010 11:51

Relax la jgn tension....cool ok....(bole ler bagi aku 6 digit toto tanya la bapak kamu......)

Kamu kenal ke antara syaitan dan ketuhanan? aku takut syaitan yang menyamar, kes naya  ....?

Relax la jgn tension....cool ok....(bole ler bagi aku 6 digit toto tanya la bapak kamu......)

Kamu kenal ke antara syaitan dan ketuhanan? aku takut syaitan yang menyamar, kes naya  ... ...
salikin Post at 9-2-2010 22:29

ginilah kawan, kalau akulah katakan tetiba je kononya keluar dari gua, komudian aku mendakwa telah didatangi suara ghaib yg menyuruh aku buat begitu begini, komudian siap bagi ayat2 begitu begini suruh kamu tulis lagi...dahhh siap jadi buku kitab aku! ko pecaya tak pada aku!???...

P/S takut-takut ????? yg menyamar berbisik ke telinga Muhammad di gua hira hari tu....

pikir2kanlah...

Follow Us
46# tuk

Kalau anda saya takan percaya potong saya 24 pun saya takan percaya, tapi kalau yang anda sebut tu saya percaya biarpun nyawa sebagai taruhan....... cukup la anda dan umat kristien percaya Isa sebagai kepercayaan anda. Tapi mengapa kawan anda jg mengaku, nanti tak ke bertambah 1+1+1+1=? ok ler kite balik pada soklan kite.....

Allah dah memilih ku menjadi anaknya. Allah dah buka jalan yang menunjukkan agama yang benar untukku.

Harap Allah pun menunjukkan jalan yang sama kepadamu.
翻转全球 Post at 9-2-2010 11:54

Sempena kamu dah jadi anak Tuhan ni, aku taknak tanya soalan lagi..

Tapi , aku nak buat permintaan pulak..mana aci, kawan aku salikin mintak no toto kat kamu..aku nak jugak..

Aku tau Tuhan (bapak kamu) sangat berkuasa, mampu merealisasikan semua impian..aku nak mintak rm 1 billion jer..tak banyak...mesti Bapak kamu bagi, pujuk2 la sikit...nanti aku PM no akaun...

46# tuk

Kalau anda saya takan percaya potong saya 24 pun saya takan percaya, tapi kalau yang anda sebut tu saya percaya biarpun nyawa sebagai taruhan....... cukup la anda dan umat kristien perc ...
salikin Post at 9-2-2010 23:45

hai masih percaya jugak!????  no komen...

hai masih percaya jugak!????  no komen...
tuk Post at 10-2-2010 00:03

Lebih dari kepercayaan

Sempena kamu dah jadi anak Tuhan ni, aku taknak tanya soalan lagi..

Tapi , aku nak buat permintaan pulak..mana aci, kawan aku salikin mintak no toto kat kamu..aku nak jugak..

Aku tau Tuhan ( ...
baghal Post at 10-2-2010 00:01

Terima kasihlah sebab minta nombor ekor dari Tuhan kami....maknanya Tuhan kami memang wujud dan anda mengesahkannya....Tuhan boleh bagi, kenapa tak? dia kan berkuasa kalau dia nak....tapi jangan lupa lepas minta nombor tu mintalah Tuhan terangkan hati kamu agar menerima Yesus juru selamat kamu...amin

ginilah kawan, kalau akulah katakan tetiba je kononya keluar dari gua, komudian aku mendakwa telah didatangi suara ghaib yg menyuruh aku buat begitu begini, komudian siap bagi ayat2 begitu begin ...
tuk Post at 9-2-2010 23:31

Allah sampaikan kebenaran pd manusia melalui RasulNya yg terpilih..wahyuNya disampaikan melalui malaikatNya yg taat. Ada mcm2 peristiwa wahyu disampaikan untuk org yg mahu menerima kebenaran..

Tapi, Tuhan kristian terpaksa menyamar sebagai manusia, bersetubuh ngan biniNya, dapat anak, kemudian anak di bunuh sebab nak tebus dosa penganutNya.. dahsyat betui ..lihatlah betapa Tuhan terpaksa bekerja keras utk bagi kebenaran pd puak kristian..siannn Tuhan...pikir2kan lah..

Terima kasihlah sebab minta nombor ekor dari Tuhan kami....maknanya Tuhan kami memang wujud dan anda mengesahkannya....Tuhan boleh bagi, kenapa tak? dia kan berkuasa kalau dia nak....tapi jangan l ...
tuk Post at 10-2-2010 00:09

Bak dulu rm 1 billion, baru boleh cakap banyak...

51# tuk

Tuhan boleh bagi, kenapa tak?

banyak dah awak dapat?

51# tuk

banyak dah awak dapat?
salikin Post at 10-2-2010 00:18

ko jawab dulu...ko ada mintak tuhan ko nombor ekor?

Bak dulu rm 1 billion, baru boleh cakap banyak...
baghal Post at 10-2-2010 00:16

hai beria ia sangat nampak?

ginilah kawan, kalau akulah katakan tetiba je kononya keluar dari gua,komudian aku mendakwa telah didatangi suara ghaib yg menyuruh aku buatbegitu begini, komudian siap bagi ayat2 begitu begin ...

Allah sampaikan kebenaran pd manusia melalui RasulNya yg terpilih..wahyuNya disampaikan melalui malaikatNya yg taat. Ada mcm2 peristiwa wahyu disampaikan untuk org yg mahu menerima kebenaran..

...
baghal Post at 10-2-2010 00:14

gautaman buddha pun gi bertapa/bertafakur komudian mendakwa mendapat wahyu/ilham kmudian ada kitab dia Tri Pitaka...tak de bezanya

ginilah kawan, kalau akulah katakan tetiba je kononya keluar dari gua, komudian aku mendakwa telah didatangi suara ghaib yg menyuruh aku buat begitu begini, komudian siap bagi ayat2 begitu begini suruh kamu tulis lagi...dahhh siap jadi buku kitab aku! ko pecaya tak pada aku!???...

P/S takut-takut ????? yg menyamar berbisik ke telinga Muhammad di gua hira hari tu....

pikir2kanlah...
tuk Post at 9-2-2010 23:31

Tahu juga kamu akan fungsi Akal - untuk fikir-fikir.
Orang Islam dah lama berfikir dan belajar tentang apa yang berlaku di Gua Hira kerana ayat yang pertama disuruh belajar/mengkaji benar atau tidak sesuatu wahyu itu..dengan pelbagai pertanyaan untuk menyuruh manusia berfikir.

Al-Qur'an(Al-Alaq)
1   Bacalah (wahai Muhammad) dengan nama Tuhanmu yang menciptakan (sekalian makhluk),
5   Dia (Allah) mengajarkan manusia apa yang tidak diketahuinya.
11 Adakah engkau (manusia) nampak buruknya jika dia berada di atas jalan yang betul?  
12 Atau dia (Muhammad) menyuruh orang bertakwa (jangan melakukan syirik)?

Nabi Muhammad juga di perintah (melalui wahyu yg diterima) supaya mengatakan -manusia mesti berfikir mencari kebenaran.

Al-Qur'an (Saba' :46)
Katakanlah (wahai Muhammad): Aku hanyalah mengajar dan menasihati kamu dengan satu perkara sahaja, iaitu: Hendaklah kamu bersungguh-sungguh berusaha mencari kebenaran kerana Allah semata-mata, samada dengan cara berdua (dengan orang lain) atau seorang diri; kemudian hendaklah kamu berfikir sematang-matangnya (untuk mengetahui salah benarnya ajaranKu -Wahyu yang diterima oleh Nabi Muhammad).

Melalui wahyu yg diterima oleh Nabi Muhammad, Manusia disuruh berfikir Bukan percaya membuta tuli dari segala ucapan/kepercayaan (dari pelbagai manusia) dan disuruh ikuti yang terbaik sebagaimana Firman Allah;

Al-Quran (Az-Zumar)
17  Dan orang-orang yang menjauhi dirinya dari menyembah atau memuja Taghut serta mereka rujuk kembali taat bulat-bulat kepada Allah, mereka akan beroleh berita yang menggembirakan; oleh itu gembirakanlah hamba-hambaKu -
18  Yang berusaha mendengar perkataan-perkataan yang sampai kepadanya lalu mereka memilih dan menurut akan yang sebaik-baiknya (pada segi hukum agama); mereka itulah orang-orang yang diberi hidayat petunjuk oleh Allah dan mereka itulah orang-orang yang berakal sempurna.

Kerana itu kami (Muslim) mempercayai apa yg disampaikan oleh Nabi Muhammad adalah Wahyu yang benar dari Allah berdasarkan kaedah (berfikir) yang digariskan oleh Wahyu itu sendiri.. Islam untuk manusia yang berakal sempurna.
     BUKAN dengan membuta tuli seperti kristian yang percaya apa yang mereka percaya (tak mahu berfikir) sahaja. kerana itu kamu gagal membezakan yang mana Firman Tuhan dan yang mana tipudaya syaitan.

Tahu juga kamu akan fungsi Akal - untuk fikir-fikir.
Orang Islam dah lama berfikir dan belajar tentang apa yang berlaku di Gua Hira kerana ayat yang pertama disuruh belajar/mengkaji benar atau ti ...
Nazrulism Post at 10-2-2010 11:33

QS 2:191
Dan bunuhlah mereka di mana saja kamu jumpai mereka, dan usirlah mereka dari tempat mereka telah mengusir kamu (Mekah); dan fitnah itu lebih besar bahayanya dari pembunuhan, dan janganlah kamu memerangi mereka di Masjidil Haram, kecuali jika mereka memerangi kamu di tempat itu. Jika mereka memerangi kamu (di tempat itu), maka bunuhlah mereka. Demikianlah balasan bagi orang-orang kafir.

aku dah fikir masak2 benda ni...akal aku tak leh terima...

gautaman buddha pun gi bertapa/bertafakur komudian mendakwa mendapat wahyu/ilham kmudian ada kitab dia Tri Pitaka...tak de bezanya

Maaf.
buddha tak pernah pulak mendakwa dia mendapat wahyu.
yg saya tahu, buddha hanya mendapat "pencerahan" shj.
agama buddha bukan agama wahyu @agama samawi.
nampak sangat tuk main tuduh-tuduh je.

lagipun, mustahil Muhammad boleh menceritakan suatu ilmu yg relevan seperti ilmu masakini contohnya tentang bidang embriology:
Bacalah dgn nama Tuhan engkau yg telah menciptakan.
Dia yg telah menciptakan insan dari segumpal darah.
Al-'A laq: 1&2.

Dan sungguh Kami telah menciptakan insan dari saripati dari tanah.
kemudian Kami jadikannya air mani di dlm tempat yg sangat kukuh.
kemudian Kami ciptakan air mani itu segumpal darah maka Kami ciptakan segumpal darah itu segumpal daging maka Kami ciptakan segumpal daging itu tulang lalu Kami bungkus tulang itu dgn daging kemudian Kami tumbuhkannya (menjadi) makhluk yg lain. maka Maha berkat ALLAH sebaik-baik pencipta.
Al-Mu'minun: 12, 13, 14.

Takkan lah dgn bertapa dlm gua otomatik terus dapat ilmu-ilmu embriology masakini seperti dlm ayat di atas.
Mustahil manusia boleh cipta &susun ayat yg sebegini indah& relevan dgn ilmu sains embriology masakini.

Kitab tri pitaka?
jauh bezanya jika nak di bandengkan dgn isi kandungan AlQuran yg penuh dgn ilmu org-org dulu &ilmu-ilmu masakini seperti ilmu sains dll.
seperti perbandingan bumi &langit.
seperti jarak 70 tahun perjalanan.

bible? menurut ahli sains itu kitab yg penuh dgn khayalan. langsung tiada maklumat yg diperlukan sains hari ini.

WALLAHU A'LAM.