CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pu3_fiona

Tok Awang Ngah

Buku Siri TAN nie, lebih kepada cerpen... setiap bab, tak bersangkut paut ngan bab yg lain.. kalu ada pun, macam tak penting jer...

Buku TAN nie, jadik pilihan kedua aku selepas SBDJ sehingga sekarang.... tak dpt dinafikan pengaruh penceritaan TJ sebati ngan aku walaupun dah puluhan tahun berlalu...

Reply 40# ra5101

Okay, tima kasih.. boleh la aku mencari lepas ni. Setakat cari kat MPH memang tak jumpa

Tok Awang Ngah & Tamar Jalis..memang feberet amber time memuda dulu.....
pasal ceritanya banyak berkisar pd kehidupan kamppong...memang kena ajer tempatnya...xtahulah remaja zaman lening..masih berminat ke tak cerita2 camni

pesal aku tak penah tahu pon kewujudan 2 penulis tuh walaupon umo aku dah tgh 20 an??

pesal aku tak penah tahu pon kewujudan 2 penulis tuh walaupon umo aku dah tgh 20 an??
addamnor Post at 18-7-2010 08:16 PM

Ko jarang kot pergi kedai2 buku...\

lg satu Buku tamar Jalis ni amat popular pd tahun 80-an....dan jugak buku Tok Awang Ngah...masa tu pu ko belum lahir...atau masih kocik laie..

ada sesiapa tahu TAN masih hidup lagi skang?

Follow Us
dulu2 masa kecik aku layan gak buku2 beliau ni

ada sesiapa tahu TAN masih hidup lagi skang?
Saat Post at 18-7-2010 20:28

yg aku dengar dah meninggal...cuba tanya tokki1...rasenya dia tau..

Buku Siri TAN nie, lebih kepada cerpen... setiap bab, tak bersangkut paut ngan bab yg lain.. kalu ad ...
Chek_am8848 Post at 15-7-2010 14:45

ada yang tak tapi ada yang berkaitan smpi beberapa episod..kadang hanya boleh faham bila smpi episod akhir...ada setengah cerita yang kurang jelas tapi diceritakan lebih detail dlm episod dan buku yang lain..

boleh kata aku membesar dengan buku tan ni....ada 60 lebih koleksi....tu pun ada banyak yang ulang beli sebab orang pinjam bg ilang..

smpi skrng aku masi tercari2 buku anak murid dia alang bumin pasal bujang senang...bagus la klu mulya mau terbitkan balik buku tan ni...

Ko jarang kot pergi kedai2 buku...\

lg satu Buku tamar Jalis ni amat popular pd tahun 80-an.. ...
medangmru Post at 18-7-2010 20:28

tapi for sure era 90 an pon bukunya masih disebut sebut..
aku tgk kakak ngn abg2 aku tadak pon berdiskusi pasal buku neh?

salam ...

aku pun salah seorng peminat buku2 TAN ni selain TJ ... actually 2 ni je pun yg aku minat....buku TAN yg masih ada dlm simpanan is harimau akaun kot...

yg aku perasan la buku2 TJ n TAN ni x mencerita kan kisah yg sama .....TJ berkisar dgn TJ n datuk mengubat org n cara mcm mana or kaedah sihir tu dilakukan...then byk petua....

mcm TAN lak byk berkisar org kena sihir n asal usul sihir tu dilakukan....mcm penanggal tu mcm mana org tu leh jd penanggal then cara ilmu susuk etc... yg paling aku suka bila ustaz tu mengubat dgn cara tidur (astral projection kot) ..yg mana dlm tidur roh nyer leh cari punca penyakit tu n then lawan2 dgn bomoh yg wat sihir tu..bestnya kalau ada org yg leh wat gitu....leh suruh dia cari punca penyakit shieda..

tak tau la sekarang siapa yg pandai mengubat secara tidur mcm TAN tu
dgn cara tu dia boleh trace sampai beratus2 tahun punya kejadian yg menyebabkan gangguan tu terkena pada anak cucu sekarang
kebanyakannya disebabkan nenek moyang dorang yg menuntut/amalkan ilmu yg salah

tak tau la sekarang siapa yg pandai mengubat secara tidur mcm TAN tu
dgn cara tu dia boleh trace sa ...
starcity Post at 19-7-2010 09:41

betul tu....kiranya dlm siri2 TAN tu teknik yg terbest yg x de org buat...

- perihal tamar jalis yg terkenal dengan penceritaan seramnya...sudah di gali @ masih di gali..kini  ...
pu3_fiona Post at 25-1-2010 16:43

Rajin gak dulu baca buku2 Tok Awang Ngah (TAN) nie.. salah satunya bertajuk Harimau Akuan..  tapi kisah2 dia ni bnyk yg diambil dari pengalaman2 org lain.. maksudnya, dia cuma menceritakan kembali apa yg pernah berlaku.. so konsepnya mmg la lain dari TJ. TJ tu atuk dia dan dia sendiri yg alami...  pape pun, den layan gak cite TAN. Zaman tu mana ada buku2 mcm karya TJ dan TAN.

dulu2 pernah bc buku dia mlm2 tepi tingkap.. pastu kene kacau sbb smbil bc duk terbayang kn antu2 dl ...
sosimple Post at 25-1-2010 19:49

mmg buku2 cerita TJ dan TAN dan lain2cerita hantu, lepas baca mesti mimpi la sebab baca dengan penuh perasaan dan imaginasi.. dah lama betul tak bca buku2 cam ni... mgukin nak beli satu dua bagi anak baca  

Rajin gak dulu baca buku2 Tok Awang Ngah (TAN) nie.. salah satunya bertajuk Harimau Akuan..  tapi kisah2 dia ni bnyk yg diambil dari pengalaman2 org lain.. maksudnya, dia cuma menceritakan kembali apa yg pernah berlaku.. so konsepnya mmg la lain dari TJ. TJ tu atuk dia dan dia sendiri yg alami...  pape pun, den layan gak cite TAN. Zaman tu mana ada buku2 mcm karya TJ dan TAN.
auReLL Post at 19-7-2010 11:10

aku pun ada gak simpan lg buku yg Harimau Akuan tu ... dedulu penah gak jumpa buku penulisnya Tok Peran ...kalau x silap arr...tp x sebesh TAN ...dia nak wat ala2 TAN tp x menjd

Yg bestnye  pngalaman2 TAN ni....keesokan hari slepas beliau berjaya menewaskan syaiytan2 ni... mesti ade org smpikn berita yg org sekian2 ni meninggal...

Sbb biasanya yg meninggal tu la yg mnjadi pndengki / punca.

Best!

Selain TJ dan TAN, ada buku bersiri Harimau Jadian best gak. Bukulah yang first novel seram yang aku baca. Lepas khatam Harimau Jadian tu barulah jumpa SBDJ then SBDS

ye..masa ni zaman sek rendah gtu..semua buku da ilang..huhu sedih..

Sebab-sebab buku TAN dah takda di pasaran
Antara sebab-sebabnya ialah pihak KDN dah mengeluarkan arahan, mana-mana buku yg ingin menggunakan ayat al-quran, tidak boleh mencetaknya dalam huruf rumi. tu pasal buku TAN tak boleh dicetak. Lesen KDN tak bagi. Tahun 80-an dan awal 90-an mana ada keyboard arab. Jadi tak dapatlah TAN nak membuat siri Berkelahi dengan Syaitan lagi. Satu lagi sebab, masalah dengan syarikat penerbitan. Maklumlah, buku TAN ramai peminatnya. Jadi penerbit dah mula rambang mata. Bila satu buku boleh terjual dekat 200 ribu naskah, paham-paham je lah. Tapi, TAN tak kisah berapa hasil yg dia dapat, tolong kawan-kawan agaknya. Janji buku TAN dapat menarik minat org membaca, lebih mengetahui tentang perkara ghaib (jin, syaitan, etc), dan sedikit sebanyak tau akan ayat-ayat yg boleh digunakan apabila berdepan dgn benda-benda halus. Tapi sekarang, org kita lebih percayakan tahyul omputeh. Harry Potterlah, Narnia lah, LOTR lah...... buku kita sekarang, byk cerita cinta.