CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saatcham

Alkisah sate sahmuri Kajang

Reply #79 cucusaddam's post

x ade pilihan?
kawasan mana yg teruk sgt smpi dah xde choice?

last2,pilihan dia xyah mkn sate je..

my family slalu singgah kat Satay Hut dkt2 kuala selangor..
klu kat klang,ade 1 kedai dkt2 teluk panglima garang.tepi jln je,tp sedap!!

1st time g makan satay dia..x masak..mual la..x sedap langsung..da ler pelayan sumer indon jer..servis lambat

Sate Samuri dah tak boleh jadi ikon sate lagi rasanya -banyak lemak yes and kadang2 x masak -malam tadi try sate Ismail kat Keramat -memang superb -much better than Sate Samuri kot

3 hari lepas br order 350 cucuk sate kt hj samuri kt tepi highway mrr2, area melati, sampai rumah tgk kuah die bg mcm order 100 orang punya hidangan, apa lagi pg gegar kedai dia balik, sampai kt kedai, boleh pulak pompuan cashier jawa tu ckp kuah tu mmg dah cukup, last2 bertekak dia bg jgk kuah lebih, mmg betul2 kedekut, org dah spent rm225 utk 350 cucuk sate pun masih nak charge rm5 untk seplastik kuah, di harap sape2 yg ada berkaitan dgn hj samuri ni dapat ambik aduan dr pelanggan .  jgn pentingkan keuntungan semata2  sebaliknya dengarlah aduan pelanggan

aku sejak masuk u lah dapat merasa sate kajang samuri...mmg terkejut giller 1st time tgk..umangg aiii..bapok besarrr....

pastu selalu gaklah makan, kat stadium kajang....yg perasan....
1.air kurang sedap...tak kesah sangat..coz tau speciality dia kat sate, bukan air
2. kuah die cair if weekend..kalau datang weekday..besh sket..pekat

pastu aku selalu makan kat cawangan die kat senawang..perkara sama jadi,pasal air dan kuah....

latest  aku makan kat senwang, tgk2 kene order sendiri kat kaunter...adusss...tuh dah hangin dahhh...pastu dapat sate ayam yg ta ksedap..mcm tak cukup perap......terus sms manager die...haram nak reply msg aku..hahaha....

Rate

1

nnt ak ubaca tulisan korang balik ,mana tau korang ada port sate yg lagi besh

Follow Us
sate yg kat kampung pandan tu kat mana ek..?? yg kata masuk dlm program jalan2 cari makan tu... saper yg pernah pegi.. sedap tak..??

bagi address dia..

aku rs Sate Kajang Samuri ni masih mampu jadik icon Sate kat Malaysia ni....buktinya mudah...korang tanya 10 org....pernah tak makan sate kajang??jawapan yg korang teriam ialah mungkin separuh bgtahu pernah mkn sate Kajang...dan separuh lagi yg tak pernah makan tp tahu apa itu sate kajang ( ye lah...takder le plak depa bgtahu Sate Subang ...Sate PJ...sate Klang...takpun Sate keramat kan...)...

Dan cuba tanya lagi...kalau sate Kajang....sate apa yg popular???aku yakin yg dr lima2 org yg ditanay dan pernah makan sate kajang tu mereka akan jawab sate kajang Hj Samuri....dan yg 5 org lagi pun akan jawab sate Hj Samuri....

Dan so far aku tak pernah dengar plak yg mereka jawab..Ooo/..Sate Hj Yaakob kan...Sate Hj Salam ...Sate mak Minah....Sate Mak Yam...Sate pak Akim...

Sate Hj Samuri jugak yg menjadi sebutan....

Tp bg mereka yg dah tahu...atau yang sedang tahu yg pasal Sate Hj Samuri ni dah semakin kurang sedap...mereka akan beralih2 ke Sate lain....TP....bila sekali korang dah rasa kesedpan serta enaknya sate Hj Smuri ni...tak hairan yg korang akan kembali semula...dengan SATU HARAPAN....SATE HJ SAMURI ni dah dipertingkatlkan kualitinya...dgn harapan sate Hj Samuri yg korang mkn dulu dan tak sedap hanya sekdar bermusim sajer....

So....apa yg aku bgtahu tu hanyalah sekadar mengiakan  tajuk topik ni yg SATE HJ SAMURI mmg masih relvan sebagai RAJA SATE DIPENTAS MALAYSIA ni....malah..terkenal sampai ke hujung donia...

Rate

1

sate yg kat kampung pandan tu kat mana ek..?? yg kata masuk dlm program jalan2 cari makan tu... saper yg pernah pegi.. sedap tak..??

bagi address dia..
ryo_takahashi1 Post at 24-8-2009 02:43 PM

entah2 Toke dia tu bekas pekerja atau tukang kipas Sate Samuri kot Ryo...miahhahah

1.air kurang sedap...tak kesah sangat..coz tau speciality dia kat sate, bukan air

air ni sebenarnya tgk tangan yg membuatnya,,,,aku dah beberapa kali pergi....selalunya order teh ais atau Teh o ais limau..kdg2 tu dapat teh Ais yg best...sedap...mampat...manthop.....melekat....padat....dan selalunya air yg dibuat sedap ni masa weekday...kalau weekend mmg hampeh...

2. kuah die cair if weekend..kalau datang weekday..besh sket..pekat

yg ni mmg biasalah....sama gak nyer kalau makan waktu weekdays atau weekend...kuah pekat masa weekdays sbb tak ramai yg beli,,,,so kuah melambak2....kalau weekend...org ramai...kuah cair...rasanya mcm derang tambah air jer.,...kuah cair ni biasanya rs x sedap....

tuah_r Post at 24-8-2009 02:26 PM

Aku rasa Sate Samuri nie kena buat satu sistem management yg mantap mcm KFC,Pizza Hut tu..setiap branch kena ada manager masing2 utk pantau isu kualiti nie...kalo tak,aku rasa tak lama lagi boleh lingkup ler bisnes dia...coz mostly apa yg aku nampak semua pekerja dia memang tak kesah langsung pasal quality dan servis nie...sama jugak mcm sate kat Restoran Yus kat Sg.Ramal/Bangi tu...sakit ati jer nengok pekerja dia buat sambil lewa..janji hujung bulan masuk gaji..:@

Time2 raya nie,org buat openhouse mesti ramai yg nak order sate ngan Samuri nie nanti...

satu cadangan yg bagus gak tu dane...

cuma jgn jadik mcm Company tahun 80-an dulu...apa ke namanya...Sate Ria...maju la sekejap..pehtu bungkus......

Nasik lemak Antrabangsa dah buat stail restoren ala2 kopitiam...rsnya kalau Sate Hj Samuri buat stail2 camtu....etika kerja yg bagus....rsnya ok gak...cuma modal kene lebey skit la...

selalu makan sate kajang ni kt warisan..
order satay je kt situ..
mkn kt luar restoren tu..xde nye nk oder air bagai kt situ..

aku x brp suka sgt satay nehh..sekali makan kdg2 aku makan 2,3 cucuk je...
muakkkk...

mmg setiap cawangan ada manager...tapi berkesan ke?sape penah buat aduan n ada maklum balas dari manager?

servis kat cawangan senawang...setakat nie ok jerkk...tapi semenjak self servis..aku dah tak gi....

selalu makan sate kajang ni kt warisan..
order satay je kt situ..
mkn kt luar restoren tu..xde nye nk oder air bagai kt situ..

aku x brp suka sgt satay nehh..sekali makan kdg2 aku makan 2,3 cucuk ...
seroja23 Post at 27-8-2009 10:04 AM

selalu mkn memang muak...tp kalau sekali sekala..mmg sodap...

selalu mkn memang muak...tp kalau sekali sekala..mmg sodap...
medangmru Post at 27-8-2009 11:01

xla selalu...kdg2 sgt peginya...
agaknya mmg tekak ni xley blah kot...
sekali sekala ok kot
2kali 2kala x ok...

bercerita pasla sate ni....rs mcm nak berbuka ngan sate la plak petang kang..............tp bukan kat Samuri la...beli tempat lain yg lebey sedap...

bercerita pasla sate ni....rs mcm nak berbuka ngan sate la plak petang kang..............tp bukan kat Samuri la...beli tempat lain yg lebey sedap...
medangmru Post at 27-8-2009 11:14

kekadang sate yg dekat paso malam pn beh gek...
layannn je...tp sgt la oily...

oily2 pn tibai gak..

aku nak beli sate kat R&R bukit dukong...sodap sate kat situ...

98# medangmru

dari pekena satey..baik pekena ayam percik..lagi meleleh...