CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 17236|Reply: 61

HALIMAH JONGANG THE SERIES [ASTRO PRIMA] [SETIAP RABU 9.30 MALAM]

Malam tadi dah start 1st episode. buat sesiapa yang pernah tgk drama halimah jongang sebelum ni mesti akan nak tgk the series ni plak.
komen aku utk 1st episode ni not bad la. a few changes pada pelakon, johan dah takde dah, os pon dah takde ganti ngan zaibo. yg paling best ada tambahan plak watak mak halimah, yg jongang jugak cm anak dia. aku paling lawak gile masa mak dia jengil gigi kat bapak dia. masa tu bapak dia takmo balik kg.
actually aku mengharapkan johan masih ada dlm cerita ni. tp dah takde, ganti ngan pierre. tataula pierre tu lawak ke tak. tunggu dan lihat je la ek.

alamak lupalah nak tgk mlm td. ulangan bila ya?

Best.. better pierre dari johan..

aku lg ske johan dr pierre......ok gak la epi semlm.....mmg akan layan cte nih

Rasenye better Pierre dr Johan..coz selama ni kita ditontonkan dgn
lakonan johan sbg ali..so sdh terbiasa..jadi pembaharuan
yg disajikan ini adlah utk menarik minat semua golongan..

aiseyy mann...tertido plakk awal..padahal dah tgk iklan die...

pierre yerk?ermmm...kalau tgk dari lakonan nizam kambing..ok jer pada aku lawak die...

Follow Us
tak rasa drama neh mempersendakan orang yg jongang kerrr? sket2 kata "dah la jongang" bla bla bla........  kesian kepada mereka yg jongan mesti cam terasa jerrr bila tengok citer neh......

hehe.. tau xpe.. tp kite tgk pd pengajarannya n amik yg positif... jgn la plak kite pun mengejek2 org2 jongang ni..

ramai pelakon asal xde...x suka pierre...

aku dh tgk mlm td..lawakla

aku pon ske johan... 4# gilekentang

Malam tadi dah start 1st episode. buat sesiapa yang pernah tgk drama halimah jongang sebelum ni mesti akan nak tgk the series ni plak.
komen aku utk 1st episode ni not bad la. a few changes pada pel ...
senahsirap Post at 14-1-2010 08:23

heheheee...tu la tu kicap pun tak bole tahan nengok adegan mak sihalimah jengilkan gigi dia tu... heheee... lawak plak tengok gaya aznah hamid & sheira kali ni...berbeza sungguh la lakonan meka dibandingkan ngan drama2 drama yusop selam very the typical jer kan.. tapi drama kali ni lain sungguh la...mantap gitu... mcm sheira tu pun kalau tak tau awal2 sheira...mati2 kicap ingat orang lain since muka pun dah lain benar.. gaya dia pun selamber jer wat nakal... gigi jongang ni memang mempengaruhi airmuka & bentuk muka seseorang la ek... kalu takde gigi jongang tu...kalau cantik jer gigi...sure terserlah kejelitaan sebenar sisheira... kira cam nak tiru citer Betty la ni ek...
overall menarik la citer ni... harap2 watak2 & plot dlm citer ni makin berkembang & menarik.
kicap tak baper gemar la Pierre, lebih prefer Johan since Johan lebih selamba & gaya dia naturally lawak.  Pierre tu mcm blur & lemau jer... kalau bagi watak tu kat Zizan pun takpe...

kesian aznah hamid...nampak seksa pakai gigi palsu tu . suara berubah , tak berapa faham apa dia cakap ..macam nak tercabut gigi palsu dia

masa mak ali kejut dia bangun tido ajak g umh halimah tuh, automatik kepala aku tingat cite nizam kambing tu. dlm cite tu dia mmg serabai gile. smpai skrg aku kalo tgk muka pierre mesti tingat cite kambing tu...hahaha

mcm kureng sket la piere pegang watak ali..
nape tak kekalkan johan je ??

tak rasa drama neh mempersendakan orang yg jongang kerrr? sket2 kata "dah la jongang" bla bla bla........  kesian kepada mereka yg jongan mesti cam terasa jerrr bila tengok citer neh......
idril Post at 14-1-2010 09:26

OS KATA...."ADA AKU KESAH"

ruang peminat Halimah Jongang The series...

jom kita komen pasal drama Halimah Jongang yg skrg hangat di tygkan di Astro Prima...aku yakin ramai peminat drama nih..!!! jom jom...!!!

aku prefer lg Halimah jongang versi asal ngan pelakon2 asal sbb lg berkesan. cth mcm watak ali i prefer lg johan sbb lakonan bersahaja, kelakar dan sesuai sbg pemuda kampung. pierre mcm janggal pegang watak ni dan x kelakar dan spt dibuat2. watak 2 org musuh ali juga rasanya patut biar pd watak asal sbb mrk sgt menghiburkan dan lakonan menjadi. watak esah jg i prefer julia ziegler sbb mmg ada gaya pompuan materialistik dan berlakon pun x mengada. as conclusion, mmg da x tgk drama yg siri punye, ni br pas tgk telemuvi halimah jongang kat prima.tak terpikir ndak tgk yg siri lg sbb terasa hambar. anyway, masing2 punye citarasa sendiri...hehe..

citer best tapi napa tak kekalkan johan.....

aq tk pnh tgk .... nk mula tgk .... lucu