CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5004|Reply: 26

komen anda semua tentang pekara ini

aku bukak thread ni sbb salah satunya..pendapat..dan juga aduan...ni apa yg aku rasa...dan aku rasa mod sila letak r.a ya kalau agak sensitif:

baru2 ni..aku tgk paper...ibrahim abu shah(merangkap vc uitm) da berenti da..dan digantikan ngan ir sahol...bagi aku la...yg merupakan bekas graduan uitm..mebi aku da biasa ngan sistem ibrahim abu shah ni dan pendapat aku mengenai ibrahim abu shah...dia mmg nak tolong org melayu..jaga student melayu dan bakar semangat kami semua tok maju masa keynote speech konvo kami semua...satu dewan terdiam dan bersemagat nak majukan diri sendiri,agama dan bangsa melayu..ingat lagi masa uitm nak dibuka kepada bukan melayu?..dengan muka garang dia la abes semua dia hentam dan kes tue senyap ja....skrg ni...diganti ngan sahol hamid...hurm

aku dengar...pnah dia bawak masok lect fresh grad dari german tok ngajar dak dgree engineering di penang..dan kelas tu dari 3 orang fail menjadi 3 orang sahaja yg pass...hurm..kalau la mcm ni gayanya..uitm mmg akan menuju ke ambang kegelapan...dan baru2 ni statment keluar kata dia nak student itm engineering kena tau lebih dari satu bidang..mmg itu wajib da bg student..kalau dia xkeluarkan tue pon..kami da sedia maklom...aku bukan apa..takot satu hari lagi...uitm dibuka kepada kaum2 lain..di mana kaum2 yg berkenaan mmg nak sgt amek keistimewaan uitm ni...

tgk la contoh len...matrik da bukak kpd kaum lain da...mrsm pon da bukak da...kalau uitm bukak..habes la anak2 melayu dok merempat xada tempat nak blajar...bukanya semua student itm tue matrempit atau minah sosial...mmg ada ...cuma uitm ni besar dan banyak.sbb tu nampak mcm banyak student dia kalau sikit ja buat hal...

tu la luahan ati aku..merangkap ketidak puas ati..hehe..sapa ada nak tambah dipersilakan...

Rate

1

senang jek.. korang student2 Uitm, wat la demo mcm korang demo dkat MB sgor y ms dulu tuh.. bepuluh ribu pakai baju hitam.. xkan x bole kot....

2# kazaraf  

AWAK NIE NAK BELAJAR KE NAK BELA KAUM ?
orangkt Post at 8-1-2010 01:05

btul3..masuk u nak blaja ke ape?

1# kyleril

kalau nak belajar buat lah dengan betul kalau nak bela kaum tak payah belajar ....

Post Last Edit by oni313 at 8-1-2010 01:40
aku bukak thread ni sbb salah satunya..pendapat..dan juga aduan...ni apa yg aku rasa...dan aku rasa mod sila letak r.a ya kalau agak sensitif:

baru2 ni..aku tgk paper...ibrahim abu shah(merangkap v ...
kyleril Post at 7-1-2010 22:45

sblm pemilihan tu,
ade 4 calon kan tuk vc uitm,
ibrahim abu shah, dr sahol, brig gen kamarudin hussin, dn sorg calon dr MOHE,
bnyk2 calon tu,
pndapat aku,
kamarudin hussin ni pling layak,
la ni
die vc uni malaysia perlis,tp, klau die jd vc uitm,
ade gak pro/kontra nyer

hehe no komen,,,tgk dulu keje sahul tu cmne...mna thu kot keje dia lg bagus dr ibrahim abu shah..haha kn kn ?

Follow Us
bg la can si sahol tu wat keje dlu camne

no komen... coz x kenal dorg :kant:

hainina cikgu kan?

aku pernah terbaca dalam the star ke nst, ada pembaca bagi surat aduan pasal kenapa itm tak bukak kepada bangsa lain(selain melayu) tapi kalau student dari luar negara boleh?

masa isu pembukaan kemasukan student uitm kpd non bumi tgh panas2 dulu, ada kawan i citer, seorg student ex-uitm kene soal pasal perkara ni time die nak interiew keje. budak ni, (ex uitm), di tanyer oleh panel lepas tau die ni ex uitm... lebey kurang gini la.... dalam company i, bukan setakat uitm, ipta lain, n even candidates from different races i amik keje..

kenapa i nak hire u, kalau dlam lingkungan student2 uitm sendri pon, u all xnak compete dgn bangsa2 lain... amik ko..,terkejut mmber dgr soklan panel..

usah lah dipersoalkan psl 1 bangsa je kat uitm.
itu sajalah 1-1 ruang yg tinggal utk bangsa melayu.
lain2 semua dah x de dah.
kalo yg ni pun kaum asing nak rampas jgk jawabnya org melayu dah x de apa2 lg.
kan bnyk lg ipta lain kat msia ni?
knp kaum lain x apply?
nmpk sgt nak carik pasal....

usah lah dipersoalkan psl 1 bangsa je kat uitm.
itu sajalah 1-1 ruang yg tinggal utk bangsa melayu.
lain2 semua dah x de dah.
kalo yg ni pun kaum asing nak rampas jgk jawabnya org melayu dah x de a ...
otai_g Post at 9-1-2010 21:10

ala weh.. tak 1Malaysia ar kalo pikiran cmni
najib kata smua kaum berhak dpt pndidikan sama rata. x kira etnik mana sekalipon..

bg aku study mane pon same...U yg sume melayu ke, sume cina ke, sume india ke, cmapur2 kaum ke, same je...kalo tau tujuan tu utk study, xtimbul hal2 politik ni...pasal perkauman...study pandai2, then dah keje tolong lah bangsa sndri...buat je yg mane kite mampu...xpyh nk mogok2 smpai...buang mase je...lagi satu nmpk sgt macam akal pendek sbb mcm dah xde solution lain ke utk pertahankan hak bangsa sndri selain mogok...

mcm mmber aku,skolah pondok...memule die bising2 gak kenape gov xde pon peruntukan utk naik taraf sekolah pondok ms die study dulu...last2 die fikir sndri, dr dok bising2, hntar surat bagai, mogok lah, baik die study rajin2, then dah keje die tolong sumbangkan sedikit utk sekolah pondok die tu...tu baru betul...

aku IPTA campur macam-macam kaum, ok jer belajar. Takde masalah. Rilek jer pinjam2 nota ngan bangsa lain (yg sekampung ngan aku je laa...). Grad dengan jayanya. Takde masalah.

selagi ada usaha, kalau student tu ada usaha, takde masalah punya. Melainkan dia memang cari masalah.

aku mmg x setuju uitm bukak pd kaum lain..xkiralah pape pun..aku nk melayu saja yg blaja kt situ..nape plak peninggalan melayu yg satu ni pun kite nk share ngan bangsa lain..tu je yg tinggal..ape lg yg dorg nk dr kite, melayu nih..bg ipta lain n dorg mampu whats p ipts,ape plak nk sibuk2 p uitm yg mmg aku rs special for melayu n bumiputra nih..

klu cmtu pas ni no more SKJT, SKJC sbb mana sek jenis keb melayu..huh

btol kata maimoritaka...kenapa patot ada srjk cina atau tamil kalau da kita buleh buat sek 1 malaysia?...hurm...ni siap ada private school lagi tok kaum sendiri...aku bukan nak bela kaum atau sensitif xtentu pasal..mmg sapa yg study kat itm xada compete ngan kaum lain..tp pikir logik la..compeny2 besar...tokei2 besar...melayu banyak sgt ker?...sindiri mau ingat la...contoh terbaik...dlm const indusrty..brapa banyak sgt trader melayu yg bisnes sakan..len semua melayu jadi tukang beli ja...adakah kita masih di dalam mimpi lagi?

yg bukak kpd student luar negara tue..adalah student xchange..mmg ada sesetengah fak yg bukak tok student oversea..ni bukan apa..nak bagi compete jugak.btw..studet oversea nie dia nak idop kat itm dia kena la ikot sytle itm..mana ada bolot abes semua jawatan dlm mpp uitm..semuanya ok ja..

1# kyleril  

kalau nak belajar buat lah dengan betul kalau nak bela kaum tak payah belajar ....
orangkt Post at 8-1-2010 01:31

btw..aku da abes blajar da..bekas...just mana tau kot2 anak2 aku nanti nak masok itm ker...nak bela kaum?..sapa lagi kalau kaum sendiri xmo bela sesama kaum?...just 2 cent ja..

btol kata maimoritaka...kenapa patot ada srjk cina atau tamil kalau da kita buleh buat sek 1 malaysia?...hurm...ni siap ada private school lagi tok kaum sendiri...aku bukan nak bela kaum atau sensitif ...
kyleril Post at 12-1-2010 18:38

kalo business mmg aku no komen...sbb kate je nk bela bangsa sndri, tp at the same time tikam kaum sndri jgk...nape xtikam kaum lain yg jauh lebih bagus business die...bukan business je, hal politik dah boleh tgok sgt...sesame kaum pon xserumpun...lepas tu nk kate tolong bangsa....kat akar umbi pon dah bermasalah, x mustahil in future UiTM ni jd isu jgk...so senang cite, dr awal ni kite belajar lah bersaing dgn kaum lain...yg mane boleh ikut, kite ikut cara dorg...then dah berjaya, baru lah pertahankan hak bangsa...time tu nk bukak sekolah private utk melayu ke, tadika utk melayu ke, IPTS utk melayu ke, sume boleh...sbb bangsa sndri dah berjaya...bukan xbagus topik ni, tp kite sndri dah tgok depan mate mcm mane bangsa sdnri tikam sesame sndri...kite yg pnjang akal ni kene lah fikir cara lain utk pertahan kan bangsa sndri....itu pendapat aku lah...

12Next
Return to list New