CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16187|Reply: 107

KLANG - Pembinaan Flyover Melebihi 4 tahun??!!

Post Last Edit by freekey at 4-1-2010 12:31

Geram betul aku.. :@ :@ :@ :@ :@

Sejak aku beli kereta tahun 2006.. Sampailah dah habis tahun 2009 pun.. Tak siap2 jugak construction dekat main town Klang!! :kant:

Aku pelik betul.. Takda ke sesiapa yang berkuasa kat Klang tu yang memantau masalah ni?? :@

Pagi tadi misalnya.. aku stuck 1 jam untuk kat Klang tu saja!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rate

1

Den dah betaun x lalu town tu, bosan gila.. opsss silap, time pose je menyinggah kat situ.. yg herannya, apasal jejantas tu dirobohkan, kan dah susah orang nak melintas jalan dari Mydin tu gi The Store.. lalu kat bawah tu bahaya sangat, motor lalu lalang, so terdedah ngan kes2 ragut..

Post Last Edit by freekey at 4-1-2010 12:31

Geram betul aku.. :@ :@ :@ :@ :@

Sejak aku beli kereta tahun 2006.. Sampailah dah habis tahun 2009 pun.. Tak siap2 jugak construction dekat main town  ...
freekey Post at 4-1-2010 12:26 PM

Lagi 1 korang prasan x, jalan tunku klana tu asik berubah2.. kejap 2 way, kejap 1 way, kejap jalan sehala untuk ke kiri, kejap jalan sehala untuk kekanan.. :kant: kalau bukan sebab gaji den bukan kat ocbc bank kat sanun tu, x dan den nak jejak tayar keta kat situ..

Jln Tunku Kelana tu yang mana satu eh prince?

Jln Tunku Kelana tu yang mana satu eh prince?

freekey Post at 4-1-2010 12:35 PM

Little india tu la, motif kan x tau.. area2 ktm, ocbc, gallery raja nun..

Follow Us
Lagi 1 korang prasan x, jalan tunku klana tu asik berubah2.. kejap 2way, kejap 1 way, kejap jalan sehala untuk ke kiri, kejap jalan sehalauntuk kekanan.. :kant: kalau bukan sebab gaj aku bukan kat ocbc bank kat sanun tu, x dan den nak jejak keta kat situ..
princebrunei Post at 4-1-2010 12:34

pastu kan.... kaum2 yg shopping kat jalan tu suke2 aje parking kat tepi jln, polis pon takut nak halau, mpk pon takut nak bg saman..... geram betul aku..... :@:@

duhhhh flyover pon tak berape nak nampak lagik..

pastu kan.... kaum2 yg shopping kat jalan tu suke2 aje parking kat tepi jln, polis pon takut nak halau, mpk pon takut nak bg saman..... geram betul aku..... :@:@
wawaKKK Post at 4-1-2010 12:39 PM

Takut terguris nanti ok, matilah mengugut keluar parti.. macam kes aritu pemindahan stesen bas tu la dari depan Mydin tu ke Klang Central..

duhhhh flyover pon tak berape nak nampak lagik..
estrellas Post at 4-1-2010 12:39 PM

Baru2 ni lalu Jalan Tunku Klana tu, nampak Masjid Klang dan Masjid India berdiri gah..

AKU SBAGAI WARGA KLANG PON DAH BUHSAN..... sejak aku balik keje klang 2007 sampai laa ni.. tak siap2..

cover rim keta aku pon penah tercabut kt situ,,, sbb jalan berlopak bagai

kl aku nak g keje dari klang ke KL... kul 7.30 aku dah kuar..... time cuti skolah agak heaven laaa.. sbb leh kuar lambat skit...

NEEWAY...freekey... ari ni kan 1st day skolah bukak... sepatutnyer ko kuar kul 7 atau 6.30 pagi..

aku prefer lagi jam kt jambatan kota dari lalu jambatan ke little india....

sib baik dah ade bandar bukit tinggi/jusco/giant/tesco belah sini... kl tak tak sanggup aku nak harung ke seberang sane.....

centrepoint tuh pon dah bertahun aku tak jejak... tp bile mak aku nak beli langsir.. terpakse gak lahh ke Jlan Taiping tuh..

kesian korang Org Klang kan....sib baik area dan jalan2 yg aku tempoh nak pergi keje tak terbabit ngan masalah2 ni....{:3_84:}

sejak aku dok KL ni...sebulan 2x je aku lalu town klang sbb nak alik umah. tu pon time mlm. kol 9 cam tu

klo pas opis hour aku terus alik klang. mmg dok sangkut lg la kat situ

bile ntah nak siap...jalan makin lama makin teruk berlubang. leh rosak tayar.

aku dok klang gak..  dan sgt berchenta kalau kena pegi/lalu pekan klang tuh.. selalunya kalau kena ambik surat poslaju la.. dari rumah aku yg sekangkang jer dari pejabat pos tu pon boleh ambik masa berejam nak sampai..
pasal flyover tu.. dulu tgk kat signboard 2009 dah siap.. dah 2010 dok camtu jer...

BTW.. org yg dok area mana yg 'wajib' lalu pekan klang tu ekk..
takde jln alternative ke..?

BTW.. org yg dok area mana yg 'wajib' lalu pekan klang tu ekk..
takde jln alternative ke..?
ApeApeAje Post at 4-1-2010 15:07

problem ni utk warga klang yg duk klang selatan,, yg nak ke klang utara, Shah Alam Pj KL dan seterusnya dan seumpanayer.. mmg kene seberang SG KLANG terchenta ittew..

jaln alternatif
1. KESAS.. get ready tol 6.6o kl utk ke KL
2. ikut KG jawa dari jalan istana atau jln tengku kelana... jauh gak..tp kl jem teruk aku lalu gak situ
3. berpusing 180 darjah ke port klang then lalu tol shapadu atau tol pelabuhan kt rantau panjang tuh.. then berpatah kembali 180 darjah ke tol bukit raja utk ke federal hi way...

sekian ..option yg ade pon HAZABBB kekdahnyerrrr......:kant:

sebagai warga klang sejati.. tuh je option yg aku tauw...
ehh ade option lain????

problem ni utk warga klang yg duk klang selatan,, yg nak ke klang utara, Shah Alam Pj KL dan seterusnya dan seumpanayer.. mmg kene seberang SG KLANG terchenta ittew..

jaln alternatif
1. KESAS. ...
True-X Post at 4-1-2010 15:31

dulu ade lalu jambatan lg satu. yg dr little india tu. tp kene berpusing la. lalu tepi klang high skool.
pastu tembus kat bulatan 1000

tu pon hazabbbbbbbbbbbb

dulu ade lalu jambatan lg satu. yg dr little india tu. tp kene berpusing la. lalu tepi klang high skool.
pastu tembus kat bulatan 1000

tu pon hazabbbbbbbbbbbb
nanie Post at 4-1-2010 15:34

huhuhuu ... klang skrg dah jalan sehala yerr.... berpinar bijik mata aku mula2 dirg tukar sistem jalan...

huhuhuu ... klang skrg dah jalan sehala yerr.... berpinar bijik mata aku mula2 dirg tukar sistem jalan...
True-X Post at 4-1-2010 15:43

same la...penah skali dolu nangis dlm kete sbb stuck dlm jem. pastu da lambat nak masok opis

ape motip ntah
emo btol

btw, true-x dok klang area mana?