CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kulit

Bulu kucing merbahaya?? Pendapat anda.

kalau bulu kucing najis, macam mana pula abu hurairah boleh tunaikan solat dengan anak kucing di ...
boocik04 Post at 15-8-2011 10:14

ini salah satu kenapa rina basuh muntut + tapak kaki sekor2 setiap kali derang poo n pee...takut ada najis...memang rutin balik keje tiap2 ari..munking derang dh bersihkan sendiri..tp rina nk lebih yakin..tlg basuh...bilik solat memang selalu ditutup kecuali bila rina ada kt umah .. derang pun dh tahu dh...

the must have item kt umah adalah roller utk buang bulu tuh..beli kt ikea murah sikit..beli refill je skang..hehe

lantai kene mop pakai antibacterial punya sabun..selalunya pakai dettol...
pokok pangkal...rumah kene bersih...bukan issue kucing..klo kita pun tak bersih, mmg lah mendatangkan macam2 penyakit...pastikan kt umah ada pengudaraan yg baik(vet cakap laa)..klo dok apartment tinggi2 klo takut budak2 berbulu nie buat stunt, pasang jaring2 kecik2 tuh so that derang sekadar blh panjat gitu2 je.....a long ada pengudaraan yg baik

ade sainstis dr UK ngatekan bukan bulu punca penyakit,
tp enzim air liur kucing tu main cause die,
...
oni313 Post at 3-1-2010 00:26

anak bel suka cium2 kucen tu kat muka...bahaya ek?

anak bel suka cium2 kucen tu kat muka...bahaya ek?
beldandy Post at 15-8-2011 11:51

heheh.,.rina tiap hari cium muka budak2 ni...lepas rindu 9 jam tak jumpe..haha

heheh.,.rina tiap hari cium muka budak2 ni...lepas rindu 9 jam tak jumpe..haha
anizarina Post at 15-8-2011 12:38

hahaha blh la geng dgn anak2 bel..kalo adik bel dulu lg teruk..siap masuk kaki kitten dlm molot!

hahaha blh la geng dgn anak2 bel..kalo adik bel dulu lg teruk..siap masuk kaki kitten dlm molot! ...
beldandy Post at 15-8-2011 12:59

mak aih...rina takat cium muke laa...geram...tp mata + tinga mmg rina check tiap2 hari..kasi bersih laa..baru laa kita lalu nk cium...hehe..cukup marah klo cium2 bau busuk sbb derang suke groom sesama sendiri..hehe

mak aih...rina takat cium muke laa...geram...tp mata + tinga mmg rina check tiap2 hari..kasi ber ...
anizarina Post at 15-8-2011 13:07

tu ler..adik bel tu kembor..sgt suka pet..sume menatang dh di terai di belanya..termasuk le anak musang bising tau itu budak

Follow Us
mas999, moi baru je bersalin n bb pon dh 5 bulan debabnye, so far xde masalah pon bab ngandung dgn kucing nih, moi dh bela kucing since 3-4 tahun sudah kot, so far bab bulu2 xde masalah sbb mmg kami vakum n mop slalu, bab bulu slalu2 la roller atas katil+sofa huhuhu, sofa? harap maklum la bukan mcm sofa umah org lain hehhee...abis rabak, ku pon pikir byk kali nk tukau sofa baru heheh, beli kayu jati je la kot heheh
stakat nih bb ok anak moi yg sulung pon ok, kami mmg rapat ngan kucing2 kami, even nk solat pon pak itam akan landing depan sjadah huhuhu

mas999, moi baru je bersalin n bb pon dh 5 bulan debabnye, so far xde masalah pon bab ngandung dgn k ...
moimed Post at 23-8-2011 10:53

kak moi, haha...time derang landing tuh kadang2 tak de rasa bersalah kan...tp shiro selalunya dia landing sebelah rina..sampai kami habis solat..bila rina nk baca doa ke hapa..dia nk dok ata riba...ngada2 sikit bujang ni

mmg pon anizarina, mmg xde rasa bersalah langsung huhuhu, derang nih dh parts of the family dah, mmg xkan la nk buang ke apa hehehe, sapa pon xbrani nk ckp dh pasal buang2 kucing ke apa hehehe, dulu MIL slalu bising skrg xlagi sbb amat berpuas ati dgn tahap kebersihan umah kami hehehe

dulu MIL slalu bising skrg xlagi sbb amat berpuas ati dgn tahap kebersihan umah kami hehehe...
moimed Post at 24/8/2011 15:39

memang bersih...

tq kak B hehehe

aku sampai skrg dok gaduh dgn member sbb dia pelekeh aku
kata camno ko smayang, bulu kucing penuh badan
hish...geram tau....

TANYA DIA BALIK, KO TUHAN KE BOLEH TAU AKU SMAYANG SAH KE TAK...HUH GERAM TOL

TANYA DIA BALIK, KO TUHAN KE BOLEH TAU AKU SMAYANG SAH KE TAK...HUH GERAM TOL
moimed Post at 7/9/2011 14:26

i like!

hmm i sedih sebab ada kawan sedap hati kata bela kucing menyebabkan tak dapat anak. dia suruh put away lah dulu kucing i. sedap aja mulut dia suruh macam tu, tak smpai hati okeh nak berpisah dgn si kecik ni. dulu kutip dia zaman dia stray, skg da manja dalam rumah takkan nak bagi jadi stray balik

ni pengalaman saya pulak dgn kucing dan saya juga mengidap athma yg ringan..sejak dari zaman sek dulu mmg suka sgt dgn kucing..masa tu mmg sgt sensitif dgn kucing..kalau peluk2 atau dukung je kucing saya akan dpt gatal2 dan bintat2 satu muka..sbbtu hanya bela kucing di luar rumah dan tak berani nk usap2 bulu dia..tapi  bila dh berkahwin, suami saya juga pencinta kucing..rumah MIL mmg penuh dgn kucing silih berganti..sume kucing jnis yg dtg ntah dari mana pastu beranak pinak..tp kucing di rumah MIL jnis yg kluar masuk..suka2 dia nk masuk rumah dan kluar masuk kebun..jd dgn kucing2 tu saya masih agak sensitif utk usap2 bulu dia..tp skrg saya ada membela sekor kucing yg indoor sepanjang masa..x prnh bagi jejak tanah pun..saya jaga kebersihan kucing dan rumah..kena rajin vakum dan mop rumah dan selalu bersihkan tpt tido kucing..setiap kali lepas dia poo saya lapkan dan terus buang sisa buangan dia tu..hehe..alhamdulillah, skrg kalau saya peluk ke, dia cium saya ke, bulu melekat pada baju/kulit..takde gatal atau bintat atau batuk2..so kesimpulannya adalah sentiasa jaga kebersihan..takde kucing pun kalau keadaan persekitaran x bersih boleh beri efek jgk pada pesakit athma..:-)

Rate

1

emm.. macam macam.. jgn la.. nak tuduh kucing.. sebab manusia sakit kulit .. sakit tu.. sakit ni.. cuba kalau tak ada kucing.. but still manusia tu dapat penyakit tu bagai.. cam mana pulak..

so.. ada kucing atau tak ada kucing.. puncanyer.. jagalah kebersihan diri..kebersihan rumah..

bukan masalah kampung ke tak kampung, apa yang mak mertua tu cakap ada betul la...sekarang ni awak s ...
Pygmalion Post at 3-1-2010 00:32

sakit hati aku...aku dah siap taip...komputer ni buat hal ilang semua sekali...
tt...jahat mulot ko nih...!! {:4_244:}ko ingat org kg tu bengap ke? {:4_242:}
bebudak bawah 7thun mmg bahaya dok kat ngn kucen...boleh kena  memcm...muntah, demam etc...ubatnya?
bg aje air zam2 setengah cawan..minum..insyallah sihat...

Post Last Edit by boocik04 at 9-1-2012 07:56
hmm i sedih sebab ada kawan sedap hati kata bela kucing menyebabkan tak dapat anak. dia suruh put aw ...
miu84 Post at 6/1/2012 21:04

dapat anak atau tidak tu semua rezeki dari Allah... bukannya kucing tu yang penentu. kita yang membela kucing di rumah cuma perlu jaga kebersihan. seperti haniz tulis di post dia, kalau takde kucing pun,  ada manusia kena penyakit jugak kalau tak jaga kebersihan, ada yang tak dapat baby jugak. so cakap kat kawan you tu jangan la salahkan kucing yang tak berakal tu.

Reply 59# boocik04

betul! rezeki di tangan Allah. yang dia cakap tu sbenarnya dia yang tak baca betul2, pegi sebarkan maklumat palsu pulak kat orang. buatlah research dulu, baca dan fahamkan tentang toxoplasmosis itu. dia nak kawen tak lama lagi, nanti dia faham lah how sensitive this issue (pasal dpt anak) can be..