CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: seroja23

"weekend husband"

dkat 1 tahun aku jd WH.. seksa gak batinku.. hehehe.. tp skang dh pindah skali.. so dpt la tunaikan tanggungjwb yg sempurna sbg suami..

biasanya yg laki yg ada kekasih..xkira laki ke perempuan le..sama jek..dorg pasti akan suke sgt jadik WH...tu jek cara laki yg gay nih nk elak dari bini dan trus songsang..just experience

tp aku rase kekdg cambest gak jd WH ni.. bkan ape.. mksud aku.. bile jumpe tu.. rase cam pngantin baru jer.. hehe.. ape2 pon bile jd WH/WW ni.. p'gaulan.. nafsu kne jge.. jgn smpai curg.. klau tak thn.. call @ video call pon bleh..

kalau outstation bagi saya bleh diterima lagi...

tak perlu nak cari job title yg sama

linamys Post at 30-12-2009 20:30

susah oooo cari job yg gaji sama banyak dgn current dgn masa lepak2 banyak mcm keje aku skrg.
masuk lewat sket boleh.
kuar lunch awal boleh.
masuk lewat lunch boleh.
dapat bos supporting ooo..
in between, mcm ada urusan bank ke, boleh kuar kul 10am kejapp. pastu balik la ofis.

kalau dapat keje baru, kena strive & bersaing utk dptkan status confirmation or permanent staff. penatla dah tua tua bangka nak bersaing dgn pekerja fresh fresh grad.   dah ler aku nie pemalas.
patutnya tua tua bangka nie, patut keje rilex2 ajer. bukan kena keje teruk2 sgt sebab nanti balik umah kena bekerja lagi utk anak & suami. pastu, dah kawen nie, pasti nak balik on the dot or balik awal. maleh arr nak balik lewat2.

Post Last Edit by Hana at 3-3-2010 17:32
berhenti dan kerja biz kecil2 di rumah/ internet...byk je caranya...rasanya boleh je dpt byk $$$$linamys Post at 30-12-2009 20:30

ada orang mmg pandai buat benda mcm nie.

ada orang (mcm aku) mmg tak pandai nak jual2 barang2 nie. tak reti.
beli barang bole la. kesian kat orang meniaga. kasi moral support la.

lagipun, aku pun tak percaya diri aku nie bole keje tanpa ada "kawalan/peraturan". aku nie pemalas sket.
sedangkan sykt yg ada peraturan pun, aku langgar (dgn dtg lewat, kuar/masuk lunch ikut time aku)..ini kan pulak aku bekerja sendiri which time tu aku yang control? no..no..no.. tak menjadi laa bisnes tu..

tapi, overal, aku mmg suka gi keje..lepak2 dlm ofis.. bergaduh pasal keje dgn ofismates.. bergossip ofis..pastu sekali sekala gi training kalau boring sgt (aku pilih la..pandai2 la justify training need analysis)..pastu kekadang, sykt akan hantar staff2 gi training wajib certain2 year..kekadang kena hantar utk team building..uihh..aku suka semua semua tu..
tak kan mungkin aku akan behenti keje. sebab aku suka gi keje. (tapi, kena tempat sykt aku nie la).
kalau sykt baru/tempat baru, aku tak suka. sebab maybe aku kena keje kuat2. maleh arrr..

Post Last Edit by Hana at 3-3-2010 17:35

aku pegawai, tapi dari pagi tadi asyik main porem ajer. pastu nak balik bila time balik.
mana nak dapat keje mcm nie? susah ooo.. tiap2 bulan dapat gaji pulak tu..
kalau duk umah, tak pasal2 aku kena wat keje umah. main porem kejap. keje ajer terlebih2 sampai penat.
rugi aku behenti keje - kat tempat keje aku skrg ini. tanak aku.

kalau duk umah, ada word lepak ke?
bagi aku, lepak kat umah tak sama dgn lepak kat ofis. lepak kat ofis, kalau keje takder, mmg 100% lepak. boleh gi minum2. borak2 dgn ofismates. borak2 dlm ym.
lepak kat umah?? kejap nak basuh baju la. kejap kena angkat baju la. kejap kena lipatla. kejap kena masak la. kejap kena basuh pinggan la. kejap nak mandikan anak la. kejap nak bagi makan anak la. pastu, nampak rambut2, kena vacum pulak.
mana ada lepak kat umah? keje umah non stop tak abis abis. ader ajer.

Follow Us
ramai member2 aku WH sbbnye keje ikut projek yg ade kat merata alam ni..
bley katekan housemate aku yg dah kawen sume WH.
ade yg baik...ade yg 'nakal'.
sian gak sbb nk kena blk jauh2....tp sanggup gak walau beratus km pon.
ari jumaat je masing2 gelabah nk balik.menggeletar aku tgk...
pastu maybe aku pon WH gak pasni..
dilema nih...adoi la...cian lak kat bini nanti...