CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seroja23

"weekend husband"

Post Last Edit by TanSriJess at 29-12-2009 20:45

gf suka suka

org ckp stok geli geli

lagipun nampak my wife mcm tahu jer

dia ckp jgn kawen sudahhhhh :kant:
TanSriJess Post at 29-12-2009 20:43

sporting gak hehhh ur wife....
conpius seketika....

1# seroja23

kat opis aku ni ramai gak....

kwn serumah aku dulu pun camtu gak....

ade yg 2 tahun.....ade yg 5 tahun .......ade yg hampir 10 tahun...yg lebey dr tu cam ade gak rsanya......... ...
itik_magic Post at 30-12-2009 10:07

setuju.. yang penting rumah tangga kekal bahagia.. kawin bukan untuk bergaduh dan menderita.. asalkan suami isteri bahagia, terpulang pada pasangan menentukan...

arrrrggghhhh.... klo aku kawen pon aku bakal jd weekend husband n wife...

perit gak hidup cam ni... sbb wife yg kena wat semua tu.... jaga anak2... bayar bil2...
gi bank... gi shopping... gi klinik... sayu tau sbb tak de peneman disisi sewaktu anak2 sakit....

I pernah cam ni gak... sampai ada yg ugut nak cari lain... sampai hati tul...
kita kerja sbb nak tampung perbelanjaan bersama..... dan berkongsi kesenangan bersama2...
tapi lain lak jadinya.... tapi tak selalu jadi WF just outstation lama sgt ....dan selalu sgt berjauhan...
sabar jelah....

sporting gak hehhh ur wife....
conpius seketika....
seroncilok Post at 30-12-2009 10:11 AM

ntah...

kalau outstation bagi saya bleh diterima lagi...

Yg mmg dok asing2 WF/HW ni.....sbb tempat kerja jauh, jadi duduk rumah asing2....hujung minggu atau cuti je balik ke rumah.

Yg tak fahamnya..kenapa tak cari je kerja lain...alasan bagi selalu sbb tak dpt nak tuka/transfer...dan juga alasan dah gi interview tapi tak dpt kerja yg sama...rasanya..byk je kerja2 lain yg boleh dipohon....tak perlu nak cari job title yg sama...kalau nak job sama tempat kerja ngan suami..mesti la susah skit nak dpt ye tak...

kadang2 tak faham dgn dorang ni...mmg la alasannya nak bantu suami bila perempuan tu bekerja..tapi, jangan la dok rumah berasingan dan tinggal berjauhan ngan satu sama lain...sbb tu saya cakap, kalau mmg takde rezeki atau susah sgt dpt kerja, berhenti dan kerja biz kecil2 di rumah/ internet...byk je caranya...rasanya boleh je dpt byk $$$$ dari gaji asal atau suami

Ada setengah org kata, seronok..jumpa isteri seminggu sekali..leh lepas rindu...tapi..sebagai tanggungjawab sepenuhnya..suami isteri..tak terlaksana...hujung minggu je dpt merasa..

agak2 dorang kahwin sebab apa yer? semata nak ada anak je ker? sebagai isteri, tak terasa ke nak berkhidmat sepenuhnya dan jaga hal rumahtangga sekeluarga...dan suami pula tak teringin ke nak bersama keluarga sepanjang masa...terutama dgn anak2...seminggu sekali jumpa, mcm tak cukup la...

suami tak terasa ke jauh sgt dgn anak isteri ? lain la yg ada part time gf...sbb tu tak kisah kot...bila berjauhan.... tapi..itu yg tak betulnya dan tak sepatutnya berlaku...perkara2 mcm tu la kena elakkan....selalunya isteri yg dok asing dan jauh ni....setia...sbb ada anak2 tinggal sama.....yg lelaki ni...kalau dok asing, mcm org bujang la kaedahnya kan...jadi faham2 la.....

Rate

1

Follow Us
Tak sanggup... berenti keje la jawabnya... tapi macamana pulak dengan kalo suami kerja pilot, kelasi.. hendak ke tidak kena harungi jugalah..

waaa..aku ni dh bukan tahap weekend housewife...tp 3 bulan sekali baru jadi housewife...nasib anak ngan aku..

Sayangkan isteri tinggal2kan...

waaa..aku ni dh bukan tahap weekend housewife...tp 3 bulan sekali baru jadi housewife...nasib anak ngan aku..
twinklestar Post at 30-12-2009 22:57

sama lar kter..tp kurang lar tempoh dr twinkle..saya lbh kurang sebulan sekali br jd housewife

adik lelaki aku tu WH
kerja kat seremban
bini x kerja tapi xnak ikut laki
duk kat kelantan
mcm2 dia bagi alasan xnak ikut laki dia
letih mendengarnya
malas nak masuk campur tapi dah pernah warning
sok2 klu laki tu terkawin lain jgnlah pulak nak meroyan x tentu pasal

penyeksaan Weekend Wife aku akan berakhir hari ni...hehehe..setelah 6 bulan,dh letih n penat aku nk berulang 3 jam tu..kt sana nti nk cari keje..nak cari keje..

adik lelaki aku tu WH
kerja kat seremban
duk kat kelantan
letih mendengarnya
malas nak masuk campur tapi dah pernah warn ...
fatehana Post at 31-12-2009 10:25

masalah tu...napa wife dia tak nak ikut?
takut kena buli ke?
or dia malas nak jalankan tggungjawab sbg isteri.
kalu sekali-skala jumpa dia ok la... mesti jenis yg pemalas ni..
or yg tak nak berenggang jauh dgn mak bapak dia....haru2...sian adik ko ya...
bagi je kata dua...
nak jadi wife msti ikut kemana saja husband pegi...
kalu nak jadi bini tua/janda duk le kat sana tu....   mesti dia mengeletaq jap...

14# matbuq

betollah.org kata what goes around comes around kn kn

adik lelaki aku tu WH
kerja kat seremban
duk kat kelantan
letih mendengarnya
malas nak masuk campur tapi dah pernah warn ...
fatehana Post at 31-12-2009 10:25

pelik betul perangai adik ipar ko ni..
kalaulah daun...selagi blh ikut..selagi tu lar daun akan ikut..syg punya psl lar ni
agaknya bini adik ko tu ader mental problem ker aper?? pelik lar...serius..mmg pelik..

Post Last Edit by TanSriJess at 29-12-2009 20:45

gf suka suka

org ckp stok geli geli

lagipun nampak my wife mcm tahu jer

dia ckp jgn kawen sudahhhhh :kant:
TanSriJess Post at 29-12-2009 20:43

Boleh nak kawen tapi kena nikah dulu.
Mcm abang Bung Kita ngah Jijie.

Post Last Edit by awekz_gedik at 2-1-2010 21:19

wekz skang ni WW...hb n bb kt mlk n wekz kt jb...kene bertahan tuk 1thn ag pastuh no more pisah2 ag dah...mase mule2 kawen dlu 2bln gak jadik WW/WH nih pasal hb masih g keje kt shah alam n wekz keje melaka...pastuh hb brenti carik keje kt mlk...pastuh dr bulan 12 2008 sampai la bulan 11 2010 terpakse jadik WW...2009 preggy so spanjang preggy mmg jumpe hb weekend je sampai la bb wekz dah 4bln skang nih pon jumpe weekend je...rindu kt bb setiap masa coz wekz nih fully breastfeed bb so bonding ngan bb sgt kuat...kt hb pon rindu gak tp mungkin dah beser kene pisah2 ngan hb so cam x kesah sgt la sbb time cintan ngan hb dlu pon jarak jauh so stakat jumpe weekend no prob la...
ble jadik WW/WH nih yg penting kepercayaan, kesetiaan n mmg kene kuat la dr godaan2 setan...cam wekz ni ag la ble blk mlk je tumpang2 kawan laki / pompuan kadang2 nek bus...klu org x kenal mmg x kose la nak layan...n hb ag ske klu blk ngan kawan2 coz hb mmg kenal n kawan2 wekz...isu jeles2 xde makne lam kamus hb n wekz..apa yg penting hb or wife jaga la batasan pergaulan ngan rakan2 yg berlainan gender n ingt family, anak dan sebagainya...
pe2 pon wekz sgt2 sayang n berterima kasih kt hb sbb hb byk berkorban...hb yg jaga bb kt melaka...wekz kt jb bersenang lenang xperlu jaga bb kecik...hi hi hi

Rate

1

Dlm jabatan kerajaan, dasar pertukaran yg macam &^*%$# adalah punca wujudnya WH, WW ni. Baru2 ni aku jumpa cikgu aku masa sekolah menengah dulu dan dia cerita banyak pasangan guru atau guru yg berkahwin dgn bukan guru ditukarkan ke tempat yg jauh atau sangat jauh dari pasangan masing2 malah permohonan tukar tak dilayan. Apa dah jadi dgn KPM? Aku yg bukan cikgu pun sakit hati dengar!! Saudara-mara aku ramai yg jadi cikgu begitu juga kawan2 aku!:@{:1_129:}{:1_133:}

aku cm dh x berani nk komen tred nehhh..

kalau outstation bagi saya bleh diterima lagi...

Yg mmg dok asing2 WF/HW ni.....sbb tempat kerja jauh, jadi duduk rumah asing2....hujung minggu atau cuti je balik ke rumah.

Yg tak fahamnya..kena ...
linamys Post at 30-12-2009 20:30

bkn saja2 nk duk jauh... igt bes ke duk jauh ngan husband ni... rindu wo... tmbah2 tgh berbadan dua ni... lg la... tp dugaan... kene la kuat semangat... and trust each other... bkn tak nak carik keje lain... tp both of us bkn keje kat pusat bandar... if husband kat kl ke penang ke... lama dh apply keje lain.. but husband duk kat daerah kecik je... mmg takde nye keje... bkn memilih pun... mintak govt pun tak dpt... cikgu skang ni pun payah tau nk tukau...

nk berenti? tak boleh lg la... nk byr loan study lagi... byr kete lg... bagi duit kat my mom lg... takkan nk suh husband bayarkan smua kan... lgpun plan nak beli umah lg nanti... maybe one day if dh stable... boleh kot nak berenti keje... so the best hope setakat nih... hopefully dpt la nanti once dpt anak duk skali.... mana tau rezeki anak... doa2kanlah...

Rate

1