CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leotazz818

KELAB BORAK MUMMY2 & DADDY2 KUCING... MEEEOOWWW!!

Close [Copy link]
leotazz818 posted on 15-4-2013 04:31 PM
lamanyaaaaaaaaaaa hilang mek..
mimi pekabor? mseti makin debab kan.. eee.. rindu pulak kat mim ...

Kak..

Hmm tu la skrg makan sekali sehari je.. Tak sure kalo ada pengurangan, sbb dah bolat tu bolat jugak .. Cuma gedoboh perut tu nampak le.. Nasib baik diorg ni walopun body cumel2 belaka tp time main kejar2 tu tetap gigih jugak berlari..so ada la jugak pembakaran lemaknya tu hahaaha...

boleh cakap sekarang Kopi dalam kenangan je. dah almost 3bulan Kopi tak balik-balik. nak cakap ada orang kidnap itu impossible. Kopi tak kacak. nak kata Kopi lari rumah sebab kurang kasih sayang itu tak mungkin sebab Kopi top chart. ada yang cakap Kopi lari jauh-jauh sebab nak mati? itu pun hampir mustahil sebab Kopi sihat tubuh badan sebelum hilang. besar kemungkinan Kopi kena makan anjing serupa dengan nasib Si Puteh & Kitty 4tahun lepas. sedih sangat sedih

ini pula hachi. part hachi mati sangat sedih. Hachi sakit tapi ren takleh nak balik kampung sebab ayah ren admitted hospital selayang (Hachi kat n9). hachi tunggu ren balik..dia dengar suara ren dia mengiow sedaya upaya. ren cakap tido la dulu esok pagi2 kita pi klinik okay. esok pagi hachi dah takleh bangun suara pun takde. ren usap-usap kepala dia pegang tangan pastu borak-borak dengan dia. dia takat kenyit2 mata reply. sedih giler masa tu. pastu hachi tarik nafas panjang-panjang dan...gone. sedih sangat.

hanya paws comel ni je yang tinggal (paws comot tertinggal).

*mode: selubung murung*

Rate

1

ren0_0 posted on 24-4-2013 07:22 PM
boleh cakap sekarang Kopi dalam kenangan je. dah almost 3bulan Kopi tak balik-balik. nak cakap a ...

takziah ren.. sedihnyeee...
dah tak de kisah kopi lagi...huhuhu

leotazz818 posted on 29-4-2013 06:39 PM
takziah ren.. sedihnyeee...
dah tak de kisah kopi lagi...huhuhu

takde dah

at least Kopi mati tak nampak depan mata. Hachi mati depan mata dengan sangat sadisnye lagi la meruntum-runtum jiwa..dah nak 10 tahun tak menangis bagai nak rak sebab kucing mati. last tahun 2004 masa Apok mati. tu pun mak bagitau melalui tepon. menangis-nangis kat pondok tepon depan fakulti. tahun ni menangis dalam toilet je hehe

takziah ren.. saya pun tahun lepas dan tahun ni.. dah 2 kematian..  chiki meninggal dunia tak tau sakit aper.. dok rumah aje.. pagi tu.. sbb dia tido kat tilam dalam bilik.. saya suruh dia bangun tido di hall.. cakap ngan dia.. mama nak pegi kerja.. petang kita jumpa..  tp mlm tu saya ternampak dia dah keras di tengah hall.. .. Ayin pulak meninggal dunia di klinik..  

memang sangat sedih walaupun hanyalah kematian kucing..  hanya orang yang tertentu yang memahami jiwa kita..  

Moga mereka damai di syurga tanpa kesakitan lagi..

Follow Us
haniz98 posted on 10-6-2013 02:23 PM

jom..jom ..jom..kita kutip sample free bykk2

haniz98 posted on 2-5-2013 10:17 AM
takziah ren.. saya pun tahun lepas dan tahun ni.. dah 2 kematian..  chiki meninggal d ...

baru perasan reply haniz. baca punya baca sampai tergenang air mata

hehe...malu kejap sbb dalam office

yang exhibition kat midvalley tu, kalau ronda-ronda setiap booth dia akan bagi free sample ke? sample macam mana? ren tak pernah pi mana2 exhibition kucing laa

ren0_0 posted on 11-6-2013 03:52 PM
baru perasan reply haniz. baca punya baca sampai tergenang air mata

hehe...malu kejap sbb dalam ...

haha..rina kaki kutip sample.. klo iiams, dia soh isi borang. pi laa 2-3 kali..derang xkenal kita...boleh dpt 2-3- kotak..klo terer pujuk..dpt lebih
last year rina dpt spray pencuci free .. 2 pc. sbb like page company tu je.. just jalan2 each booth..buat tanya2.. and tanya laa ada sample tak..

haa..lagi satu last year fancy feast bg wet food 2 tin per form yg kita isi(klo xsilap).. ha..2-3- kali isi??? whiskas pun bg wetfood tahun lepas...kalao ada beli apa2 barang kt booth..pujuk2 laa minta freebies..musti ada punya....

anizarina posted on 12-6-2013 08:32 AM
haha..rina kaki kutip sample.. klo iiams, dia soh isi borang. pi laa 2-3 kali..derang xkenal kita. ...

oh ye? nice lah. nanti nak try pi kalau ada masa. terima kasih

ren0_0 posted on 12-6-2013 08:35 AM
oh ye? nice lah. nanti nak try pi kalau ada masa. terima kasih

rina tak terer bab kutip2 goodies/freebies ni..kak haniz terer..rina pun berguru dengan dia.. hehe

anizarina posted on 12-6-2013 08:43 AM
rina tak terer bab kutip2 goodies/freebies ni..kak haniz terer..rina pun berguru dengan dia.. hehe ...

oh ye? nak pi ngan kak haniz la camtu haha...

boleh tak kak @haniz98 ?

jom..jom... tak masalah ngan siapa siapa pun..kita kenal kenal geng kucing..

kali ni nak pegi hari hari kalau boleh.. walau pun fee masuk rm 5 seperti tahun lepas.. tapi memang berbaloi baloi..
sampai singgah carefour beli troli.  sebab troli saya tayarnyer terkangkang.. sbb berat hehehe.. troli murahh.. yg kain. .2 tayar tu..hehe..

kat booth iams tu.. dia bagi sampel kotak kecik tu.. isi borang.. lalu lagi.. isi borang nama lain pulak.. hehe.. saya ni jahat sikit..
akal nak banyak sample..

anizarina posted on 12-6-2013 08:43 AM
rina tak terer bab kutip2 goodies/freebies ni..kak haniz terer..rina pun berguru dengan dia.. hehe ...

aiiiieeee??? berguru ??

berguru ajaran tak elok boleh la.. hehehe..

tapi tak per... niat kita.. untuk anak anak bulu kita...

antara yang dapat semasa petshow tahun lepas..

tengok tu.. anak anak buat inspection.. apa mama bawak balik ni... ??  gambar ke dua tu.. acara dipilih dipilih...chiko pulak dah pilih.. oven baker.. tahun berikut nyer.. dia pilih brand yg sama gak..

nak sample banyak ni.. kita kena la tebalkan muka.. terlebih mesra..kekononn.. buat buat tanya pasal produk dia.. last mintak sample.. saya siap cakap.. nak lebih boleh??.. kucing saya ada 20 ekor.. nanti depa rebut rebut..

Last edited by haniz98 on 12-6-2013 05:53 PM

Rate

1

haniz98 posted on 12-6-2013 05:35 PM

huhu..tak tahan dh siap gonggong tuh..
masa kt iiams tuh..rina isi guna nama sama je..cuma nama kucing ke tukar..dh everytime lalu situ dia soh isi borang tuh..rina amik n isi je la

lupa..dh 2 thn rina perati ..asal ada kad mebenk..dpt free entrance

anizarina posted on 13-6-2013 08:47 AM
huhu..tak tahan dh siap gonggong tuh..
masa kt iiams tuh..rina isi guna nama sama je..cuma nama k ...

rina... kad maybank.. ? kad kredit ker.. kad debit.. ? kad credit MBB lama dah buang.. huhu...

saja nak berkongsi rasa.. setelah 8 tahun Pache & aku hidup bersama, akhirnya dia pergi jugek. aku diamanahkan menjaga Pache setelah tuannya sakit kanser & meninggal dunia.
padan la aku bermimpi tuan Pache dtg.. rupa2nya dia nak ambik Pache.
vet kata sebab sakit tua. umur pun dah dekat 11 tahun. sehari sebelum tu, vet masukkan air, dia kata Pache ok.. tp pagi esoknya, dia kata Pache dah takde.
aku bukannya nak meletakkan alasan pd doktor, tp sepatutnya kalau agak teruk, kenapa tak call. aku akan dtg ambik.
yg menjadi terkilannya aku, sebab Pache 'pergi' sorang2..  tentu dia takut. sedangkan hari2 biasa pun, kalau hujan, dia selalu sembunyi bawah meja.
doktor ada mintak maaf.. tp aku tak boleh terima laa.. takde lah marah2 kat dia. cuma aku merajuk. aku dah malas dah nak bwk kucing2 ke sana. selalunya kalau ada nak order cat food ke.. ubat ke.. dia selalu aje call tanya.. ni kali, aku buat bodoh aje lah.

mmg lah tak bagus buat mcm ni, sebabnya esok2 kalau ada emergency kucing sakit, klinik dia lah yg paling dekat. atau, kerana sentap, mmg aku patut balik semula kat klinik lain yg jauhnya 2 jam memandu??????

aku bukannya mengharapkan Pache nak pegang rekod dunia jd kucing paling tua..
aku cuma nak, di saat-saat akhirnya, aku ndak Pache tau, aku selalu ada dekat dia. bodohnya aku sebab percaya sgt dgn ckp doktor.. ( dah kerja dia doktor kan.. tentu dia lebih tau). aku tinggalkan Pache kat klinik.

Pada Pache, terima kasih sebab sudi hidup bersama aku selama 8 tahun ni.. kalau lah tak kerana tuan  si Pache ni meninggal dunia pd 2005, takde lah kita dpt berkenalan ya Pache.. moga kita berjumpa lagi di alam yg lain..

Rate

1

zehra2 posted on 16-6-2013 12:01 AM
saja nak berkongsi rasa.. setelah 8 tahun Pache & aku hidup bersama, akhirnya dia pergi jugek. aku d ...

Takziah zehra..  Siapa yang tak sedih atas kehilangan apa saja yang pernah kita miliki dan sayangi sepenuh nyawa.
Kita sama-sama di berikan pinjaman dari Allah.. untuk kita taburkan kasih sayang kita pada anak anak kecil ini..
Semoga apa sumbangan kasih sayang itu Allah gantikan dengan Pahala sebagai saham di akhirat nanti.
Anak anak ini turut jugak akan mendoakan kesejahteraan mama dan papa nya walaupun dia kucing.. kita manusia.. Insyaallah.

haniz98 posted on 12-6-2013 05:35 PM

banyak nyeeeeeeeee. banyak giler!!!!!

haruslah pergi dengan kak haniz camni. selama hidup tak penah pon dapat sample yang banyak camni . iye..harus berguru dengan kak haniz jugak