CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nurulazzah05

Aku dah tak rasa happy guna kad kredit sekarang

aku nak wat supplemet kad la
mcm mane

aku nak wat supplemet kad la
mcm mane
alifreyes Post at 12-12-2009 21:47

x susah buat kad suplement ni, pegi isi borang kat bank.. kalau tak tahu rajin2lah bertanya (tapi pastikan ko dapatkan kebenarang dari pransipal kad) aku kalau buat tumpang kad laki aku, aku paling tak suka biarpun laki aku biz.. kalau org tengok dari luar dia senang... aku tak nak bengkrap same dia, sekurang2nya aku leh tolong dia skit2 kan.. so aku buat asing2 lagi selamat.

hutang instalment aku beli gelang tangan emas belum habis lagi...so ingat nak bayar semua.. call costumer servis RHB... rupa2nya kalau nak langsai habis dia cas pulak rm100 (apa punya bank laa... macam2 dia pusing nak untung)apa2 pun aku rasa lebih baik sambung balik kad tu sampai tamat pakai...(anggap jerlah aku bersedekah kat govt rm 50 ni aku buat amal kebajikan kat bank ni)...

Skang ni dah ada Bank yang wat promosi kad kredit mereka takkan dokenakan Tax...mcm2 kan Bank ni nak attract customer...
medangmru Post at 8-12-2009 14:36

yg dimaksudkan mbf bank ker??

harini masuk cimbclicks nak check statement baru directaccess.. skali tengok2 diorang dah tambah another 10k to my credit limit... wahhhh... nafsu membeliku terus membuak2.... help...help....

You're absolutely right tanabe....duit tu masuk kantung Gomen....huhuhuhuh...bukannya main puluh2 juta....malah ratus2 juta setahun tu......
medangmru Post at 2-12-2009 10:37

oo...baru tahu..mekacih atas information...
so...kalau masuk kantung kerajaan...
suka la government staff...
ada bonus la tahun depan ..heheh..

huhu....atau naik la ELAUN KERAIAN orang beso-beso..

Haha...itu je ke yg kita nampak Gomen amik duit kita? byk lagi....pikiaq2 la..

Follow Us
hm, sebenarnya kadkredit sesuai dipakai oleh org yg mampu shj.. iaitu bila beli brg /mkn/ apa2 guna kad krdt lepas tuh byr balik semua sebelum due date.. ITU YG SEBENARNYA... tp ada org bank/agen yg nak untung cepat, buka peluang nih untuk org yg cukup2 mkn jerk.. yg pakai tp x dpt byr semua, byr minimum pun jdlah... itu yg utang x habis, hutang bertambah dgn membyr bunga shj......

ada baiknya YBPM kita tuh buat mcm tuh untuk suh rakyat fikir panjang sblm menggunakan kad/cepat2 setel kan utang sblm terkena benda2 mcm nih.. kan ker thn braper dulu ramai anak2 muda baru kerja (my batch) jd muflis sebab x dpt byr utang kad kredit...

so ini satu langkah pencegahan... untuk org yg dah lama pakai kad kredit (mcm mama hehe) pun kena ada rasa tanggungjwb setelkan utang tuh cepat2.. tp kita tak tau mcmana nak belanja mengikut keperluan dan bukan ikut kehendak / selalu pergi whs.../jualan gudang....

mama dah stop skjp ikut whs nih, memang bolehj byr pakai kad tp sekali belanja beratus2 , so utang bertambah dr belanja biasa... tak ker susah.. lani nak reduce utang kad dgn beli apa yg perlu shj. kalu x der duit, x yah gi window shopping, tkaut tersangkuttttt!

my small cents

Rate

1

Aku dulu pakai 3 kad kredit..tapi la ni tinggal 1 aje..kad ni saja nak standby ..takut2 emergency..

harini masuk cimbclicks nak check statement baru directaccess.. skali tengok2 diorang dah tambah another 10k to my credit limit... wahhhh... nafsu membeliku terus membuak2.... help...help....
azradiza Post at 14-12-2009 10:57 AM

Tu la pasal, tetiba jadi rm12k, tapi kan Azra, apasal ada 2 akaun, aku takut2 je nanti diorang caj jadi 2 cc.. aku dah terminate.. kau tengok, apasal ada 2 akaun.. kalau betul nak naikkan limit, perlu ke ada 2 akaun tanpa persetujuan aku, ni dah kira penipuan..

Mcm aku pakai cc ambank,blh waive GST CC RM50 pakai point 10,000...sama je la kan...penat kumpul point nak tukar voucher or gift dah kena pakai utk GST...huhuhu

Tu la pasal, tetiba jadi rm12k, tapi kan Azra, apasal ada 2 akaun, aku takut2 je nanti diorang caj jadi 2 cc.. aku dah terminate.. kau tengok, apasal ada 2 akaun.. kalau betul nak naikkan li ...
princebrunei Post at 30-12-2009 12:24

princebrunei, aku punye pun dah jadik kes mcm ko gak.... b4 this directaccess aku ader dua jer kad.. visa ngan master..
alih2 semalam aku check online, tetiba jer ader lagik satu kad platinum baru... hampeh lah diorang nih.... sesedap hati issue kad kat kite without our consent.... kad platinum tu aku tak dapat lagik .... nak kene call diorang ni ckp aku takmo kad tu.. tak pasal2 kene bayar extra RM50 nanti... hampehhh laa cimb nih....

princebrunei, aku punye pun dah jadik kes mcm ko gak.... b4 this directaccess aku ader dua jer kad.. visa ngan master..
alih2 semalam aku check online, tetiba jer ader lagik satu kad platinum bar ...
azradiza Post at 30-12-2009 02:21 PM

Den dah try call seminggu, x dapat2, hangin je.. last2 den gi cimb branch, isi borang suh terminate no baru tu.. kalau betul nak naikkan limit, perlu ke ada 2 kad, 1 dah la.. ke perlu ada 2 kad, pasal apa plak, x memasal kene lagi caj rm50..

sah2 la marketing strategy diorang nih... agaknye ramai sangat org dah kensel card, tu yg terhegeh2 issue kad sesuke hati tu...nak cover balik la tu... geram plak aku...

Dah try call x Azra, x leh kan, asik2 kata bz, den dah naik fedup, last2 den gi branch cimb, pastu marah2 jap CS dia, sikit dah la, kang lebih2 kesian plak..

Tapi ni dah 3 hari, apasal no cc tu ada lagi dalam cimb on9 den ni.. mana ikon tarik rambut ni..

klu diorg tetiba je issue new card,dan kita xpenah guna or agree on anything,dikira gak ke?
atau dia stat kira bila kita stat guna?

Tu la pasal, tetiba jadi rm12k, tapi kan Azra, apasal ada 2 akaun, aku takut2 je nanti diorang caj jadi 2 cc.. aku dah terminate.. kau tengok, apasal ada 2 akaun.. kalau betul nak naikkan li ...
princebrunei Post at 30-12-2009 12:24

kerlas uolsssssssssssssssssssssss 14 hibu hengget simpanan uolsssssssss

Wehhh tapak.....

Semalam masa aku kuarkan duit kat ATM mesin...dan mamat depan aku ni dia tak amik slip baki dia...sekali tgk...terkezut gak aku....baki dia dlm 3,911,250.++ cam gitu....huhuhuhu...byk tu kan.....dan aku lupa plak nak simpan baki resit tu...huhuhuh

Wehhh tapak.....

Semalam masa aku kuarkan duit kat ATM mesin...dan mamat depan aku ni dia tak amik slip baki dia...sekali tgk...terkezut gak aku....baki dia dlm 3,911,250.++ cam gitu....huhuhuhu... ...
medangmru Post at 31-12-2009 09:29

mak aiii, juta2 duit dlm bank....

tu la.....pakai kete persona je...