CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Bagi Signal!!!

Haaaaaaaa....kaaann...

tp kalau tahu kat mana balai Polis dah kira ok tu Meya...terus je "dri ...
medangmru Post at 1-6-2010 13:47

Semoga saya tak panik! Hehe

Almaklumlah kita2 nih kalau panik mudah terlupa haha.

hahaha kalo bangau camneh mmg gen tak ksk can dia masuk.. p lantak hang la dok signal tang ...
genchi Post at 1-6-2010 14:54

Lagi yg dgn traffic light yg dekat ngan tangki air bwsar gabak cam UFO tuh. Ramai na yang suka potong queue, ingat kita beratur tuh suka-suka ajekker?

[quote]bagi signal tu penting, tapi jgn la dah break baru kasi signal. yang ni aku hangin
narif Post at 2-6-2010 11:13 [/quote

Yang jenis tiba2 berhenti baru beri signal memang sesuwey2 manusia!

Lagi yg dgn traffic light yg dekat ngan tangki air bwsar gabak cam UFO tuh. Ramai na yang suka p ...
meya Post at 2-6-2010 12:08 PM

bagi Pemotong2 Q ni..mungkin depa anggap pemandu2 yg Ikut Q ni "bodoh dan bebal" sbb terpaksa beratur tunggu "giliran"....bg derang  ni rs macho bila dapat Potong Q....dan bg derang  jugak...Yg beratur secara berhemah ni Pemandu br belajar memandu dan penakut...

[quote]bagi signal tu penting, tapi jgn la dah break baru kasi signal. yang ni aku hangin
narif Pos ...
meya Post at 2-6-2010 12:10 PM

Brek br kasi siognal ni possibility tuk terjadinya eksiden mmg tinggi kan...dan amat bahaya...

aku pnah terkena dgn keta yg x bg signal..ujung2 aku hentam keta dia..bergolek aku atas jalan..tp bila aku bgn ja..aku tgk signal dia idup lak..celaka sungguh..trus aku sound chinese tu..dia senyap x terkata apa..tp apakan daya..kaumnya begitu ramai ketika aku..maklum la jd kat tmpt diorg..maka ramai la yg membacking pesalah lalu lintas hamjadah itu

Follow Us
ermm.. kalau jiran korang sendiri yang tak bagi signal korg buat mcmana eh?

kekdahnya petang td.. depan mata aku sendiri aku tgk jiran selang sebuah rumah aku tak bg signal masuk simpang.

memula tu keta aku selang satu keta belakang dia, aku nampak dia selamba je masuk simpang tak bagi signal.. :@ :@ :@

actually aku tak cam pun keta dia.. tapi kalau dah masuk simpang tu mmg most possibly jiran aku lah tu..

So again, aku dah ada kat belakang dia ni.. Still dia buat gak lagi masuk lorong jalan rumah aku tak bagi signal.. Pastu berhenti kt depan rumah dia pun tak bagi signal gak.. :@ :@ :@

Eh helllo!!!! Apa dia expect aku nak cam ke kereta dia??

So masa dia berhenti tu, aku ala2 toleh ke belakang kejap sambil pandang kerek kt dia.. Patut tak??

Rate

1

ooo lupa nak tambah...

dia tak nampak ke aku hari2 balik rumah.. hari kerja tak kerja.. malam tak malam.. ada kenderaan takda kenderaan.. aku tetap gigih bagi signal waima nak masuk ke rumah aku sekalipun..

why there are so ignorant??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :@ :@ :@ :@ :@

ermm.. kalau jiran korang sendiri yang tak bagi signal korg buat mcmana eh?

kekdahnya petang t ...

So masa dia berhenti tu, aku ala2 toleh ke belakang kejap sambil pandang kerek kt dia.. Patut tak?
freekey Post at 2-6-2010 08:52 PM

Rsnya lebih bagus kalau ko kasik Thumbs Up je kat dia....pehtu tunjuk muka kerek...mesti dia terpikir ..apa kejadahnya mamat ni bg thumbs up kat aku....secara psiko nya nanti dia akan pikir balik...Oooooooo...mungkin aku x bg signal kot...

Reply 108# freekey

selagi orang ada EGO...gitulah jadinya, priki

Rsnya lebih bagus kalau ko kasik Thumbs Up je kat dia....pehtu tunjuk muka kerek...mesti dia terpi ...
medangmru Post at 3-6-2010 08:43

thumbs up + sengih mesra (ala2 poyo) + angguk kepala berkali = pergh!! MANTAP

huh...baru lepas ketemu pemandu sengal yang menonong masuk jalan utama dari jalan susur.... dah la aku tengah laju time tu...amik ko, siap aku hon....(tapi nyesal tak hon selama 7 saat tadi!)..dengan signal takde....dengan laju...dengan poyos.....:@

dari pengalaman aku yang sentiasa berada dijalan raya nih ...hurm kebanyakan yang tak bagi signal nih bangsa cina...memang kurang ajar!!!! tau nak cepatt je..bukan dia pedulik kan orang lain....mmg ampeh

Reply 113# qdin

agaknya sebab depa rasa bangga + ada kete beso??

sy bg signal stiap masa..taknak org menyumpah2 kat blakang n utk keselamatn pgguna jalan raya..kecuali kat jalan tu ade seekor kereta..sy tak bgla signal2 bagai2..skian..

Reply  qdin

agaknya sebab depa rasa bangga + ada kete beso??
katak_ungu Post at 7-6-2010 01:05 PM

biasanya camtu la...ada kete beso mewah....dia nakkan org respek lelebih...takyah kasik signal pun org kene bg laluan ...kalau kita terlanggar walaupun dia salah kita kene bayor...

itulah yang aku tak pueh hati, med..... depa bukan setakat kete besor....BESAR diri pulak tu!

itulah yang aku tak pueh hati, med..... depa bukan setakat kete besor....BESAR diri pulak tu!
katak_ungu Post at 10-6-2010 08:39 AM

tp kalau mende ni tak bg signal....paham2 sendiri la kan...

kereta dulu2 elok je takde signal kan..
mungkin kereta dulu tak banyak...

kereta dulu2 elok je takde signal kan..
mungkin kereta dulu tak banyak...
popiarangup Post at 11-6-2010 04:48 PM

tak byk dijalanraya dan mungkin pemandu2 otai dulu berhemah dijalanraya....

derang bg signal pakai tgn...tp kalau kat seat sebelah pemandu tak upaya lah kan nak bg signal tangan....