CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Bagi Signal!!!

ooo lupa lak.. actually sebelum kes kat atas ni td.. sebelum tu pun dah kena gak.. kt jalan kt rumah aku..

kekdahnya aku nak keluar dr jalan rumah aku sambil bagi signal ke kanan..

so kt hujung jalan tu aku nampak ada kereta datang drpd sebelah kiri.. expect dia nak terus lah kan.. so aku berhenti lah dulu..

tengok2 dia pun berhenti gak.. aku ni pun tunggulah jugak kejap kan.. sebab still dia tak bagi signal nak masuk ni..

at last faham2 sendiri jelah yg dia sememangnya nak masuk lorong ke rumah aku tu..

sakit jiwa betul kan dgn org2 mcmni!!! :@ :@ :@ :@ :@

orang2 yg tukar lane, masuk simpang, nk berenti tepi ke tanpa bagi signal aku samakan dalam satu kat ...
JodoKast Post at 28-5-2010 04:13 PM

bak kata Priki.....mcm dah tak larat je nak maki hamun spesis2 Lembu camtu kan....wat dosa je kekdahnya....

btw, skrg ni aku macam rasa boleh tolerate sikitlah dgn pemandu2 tak bg signal ni.. sbb rasa mcm dah ...
freekey Post at 28-5-2010 06:25 PM

mungkin yg selalu kat jalan raya,,,pergi dan balik keje akan sentiasa berhadapan dgn sikap manusi yg pentingkan diri sendiri ni kan....mcm aku yg seminggu sekali bawak kete mungkin kurang skit....

Walaupun aku naik Motor....tp akau aku praktik bagi signal ni....byk manfaatnya

Ekceli saya pun terasa cam nak bukak thread pasal signal menyignal nih. Selalu sangat kena...punyalah panjang tengkuk nih terjenguk2 kiri kanan nak keluar simpang..boleh jinjang leher nih lama2 hehe. Pasalnya org cerdik tak boleh bagi signal.

Ada tuh bawak slow so kita tak jugaklah berani nak keluar simpang sebab tak bersignal kan...so tungguler dgn sabarnya...tup tup aduhai kalau saya boleh ketuk..dah saya ketuk2 kepala org tuh!

Saya signal memang dah terbiasa hatta nak masuk parking umah pun! Ada org kat belakang ker tidak...tak kira! Habis bateri ker kalau beri signal???

Adik saya memang malas skit bab beri signal nih...puas saya sound..dah improved skit dah.

Yang tiba2 brake pun ada...rupa2 nya nak masuk simpang!! Pantang betul ler!! Klu tercium montot keta...saya jugak yg susah...

Tak tutup-tutup signal pun ada jugak. Kadang rasa macam diperbodohkan pulak sebab saya dgn penuh berhemahnya tunggu dia nak masuk line.

Tapi tak masuk2 ...haru betul!

Follow Us
Ekceli saya pun terasa cam nak bukak thread pasal signal menyignal nih. Selalu sangat kena...punyalah panjang tengkuk nih terjenguk2 kiri kanan nak keluar simpang..boleh jinjang leher nih lama2 hehe. Pasalnya org cerdik tak boleh bagi signal.

Ada tuh bawak slow so kita tak jugaklah berani nak keluar simpang sebab tak bersignal kan...so tungguler dgn sabarnya...tup tup aduhai kalau saya boleh ketuk..dah saya ketuk2 kepala org tuh!

Saya signal memang dah terbiasa hatta nak masuk parking umah pun! Ada org kat belakang ker tidak...tak kira! Habis bateri ker kalau beri signal???

Adik saya memang malas skit bab beri signal nih...puas saya sound..dah improved skit dah.
meya Post at 29-5-2010 01:14

kaaaaaaaaaaaaan??

samalah dengan i pun.. mmg dah jadi habit even sejak dr bawak motor lagi.. always give a signal!

tak perlu ok nak bagi signal just kalau tgk ada orang/kenderaan lain.. lelebih lg kalau bawa kereta lagilah..

coz it could happen things yang kita tak perasan/tak nampak.. so at least kalau kita dah bg signal tu.. we are already save on our part..

contoh plg senang kalau nak masuk simpang lah.. memula tu tgk mmglah takda kereta depan belakang... tp alih2 dah sampai kt hujung simpan, baru lah perasan ada kereta nak keluar.. so takkanlah  time dah betul2 kt hujung simpang tu baru nak bg signal kan?

Tak tutup-tutup signal pun ada jugak. Kadang rasa macam diperbodohkan pulak sebab saya dgn penuh ber ...
meya Post at 29-5-2010 01:19

mmg ader gak mcmni... tp jarang sangat lah...

kalau ada pun.. if anything happens dah sah2 orgtu yang salah..

Post Last Edit by meya at 29-5-2010 01:36

Dulu2 rasanya saya ker sape tah kat thread keta ada buat topik nih hehe.  Dah lamaaa giler.  

Agak2 kalau kita hon kat lombu2 patah jari nih kan time diorang tak beri signal nih..Diorang sedar tak apa salah diorang?  Sebab ada tuh siap hon kita balik huhu. Marah konon!!

Dulu2 rasanya saya ker sape tah kat thread keta ada buat topik nih hehe.  Dah lamaaa giler.  

Agak2 kalau kita hon kat lombu2 patah jari nih kan time diorang tak beri signal nih..Diorang sedar tak apa salah diorang?  Sebab ada tuh siap hon kita balik huhu. Marah konon!!
meya Post at 29-5-2010 01:34

hah itulahpasalllnyaaaaaaaaaaaaaa...

mmg quite a few times gak i experienced the same thing.. dah sah2 dia masuk simpang dia tak bagi signal, pastu kita yg kt belakang ni hon... nnt bila jumpa kt depan dia pandang kita balik dengan muka menyinga..

eh helloooooooooooooooo!!!!!!!! :@ :@ :@

For me dgn keadaan jalan raya yg bizi dan laju. Eloklah diberi signal awal2 skit sebelum masuk simpang untuk mengelak kejadian tak diingini berlaku. Takleh pakai dah 3 seken tu kat jalan sekarang nih.

Pehtu kalau org  dah beri signal nak masuk lane tuh...toksah ler tetiba melajukan keta seakan dengki org tuh nak masuk depan keta kita!

For me dgn keadaan jalan raya yg bizi dan laju. Eloklah diberi signal awal2 skit sebelum masuk simpa ...

Pehtu kalau org  dah beri signal nak masuk lane tuh...toksah ler tetiba melajukan keta seakan dengki org tuh nak masuk depan keta kita!
meya Post at 29-5-2010 01:43

errkkk.. apsal exprience u sama je dgn i eh..

betul tu.. yg tu pun i bengang gak!!! :@ :@ :@

dah sah2 dia yg bawak keta terhegeh2 (biasa tgh on the phone/beromen dgn partner) ada ruang utk 10 bijik bas kt depan.. pastu kita dah baik2 bg signal nak masuk lane dia.. dan2 lah dia pecut taknak bg.. motifffffffffffffffff?????????!

pastu kan.. yang paling tak difahami tu.. kalau jenis kereta yang tak bagi signal main masuk je.. dia bg pulak??

kalau i... keta2 yg tak bagi signal nak masuk depan i... jgn haraplah!!!!!!

I am not sure why hehe.

Rasa yg tak beri signal diberi masuk tuh pasal member sekepala otak ..tulah pasal! Hehe

Aga ...
meya Post at 29-5-2010 01:34 AM

yg hon balik tu takper lagi meya.....kalau yg buat U turn dan keja ko balik camner........muka plak mmg muka gengster....plak tu dalam kete tu penuh ngan muka2 mafia...

Cuma ada satu  situasi yg pemandu bagi signal yg kita rasa nak marah dan mencarut.....

--> Bg Signal sbb Nak Potong Q....

dah la kita berjanggut ikut lane panjang tu...alih2 ada kete berdesuup bg signal dan nak potong kita...

Kennnnnnnnnnnnnn

Cuma ada satu  situasi yg pemandu bagi signal yg kita rasa nak marah dan mencarut.....

--> Bg Sig ...
medangmru Post at 29-5-2010 08:20

1-Aku pon mmg berasap jumpe orang macam ni..lebih2 lagi time jammed teruk bila balik kampung...Aku penah buat benda keji bila berhadapan dengan org macam ni - halang separuh emergency lane (walau kete aku tak sebesar mana) - agak2 tak muat kete nak lalu.  Time balik raya nih...tapi ada satu kete beso ni GIGIH nak menyelit..dia lalu jugak- tapi tak sagat kete aku la....dia sagat divider jalan!!...hahahhaha....pueh hati aku!

2-Penah berhadapan dengan couple sengal - dahlah kuar simpang tak bagi signal...mula2 dok jalan kanan - pastu nampak lain macam melelong je kete...bila aku dok sebelah kiri...tibe2 je kete tu himpit dan macam 'tak nampak' aku! ape lagi..HON tahap marah la kuar..terus kete tu macam terkujat - rupa2nya couple! aku kejar...aku overtake pastu SENGAJA dok depan dia dan bawak slow tahap sipot.  Sempat tengok aweknya jeling tahap maut masa berselisih...

3-Penah nak masuk simpang umah - dah bagi signal bagai...mamat sengal nak kuar simpang- tak bagi signal kanan @ kiri, tak tgk kanan @ kiri, terus kuar.  BAEK sapu kete aku - pintu driver dan pintu belakang habis rabak! mmg S**L! Polis cakap - mamat tu mengadu aku bawak kete laju yang amat  sampai dia tak nampak.  Polis pon tak caya, sebab aku nak masuk simpang umah - takkan bawak 120km/j kot? Sekali lagi dalam hati aku ttp mengatakan mamat tu S**L!

Rate

1

1-Aku pon mmg berasap jumpe orang macam ni..lebih2 lagi time jammed teruk bila balik kampung...Aku penah buat benda keji bila berhadapan dengan org macam ni - halang separuh emergency lane (walau kete aku tak sebesar mana) - agak2 tak muat kete nak lalu.  Time balik raya nih...tapi ada satu kete beso ni GIGIH nak menyelit..dia lalu jugak- tapi tak sagat kete aku la....dia sagat divider jalan!!...hahahhaha....pueh hati aku!
katak_ungu Post at 30-5-2010 00:58

Hihihih.. samlah kita...

Keji ke wat camtu? Dah sah2lah driver yang nak potong queue tu jauh lebih keji kan..

Btw, aku takdalah amik the whole space of the emrgency lane tu.. sah2lah nanti dia akan potong kita ikut kanan lak..

Cuma kalau dah nak dekat sampai dekat2 penghabisan emergency lane tu.. Aku akan pastikan takda kenderaan boleh pintas aku dari situ.. Dia nak pintas pun.. mesti dia akan pintas org depan punya.. Tak kisah lah as long as bukan pintas depan aku!

Anyway, rasanya 80% drpd spesies mcmni mana reti bagi signal pun.. Dah namanya pun selfish kan..

aku pernah tendang kete org + ketuk2 belakang kete org Yg nak potong Q ni...Brader yg terpaksa bagi jalan kat Mamat Kete Camry yg nak potong Q tu siap bg Thumbs up lagi kat aku....

Cuma masa tu aku naik Motor la...jalan agak jem....boleh ke dia kejar motor aku...

Agak2 yg ni lagi keji tak??

Aku wat camtu sbb mmg geram + abih ngan kete2 yg Potong Q ni....smentelah plak aku naik motor masa tu ( nak naik kete tak bley wat camni.kan..)..so...kira2 misi balas dendam la ni..

Reply 77# freekey

mula2 aku rasa diri aku sedikit keji..tapi bila pikir secara waras..diorang yang potong Q ni lagi KEJI tahap gaban.... kdg2 pk otak diorang lagi keciiiiik daripada ostrich..wahahahaahah

orang-orang yang 'jual ikan' kat jalan raya ni anggap diorang ni hebat, tapi hakikatnya = BODO PIANG

aku pernah tendang kete org + ketuk2 belakang kete org Yg nak potong Q ni...Brader yg terpaksa bagi  ...
medangmru Post at 30-5-2010 14:21

Mod..aku pon nak bg Thumbs Up 98 kali kat ko! aku sokong kekejian ko yang diklasifikasikan pada keadaan yang SESWAI tu...er...boleh tanya tak sape pemandu kete tu?