CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Bagi Signal!!!

kalau aku bawak moto, awal2 laki aku dh pesan..bagi signal awal2 time nk masuk simpang...
lagi sebatu pun takpe kata dia
ngalahkan instructor pulak

Errrr farie.......

bg signal lelama ni kdg2 wat org marah .....kete atau muto yg follow nanti derang tertanya2 la plak ko bg signal tapi tak masuk selekoh atau berenti tepi.....

Better lagi 30-40 meter bg signal sebelum masuk simpang....

aku sentiasa bg signal..even dalam taman..sebab dulu aku aku penah eksiden dalam taman..aku dah bg signal..org tuh still nak potongg..die salahhh...gi mampusss...

aku bawak motor ker, kete keer...mmg slalu bg signal...taknak menyusahkan org lainn...aku pon tak potong kiri, tak lalu kat emergency lane masa jammed kat highway..pendek kate aku skema kalau drive...hahaha..so aku benciii org bersifat khinzir masa drive...

sekian..terima kasihh....

nina penah sumpah seranah sorg pakcik ni..... nina dah siap bg signal nak masuk parking.... tgu keta dpn tu kuar... elok je keta tu kuar nina nak masuk paking dia dengan laju nya zappp potong amik paking tu n x de bg signal pon... mmg masa tu berbakul sumpah seranah.... benci tul.. rasa mcm nak bunuh jek...

13# yukitada

aku pon slalu kene ngan org2 yg d list kn diats.. huhuhu....

42# medangmru

erm btol gak kekadang da lme giler tggu org ni nk msok ke ape??? upenye die x off signal dr die msok smpang yg mule2 to.. urrrggghhh tension....

Follow Us
slalu kena camni especially ms nk g opis n blk kj... tiba2 je msk simpang o brenti mana2 je. kalu sempat brek xpe. kalu dh dkt sgt leh becium bontot keta 2. agaknya kalu bg signal leh patah tgn kot

pagi tadi time nk pegi keje aku dh nyumpah2 org..
sbb tak bagi signal la...main masuk je simpang..cam lahabau betul
dari sekecik2 moto sampai laaaa sebeso2 lori tak reti nak bagi signal!!
agaknye lampu signal kenderaan tu dibuat untuk hiasan semata2...
hantu betul!!!!

nina penah sumpah seranah sorg pakcik ni..... nina dah siap bg signal nak masuk parking.... tgu keta dpn tu kuar... elok je keta tu kuar nina nak masuk paking dia dengan laju nya zappp potong amik pak ...
hainina Post at 2-12-2009 16:51

aku penah kene skali... kat OU parking... mcm tutt saje mamat honda civic nih masuk parking padahal dah terang lagik bersuluh aku dah bagik signal awal2 nak masuk parking ... just nak tunggu org kluar dari parking tu jer... rase mcm nak calarkan kete tu ngan kunci pun ade gak.. tapi aku leh sabo sebab aku masih lagik berhati perut...

aku selalu bg signal...xkesah mcm mane pon...sbb pd aku, ape yg ade dlm pale otak driver yg lain xsame mcm ape dlm pale otak kite...kalo pale kite fikir nk masuk simpang kanan, xsemestinye driver kat belakang kete kite tau yg kite nk msuk simpang kanan...sbb ade sesetengah org, contoh nye nk masuk parking lot kat shopping mall....die nk masuk parking kat sebelah kanan, tp disebabkan kete die besar, so die kene rapat ke kiri sikit then baru boleh masuk...betol x???kalo kete tu xbagi signal nk masuk parking tu, mkne nye kete belakang masuk lah parking die sbb die xbg signal nk ke kanan, die dah rapatkan kete ke kiri, so org belakang xbajet die nk masuk kanan...korg paham x ape aku nk bgtau ni???
aku mmg akan bg signal walaupon ade motor je kat blkg aku...sbb bf aku naik moto, bapak aku g masjid pon naik moto gak...so aku xnk lah jd bnde xelok kat dorg bile naik moto...so kalo moto pon aku hormat dorg, bg jgk signal...sbb dorg pon byr road tax gak...bukan x bayar...tp yg aku baran kalo ade org naik moto, tp nk ke kiri or kanan, xreti bg signal...mentang2 kecik...nak je aku langgar dorg ni sume...
satu lg, driver yg bg signal nk masuk simpang or parking, then tetibe dah nk masuk simpang or parking, msti lah kite nk potong die kan, then mase kite potong tu, tetibe die cancel plk xjd masuk simpang or parking...tetibe je dr rapat ke kiri or kanan, terus masuk laluan biase...bengang beb...nyaris2 excident....dah tau nk masuk laluan biase balik, bg lah signal or benti jap tguu kete belakang abis potong....ni x, terus je masuk lane biase, bile org hon, die marah kite balik...mmg C***i lah..ni aku kene ms g kat L******i aritu...org kat sane mmg bwk kete slow gile beb...masalah nye kete kat belakang dah berderet....ni satu hal gak, bwk kete terlalu slow...lagi haru dah lah bwk slow, signal pon xbg...

td dh kene,
kete saga apek cina yg bwak,
xnyempat2 nk tukar lane,
mau la aku tergagap2 control moto,
skali aku buat jelingan maut kt die trus,
skit ati tu!!:@

slalunyer klau tang signal2 ni,
experience aku la,
biasenyer org2 tua,especially apek2 kertu ni,
naik mto yg cm nk rebe dh,
smpai kdg2 tu,
aku nek mto ngan member klau trnampak apek2 kertu bwak mto ni,
member aku lebih risaukan si apek tu dr aku,:kant:
kot2 aku men hentam je apek tu dr blakang

just nak share...

petang semalam aku bawak cina repair TV datang rumah aku.. dia follow dari belakang..

so aku perasan... sepanjang2 perjalanan tu.. memang dia tak bagi signal langsung..

cuma yang aku terkilannya.. based on perjumpamaan aku dengan dia 2 kali.. nampak orangnya mcm jenis yang baik dan jujur..

tapi tulah... boleh plak tak bagi signal kan?

so actually apa masalah diorang ni eh??

yg paling selalu zura jumpa tak bg signal ni org lelaki..sorry to say..

just nak share...

petang semalam aku bawak cina repair TV datang rumah aku.. dia follow dari bela ...
freekey Post at 26-5-2010 11:04 PM

x semestinya perwatakn baik dan jujur melambangkan Cina tu Perfect Priki...

Masalahnya --> Tak bertanggungjawab...penting diri sndiri ....

yg paling selalu zura jumpa tak bg signal ni org lelaki..sorry to say..
sfhzuraz Post at 27-5-2010 02:45 AM

Yupppppppppp...aku setuju walaupun aku lelaki....rsnya Priki pun setuju kan...

cuma aku takla perangai mcm sesetengah lelaki yg takder rs tanggungjawab dan pentingkan diri sendiri ni...

Yupppppppppp...aku setuju walaupun aku lelaki....rsnya Priki pun setuju kan...

cuma aku tak ...
medangmru Post at 27-5-2010 08:13

ehh... ko sorang je medang... aku takkkkk...

ehh... ko sorang je medang... aku takkkkk...
ryo_takahashi1 Post at 27-5-2010 03:22 PM

Errrrrrrrrrr...kene setuju gak la Ryo...

orang2 yg tukar lane, masuk simpang, nk berenti tepi ke tanpa bagi signal aku samakan dalam satu kategori spesis iaitu LEMBU.

lembu2 ni seeloknya dibatalkan aje lesen memandu keran lembu tak boleh memandu, hanya manusia yg boleh.

zaman la ni, baik laki mau pompuan, perangai pemandu makin lebih buruk dari perangai lembu berpenyakit lembu gila.

selalunya tanpa segan silu, aku pasti akan hon mana2 lembu dgn kiraan sekurang2nya 5 saat jika lembu2 membuat perangai lembunya. mampus la klu nak marah ke apa, ada aku kesah? aku pun ada penumbuk dan penendang jugak.

klu hati betul2 panas, memang aku campak la apa yg ada dlm kete, botol air ke, karipap ke memang aku baling je kat kete lembu tu...

bagi lembu2 yg mngamalkan pemanduan berlembu seperti memandu perlahan di lorong kanan, enggan menukar lorong bila ada kereta ingin memotong, cacat jari dan tak mampu memberi signal, seeloknya pegi batalkan je lesen korang agar tak mnyusahkan sesapa dan mnjadi sasaran makian dan seranah pengguna jalan raya yg lain.

tak berkat wo hidup asyik kene maki ngan org je...

Rate

1

orang2 yg tukar lane, masuk simpang, nk berenti tepi ke tanpa bagi signal aku samakan dalam satu kat ...
JodoKast Post at 28-5-2010 16:13

eheheh tak sangka ko marah sampai cenggitu sekali..

selama ni aku igtkan aku sorg jelah yang giler tension dgn pemandu2 selfish ni..

aku pun mcmtu tau rasa.. mmg aku rasa nak baling je kereta driver yg masuk simpang tak bagi signal!!! memang celaka sial sangat!!!! :@ :@ :@

siang td baru kena.. ada satu mamat muda bawak member keta buruk masuk simpang tak bg signal.. yg ni kesnya aku pun nak masuk simpang tu jugak.. tp dr arah yang bertentangan.. so dah sampai dekat simpang tu.. aku terus masuk jelah kan sbb aku dah bg signal.. aku tak tahu pulak dia pun nak masuk..

so mcm berhenti lah sekejap kt simpang tu since dedua nak lalu.. so mamat tu angkat tangan sambil senyum kt aku.. takda maknanya aku nak balas kan.. aku jeling dia lagi ader!

patut tak??

Rate

1

btw, skrg ni aku macam rasa boleh tolerate sikitlah dgn pemandu2 tak bg signal ni.. sbb rasa mcm dah cecah 80% je kategori tu kt jalan raya..

tapi kalau aku kt belakang kereta tu.. mmg aku hon lah kalau masuk simpang tak bagi signal!! :@ :@ :@