CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Potpouri

Kotoq nya Umah...

16# AnisSuraya

tulaa...aku rasa antara penyumbang gaklaa umah tu akan kotoq atau bersih is the husband..klu laki jenis x kesah.. leh terima kekotoran sbb dia sndiri pn malas... so umah dia akan jd kotor laa kan.. unless kalu dpt wife xtra rajin...tp kalau 2 x 5 je..itu yg jd tahap melampau tu..

aku sndiri pn nsb baik dpt laki yg particular sikit bab2 ni.. kain baju klu x smpat lipat..kadg2 dia curahkan bakul dpn aku..jom sama2 kita melipat baju smbil tengok tv... he he... sbb tu aku xde msalah kain baju x lipat setinggi gunung.. anak aku pn aku ajar lipat baju sndiri.. tp br 3 taun kan.. so x lehlaa expect cntik mcm aku lipat..heheheh..

me ni memang tak minat pergi rumah orang tak kira lah bersih ke cantik ke, memang kurang minat saje2 bertandang.

pendapat me, rasanya lebih berdosa orang yang amalkan sikap pengotor, drp orang yang niat tak baik jaga tepi kain orang pergi rumah orang nak tgk kotor ke tidak. why one has to be pengotor? if takde masa, upah org bersihkan. else, latih anak2 tolong bersihkan rumah.

ala..... selalu rumah yg bini nya housewife pun kotor lebih drpd rumah bini nya bekerja...

23# katak hijau

itu lah menandakan, kerjaya tak ada kaitan dengan keadaan rumah. kalau dah orang tu memang jenis pengotor, duduk rumah 24 jam tak ada anak kecil pun, kotor jugak rumah.

me pernah pergi klinik ya rabbi punya kotor.. so tak semua doktor pembersih kan, walaupun mereka doktor. so boleh rule out correlation between careers & hygiene ni.

18# ApeApeAje

Dosa ke aku...  aku x ckp pn sapa orgnye..alamat umahnye..he he...

cuma nk mengingatkan sesama kita... kot2 kalau umah kita x smpat nk bersihkan ke sebb kealpaan kita ngn urusan kt tmpt keje..
at least kita sedar ada gak org memerhatikan kita ni.. kemas2 laa sket umah tu.. kita kan wanita2..walaupun bekerjaya x semestikan umah jadi tongkang pecah kan...hu hu

ish..aku pun x suka bertandang umah org..suka duk umah sendiri..mcm2 keje leh buat...
tp kalau dh kebetulan...terpaksa gaklaa... sowwilaa kalau ada org yg terasa...

Follow Us
potpouri rasanya dalam kes awak ni bukannya awak saje2 pergi mencari rumah orang utk buat inspection, kebetulan je awak ke sana. dan keadaan rumah tu mengejutkan awak. tu je.

21# Potpouri

tak boleh nk salahkan hb jugak..
for me...ni semua individu tu sendiri. kalau dh mg jenis pengotor tegar...buat camne pun...xleh jalan.
lg satu...kbykan org pengotor ni..sbb didikan parent jugak. (parent x ajar ttg kebersihan).

ni pesan arwah nenek dewi ..... moga rohnya dicucuri rahmat.

kalau rumah bersih mesti org tu bersih.  maksud dia taks emua org kita jumpa tu bersih seluruhnya. kadang penampilan cantik bersih .. tapi yg anu tu (paham2 lakan) belum tentu bersih.  nak tau bersih tak luar dlm tgk umah dia . esp bilik air dia.

org yg particular pasal kebersihan diri dia luar dalam tak akan abaikan kebersihan rumah dan esp tpt dia membersihkan diri iaitu bilik air dia.

arwah nenek dewi mmg punya cara tersendiri mendidik anak cucu. dia selalu tegur macam ni.. "jgn muka jer nak lawa  .. kalau bilik air berkerak tah2 bawah tu lagi berkerak...berdaki ." so kami anak cucu mmg dah tertanam dlm otak mende ni.. so sendiri mau ingat la ...

lagi nenek dewi selalu tekan kan , kalau nak bermalas2 tak per tapi haruslah tiap hari bgn awal , kemas katil ..lelagi kalau dah kawin ( tpt tido mesti bersih dan wangi selalu) . pagi bangun kemas katil ..sarapan .. then kalau dah abis kemas nak sambung tido balik sambung la.  ( tips bagus gak ni sebab mmg la kalau dah bgn kemas lawa2 katil tak gamak nak tido balik )

setuju dgn bezita.

ikutkan suami saya datang dari keluarga yang tak prihatin dgn kebersihan. saya pulak the exact opposite. ok je suami sekarang pun dah converted jadi pembersih.

memang ada cikgu yang penah aku masuk umah dia memang kotoq... tepi dinding.. penuh ngan plastik, piring,ntah ape-pe... sinki penuh ntah berapa lama pinggan mangkuk tak kena cuci , tengok almari penuh dengan sisa makanan .. paling worst ada kawan nampak sambal berulat dalam almari. meja berkerak tak penah kena lap...  keliling umah macam dalam kawasan perhutanan.. kata kawan macam rumah 'NANG NAK' - bestnyer .. relax jer satu family....!!!

30# mclaren

same like my hb..tak bape cerewet bab kebersihan.
tp aku pulak...sangat2 cerewet..
lama2 kami hidup  berdua...dia sendiri dh pandai komplen kalau pi umah org lain yg kotor..

29# dewi

Yup..toilet msti kene bersih.. even nk pg toilet awam pn msti nk tya hb dulu...toilet bersih x?
mksud aku bersih tu xde laa berkilat2 tp leh diterima akal fikiran aku.. jgn berdaki laa...

umah pun aku xlaa particular sgt smpai bersih berkilat, tersusun mcm nk bt pameran..logiklaa klu ada brg mainan sepah2 skit..kusyen tggang langgang sbb anak2 buat setinggan... tp jgn laa mcm umah tinggal.. yg org tgk pn tau..org ni dh bertahun x bersihkan umah...

29# dewi

btul..
nk tgk bersih ke tak tuan rumah tu...
tgk bilik air n toilet..
kalau berlendir n berkerak...
aku dh tak hairan kalau rumah tu pakai sofa mahal pun..

30# mclaren

mksudnya dlm family tu meesti ada salah sorg...sama ada hb or wife yg particular sket bab2 ni..

seumur hidup nie....aku pernah pregi umah sorang , yg tahap bersih dia...unbelieveable:geram:

sebuah umah tu cam dlm kedai lovely lace....dlm bilik air, bole tido...
takde satu ruang pun utk benda2 pelik....semua tersusun!!!
aku kalo lepas balik umah kawan nie, pasti BIOL sorang2....duk pikir
cemana nak bersihkan lagik umah aku nie....:kant:

ini cerita kawan aku.. mengenai kebersihan...  suami isteri keja kat jabatan kesihatan.. kawan tak cerita keadaan dalam rumah  tapi cerita kawasan rumah.. tukang potong rumput pun jadi marah.. apa taknya... masa motong rumput tu penuh dengan sampah sarap  tuala wanita melompat kat mata dia....   satu pejabat !!!

setahu ai, perangai org2 camni....tak pandai nak bersambil
sambil2 mandi....tu gosoklah apa perlu
sambil2 dlm toilet tu...lap2 lah apa perlu...

esp org2 rabun cam abg aku, lagik hampesss
sebab dia rabun....asyik my akak ipar saja kena bersihkan toilet

Post Last Edit by nidzhar at 9-10-2009 14:30

kalau la aku yg pegi..mau gatal jer tangan aku offerkan diri bersih rumah dia
aku ni mmg clean freak..paling aku particular toilet ngan dapur
w/pun ada maid..aku tak berkira nak buat semua tue..cam tak nyenyak tido jer
selagi ada benda yg tak dibersihkan..mcm tak logik jer masing2 takda masa nak
kemaskan rmh..ke depa ni dah lali duduk dikelilingi kotor

seumur hidup nie....aku pernah pregi umah sorang , yg tahap bersih dia...unbelieveable:geram:

sebuah umah tu cam dlm kedai lovely lace....dlm bilik air, bole tido...
takde satu ruang pun utk benda ...
my-alja Post at 9-10-2009 02:20 PM

errr..die ade maid tak?