CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iceng

Anak Merengek Tanda Nak Dapat Adik

thanks..bukan setahun sorg...2 tahun kot sorg..setahun sorg matilah aku..hehehe
iceng Post at 7-10-2009 15:23

ramai bila cakap setahun sorang semua ckp mcmtu...

tapi pada aku yg berpengalaman ada anak setahun sorang.. (sorang 1 tahun 8 bln, sorang 5 bulan)....hakikat nya

SEMEMANGNYA NAK MATI...ekkekekekeeke
bknnya dgn karenah abangnya.... yg adik pun sama.. adoiiiii.... seksa jiwa, mental, raga semua lahh....
mmg dah ada anak ni byk mengajar aku erti SABAR.

hahaha...sbb tu kene plan tol2..hehe...

samalah dengan my doter,makin manja,next month dah 2 tahun,tapi asyik nak melekat kat mak je,sumer nak mak....nak tengok tv pun kena mak dok sebelah,makin menjadi2 manjanya.....

hahaha...sbb tu kene plan tol2..hehe...
iceng Post at 7-10-2009 15:33

aku ni tak berapa boleh nak plan2 ni..
maklum la.. kawin pun agak 'lewat'... ekekeke..
takut kang hubby ku dukung anak, org sangka cucu....  heehehee

iceng...tahniah...
adex pon peknen 3 bula dah nih...
si kembar ku 1 tahun 4 bulan..
asyik merengek jerk....nak cari perhatian..
selalunyer...nak tido x kisah ngan bibiq...
la ni....xmo bibiq...nak adex jugak...jenuh nak layan...

mmg begitu kekdahnyer nak dpt adik...

21# Prettylady

atul..
bkn senang kan nak jaga anak2 nih...
lagilah kalau 2-2 meragam...merengek...
kene kawal perasaan jelah...

Follow Us
24# Prettylady

ooo ye ke...aku ni sbb mude lagi..sbb tu nak beranak byk2..ekekeke...

kalo sekejap jerk perangai/kerenah/merengek die tu agak2 dalam bile die stop ek?aku bukan ape..kesian sgt kat die..kalo die sedih..aku lagi sedih...aku tak lehlah...sensitip memanjang jerk aku...
iceng Post at 6-10-2009 16:12

iceng...depends la...mcm kakak ipar aku.....dia pregnant anak kedua lbh krg mcm ko jgk la...anak sulung dlm sthn 3 bln gitu.....mmg meragam nye....yg x tahan sampai skrg dh beranak pon uminya...menjadi2 lg perangai dia.....manja n buat perangai.....maybe sbb kecik lg....x blh paham sgt keadaan tu kan.....kalo dh besar lain plk...blh ajak dia prepare awal2 b4 adiknye kuar tu......setiap anak tu lain2 la...maybe ade yg kejap aje meragam....maybe ade yg lama....hrp anak ko x lama sgt la ye....

pretty: aku ni pon kawen umur lbt...29 thn....husband aku lg la....35 time tu....dpt anak umur tu jgk tp dh ujung thn.....wpon aku sedar aku xleh beranak lbt2 sgt....tp aku still kene plan la....tgk pd keadaan aku mentally n physically....nk handle anak....ditambah keadaan nk bersalin ari tu teruk n caeser lg.....so kalo blh aku nk stabilkan dulu keadaan tu....biar anak aku ni 2 thn stgh br aku plan pregnant lg.....anak slps tu....depends pd camne aku beranak anak kedua nnt la.......

terkenang lak mak aku dulu2....camne la dia handle kitaorg 8 beradik yg umur rapat2.....4 org anak yg ats sume rapat2....4 yg last tu je agak jauh 3-4 thn srg.....tu pon ade yg berjarak sbb mak aku gugur...maknanye....blh kata tiap2 thn mengandungla mak aku.....aku ngn abg aku jarak 2 thn je....n anak slps tu sume sthn srg.....aku n adik aku.....cukup2 umur aku 11 bln mak aku dh beranakkan dia.......x sampai sthn pon....pendek kata lps pantang terus pregnant lg......tp kitaorg sume ok je...sihat, well-brought up....pandai la jgk.....n hidup baik2 je skrg ni.....pyh sungguh nk compare kita skrg ngn diaorg kan.....x terkejar kita...

izati.. umur hubby mu kawin sebaya umur hubby ku kawin la... tu lakalau boleh nak cepat.. tapi nak cepat2 pun mengejar kuantiti, ygpenting kualiti kena jaga...
kadang2 anak rapat2 ni kita  rasa kesian.. tapi hasilnya dorangwell behaved & boleh berdikari dah besar nnt, dorang membesarbersama seronok apa... ada kawan dari takde adik beradik boring jesorang2... pada aku la... tah la.. tapi betul ko ckp.. cemana mak kojaga.. dgn penuh kesabaran semua anak mostly rapat2... aku baru 2 punmcm nak lingkup dahh...lain org dulu dgn org skrg kot.. maybe kitakeje.. mak kita housewife.

& yg paling nak diingatkan...  jaga anak skrg lebih mencabar tau dari anak2 zaman dulu....

chez_adex, mu pregnan lagi ye? tahniah... hari tu twin girl kan? kali ni kalau dpt twin boy ko leh tutup kedai dahh.. ehehhehe

hihi..las weekend aku g open house, ada sorg hamba allah ni bagitau,
kalo anak kita asyik main ibu jari kaki, maknanya dia nak dapat adik la tu..
kat mana relevan nya hint tu, aku pun tak tau ...
slipargetah Post at 6-10-2009 09:25

Dari anak dara kecik tu tahu mcm mana nak hisap jari kaki, dha hisap dah. Dah dua tahun umur, tak der bayang adik pun. Hehehheh.

Anak merengek tu pun samer gak. Dari umur setahun, mmg suka merengek. Kadang tu boleh baran gak. Tp sabar jerlah kan. Heheheheh. Now mcm dah immune lak dgr dia merengek. Adra or babah dia nak msk bilik air pun merengek. Adus!

nilam tengah preggy 4 bulan....anak sekarang umur 1 thn 9 bln.
mmg manja terasa lain....'sgt2' manja skrg.
kalo dulu rasa dia pun xkisah kiter ada dgn dia ke x....dia buat keje+main dia je.
skrg kalo kite tgh tgk tv dgn dia...siaplah di panjat2 blkg.
tido plak siap duk atas perut....goyang2 kan badan kite,terlelap la dia.
tapi sejak2 perut dah makin besar...nilam xbg lagi dia duk atas perut.
kalo nilam kat dapur...dia plak tunggu ajer dpn pintu gate(safety gate) yg nk ke dapur.

agaknyer mmg terasa nk dapat adik.tuh yg manja lebih2 blm adik kuar...

Salam....

Rosa pun skrg mengalami masalah yg sama. Skrg tgh preggy 3 mnths, anak yg second tu dah 2 thn. Sebelum ni dia happy go lucky je org nya, tapi skrg sejak rosa pregnant dia punya ngada2 tu masyaallah naik rimas rosa. Belum lagi abg yg sulung tu. Yg second tu girl, dia klu nak tido rosa kena peluk dia n dia nak gentel siku, penat ooooo...... mcm2 paten tgn aku dia kerjakannya kejap tgn kena bengkok, kejap dia nak tgn tu lurus, nanti dipeluknya tgn ni mcm bantal peluk.

Tapi nak x nak kena layan jugaklah. Kadang2 tu kesian kat diorang asik kena marah je. Dah lah kali ni mabuk teruk.

Ya Allah ya Tuhan .... anak aku si Emir bukan main buat perangai sekarang!! geram betul aku .. time dia dlm perut dulu CARI tak lah buat perangai mcm dia (maybe aku tak pasan sebab masa tu ada nanny kot?)

Sekarang tak boleh beranggang langsung. Asyik nak melekat jer dgn aku. Suka nar buat sepah, buat degil buat nakal .. sekali aku sound nangis mcm dirotan sepuloh das!!

Tiap malam bangun nangis .. lepas tu cari aku nak tidor atas perut aku, tepi ketiak, tepi mana mana yang dia boleh menyelit. Sampai aku tak boleh tidor sebab kejap kejap betulkan kedudukan dia.

Siang pulak asyik tersentuh jer perasaannya. Dulu tak kisah pun dgn hal sekeliling .. sekarang ... ish tak tau nak cerita. Merajuk kesana merajuk kesini. Aku ni dok tahan jer sabar sampaikan rumah macam kadang ayam!! dulu kalau cakp NO!! dia tak buat lah benda benda yang tak boleh dibuat sekarang ... dengar jer word NO terus nangis lepas tu buat pengsan ( duduk dan terus jatuh kan kepala kat lantai)

sikit sikit nak pegang tangan ... ngalahkan pasangan bercinta pulak dah. Mandinya dulu lama sekarang 5 minit dah menjerit nak keluar!! makan nak atas riba (entah mana lah dia belajar) .. lepas tu aku kena makan atas lantai ..dia pulak akan dok atas riba ... bring lah tertonggeng lah etc.

Haiiiiii kadang kadang aku rasa nak ngis tengok perangai dia. Sungguh menguji kesabaran sungguh!!

Ya Allah ya Tuhan .... anak aku si Emir bukan main buat perangai sekarang!! geram betul aku .. time dia dlm perut dulu CARI tak lah buat perangai mcm dia (maybe aku tak pasan sebab masa tu ada nanny k ...
DARSITA Post at 25-11-2009 14:46

sungguhlah hai anak!

29# Prettylady

pretty...mak aku cikgu lagii.....bkn housewife pon...ayah aku lak bkn jenis duk umah pon...keje slalu outstation.....heheh....sbb tu aku sgt2 kagum dgn cara dia besarkan kami adik beradik......tp mak aku garang la yg amat..... sbb tu la kitaorg well-behave kot.....nakal2 jgk...kalo x nakal xkan dulu aku asyik kene sebat

k. dar: CARI n emir nk dpt adikkah? anak aku pon mcm tu gak k.dar...bkn nk dpt adik ke ape pon.....kalo mkn mmg nk duk ats tilam...camne tuh? kekek....tilam tu dpn tv..agaknye dia dh terbiasa kot.....kdg2 siap baring lg sambil mkn....heheh...tp dia ni pandai lak kalo aku mkn kat meja, dia tarik kusi kecik dia bwk kat meja tu.....kalo aku suapkan dia without aku mkn skali la dia nk bertilam bagai tu.....

2# slipargetah

Dah kalau anak tu gigit rambut pulak..apa maknanya?

Atau gigit sudu... apa tandanya pulak?

1# iceng

kalau ibu tunggal cemana?......tanda dapat adik gak ke?

Post Last Edit by sany48 at 11-12-2009 23:26

1# iceng

kalau ibu tunggal cemana?......tanda dapat adik gak ke?
37# noor2

Kalau gitu.. nak bapak bapak tunggal la kot... ramai kat dalam sini.. kenapa tak percaya?..kalau tak dapat gak bapa tunggal..maybe dapat tunggul padi...

Post Last Edit by sany48 at 11-12-2009 23:26

1# iceng

kalau ibu tunggal cemana?......tanda dapat adik gak ke?37# noor2

Kalau gitu.. nak bapak bapak tunggal la kot... ramai kat dalam sin ...
sany48 Post at 11-12-2009 23:24

jangan tunggul kayu sudah....

gurau je...jangan sesiapa terasa,..........

hihi..las weekend aku g open house, ada sorg hamba allah ni bagitau,
kalo anak kita asyik main ibu jari kaki, maknanya dia nak dapat adik la tu..
kat mana relevan nya hint tu, aku pun tak tau ...
slipargetah Post at 6-10-2009 09:25

Cakap2 orang lama ni kalo kita fikir xde logik. Tapi jadi kat adik aku sendiri. Bulan Mei 2008 dia selamat beranak anak number 2. Anak dia ni masa baby tu suka gigit kaki, tapak kaki tu masuk mulut dia. Orang tua kata dia nak beradik. Rupa2nya betul2 dia dapat adik. Adik aku mengandung lagi, Januari 2010 bersalin...