CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 32717|Reply: 244

Apa yg dipelajari dari perkahwinan ini?

Salam

soalan ini bukan sahaja di tujukan kepada otai otai yg dah lama kahwin, juga kepada newlyweds. kdgd kdg yg baru kawin in lagi banyak belajar benda baru...segalanya baru.
share  pengalaman & pengajaran dari sebuah perkahwinan. camana korang menghadapi ujian2 dan cabaran2 dlm perkahwinan sehingga masih lagi bertahan sampai sekarang.
semoga pengajaran dari pengalaman korang menjadi panduan kpd bakal bakal pasangan yg akan menempuhi alam perkahwinan.

Rate

1

apa yang aku pelajari?

hidup tidak semudah yang disangka.. bukan mudah hidup berkongsi segalanya..

tak boleh selfish dalam apa pun.. keakuan kena kurang.. tapi wajib dipertahankan!

bykkkkkk....... antaranya mengajar aku supaya mengenali diri sendri...

banyak kann...aku pun tgh renung gak ni

pengalaman dr perkawinan yg lalu.. jgn kawin dgn lelaki yg ibunya tak sukakan kita   ..lain2 nanti saya fikirkan

yg aku pasti, kena jujur, btul2 sincere. jgn nak menipu2.

buttercup: mak aku dulu bkn pilihan nenek aku. tp, bende tuh ilang di makan masa. cume, anda perlu sabar yg sgt. alhamdulillah. nenek aku skarang dpt terima mak aku. lepas berpuluh tahun. n lepas dia nmpk, hikmah parents aku kawin.

Follow Us
apa yg aku belajar?

ermmm.....jgn rigid sgt dlm apa2 pun, ada masa lepas...ada masa tarik, adakala sentap
cam main layang2.....sentap kalo layang2 tersangkut kat pokok

nanti pikir sat...
ermmmm aku blajar masak . rasanya macam itu jer
perangai still sama waktu bujang

hubby aku kot yg ada blajar benda baru -----> melayan kerenah bini
tapi masa berchenton sama jer perangai aku

yang pastinya aku lebih outspoken. kalo aku malas masak... aku ckp jer kt laki. kalo nak duit pun ckp jer. sume terus terang. dulu masa berchentun pakai ayat hint2 jer
harap perkahwinan ni tak complicated dan dipermudahkan insyaallah amin

hmm..perkahwinan ibarat perjudian..kalo nasib baik, kita bahagia, kalo sebaliknya kita derita...dah kawin msti kena bnyak tolak ansur n bersabar coz pas kawin baru kita akan nmpak "colour sebenar" pasangan kita..

1# misy

cq bru kwen sbulan. byk bnda yg kena blaja,.
1. xbley selfish, coz hdup dh berdua, so, ape2 pun kena fkirkan hb,.
2. kena byk bertolak ansur, xbley mcm bercinta2 dlu..

nnt ade lg, cq tmbah eh..

belajar menjadi seorang yang sedikit pendiam....

sebab aku memang kuat bercakap...aku boleh bercakap selama 2 1/2 jam tanpa henti...aku pun jenis yg berstamina jugak kot. pernah aku buat kelas tambahan hari ahad, aku bercakap dari pukul 8.30 pagi sampai 12.00 tengahari tanpa semput...eheheheh...yg mengajarnya sedikit, bercerita aje banyak...budak2 aku plak jenis asyik nak suruh aku bercerita...

so sejak dah kawen aku kurangkan kekerapan bercakap sebab aku kena seimbangkan dengan suamiku yg pendiam...(tak jugak pendiam mana, tapi jauh punya pendiam le berbanding aku ni)...

utk hidup berdua, aku rasa rasa..ntah..tak tahu ler ape yg dipelajari lagi..
nak kata, sabarrr..tak jugak. sbb aku pilih org yg sabar lebih dari aku..
utk hidup bertiga..wahh..aku kena belajar utk cergas dlm tdo yg kurang cukup or tdo terganggu.. :kant:
aku tgh pening2 lalat ttg time adjustment..:kant:

sabar sabar sabar tu je kunci die.. walaupon aku x kawen lagi heeeeeee

yg aku pasti, kena jujur, btul2 sincere. jgn nak menipu2.

buttercup: mak aku dulu bkn pilihan nenek aku. tp, bende tuh ilang di makan masa. cume, anda perlu sabar yg sgt. alhamdulillah. nenek aku  ...
crockwell Post at 5-9-2009 00:11

baguslah tp mungkin situasi dan pengalaman mak you dgn  saya berbeza..disebabkan saya sabarlah saya ditinggalkan ..saya tahu tak semua ibu2 yg hatinya sekeras bekas mak mertua saya..tak suka sampai ke cucu pun terlibat sama tapi itu ttp satu pengalaman dan pengajaran buat saya.

baguslah tp mungkin situasi dan pengalaman mak you dgn  saya berbeza..disebabkan saya sabarlah saya ditinggalkan ..saya tahu tak semua ibu2 yg hatinya sekeras bekas mak mertua saya..tak suka sampa ...
ButterCup Post at 5-9-2009 06:56

sian ko.......ada kwn aku pompuan la dia ni....org key ell bercinta ngan org key ell gak....kwn aku anak org agak berada lerrr dan laki tu kat key ell dok area ada nama kampung kat depan tuhhh....first time pi umah bf jumpa mak bf, terus direct makcik tuhhh sound anak dia dpn kwn aku tuhhh, "mak kalu blh tak nak cucu2 mak sumer mcm botol kicap"........kwn aku tuhh kalu ty aku mmg aku ikhlas cakap kureng la, badan gempal dan kulit gelap......

last aku jumpa dia, baru nikah ngan budak klate....aku tgk laki dia badan segak, ensem putih melepak compare ngan kwn aku tuhhh.......buta apa mamat ni tp tu la, cinta tak kenal sapa.......tak plak aku ty mak laki tuhh suka ka tak ngan dia.....sian kwn aku tuhhhh, psl tak lawo dah kena reject ngan mak bf..........

apasal mak ex somi ko tak suker ko? psl rupa paras? rete? background? agama? keturunan? or pape lerrr...

ermm apa yg aku belajar SABAR....bertolak ansur dan mencintai kelemahan dan kekurangan dia melebihi kelebihannya. belajar menjadi isteri yg menjadi tempat bersandar bila sang suami kelelahan, belajar untuk menjadi pendengar yang baik, meminjamkan sedikit semangat ketika dia putus asa, menjadi pemuji yg setia bukan sahaja pengkritik, belajar bersyukur dan menghayati apa yang ada..... alhamdulillah setakat nie inilah anugerah terindah yang ALLAH anugerahkan sepanjang kehidupan ini......

yang aku belajar...banyakkan bersabarrrrrrrrrrrrrr..tanpa itu kapal boleh karam beb..satu lagi sentiasa ingat manusia tak perfect even diri kita sendiri..

jgn bagi muka sgt kat suami....nk berkorban perlu berpada2...
suma perlu ala kadar...lebih2 sgt, laki pijak kepala esp jenis yg tatau nk hargai is3...

the worst lesson...penglibatan pihak ketiga..x kira la sorang prpn lain or klrga suami...kena byk2 sabar if nk bertahan...but if hati dh so so (abg sy kya 50/50)....better let go je, bwk haluan masing2

another lesson utk future/next hb (bila dh ada jodoh la kan..)...to get the sincere nod from my parents, the guy parents and the most is my daugther...

Salam

soalan ini bukan sahaja di tujukan kepada otai otai yg dah lama kahwin, juga kepada newlyweds. kdgd kdg yg baru kawin in lagi banyak belajar benda baru...segalanya baru.
share  pengalaman &  ...
misy Post at 4-9-2009 23:03

Pernikahan itu adalah pelengkap iman seseorang itu............hayati ayat ini...

dua insan yang berbeza latarbelakang, naluri serta kebiasaan dirumpunkan dalam satu ikatan(nikah)............

Pernikahan  tidak pernah menggagalkan ikatan...tapi insan yang didalamnya lah yang menggagalkan pernikahan itu.......

pengalaman dr perkawinan yg lalu.. jgn kawin dgn lelaki yg ibunya tak sukakan kita   ..lain2 nanti saya fikirkan
ButterCup Post at 5-9-2009 00:05

kalau kita yang tak sebulu dgn mertua??????ekeekekekeekekek