CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10781|Reply: 39

Hati Tak Tenteram

Assalamualaikum.........

Sejak sebulan dua nih hati saya tak tenteram.....Pernah gi jumpa utz, jawapannya ada makhluk menumpang.....diberi surah2 utk bacaan lepas solat....

Tapi still hati tak tenteram......asyik terkenangkan kematian la, masalah2 la.......Solat tak pernah tinggal tapi still ada gak buat dosa2..maklum la manusia kan.....

Tolong la kwn2....bila malam menjelma mulalah hati rasa gelisah, tak tenteram......kekadang risaukan penyakit2 yg mmg takde tapi rasa2 mcm ada.....mcm kena sindrom keresahan la pulak........

1# cikguranggi

amalkan baca zikir mathurat pagi dan petang...lepas subuh dan lepas asar..kalau rajin lagi sambung dgn yassin insyallah tenteram lah hati tu...dulu saya jantung dab dub dab dub 24jam..sbb ada makhluk asing dok kat jantung tu..jumpa perawat dia keluar kejap bila blk umah dia masuk semula..then one fren suggestkan kita ubat sendiri boh pendiding pada diri kita..dlm zikir tu kan ada byk doa...antaranya yang diajarkan oleh ust zahazan kena baca pagi dan petang sebg pelindung diri...amalkanlh selalu

2# otokonoko

TQ............saya cubalah.......

kekadang hati runsing sgt terfikir ttg penyakit2 yg bawa kematian...cthnya sakit jantung, strok...minta jauhkanlah sbb pemakanan saya jaga betul......tapi kuasa Allah sapa dapat nafikan bukan.....

Adakah ini hasutan syaitan...???

3# sunsuria3

mcm mana zikir tu..??? nanti saya try carilah...TQ

umur tn rumah ni berape ye....

Follow Us
5# cikguranggi

buku zikir mathurat ni ada dijual di kedai buku agama...beli yg color chocolat...ada byk publisher saya suka yg color chocolate ni...murah aja bergantung pd size..dari harga 1.20..dlm tu ada 2 version satu yg panjang satu yg pendek..semua doa2 dlm zikir tu selalu di putarkan di radio ikim....
anak2 saya yg duduk asrama semua hafal..sbb wajib baca lepas subuh dan asar...saya je tak hafal2 dok pegang buku..anak pun tanya dah bertahun2 mummy baca tak hafal lagi ke? he he..bila dgr ada kawan masuk ward saya suruh anak sms kan zikir utk kesihatan soh dia type lah sb dia hafal..then sent kat kawan tu soh baca atas katil tu dari tak buat apa...
amalkan dlmnya ada mcm2 doa..utk kesihatan...utk murah rezeki, tetapkan iman, dilindungi makhluk halus..etc etc..

salam semua
bole saya tanya, apa yg ditakutkan bila malam menjelma tu?
takut pd penyakit yg bawa kematian?takut mati k?
takut selain Allah?
takut mati kerana bekal tak cukup kah?
takut kerana apa tu?

6# dayangsenandung

saya baru 31 tahun.......lelaki berkeluarga.........

Post Last Edit by cikguranggi at 13-8-2009 09:22
salam semua
bole saya tanya, apa yg ditakutkan bila malam menjelma tu?
takut pd penyakit yg bawa kematian?takut mati k?
takut selain Allah?
takut mati kerana bekal tak cukup kah?
takut kerana apa ...
mast3rshad0w Post at 13-8-2009 00:05

takut tetiba mati masa tido pun ada...takut bekalan tak cukup juga sbb selalu buat dosa.....
ada gak utz yg saya temui kata semua tuh gangguan syaitan...........

orang yg perasan dia buat dosa kalau stil buat dosa tu kira orang yg fasik sebaiknya tingkatkan amalan...dosa kecil boleh dihapuskan dgn amalan berwuduk dan solat ...solat tahajud selalu lepas tu kan ada doa minta ampunkan dosa baik yg dilakukan secara terang atau tak sadar...kita ni kan manusia tidak lari dari membuat kesilapan..hanya amal yg soleh dpt menghindarkan kita dari berbuat dosa

suatu masa dulu anak perempuan saya waktu tu baru darjah 3 asalnya kami bercerita pasal neraka..entah macam mana dia jadi takut tak keharuan..asyik menangis takut mati...berhari2 ni..solat menangis..tidur takut..takut mati..takut siksaan kubur...mayb awal sangat kut diberi pendadahan bab azab kubur, syurga dan neraka...dlm seminggu dua tu tak berubah juga lah..then i told her kalau takut tu bagus maknanya ada keimanan..kan ada hadith ke orang yg bijak tu orang yg sentiasa mengingati mati..sbb bila dia sentiasa ingat mati dia tak kan berani berbuat dosa..baik dosa kecil sekali pun...anak saya ni sekarang tingkatan 3...pengawas..kalau ada orang buang sampah dia tegur..tau tak buang sampah tu dosa kecil..kutip balik..kalau marah guna words biasa '''jgn buang sampah merata' sure budak tak takut kan...bila kata buang sampah tu dosa kecil tau baru budak gerun sikit he he..

12# sunsuria3 kencing berdiri kira dosa besa ke kecik?

Assalamualaikum...

Bagi saya lah gangguan syaitan semua orang ada... iblis sentiasa menganggu kita tak kira siapa dia, lagi2 orang yg nak dekat dengan Tuhan.. so selagi hidup kita akan sentiasa dicuba diganggu oleh iblis....cuma cara setiap org berbeza.. so tak penting sgtlah istilah diganggu iblis...

yang penting skrg bagaimana kita nak hadapi semua itu dengan cara yang betul...sabar usaha, kutip ilmu etc...

pasal rasa x tenteram tu cuba suadara check balik, saudara ada buat salah apa2 tak kat orang...hutang tak bayar ke...atau apa2 saja... kadang2 perasaan2 camtu hint utk hidup kit...

utz asri baru meninggal........semuanya yg meninggal skrg sbb sakit jantung......dan tetiba jek aku rasa jantung aku ok ke..??? perasaan nih terlalu berat nak diungkapkan........

kalau boleh aku nak mati dalam keadaan beramal soleh...........

6# dayangsenandung  

saya baru 31 tahun.......lelaki berkeluarga.........
cikguranggi Post at 13-8-2009 09:17 AM

sebaya kita cikgu

17# zulyusoff

tq!!! bila masa yg sesuai nak baca nih ekk??

Zamnie..baco la bilo2 pon..Yg penting kekhusyukkan hati yg penting..

21# zulyusoff

doa ni lah juga ada dlm zikirmathurat..sbb tu saya kata elok amalkan zikir mathurat tu lengkap segalanya ada..kat ust zahazan doa ni juga utk menghindari fitnah dan dengki manusia..dlm zikir mathurat ia terletak bawah doa utk murah rezeki dan dijauhi hutang..rupanya murah rezeki tu meliputi pelbagai aspek..

Post Last Edit by bijakbudget at 14-8-2009 19:42

Saya baru sahaja dapat melepaskan diri dari perasaan yang menghantui seperti yang berlaku pada tuan rumah, bila malam jer datang rasa takut, memang tak dapat dinafikan, memang seksa jiwa menaggung. macam-macam saya buat baca yaasin, zkir..dan lain-lain, hilang sekejap, esoknya datang balik... Last-last saya buat solat tobat dan bertobat bersungguh2 atas tikar sejadah, menangis betul2, kemudian sebut satu2 dosa2 lalu dan mintak ampun dengan sungguh2, cakap dengan Allah dengan bahasa melayu jer. Alhamdulillah esoknya terus hilang degup2 jantung dan debaran hati, rasa takut pun hilang, sampai hari ini Alhamdulillah.

12Next
Return to list New