CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: medangmru

Penyalahgunan Siren Kecemasan ( POLIS/AMBULAN ETC )

haah ler.. aku bace pon cam hangin je ngn konon pegawai tu.. huu

kalo pasal ambulan mian2 siren, aku x kisah.. bg je laluan..
aku plg geram kene bg laluan kat org2 VIP.. tgh2 jam tu jugak ko nk lalu.. jln da cukup sesak nk suh jugak kete himpit ke tepi.. pastu kalo lmbt bg laluan, polis nk marah2.. yg ni mmg hangin..

ala fcl...derang mana tahu kitanyer susah...yg dia tahu....bila siren tu bunyik...sumer kete kene himpit tepi....dia tak tahu masalah kete2 tu...cuba letak derang kat tempat driver kete lain tu...br derang tahu,,,,aku mmg hangin kalau pengiring2 VIP ni masa nak suh sumer org ketepi....mmg dasar samseng...kurang ajar....mcm shilakaaa...syialll ...sumer lah bg kat depa..:@

35# rdzaccess

kurang asam!

takat pegawai traffik jek nak belagak. dia dah buat salah sbb halang ambulan lagik mau belagak. orang cenggini yang aku paling menyampah kalau ada kat jalanraya. semua nak salah guna pangkat.

aikon...sbb dia rs dia ada kuasa besar la sbb tu dia berlagak...aku mmg nyampah ngan "golongan" org camni...:@

ala fcl...derang mana tahu kitanyer susah...yg dia tahu....bila siren tu bunyik...sumer kete kene himpit tepi....dia tak tahu masalah kete2 tu...cuba letak derang kat tempat driver kete lain tu...br d ...
medangmru Post at 26-8-2009 12:18

tul! tul!
medang ko marah kat polis pengiring tu ke kat vip?
kalo aku due2 pon aku marah.. muhehehe

Bos aku tak nak claim insurance sebab down time ambulan gi report polis lah pastu nak gi antar repair kat wokshop ejen insuran tu...

Tu yang aku berenti tu.
Tapikan, pengalaman memandu ambulan tulah yang membuat aku cekap memandu.
Aku dapat membaca pergerakan kereta yang berada di sekeliling kereta yang aku pandu..

Follow Us
Kalau korang nak perjalanan korang tanpa halangan korang memandu depan eskot VIP.
Jangan ikut belakang.sebab kalau mereka lepas lampu isyarat merah dan korang pun sama kira korang salah tauuuu...
Korang pandu di hadapan, agak2lah.Eskot yang naik motor tu akan minta korang pandu laju lagi..

Agak2 sampai lampu isyarat merah ada di hadapan korang perlahankan kenderaan dan berada di tengah2 pastu bila eskot dah nak dekat, korang bagi lampu pada kereta di hadapan dan pelan2 melintasi lampu isyarat merah tu.

Tapi boleh buat dua kali ajer.
Masuk ketiga kali sure korang kena saman dengan eskot tuh...

Satu ketika dulu ada kemalangan jam sepuluh pagi di bulatan Shah Alam nak gi Concorde Hotel.
So kawan aku (Din namanya) dia pun bawa ambulan ke tempat tu. Saja dia nak tengok situasi di sana.Jalan memang sesak gila.Sebuah kereta Volvo dan beberapa buah kereta lagi.
Polis pun dah ada mengawal lalulintas.Yalah, dekat ngan Istana Kayangan.
So adalah satu kereta ni dah jam lock dan ambulan Din ni ada di belakang dia.
Polis bertugas dah pun mengarahkan supaya pemandu kereta ni membelok ke arah lain.
Tapi mungkin dia dah lambat atau pun bingai maka macamdia buat2 tak tau jer.
Polis trafik ni pun datang kat kereta tu dan berkata sesuatu sambil menunjuk ke arah ambulan.
Kemudiannya dia meminta lesen memandu, pergi ke motor dan mengeluarkan saman.
Din pun terus memandu pergi bila melihat keadaan tu dan bila dia dapat lolos.

Naya jer..

Aku berjumpa ngan Din bulan lepas.Setelah hampir 9 tahun tak jumpa.
Perkenalan semula kami adalah dengan mengimbas nombor pendaftaran ambulan.
Dia bawak nombor 9994 dan aku 9997.

Agak2 kalo ko tak berenti kerja RD,skang nie ada chance tak masuk tv rancangan emergency tu..antar pesakit gi spital live record...

hahaha...
ramai rupenye yg teraniaya olh kete ambulan nih..
haku pon pnh terkene gaks...
tgh brenti ni kat trafik lite...
sblh ngan ambulans laks 2...
entah tiba2 jer die membunyikan siren die nih...
so sume org pon bg la laluan..
haku x sempat nak ikut dr blakang...
tiba2 haku leh terserempak ngan ambulan yg sm tengah isi minyak...
hangin gila time tuh...
nak jerk merepot kat bhgn penggunaan psl derang nih...
korang rase la kan...
kalo kita ambik no ambulan, tarikh n masa n tempat kejadian n report kat hak pengguna kan...
dorang akan layan x aduan kita nih??

Errrr...korang pernah ternampak ke Bomba Salahguna Siren????so far aku dok le eprnah nampak lagi...taktahu la kalau derang bunyik2 tu sbb nak cepat balik Opis...

So far yg  byknyer Ambulan la....
medangmru Post at 14-8-2009 15:18

hahahaha...
slh guna 2 x tau la...
but haku pnh terserempak ngan Bomba tengah buat latihan kebakaran...
hehehe

ak pernah kene ngan pengiring VVIP ni skali.
ms tu kt trafic lite simpang empat..
time tu lampu hijau side ak,VVIP tu plak nk cross ke simpang kiri, mmg ak brek mengejut nasib baik xde kete kt belakang.
polis trafic ni mmg die brenti betul2 tengah2 jln, nasib baik ak cekap terus brek,kalo tidak mmg free la ak langgar.

Dari jauh mmg la da dengar bunyi siren tu tp ak xleh agak die nk cross ke kiri sebab xnampak depa kt seberang jln sebab pokok tinggi sangat kt pembahagi jln.

50# babydevil

yup.. anda boleh catat no ambulan yg disyaki menyalahguna siren kecemasan dan buat laporan pada pihak pengurusan hospital/klinik berkenaan sebab setiap pergerakan ambulan samada nk gi amek or hantar pesakit akan di rekod dan di beri tahap kecemasan urusan ambulan berkenaan.. lagipun klu x silap aku, satu pekeliling dr KSU MOH yg menyentuh penggunaan siren kecemasan telah pun dikeluarkan.. ambulan sekarang x boleh lg membunyikan siren sepanjang perjalanan dan hanya memadai dengan menyalakan lampu beacon tu saje.. siren hanya dibunyikan dengan berselang beberapa saat bila ambulan tu tersekat di tmpat sesak,trafik lite atau situasi lain yg menghalang perjalanan.. Dan terpulang pada kenderaan di depan nk bagi laluan atau tidak kerana mereka berhak untuk tidak memberi laluan sekiranya merisikokan mereka, so kesimpulannya ambulan skang bergantung pada timbang rasa dan kemanusiaan pemandu kenderaan lain untuk redah jalan sibuk atau redah lampu merah.. mereka yg tidak memberi jalan pada ambulan tidak dikira salah.. tp kita ni sebagai org awam kenalah bertimbang rasa bagi laluan kat ambulan, kena fikir nyawa org yg ambulan tu bawak..

Rate

1

think positif dioarng practice kot(wet run)

50# babydevil  

yup.. anda boleh catat no ambulan yg disyaki menyalahguna siren kecemasan dan buat laporan pada pihak pengurusan hospital/klinik berkenaan sebab setiap pergerakan ambulan samada nk ...
Radiostar Post at 10-9-2009 01:27 PM

bagus info ni.....TQ.....

Tp biasalah kan...walaupun pekeliling telah dikeluarkan..kalau dah namanya manusia....akan tetap dan selalu buat silap....mcm org merompak dan melakukan pelbagai jenayah yg lain...semuanya salah disisi undang2...tp dah nafsu serta pentingkan diri sendir...maka mcm2 boileh terjadi...

kalu yg boleh stop kat kedai makan tuh mmg utk kepentingan peribadi jelah tuh..takde plak kat belakang ambulan tuh taruk no tepon aduan ek..macam bas2 n lori tuh..baru leh kita wat report

Hehehee.....mana de dora...ambilan ini laha kelebihannya....

kelakar kan kalau ambulan ada letak notis ni kat ambulan mereka..

" Jika kenderaan ini dipandu dengan cara yang merbahaya, sila buat aduan pada.............."

boleh kita tangkap gambar and then send to JPJ OR Biro Pengaduan?...mereka akan ambil tak tindakan kepada pekerja yang menyasal gunakan ini...

org gile kuasa mmg mcm 2...konon kalo ade siren bleh gune sesuka hati....