CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 40553|Reply: 175

Bandung... berbaloi ke...??

salam semua...

saje je bukak topik ni... nak tengok response pengguna / pembeli yg ada pengalaman utk kita share kat sini...

terlalu ramai malaysian yg dtg ke bandung indonesia setelah air asia menawarkan tambang rendah.... tujuannya.."shopping"..
yg aku nak tahu ni...

lupakan mereka yg dtg kesana utk melancong... tapi yg kerap mengulang ke sana hanya utk shopping...

berbaloi kah...?? harga murah..?? kualitinya..??

yg kaki shopping mmg rambang mata la... duit berjuta2 habis sekelip mata...

ada pulak cakap2 belakang yg kata:

1. yg murah kualiti tk best sgt la...
2. bukan barang ori punnn
3. nk yg grade AA kena bayar mahal.. sama je harga kat SOGO kalo ada sale...
4. dll

pokoknya, wujud ke istilah "value for money" kalo membeli belah kat sana..??

Rate

1

ryo ku mau jwb duluk yer.... aku baru 2 kali g bandung yg ku kira berbaloi.... ikut kiraan aku ngan bebeh aku mmg soping dan jenjalan kat sana syok cume yg hazab kepadatan penduduk dan cara dorang bw kete ker ape2 yg berinjin gtuh.... sgt2 bg aku x ikut rulez...dorang tau redah jek...

soping - nak tunggu sale kat sogo cam ko kate...aku kurang juin sgt sogo punya sales sbb bebeh aku x suke tempat bersesak2 semate2 mau suping... ngan anak2 lagik:re:..mau sogo tuh bergema ngan sore aku jerit name anak2 aku... aku g bandung siap ade supir yg setia ngan aku...dan juga bulih aku amanahkn jaga anak2 aku mean while aku suping ngan bebeh aku (kedai berdekatan ngan kete jek, bukan jejauh...kenot woooo)...yg paling latest aku g bulan 5 ari tuh 2 family supir aku carikn apartment skali..murah gilak..baik bayaran kete sewa dan jua tempat tinggal... 2 perkara yg penting bila mau huliday...bandung jua digelar paris de java gtuh...so kalu udah bajet x dan mau g paris bebetul g bandung pun okke gak...

bebeh aku kalo p bandung harus ke jakarta tuk beli baju kuda lari (polo)... setau aku mmg ori dan my bebeh veri2 puas ati ngan suping polonya ittuh... bg aku yg dah 2 kali g bandung..aku x pernah x sonok psl suping ker kualiti ker sbb bg aku mmg BERBALOI.... sejuta rupiah (RM3++.00) bleh beli tuk 3 org anak2 aku punya baju yg kualiti bagus dan elok.... kalo kat mesia RM300 tuh sorang jek baru lepas...

kualiti tuh sm gak cam kat mesia nih ha...nak yg elok g beli kat suping mall, kalo mau yg kurang kualiti kat pasar mlm jek la carinya..sm gak memane yg kite mau beli barang..akan ade tempat murah kualiti kurang dan tempat mahal kualiti pes klas... kene pandai pilih dan cari la...kene bijak dalam membeli dan memilih...lenlain kawtim

Rate

1

tak byk yg reply plak... tgk thread bandung kat bod pelancongan punya la menderu reply...

ryo...dah tentu2 kat situ mmg org yg gile berjalan & shopping..heheh

tak byk yg reply plak... tgk thread bandung kat bod pelancongan punya la menderu reply...
ryo_takahashi1 Post at 21-7-2009 10:41

bagi qies yg duk berkali2 soping dia bandung...mmg BERBALOI....especially sesambil holiday, shopping ...tumpanga gak sekaki bisnes textile dari bandung....textile dia sana ya ampun giler murah compare kat sini...bayangkan qies beli kain lace berbeading + labuci penuh sebidang kain tu semeter baru rm15...tp kalo tgk di mesia kalo tak semeter busuk2 rm250 jgn harap nak dpt rega dibawah rega rm50...yg rm50 kalo dpt pun just kain lace biasa2 without beading + labuci....sampai kan qies beli tuk member yg buat bisnes mak andam pun terkejut tgk hasil soping kain lace....dia kirim rm600 dia agak2 cuma leh dpt dlm 2 pasang ajer...tp qies bawak balik tuk dia 7 pasang...bukan lace biasa2 ...tp penuh beading dan berlabuci...

baju2 tuk lelaki dan perempuan also not bad....sapa kata kat bandung banyak imitation punya barang....every time g bandung asben dapat rembat shirt & tshirt versace...armani..original lg...qies lak puashati dapat rembat zara basic, christion dior dan byk lagi...disamping jenama2 branded yang lain semurah dari rm25....baju anak2 lak dari jenama osh kosh, dior, gap, baby phat semua bole dapat serendah rm20...kalo compare nak beli di mesia...ya ampun sah2 tak leh dpt..event jenama kiko pun kurang2 dah rm50 sehelai....

yg byk imititation tu kebayakkannye...beg2 cam LV, coach, D&g....tp qies tak giler handbag2 ni...kalo tak mampu beli yg ori pun...takat nak pakai imitation pun ku tak sanggup ....tp kalo nak spend kat baju2 i dunt mind...walaupun bukan jenis yg giler branded...but atleast di bandung qies mampu beli tuk dipakai walaupun tak untuk diri sendiri tp tuk anak2.....

Yang pasti bandung mmg takankan serik tuk diulang2 pergi....tak percaya...tanya ler sesiapa yg duk thread bandung tu...semua asik nak repeat ajer kerjanye....ermm tak gitu kengkawan...

Rate

1

tu dia jawapan dari otai bandung... thanks naqies...

tapi camne nak bezakan yg ori dgn imitation..?

sedangkan emas tulen dgn emas zhulian pun aku kantoi takleh nak bezakan

Follow Us

ryo_takahashi1 Post at 21-7-2009 16:19

ya ampun.....huhuhu....mana lak otai...kita org biasa ajer...hehehe

actually mmg bole bezakan...tak pakar pun bole ...tgk ler dari workmanship barangan tersebut...jahitan dia...tag dia....tp mmg bole kenal kalo yg jenis fake punya....emas pun gitu gak...antara zhulian n emas biasa mmg berbeza....kalo tgk sekali imbas maybe tak nampak perbezaan tp kalo dipegang mmg bole tau fake ....

ryo_takahashi1 Post at 21-7-2009 04:19 PM

ryo..ko bukak kaki sopping...kalu yg kaki sopping tuh mmg terrer la bab2 ori ngan lanun nih....tp kalau beg LV yg org beli ribu2 tuh..bg aku same je ngan yg imi....tu yg tak sanggup nk pakai tuh...kan qies kan...hahhaha

8# opie5662

ni kes orang miskin macam aku, pakai jam TAG rege RM4,000...
dan sorang Dato' pakai jam TAG beli kat Petaling Street rega RM40...

dunia ini tidak adillll...

9# ryo_takahashi1

x menahan tul ryo nih
ape mau kesah org kate ape ryo...janji kite tau kualiti barang yg kite beli..
pd yg tau menilai dorang tau la mane ori mane cetak gtuh...
my bebeh cukup terer bab2 kualiti pakaian dan ape jua barang yg mau beli...
banding aku mmg gagal aku lam menilai bab2 nih...

10# mammavoque

kehkehkeh... so korang kata mmg murah la ek kalo beli kat bandung tu..

tapi kan .. kalo dgn tambang katebang.. hotel.. pak supir.. masih murah lagi ke..?? yg ni aku refer pada yg selalu ulang alik semata2 utk shopping.. kalo niat nak jenjalan tu lain citer la kan...

ryo.... tiket kapal terbang murah ler ryo...kalo book awal2 lagik murah...one way 50hengget. aku p bulan 5 ngan anak banak aku 5 org tiket 8++.++...murah tuh...supir hutel haiyakkk murah ryo..kalo ko mau g gtau aku aku kenalkn dan tulun arenge kat ko...kwn2 ape ade hal mau tulung... sbb supir nih dah terhutang budi ngan aku dan bebeh aku kekdahnya...katenys sbg membalas budi sedia berkhidmat ape sajek bila kami mau p sana lagik...

supir aku antara yg murah skalik.... sbb aku ade sebey2 tya kalo jumpe ngan org mesia kat bandung brape harga kete ngan hutel...x leh lawan rege yg aku dpt...aprtmen 2 bilik siap ade dapur periuk bagai yg aku dpt ari tuh murah ryo...harga aku lupe:re:...tp siyes la ryo murah gilak.... berbaloi-baloi gtuh

pesanan penaja innih ditaja oleh aku...jgn memalu pm aku kalo ko mau p jenjln ke sana nun..

Rate

1

12# mammavoque

fuhhhh... mmg otai ni...

bestla gi bandung dr gi jakarta ke bali ke..food pun sedap n mudah nak cari

ryo.....tiket murah ler....tp beli ler time AA wat promosi....ade yg sanggup turun ke jkt tp soping di bandung sbb tiket ke jkt serendah rm70 return seorang....kalo balik kg pun guna tol + petrol+makan = kurang2 pun  rm100 tu kalo tak de anak kalo yg beranak pinak tang makan ajer kurang2 rm100 tuk perjalanan pergi balik kg...tau....

cam qies dari kuantan balik ke perak kos ajer kurang2 rm250 dlm poket....tp kalo gi bandung leh dpt 2 org pergi....takat hotel + supir + makan tak mahal ler lebih kurang rm3 - 4 ratus....so bole ler consider berholiday sekali....dah penat2 kerja ....kena ler reward diri sendiri.....lepas dah beli tiket...start ler meyimpan duit tuk soping di bandung.....jadi lah penyoping yang bijak...plan...budget yr holiday....

kalo ikutkan qies org biasa2 ajer...sebelum ni naik kapey terbang pun harap company trip ajer ler...nak beli sendiri tak mampu...tp sejak2 AA wat everyone can fly...baru ler merasa nak terbang ngan duit sendiri....bila dah book tiket...baru ler start mgumpul duit perbelanjaan + duit soping...sbb biasanye tiket promotion ni date dia...tersangat ler lama nak tunggu terbang...so sempat ler sesangat memenuh kan tabung holiday....

Rate

1

kekekke qies....

gila2 ko promo bandung kat ryo nih...

haku tgh study lagi nota bandung ko tu. x sabonye nak pegi bulan11 nanti!!

kekekke qies....

gila2 ko promo bandung kat ryo nih...

haku tgh study lagi nota bandung ko tu. x sabonye nak pegi bulan11 nanti!!
Mizzsued Post at 23-7-2009 16:28

tu ler pasal kena promote giler2 kat ryo...sbb qies dah kena ikat kaki...sian AA kurang dah sorang customer ke bandung...idak tu asik ler muka qies ajer....

study ler camna pun sure fail punya ler

adooiii... aku pulak...

adooiii... aku pulak...
ryo_takahashi1 Post at 23-7-2009 18:01

atenye....ryo yg bukak topik...pe kata kasi zas itu CC ....Pak tony tiket satu ....zazzzzzzzzzzzzzzz.....:pompom::pompom::pompom::pompom::pompom:

kaya betoi pak tony skrg... tak kira la gawat ke... H1N1 ke... tikat AA tetap laku...