CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrsInsp

KUTUB UTARA KUTUB SELATAN..

owhhhh ketam ngata biniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... hahahahaha

Women r from Venus tu pasal u ols susah nak faham.. kami nie aLieNs

Post Last Edit by angketam at 13-8-2009 10:47

221# Maid_fr_Venus

tak dak niat nak mengata.... aku cuma nk menyata kn ja...

tu la payah nak sembang ngan orng popuan nie..... bila teguq dia kata mengata... bila kita bagi contoh dia kata mengumpat
tak ikut cakap atau pendapat ... merajauk kata kita tak sayang lah tak peduli lah...tak ambil berat ... abih diri nie sapa nak ambik tau... sendiri juga mau tau... di telan takut ter lekat nak luah nanti org kata pengotoq lak....

222# angketam

Saja payah orang pompuan ni.....tu pun ramai gak orang lelaki nak menikah dua, tiga empat....4 kali payah!

Tapi ketam, balik la kampung time raya sekali sekala. Sungguhpun mak bapa tak ada,kuburnya ada, rumah tinggalannya mungkin masih ada, zuriatnya yg lain ada...kenangan tu....tetap ada. Balikla brader.....jom main bunga api!

219# MrsInsp

Semua bapa suka bayi ni....dan otomatik jadi rajin, depa kilik, depa dukung. Laki aku dulu sebelah tangan kilik anak, sebelah lagi
buat kerja lam komputer. dia leh baca buku sambil anak tidoq atas perut. rajin, tapi bab cuci bayi  hm.....tak leh harap.

Pak B ni pandai masak...sangat sedap dan rajin masak kalau ada masa. Masalahnya, pengurusan periuk belanga tu....hooo..pening betul aku....

Dia suruh aku  pi rehat, dia nak masak . Akupun pi bersenang2 tau-tau makanan siap terhidag banyak mata pula tu dan berhias indah. Macam makan di restoran mewah nu....lauk pauk tu hias sakan. aku pun balun kenyang. Ucap tq apa indah...pas tu tolong angkat pinggan pi dapoq. YA ALLAH...! Bagai nak pangsan!

periuk, belanga, pinggan, mangkuk, sudu, garpu, senduk, bekas bawang, rempah ratuih penuh atas counter. bukan tu saja, sayuq2 lebih bekas potong dan yg dia basuh untuk hiasan tapi tak pakai pasai basuh banyak. Dengan cheese sagat berselerak tumpah, ih...tak tau nak cerita.

Kita balun kenyang dah, mana nak larat membasuhnya. Aku komplen, dia kata, tak pa dia yg nak basuh sat ni. Dia kata jom kita pi rehat. Dia simpan balik sayoq lebih tu cuci counter semua, tolak pinggan masuk sinki. Sat ni basuh dia kata.

Malam pula, aku nak masak, segan la nak basuh pinggan dulu, banyak.... mana nak masak lagi. aku masak terus, bertapuk ler pinggan tu. lepas makan, tambah lagi, lagi banyak kena basuh.lagi rasa malas aku. kenyang sepasai. Esok pi kerja. Balik nak masak, tup2 tenguk pinggan, periuk belanga bersih  habis! Dia kata, 'Yang, let's  eat out!"

Ha...ni time baru menikah...pinggan mangkuk pun tak berapa banyak lagi. 2,3 kali jadi lagu ni, semua time dia masak.
Aku kalau masak, sambil masak sambil basuh. Aku nasihat dia cara pengurusan pinggan mangkuk sewaktu persediaan memasak, hm...tak masuk...masih camoq tak basuh sambil2. Pas tu dia teruk kemudian. Orang lepas makan leh rehat basuh sikit2 ja, dia kena basuh berlambak! Ni masa duk KL. Bila pindah US no problem la masuk pinggan kotoq dlm mesin basuh ja...lega....

210# alangGIRL

betui tu alang. Worth it dapat pompuan Kedah ni kan? he he he......

216# belanga

kecik2 dulu aku kerabat gak pokon nyok... tapi takay pokok nyok pandan saja lah

dh tua2 ni... tak pernah plak aku try panjat pokok nyok... pokok pelam tu lepas lagi nak panjat...

Follow Us
222# angketam

Saja payah orang pompuan ni.....tu pun ramai gak orang lelaki nak menikah dua, tiga empat....4 kali payah!

Tapi ketam, balik la kampung time raya sekali sekala. Sungguhpun  ...
belanga Post at 14-8-2009 09:22

kawin 2 ka 3 ka... dibolehkan dlm islam ... tu pun pada org tertentu ja .. ingat... kawintu cuma sunnah...

sapa la tak teringin nak balik kg.. susah aku nak crita kat hang apa yg aku rasa..

bukan setakat main bunga api ja... kalu boleh aku nak main meriam kabat.. teringat zaman muda belia dulu..

227# angketam

biar betui hg ni...meriam kabat tu ada org main lg ka zaman skrg??

228# mhh4554

kalau hang dok area rumah banglow mungkin hang tak tau benda nie semua...
mukalu dok area pinggiran pekan tak tahan teliga woooo....

229# angketam

aku pun asal kg ja...
cuma aku tertanya2 budak2 skrg ni dok main lg ka meriam kabat ni??

aku skrg dok tgh pekan jitra, mmg x dengar dh la..
tp kt kg aku perak pun rasa2 dh tak dengar...

apa2pun bulan posa zaman budak2 aku dulu cukup best...

230# mhh4554
yaka... aku lama tak balik.. tak tau pulak... benda tu lah bua t meriah... pernah kena perambat ngan org tua tua .. abih lari lintang pukang...

mainnnnnnnnnnnnnnnnn lagik.. area rumah tok aku pun time2 dekat raya sakan la dok pakat perang.. depa main perang2 meriam nie gan kampung seberang sungai hehehehehe

tp sepupu aku dah advan sket.. abg dia dok keja hadyai so dia bawak balik mercun hat puluh2 das tu.. perhhhhhhhh cam sambut raya cina pulak.. ehehehhehe

awat tak dak org main meriam kabait ni... ada lagi la... mcm nak pecah kg kalau ada budak2 main benda ni...

209# mhh4554
sebab raya lebih syok dari posa kut!

aku lagi suka posa drpd raya....

kawan2...selamat berpuasa..akhirnya cek masuk balik umah ni..rindu aaa...laptop cek ni keja buat perangai ja...asyik kena servis ja....

220# angketam
aku ni bukannya apa ketam..aku dapat rasa apa yg hang rasa...bak kata pepatah, cubit paha kanan paha kiri terasa...walaupun kita berlainan jantina, tp pengalaman kita lebih kurang...hang cara laki..aku plak cara pompuan...pompuan plak lagi penat..mana nk masak, nak ambik hati mentua, kena mangkit tidoq awai, kena jaga hati adik2 ipaq...penat woooo..aku kesian kt hang tu maksudnya aku kesian kat diri aku juga....

hai Mrsinsp.... ingat dah balik kutub selatan... maklum la sana buka posa awai sikit...

terimakasih atas keprihatinan anda terhadap saya.. itu dinamakan permaianan penghidupan... saya faham peranan isteri bila di rumah mentua... saya harap awak x dak masalah dalam mengurus hal rumah tangga... dan pandai bawa diri...

hai angketam...memang balik kutub selatan pun smbut posa sana..pastu balik kutub utara plak..memang bz sungguh minggu ni smpai takdan nk bertenet...apapun..besnyeeeee...balik kedah..pi bazar ramadan kt insaniah ngn stadium...hubby juling biji mata tgk menu2 yg dpa juai..ada yg dia tk pernah tgk cam gulai kawah btg pisang, kueteow th'ng..,pastu ari2 kluaq pi city plaza..survey baju raya..bukannya beli pun..saja nyibuk2...dapat makan plak buboq lambuk masjid solihin...perghhhh..sedapnya...tarawih plak masjid dpn umah ja....memang terasa bahang ramadhannya.....huhuhu...tp raya thun ni turn kutub selatan.......

hai Mrsinsp.... ingat dah balik kutub selatan... maklum la sana buka posa awai sikit...

terimakasih atas keprihatinan anda terhadap saya.. itu dinamakan permaianan penghidupan... saya faham peranan ...
angketam Post at 26-8-2009 22:46

setakat la ni buleh la bawa diri lg..tp cam angketam kata la..bila dok ramai2 kdg2 kita ni cam terasing la jgk...tp kena pndai bawa diri la..tp kalau time hubby takdak, pi masjid ka, mati kutu gak sementara tgu dia balik...aku dok try nk masuk ngn cara depa..tp tak reti jgk la..takat dok sembang biasa2 bley la..tp nak buat kelolo gn depa tak reti la..rasa mcm still ada gap..smpi hubby pun kata..yang kalau balik kedah, bergossip ngn adik beradik smpai tak ingat dunia..aku rasa jd camni sbb dulu mula2 kawen, aku dok sembang gak, tp bila kluaq benda2 kedah yag depa tak pernah dengaq, depa cam gelak ramai2 dpn2 aku...kdg2 perli..tu kot aku lbih suka diam ja...