CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrsInsp

HAI-O-GENG 369 YANG MENYAKITKAN HATI..

Balas #43 medangtamang\ catat

tu taktik basi diaorg nak tarik downline kan..puji2 kite..buat2 tnya yg tu yang ni..aku ni jnis bendul sket..jawab la apa yg dia tnya..layan elok2 sbb tetamu dtg umah..tetiba dah lama terkeluar taring nak hisap darah org...:@ :@

Balas #59 tomatogirl\ catat

ni ada gak member lama nk dtg umah...trauma dah aku..tp aku rindu nk jmpa diaorg..kitaorg plan nk wat reunion..tp tkt gak dlm wat reunion tu ada yg ambk kesempatan plak..

Balas #60 MrsInsp\ catat

hmm..btul gk tu kan..
jgnla drg letak agama kat blakang

Balas #62 MrsInsp\ catat

pnah jgk jd kat aku dulu.. best2 tgh lepak kedai mamak ngan kwn2 lama,kira cam reunion la jgk ada plak sekor tiba2 bukak citer mlm.. potong betul laa.. berdegar2 promote siap kutuk2 kitorang yg pakai keta malaysia ni, yerla dia best dpt pakai honda jazz..xtahan sgt sorang2 blah tggl dia.. lepas tu bila tgh hang out and dgr jer dia nk dtg join semua terus blah.. berbaloi ke kejar kekayaan smp ilang member? mgkin bg diorang ni friendship xder nilai kot janji dpt jadi kayaa..

Hi-O????

bisnes paling glamer skarang......1st check kalo ko x wat apa2 dah riban2 dpt, blom lagik 2nd check.....3rd check dan smpila bercheck2......sama jek sumer MLM, sembang cam derangnya MLMla paling power rangers, aku mmg cukup anti ngan budak2 MLM neh,

ada sorg member aku tuh, masuk L**OR, dah 5 taon lbh dah, aku tgk dok naek tren gak tiap2 ari dok ulang alik g keje, blk umah ngan moto kriss je (xtaula moto dia @ moto pinjam), dlu diala yg semangat kutuk2 aku bagai, siap kata kat aku, sebelum raya (raya taon 2004) aku tunjuk kat ko kete aku!!!smlb ketawa ngan berlagaknya....

penyudahnya aku yg keje2 biasa ni jugak n yg x masuk mende2 2 sume bleh jek beli kete ngan moto...

Balas #65 Sh@rk_iR\ catat

aa kan..ni bdk yg upline kwn aku ni tgh target nk dpt ccm ke ape ntah..pangkat tinggi la tuh..sbb tu beriya benor nk aku join jgk..nk naik pangkat pn cover2 la sket..ni sah2 ngaku dpn aku dlm bln ni jgk nk pulun cri bnyk downline utk naik pangkat tuh..

Follow Us
ermm..smbung citer psl akak tu kan.. ..dia target laki aku nih keje polis..so dia target bnyk contact le...siap tnya camna jadual keje laki aku la..siap bgthu rmai polis bt keje nih..bukit aman tu dah tak aman lg dah katanya..aku bgthu la laki aku ni x mcm polis lain..dia underground..keje x tentu masa..ngn aku pun xdk masa nk g juai2 bnda ni plak lagi la xdk masa..pastu dok ckp jgn pikir -ve la..laki aku ni plak g tnya plak pasal hai-o ni sbb dia x pernah dngar..pastu beria2 la cerita kt laki aku smpai x peduli kt aku..pastu cam perli2 aku plak siap puji laki aku ni cepat paham apa yg dia terang..x macm prmpuan lmbat paham..aku sound balik aku kata memang org laki cpt paham tp org prmpuan yg lmbt paham ni yg hati2 bt kputusan..kena bimbing diaorng..terdiam gak akak tuh..:@ :@

saya penah kena macam tuan rumah....ini kes kawan baik...untuk kali ketiga saya bagi ayat power...sampai sekarang dia tak bukak citer pasal Hai o ni....bila jumpa saya...
memang diakui produk yang ada tu berkesan [ walaupon harga mahal ]tapi jenis paksa paksa ,follow up tahap macam nak beranak ni buat saya marah...sebab kita dah maklum cara baik selepas dia bg penerangan...yang kita tak berminat nak buat ,tak minat nak joint....alih alih dia tak reti reti paham...tu yg bg ayat power tu...sampai skang senyap...

ada satu kes yg lain pula jenis main terjah terjah masuk rumah...yg ni pernah jugak kena basuh cukup cukup dengan saya...

Originally posted by MrsInsp at 9-6-2009 09:58
ermm..smbung citer psl akak tu kan.. ..dia target laki aku nih keje polis..so dia target bnyk contact le...siap tnya camna jadual keje laki aku la..siap bgthu rmai polis bt keje nih..b ...

saya tak salahkan sistem MLM,tapi sikap,pendekatan wakil,pengedar,pengusaha ni yang silap...adanya sikap kondem mengomdem orang lain...tu yg saya paling pantang...

mcm ada sorang kawan yg promote unit trust pada saya [padahal kita dah faham bagai....],saya dengar juga atleast bg ruang untuk dia perkenalkan....tapi last2 keluar ayat mencabar,kondem2 balik pada kita kalau tak masuk tu menutup peluang dia nak tambah ahli....bg saya dia tak cukup ilmu lagi [kalau macam ni ]....

sikap sebegini bukan ada pada semua orang,tapi setitik nila yg jatuh kedalam susu umpamanya.....

Originally posted by Uranus at 9-6-2009 12:40 PM
saya penah kena macam tuan rumah....ini kes kawan baik...untuk kali ketiga saya bagi ayat power...sampai sekarang dia tak bukak citer pasal Hai o ni....bila jumpa saya...
memang diakui produk ya ...

basuh jgn x basuh...kalo ssh sangat nak tanggal kotoran degil tuh..letak klorox bebyk

teringat mase time study dulu....adelah jugak pasal MLM tuh..orang tuh siap cakap lagik ade kawan dia (mase tuh masih student) dah beli kete ...bile dipk2 balik....dari gune duit tuh utk beli kete..baiklah gune utk beli teks books ke ape ke..mase time study tuh ..ntah ke mana agaknya orang2 tuh sekarang...

Originally posted by mammavoque at 9-6-2009 12:53

basuh jgn x basuh...kalo ssh sangat nak tanggal kotoran degil tuh..letak klorox bebyk

yang terjah rumah tu pompuan.....beriya betul dia cakap dgn wife pasal Hai O ni...and then wife cakap dgn baik taknak,dia tak begerak pon...sedang elok saya sampai umah....saya bagi tarbiah cukup cukup....mula mula dia nak mainkan saya dengan approach pembukaan tu...tanya pakai kete apa,gaji sekarang cukup ke tidak....kita dah paham sanagt dah ayat pembukaan tu....last last dia kena balik...saya bukan personal attact,cuma harap dia jangan paksa orang dalam mempromosikan MLM ni...

Aku tgk geng nih..bangga diri sungguh, macam depa je yang berjaya, buleh pakai kete import dan bagussss..based on kawan2 yang buat haio nih..naik meluat..macam dia ajer la betul orang lain gagal..pastu cakap besar.. :@

Last2 meroyan ke hulu hilir cari downline pasal nak menten sales..

Hello..aku tak buat mlm pun buleh pakai kete import gakkkkkk!!!

Originally posted by lesung at 9-6-2009 13:07
Aku tgk geng nih..bangga diri sungguh, macam depa je yang berjaya, buleh pakai kete import dan bagussss..based on kawan2 yang buat haio nih..naik meluat..macam dia ajer la betul orang lain gagal. ...

sikap macam ni memang makan diri nanti....macam saya kata sebelum ni,ada group2 tertentu bersikap sedemikian...dalam pada tu ada juga yang saya jumpa yang bagus...dia promote pada kita dan biarkan kita buat keputusan...yang ni saya puji,sebab dia amal cara profesional...cakap pon baik baik..syabaslah.
saya fikir dalam buku panduan syarikat takda pon ayat ''cari downline dan paksa'' masuk ni....
kalau diorang berusaha,memang layak diorang berjaya saya bukan irihati....buat cara betul orang tak marahkan....

[ Last edited by  Uranus at 9-6-2009 13:22 ]

Originally posted by Radiostar at 9-6-2009 08:46
pnah jgk jd kat aku dulu.. best2 tgh lepak kedai mamak ngan kwn2 lama,kira cam reunion la jgk ada plak sekor tiba2 bukak citer mlm.. potong betul laa.. berdegar2 promote siap kutuk2 kitorang yg p ...

tu la aku cakap pasal mlm member baik pon leh lari kalo nampak...jd the unwanted kekdahnya...

Originally posted by Sh@rk_iR at 9-6-2009 08:52
Hi-O????

bisnes paling glamer skarang......1st check kalo ko x wat apa2 dah riban2 dpt, blom lagik 2nd check.....3rd check dan smpila bercheck2......sama jek sumer MLM, s ...

pesal..keta dia tuh dah kena tarik ke skang...kalo setakat keta pon utang...kena maintain sales ngn cari downline baru ader insentif..baik takyah kan...buat sakit jiwa jer malu kalo keta tu dah takde

Balas #67 MrsInsp\ catat

gila arr akak tuh...dah la tak malu...siap pandai laser org dalam baik...baik ko halau jer kalo dia dtg...menakutkan cara diorang wat mlm nih

Balas #68 Uranus\ catat

camana cara ko `basuh' dia...bgla tau kot2 aku pon leh guna...sbb aku makin maleh nak deal ngn diorang nih...rasa menyesal masuk lak

korang tau tak apesal dia iye2 sgt...sbb dia tgk aku ada buat sales banyak masa aku baru join tuh...ye lah aku ada belikan premium beautiful utk member2 aku...pastu ada herba maharani pon banyak gak (semua pakai harga aku jer)...tu yg dia igt aku lubuk tuh..kunun2 arr...kalo tak takde mana nyer dia nak approach aku kalo aku join senyap jer...nampak sgt ketidak ikhlasan diorang kan...badan cam guni beras pakai premium beautiful pastu feeling2 sexy dan perasan cam wanita bijak dan berwawasan...pls laaa....oppss terlebey suda

Originally posted by kacang^soya at 9-6-2009 14:00
camana cara ko `basuh' dia...bgla tau kot2 aku pon leh guna...sbb aku makin maleh nak deal ngn diorang nih...rasa menyesal masuk lak

korang tau tak apesal dia iye2 sgt...sbb dia tgk aku ada bu ...

soal basuh ni kena tengok apa buah yang diorang bawak keluar....tapi kekdahnya kita cakap kat dia baik baik dulu yg kita tak minat,mgkn takda masa untuk komitmen bende ni dll,atau kita masuk just sebagai pengguna yang nak harga ahli,so peluang perniagaan yg ada tu kita tak minat....
untuk basuh ni banyak point sebenarnya sbb kata setuju atas kita.....
saya akui saya juga pengguna setia kepada beberapa produk MLM yang ada...just sebagai pengguna,kalau ada orang nak beli pon saya jualkan..ini takda masalah...
satu lagi dia nampak awak sebagai prospek yang baik,tu yg diorang follow tak hengat tu.....

Balas #68 Uranus\ catat

tu yg bg ayat power tu

pe ayat power yg cik uranus bg?