CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrsInsp

HAI-O-GENG 369 YANG MENYAKITKAN HATI..

Setakat ni dah 6 agen MLM aku halau ngan penyapu..:@ :@

No means NO..!!Tak sekolah ke..??

Balas #21 tungkai\ catat

wahhh garangnyer ko...

Balas #14 MrsInsp\ catat

ermmm 2 org staf tmpat aku keje ni gred 17 tp pakai keta mewah, yg sorang tu dgr2 nk tukor pakai caldina..   tp bukan mlm la, jenis buat bisnes mcm2 bwk dtg opis nk jual.. yg camni ok la kot dr bernanah telinga dgr diorg promote suh jd downline.. yg kelakar lak member aku yg mlm tu call lg suh datang umah sebab akak dia kawen.. aku wat dekk jer igtkan taktik dia nk kumpul member nk bersyarah psl mlm.. rupanjya betul akak dia kawen, sorang pun member dia x pegi sebab pikir sama cam aku..

Originally posted by MrsInsp at 5-6-2009 23:38

rasanya skrg mmg hai-o ni top..kat h/way pun bnyk iklan dia..tp tu la..pendekatan diaorg teruk sgt..sesetengahnya la..dah tu ada geng2 lak..kwn aku tuh geng 369..yang besnya upline dia tu keja  ...

patutnya tanya dia beli kereta tuh cash ka? kalo hutang jugak..tak dak maknanya...huhuhu...

Originally posted by MrsInsp at 5-6-2009 21:52
penapis bio aura yg iklan azizah mahzan

bkn azizah mahzan yer tuan umah..azizah arifin pengacara WHI tu..

Balas #25 norrah_joe\ catat

silap taip..bru lepas tgk gmbr azizah mahzan mahzan waktu tu...

Follow Us

Balas #24 estrellas\ catat

sebut pasai keta diaorg..rupa-rupaya keta import ni kalu ada no warna putih no ala2 camni DCM369 tak pun CCM788..kt atas cermin blakang tu..diaorg la tuh..nk tnjuk la keta tu yang geng diaorg..akak tu tnya aku ada keta apa..aku ckp toyota..pastu dia pusing plak..pasni bley tmbah satu lagi plak..mengalakkan org berhutang plak..x dak masa aku..husbnd aku bahagia dgn nouvonya...

Originally posted by Radiostar at 6-6-2009 07:37
wahhh garangnyer ko...

Tu la balasan orang yg suka paksa2. Lepas tu kena perli lagik "ni la Melayu, bila nak maju?" ,"kalau encik tak kaya2 10 tahun akan datang, jangan pulak carik saya lepas tu","encik kena bukakkan minda jgn fikir negatif aje". Pastu aku balas "aku memang nak jadik miskin, so ko nak buat apa?". Terdiam plak. Aku suruh berambus tak nak...haa hambik penyapu ni. Macam halau kambing je aku hambat diorang...

p/s: Aku ni baik tak garang

diorang ni nak suh org masuk jd downline sanggup nak purak2 (puji itu ini...tunjuk caring) tp tak ikhlas...pastu misti nak kondem brg yg kita pakai kalo bukan dari brg dia...suka ati arr aku nak pakai apa..dan curi downline tu mmg...kunun dia la bagus...org lain tak bagus...abis korang masuk gak mlm yg sama  camana citer lak...ada dolu  mangkuk nih suh aku kansel keahlian mlm aku yg aku masuk dari kawan opis aku dan join dia...camni punya worang pon ader ker ...

cam aku masuk hai-o aku nak beli herba maharani, garam buluh tu jer ngn premium beautiful...so aku mmg tak berminat nak cari org ke hape...just nak pakai dan kalo member2 aku ker mak kakak aku nak beli...aku kasik rega aku jer...atau mark up la 10 hengget ker (buat upah aku amik brg) sbb aku tau diorang misti tak minat punya nak cari dlines bagai...apa lagi nak dgr bisnes talk yg buat ko malas nak gi keja besok ...pa lagi mak aku...tp diorang dok push haku suh pujuk diorang tuh suh jadi ahli..kol aku berkali2 tak kira org tgh meeting ker…semayang ker…sikit2 nak dtg umah…pas balik keja ada umah… akak nak dtg mlm ni…wahh bukan nak respek ngn laki aku ker hape…kang kalo laki aku muka masam ngn aku…aku gak yg tensen…ngn aku nak terkejar nak masak dinner bagai…hampess tul la……hangin jer aku…..org dah tau la planing mlm camana so takyah nak beria2 bagai…sikit nak tunjuk chq la…keta la…bla2…busan ngn typical strategy diorang…bukan seme org minat…kalo dia minat dah tentu takyah paksa… dia yg cari ko kan…ni org tak minat pon nak paksa gak…buduh…

siap suh aku arrange n buat folo up ngn mak aku member aku, kak aku nak datang umah...aku dah cakap diorang tu esp mak aku misti tak minat...siap cakap ala u diam jer...dgr jer dan angguk2 ...i yg cakap ngn diorang..misti ok punya...mentang dia pandai cakap...over confident sungguh...(ni seme jenis pompuan tua cam mrsinsp cakap tadik)...cam pandai2 jerk...aku lagi tau mak aku camana...ni cam konpiden jerk diorang nih akan setuju ngn dia…tak jumpa lg dah konpiden bagai…pakai ilmu ke hape…dah aku cakap mak dan kak aku taknak dan nak privacy …member2 pon...dah la... dok paksa2 gak pehal...hmm mau nya mak aku perambat ngn penyapu kalo dia dtg cerita iye2 sambil kata org –ve la…bla2 …strategy lapok sungguh nak convince org…atau silap2 aku yg kena bambu ngn mak aku...dah la aku takut ngn mak aku...

mlm ni ok cuma cara org2 yg desperate cari d'lines buat dia jd tak ok...last2 majority org menyampah ngn mlm...just my 2 cts

Balas #29 kacang^soya\ catat

wahhh..besnya tgk puan kacang semangat btol..yang aku geramnya tue..diaorg dtg pkol 5.3..potpet2 smpai 7.3..hubby blik sudah smbhyg..pastu hubby kuar ckp cmni jek..jual apa nih?..trus dia attack husbnd akui..sbb aku dah wat bodo..hampeh btol..terkebil2 biji mata aku bg hint kt hubby..pastu bdk n17 tuh sanggup offer nk dtg ambk laki aku esok untk g kelas..walhal sah2 aku ni bini dia dok dpn mata..pastu dia perasan aku ada..trus tkar dialog akak sekali la ek kita g kelas esok..saya dtg ambk..tak hingin aku..dah la ckp mengoda2..pkai beutiful push up semacam jek..yang akak tua tu bangga sbb dah g paris..pastu nak g tokyo plak..ala..tak heran la kak..saya dah g umrah, bangkok, jakarta, chiang mai, medan...:@ :@ :@

Balas #28 tungkai\ catat

..dialog diaorg smua sama kan..agaknya kt kelas itu yang diajar..lagi satu kwn aku nih diam jek..memang diaorg cko org baru x payah ckp ape2..diam jek..otai cam akak ustazah ni yg akan berckp bg pihak dia..padan kwn aku diam jek..risau gak aku ngn kawan  i sbb aku kenal dia..dia bkn jnis jual2 benda nih..dia pun x push aku sgt..

dorg ni desperate sgt, kdg2 aku NYAMPAH sgt penipuan dorg, mmg la ko berjaya, tp ada aku kesah?

diaorg ni pandang kemewahan duniawi..ada ke akak ustazah tu ckp..bangga bila blik kg naik caldina..slama ni blik naik keta local..skit belakang..naik caldina masuk kg smua org kg tgk tanya wahhh ank sapa tuh?..lawak btol...org kg skrg dah x heran naik keta apa pun..keta org kg lg canggih..ayah aku pun ada toyota seg..

erkkk..sunyi jek..takdak org nk bertandang ke?

Balas #30 MrsInsp\ catat

tu la kan...lepak berejam2...macam tak malu jer dorang nih...cakap ngalahkan menteri...laki kat umah tu tak kasi makan ker asik nak sebok pomot mlm...kang laki kawin lain baru tau...adeh menyampah la aku ngn diorang nih...bila masuk mlm hilang segala malu just nak convince prospect..

eii yg pompuan tu pehal lak nak cakap menggoda2 lak...ingat pakai premium beautiful tu dah body cun sgt ker...yuckss..apalah diorang...mlm punya pasal semua malu ilang...laki org pon ngn selamba nak ajak gi biz talk...yg aku hangin tu...kata dia nak dtg so kita ingat dia je lah yg dtg rupa2 nya bawak si dia tuh la..dia nih la...igt umah aku kenduri ke hape...ngn aku nak buat air segala...takkan nak buat tak tau lak bila org dtg...

skang ni kalo nak dtg aku ngelak sajork...ada sekali tuh dia nak dtg agik aku cakap tak free...nak gi umah mak aku...lah leh kata plak...takpelah kita jumpa la kat umah mak u...apa aku nak wat ngn diorang nih ek...rasa cam nak kansel jer membership aku...rasa nak sepak pon ader...

kengkadang pk menyesal aku masuk...baik aku masuk senyap2 jer...masuk random bwh sesapa yg duk serawak ker...sabah ker...so aku takde lah jumpa mangkuk2 nih...

Originally posted by MrsInsp at 6-6-2009 16:28
diaorg ni pandang kemewahan duniawi..ada ke akak ustazah tu ckp..bangga bila blik kg naik caldina..slama ni blik naik keta local..skit belakang..naik caldina masuk kg smua org kg tgk tanya wahhh  ...

haela tak bleh blah ayat dia...lain kali ko kata arr...kak saya rasa hai-o kena tukar strategy...jgn typikal sgt cam cakap pasal keta nih...org kg melopong lah...org kampong pon ada yg pakai x5 tau...sbb diorang ada kubun....ternak sarang burung walet...fertigasi bla2...ladang getah...kelapa sawit...kaya rayerrr...takde mana diorang nak melopong pon...huhuhuhu...

MLM punyer hal!!

aku mmg tak minat ngan MLM ni... bapak aku ngan pakcik aku dulu dok sibuk MLM laa sampai derang jatuh abihs... last2 tinggalkan gak MLM tu... macam2 gak laa MLM yg bapak aku ngan pakcik aku masok... cosway laa... amway laa... highway laa... no way laa... satu pun tak menjadi... tak kaya gaks bapak aku... lg susah ada laa...

aku dah byk kali dah org approach aku... pasal MLM ni... masa aku keje jd opis boy kat MAA... ada laa satu mamat ni... dia dept lain... selalu gak laa jumpa... kalu terserempak... angkat tgn bg salam jer... ada satu ari tu... naik lif sesama... dah dia start ckp... aku ni ada talent... untuk marketing... pastu mintak alamat umah aku... aku bg jerk...

selang beberapa ari... dia dtg umah... wat presentation... rupanyer... MLM Omega Trend... dia wat presentation tu kira OK laa... nampak clean jer... tp nk masok kene letak modal RM500 - RM700.... aku mmg tak nak pun... aku ckp laa aku keje opis boy maner mampu nk letak modal byk tu... waahh dia pun ckp kalu letak modal... nnt dia bawak pegi marketing... nk train aku laa... mcm2... aku ckp aku pikir dulu... last2 aku wat bodo jer...

byk lg laa pengalaman aku pasal MLM ni... nnt aku citer lg... aku dah abis shif ni... nk balik umah....

mintak2 le org MLM yg perangai mcm ni baca sini... mungkin insap skit la....

Originally posted by medangtamang at 7-6-2009 08:26
aku mmg tak minat ngan MLM ni... bapak aku ngan pakcik aku dulu dok sibuk MLM laa sampai derang jatuh abihs... last2 tinggalkan gak MLM tu... macam2 gak laa MLM yg bapak aku ngan pakcik aku masok ...

citer..citer lagi...aku suka jerk baca...leh gak aku tumpang ngutuk sekaki...

aku duk prati kalo udah MLM tuh....selagi x paksa org mmg x leh aman kot tdo mlm tuh....(nih yg ramai aku jumpe...dan aku tau ramai yg paham bila org kate okeh tuh, tandanye x mo ler...)yg syoknye duk citer kete import bagai...yg bercakap tuh dah brape biji kete import dpt duk jual mendealah nih....abg tiri laki aku mmg dasat bab MLM nih...melangit jek posing ngan kete mesdes....tp x lame beb...kejap jek penyudah tinggal gambo yg dia pose laki bini jek ngan kete tuh...kalo betul ler MLM nih leh wat duk merasa kete import smpi sudah okeh ar...nih aku rs nak kene menten jek sales br leh syok tdo mimpikn kete tuh...kalo x der sales mmg ko ngigau jek la....

aku kalo yg dtg jual tuh takat naik kete2 biasa jek...x yah la nak gebang leh dpt kete import...seblum nak suh aku merasa kete import aku nak suh dia rs dulu naik kete import yg dia duk gebang tuh...paling kurang setaun dua..kalo takat sebulan wang karan jek...

mmg aku tau ramai yg join nih nak jd xtra inkam....tp jgn la duk kuar hadis dan mcm2 ayat semate2 nak paksa org dan nak pusing kiri kanan....kalo niat dtg pun tersirat...ko nak citer psl hadis bagai wat ape...hajat dtg bukan nak ziarah...ade yg terselidung...tuh pun mau paksa2..kalo dah rs duit ko berkopak ko jek la yg invest 20K..x yah la duk etek org kiri kanan....

kalo aku ade duit 20K mmg sah2 aku x invest lam nih...baik aku invest lam mane2 pelaburan yg sah2 aku leh dpt pulangan yg syok...nih invest jek beria...nak dpt pulangan kene wat sales...ape jadah aku nak wat keje kalo udah aku wat kuar duit berK-K....kenot ooooo....

aku pun nak gak pesan...pd yg mmg cari duit lebih ngan cara cam nih..jgn la paksa2 org suh join...ade ms kite cakap elok2 x mo pd mereka2 nih...tp cam x paham lak..bila cakap tiun sore dah lain kate belagak polak ..sbb setau aku yg bos2 MLM tuh mmg la kayak rayak..kete import berbijik2 sbb org2 bawah duk wat sales...kalo udah org bawah nak merasa kete import kene wat sales ke hulu hilir baru leh merasa duk site leader kete mesdes....

tuh 2 isu yg berbeza...kalo aku pelopor pd MLM new brand...mmg sah2 aku kayak....kalo aku br mo join...ntah bile aku mo merasa kete import ituh tp x pa la x join MLM pun aku dah pakai kete import...sile kan ler sesape nak merasa kete import wat la sales bebyk tp jgn ler duk tekan2 smpi tertekan org yg ko duk usha tuh...elok2 ati dah lembut nak join asik duk pulun push jek...habuk pun tarak

panjang polak aku duk berhujah tenghari nih....kenyataan nih base on mereka2 yg pernah aku jumpe...x berkait pd mereka2 yg x penah aku jumpe.....sekian

Rate

1