CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 160833|Reply: 725

HAI-O-GENG 369 YANG MENYAKITKAN HATI..

nak cite skit..kwn aku nk dtg umah..sebelum ni bebeno aku ajak dia sntiasa bz..aku pun teruja nk jmpa dia..rindu sesangat nk dkt 2 thn x jmp..aku pulun masak..dia kata dtg ngn kwn..mula2 smbang  psl gosip2 kwn lama..pastu dia ckp kwn kpd kwn dia nk mai..diaorg nk kuar pas ni..bla akak ni dtg aku tgk cam dh berumur jek..lain mcm jek..pastu buat2 smbng ngn aku..tnya mcm2..pastu kwn aku ni bgtu hajat dia ttg hai-o..aku ckp aku dah thu sb kwn keja aku ada bt..pastu diaorg kate xpe la dengar je...pastu akak yg tua sket ni buka mulut..ngalahkan ustazah bahiyah..tak berenti2..siap kluarkan hadis mcm bagai...mula2 aku bley control..tp dah mghrib tk berenti2 lg..aku sdh smbhyg pn x berenti lg..bla aku bt derk..dia attack hsbnd aku plak..muka aku dah lain..bengkak gile..nsb kwn aku ada jek..tidak aku dah halau...

Yang aku bengkak..untuk geng hai-o..ini nasihat aku:
1) tau korang nak tmbahkn pendapatan n mmg ada yg berjaya..tp kalu smua org msuk hai-o sapa nk jual kat sapa girdle tu..
2) Nk sruh org melabur bt pinjaman smpi 20 ribu kna bg masa org pkir, bincang laki bini..bkn skit 20 ribu tu..ni siap ckp jgn jd penunggu la, katak bwh tmpurung la, fikiran -ve la, ada setan dok bisik kt telinga la..ada ka nak sruh labur mlm tu jgk..last kputusanya esok..sesuka ati jek..
3) manusia ni ada 3 jenis bakat..audio, visual n kinestetik..so tk smua org ada kebolehan menjual cam korang..so jgn peleceh org yg xnk melabur 20 ribu tuh..
4) dok agungkan masuk hai-o bley pakai keta import, caldina la, wish la, honda city la..alooo i x msk hai-o pun pakai  toyota jgk..
5) lain kali nk dtg umah org, bgthu hajat sbnr, jgn main attack je..tau plak kalu bgthu hajat sbnr org xnk buka pintu...paham lak org tk suka kt korang...
6) aku dah ckp aku tk stabil lg..bnyk bnda aku nk pkir lg sbb bru bli umah..siap ckp manusia ni mmg suka bg alasan..tak cuba la..aloooo..ko nk aku bentang laporan keewangan aku ke?...
7) aku rasa diaorg sesama diaorg pun ada persaingan yg x sihat..masing2 berebut nk cri downline smpai sgup pangkah downline org lain..ada ke dia tk bg aku masuk bwh kwn sekerja aku tuh..padahal kwn sekerja aku yg approach aku dulu..tp aku mmg xnk..siap sruh aku berteduh pada dahan yg rendang..bkn dahan yg rapuh..tlong menolong apenye..tabur pasir kt periuk nasi kwn ada le..

Untuk geng 369, aku respek pada yang dah berjaya..yg dah pergi paris, pakai caldina..kwn aku pun pakai caldina jual bio aura tuh..tp tlong la jgn push org..setiap org ada masalah dan kelebihan masing2..korang ada pengalaman tak ngn geng hai-o ni...
kepada geng 369...oopssss I'm sori...jgn marah..ni yang nyata and tk smua mcm ni....

Rate

1

tak pernah dengar? ini skim jualan langsung ke?

produk yg paling laris girdle ngn penapis bio aura yg iklan azizah mahzan tuh..ada gak produl lain cm jamu maharani..tk pernah dengar ke...jgn la ngaku tk pernah dengar kt diaorg ni..lg diaorg suka kalu ada yg x pernah dgr..kalu x minat la..kalu minat bley join..

husbnd i kate x pernah dengar..trus dia attack husband lak...geram aku..

biasalah geng MLM nih..kadang2 kawan lama tetiba contact balik..beria2 nak ajak jumpe..tgk umphhh nak ajak masuk MLM rupenya ...

beria-ia katenya bkn MLM..abih tu kalu dah kna cri down line..pastu kata lak..kami ni x jual barang..tgk x bwk brg pun...abih tu girdle tu bkn brg ke?

Follow Us
yg jual penapis air ke ni? xpnah plak kene attack ngan geng hai-o.. tp pernah laa merasa panas telinga sebab di cop xder wawasan la, penakut la, tipikal melayu la semata2 xnak join satu mlm ni.. lebih kurang cam tuan rumah jgk la aku kena, member baik masa study tiba2 call ajak minum.. kita punya excited nk jmpe igt nk borak2 lama nk jmpe, last2 tu diaa.. bentang habis segala brosur,cek yg dilaminate sbg bukti... x cukup tu ada laa plak member2 dia dtg join skali baekk punya konon2 bagi cabaran utk aku join dorang.. huhuu..

Originally posted by Radiostar at 5-6-2009 21:58
yg jual penapis air ke ni? xpnah plak kene attack ngan geng hai-o.. tp pernah laa merasa panas telinga sebab di cop xder wawasan la, penakut la, tipikal melayu la semata2 xnak join satu mlm ni..  ...

yg geramnya..bukan dia yg blanja aku makan..aku lak yg beria2 masak jamu diaorg..tp kwn aku nih terdiam gak la..dia tau aku marah..kwn aku ni jual beutiful tuh...yg besnye pastu dia sebut pasal penapis air lak..dia igt umah aku xdk lagi..siap terang ada 7 penapis la..teknologi nano lah..last skali aku nyampuk kitaorg ada..dr sukida..terdiam dia...hehe

[ Last edited by  MrsInsp at 5-6-2009 22:06 ]

aku harap sgt ada org mcm ni dtg umah aku... aku tau nak wat apa...!!!!

mana2 mlm suma guna modal sama, ayat sama.
org xnk msk, push jgk.. pstu mula la kuar ayat mcm2 kata kita ni xnk maju la, sntiasa -ve la. :@ :@
dgn ekonomi gawat skrg ni xde pasal la nk pnjm bank 20k smate2 join mlm.
xmkn nnt, dok minum ayaq pnapis bio-aura je la jwpnye nnt..

Originally posted by Pandora at 5-6-2009 22:24
aku harap sgt ada org mcm ni dtg umah aku... aku tau nak wat apa...!!!!

aku pikir sbb kawan aku ada jek..kalu tak aku halau jek...mula2 ramah bukan main...puji aku mcm2..rupanya ada udang sebalik meggi..

tp aku respek pada yg dah berjaya ngan mlm ni.. x nafi mmg ramai gak yg dah idup senang hasil penat lelah diorg.. tp yg menyakitkan hati jenis yg baru2 nak naik tp poyo habes cara promote bajet otaimer.. segala mak nenek falsafah kuar dan yg x tahan siap kutuk2 lagi... nak promote ker ape ker xkesah lah asalkan dengan cara yg boleh diterima tp yg mcm tuan rumah ckp, dah la jamu makan free, smp ke maghrib x reti2 nk blah apa kes? Aparaaaa..

heh mmg pn..drg ni matlamat menghalalkan cara..sekarang ni besepah2 mlm kata produk drg no 1..xkan ada yang selepas no 1 lol btul

Originally posted by Radiostar at 5-6-2009 23:30
tp aku respek pada yg dah berjaya ngan mlm ni.. x nafi mmg ramai gak yg dah idup senang hasil penat lelah diorg.. tp yg menyakitkan hati jenis yg baru2 nak naik tp poyo habes cara promote bajet o ...

rasanya skrg mmg hai-o ni top..kat h/way pun bnyk iklan dia..tp tu la..pendekatan diaorg teruk sgt..sesetengahnya la..dah tu ada geng2 lak..kwn aku tuh geng 369..yang besnya upline dia tu keja gomen gred n17 jek..naik honda city..dengarnya diaorg nih kalu dah berjya sket upline sruh bli keta import utk tnjuk yg diaorg nih berjaya...

hahahaaa.....biasa leee depa nii duk push weeiiiii...nak maju la katakan. hg lain kali terus blok je kata i tak minat langsung lahhh baiiii, lagipun i dah ada kerjaya yg lebih stabil....gua lg penah kena aproach dgn mr madon....org melayu pertama yg buat sistem guna downline nii utk hai-o,,,siap bawa dua kereta lg, bini dia bawa harrier n mat madon ni bawa merc 320 s class gitewww. tapi........gua tak makan cakap baiiiii

Originally posted by MrsInsp at 5-6-2009 09:52 PM
produk yg paling laris girdle ngn penapis bio aura yg iklan azizah mahzan tuh..ada gak produl lain cm jamu maharani..tk pernah dengar ke...jgn la ngaku tk pernah dengar kt diaorg ni..lg diaorg su ...

bukan azizah mahzan tp azizah arifin...

mane2 mlm pun mmg mcm tu.. produk diorg je yg bagus yg alin ada je x kena.

pastu plak paksa2 kte masuk. cara ckp tu kalu kte x masuk kte x bleh idup senang..

Balas #15 aidit13\ catat

waktu kwn aku ckp ada hajat pasai hai-o tu aku dah ckp x nak..pastu akak ustazah bahiyah tu la masuk cmpur..xnk xpa dngar ja..pastu brsyarah  pnjg berjela..aku igt dah hbis..rupanya mukadimah ja..sbb akak tu dah tua aku hormat la..aku blah g smbhyng pun x berganjak gak..x paham2 btol..last skali aku blok ckap cara diaorg tk kena sbb dtg tetiba camni..pastu tau plak dia ckp kalu bgthu hajat sbnar tkt x buka intu lak...tp muka aku mmg dh masam waktu tue..baru diaorg paham..:@ :@

Hmm kalau dah konsepnya MLM memang ler..aku dulu pun penah gak... member lama ajak datang umah...so semua member lain datang la.. cuma aku ada hal so aku tak datang...tapi info dari member yang pergi..semuanya bengkak ..pasal kena dengar MLM.. he he

Bagi aku tak de cara senang nak cari duit...orang kata MLM boleh jadi jutawan..bole..tapi kena cari orang kan...tu kira berusaha gak...tapi kalau invest sampai riban-riban...aku rasa kena fikir dua tiga kali... tapi up to u all la...

silap..azizah ariffin..
aku ckp aku xnk girdle sbb tgh on jusmate 5..aku promosi balik kt diaorg jusmate tuh..terdiam diorg..padan muka..pastu siap peleceh jusmate tu mahal la..abistu girdle 2 ribu ko tu x mahal ke?
Originally posted by tejarieza at 5-6-2009 23:49

bukan azizah mahzan tp azizah arifin...

mane2 mlm pun mmg mcm tu.. produk diorg je yg bagus yg alin ada je x kena.

pastu plak paksa2 kte masuk. cara ckp tu kalu kte x masuk kte  ...