CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 93933

NARUTO kena gugat dengan ONE PIECE!!!!!!

Babi betul punya ntv7 tu!!!! One Piece dah takde.

nape one piece da xder? xkanla die da terminate? giler ke hape? sian kat adik aku yg suke sgt one piece..aku slalu tgk kt laptop, ckp jepon dgn hardsub english..adik ku xpaham.. so die pon slalu tgu tayangan kat ntv7 tu (sbb ver. BM)... pity him...

nape one piece da xder? xkanla die da terminate? giler ke hape? sian kat adik aku yg suke sgt one piece..aku slalu tgk kt laptop, ckp jepon dgn hardsub english..adik ku xpaham.. so die pon slalu tgu tayangan kat ntv7 tu (sbb ver. BM)... pity him...
outLAw Post at 4-8-2009 14:31

Memang patut TV2 yang tayangkan anime One Piece, bukannya ntv7. Bodoh betul ntv7 tu. Tapi kalau TV2 siarkan One Piece perlu tajaan Apollo.

aku tak prasan lak anime OP ade kat NTV7...malas aku nak tgk...aku dah lyn sampai jumpe Hancock...jauh tu..huhu

aku tak prasan lak anime OP ade kat NTV7...malas aku nak tgk...aku dah lyn sampai jumpe Hancock...jauh tu..huhu
khairen Post at 7-8-2009 16:11

Kan One Piece ada banyak episod. Takkan 26 episod saja tau. Patutnya TV2 yang tayangkan One Piece, bukannya ntv7. Babi betul ntv7 tu.

Kalau One Piece yang sebelum nie ditayangkan kat ntv7 kini tiada, apa harus kita buat? Nak suruh TV2 siarkan One Piece ke?

Besok kalau tiada One Piece kat ntv7 maka aku boleh turun bandar lebih awal.

Follow Us
aku rasa saluran berbayar lebih layak menyiarkan OP. sebenarnya OP agak ganas citernya walaupun lucu dan agak menarik. aku tgk kids@fgw (slot pagi) makin lesu krn menyiarkan anime2 yg entahapapa (kalo ikut konteks kesesuaian dgn kanak2/budaya kita). ada gak kartun omputeh tp cam x menarik jerk

tp apapun, best gak dub BM, rasa cam lain drpd yg lain, xlah skema sgt...tp sayangnya mutu alih suara nampaknya BUKAN faktor utama sukses sesebuah animasi, bila tgk tv9 mutu terjemahan skema tp xlah memualkan bg penonton yg mengangkat tv9 sebagai saluran kanak2 #1.

tulah tempoh hari aku kata masa depan dubbers kita lagi cerah dgn kartun amerika, aku tgk anime sekarang jauh dr hati org ramai, sukar nak menawan hati di luar lingkungan peminat tegar animanga luar jepun.

op mmg no 1 kat jepun pon heee

Memang patut TV2 yang tayangkan anime One Piece, bukannya ntv7. Bodoh betul ntv7 tu. Tapi kalau TV2 siarkan One Piece perlu tajaan Apollo.
hayrin86 Post at 7-8-2009 12:21

Apollo? ala..skrg ni..choco pie pon ade!

Apollo? ala..skrg ni..choco pie pon ade!
outLAw Post at 10-8-2009 09:52

Kalau TV2 siarkan citer One Piece mesti peminat-peminat di SATU MALAYSIA dapat tgk One Piece kan. Kalau ntv7, sandakan belum dapat lagi siarannya. Tinggal yg ada Astro dapat la.

One Piece memang ramai pengikut setia. Mentang-mentang la ntv7 terminate siaran One Piece, apa kata kalau TV2 siarkan OP tanpa perlu terminate.

wan pis the best..

Naik lagi thread OP nie. Ntah bila la citer anime ni nak disambung lagi kat TV Malaysia ni. Kata tempoh hari "TO BE CONTINUED" tapi tak dapat diteruskan pula. Kan OP ada banyak episod. Kalau diteruskan anime nie, janji layan....

aku juga bimbang psl ni. kat amerika terdengar cerita2 anime terhenti di tgh jalan. skrg kat US, naruto shippuden hanya ditonton sc online...melalui saluran2 yg sah spt crunchyroll dan hulu. krn fanbase x sebesar yg diharapkan. (tulah aku cakap kartun amerika seakan2 kembali menyengat)

tp dgr khabar astro nak bukak satu lagi saluran anime, kononnya usahasama dgn toei (pembikin One Piece). tp x lama kemudian terserempak dgn khabar angin One Piece dan beberapa anime lain bakal ditayangkan melalui saluran baru disney iaitu Disney XD. keliru...

apapun kalau benar ada saluran baru camni, moga2 saluran tersebut akan menjamin anime OP di TV kita seandainya ntv7 x mampu teruskan. OP ni agak ganas adegannya, mungkin meresahkan sesetengah rumah tangga.

[ Last edited by  scorpio_mmiv at 18-5-2009 19:16 ]
scorpio_mmiv Post at 18-5-2009 19:13

Lagipun One Piece ni skrg ada 400+ episod. Kalaupun dari mula (episod 1) kat Astro kelak haku tak muak tgk itu juga. Kalau haku rakam, mungkin haku akan upload itu.

One piece skang dah episod 415.. 416 bakal menyusul esok@lusa.. hmmm.. takder ke kengkawan yg ada koleksi one piece?? copy jer dari diaorang.. masak jugak kalau nak tunggu yg kat tv.. aku ada daripada episod 1 smpi yg latest.. tapi kalau korang xtgk lagi xyah cerita lah.. nnt tak suspen plak..

peduli apa one piece ka hapa ka korang nk tgk...buat lah perbandingan mcm na pon aku ttp akan kata naruto paling best

Anime series yang paling lama bertahan kat TV.

Dragonball - TV2
Naruto - TV3
DT Conan - TV3
Sinchan - NTV7
Doraemon - NTV7

Soalannya, kenapa anime ni dapat bertahan lama?

Anime series yang paling lama bertahan kat TV.

Dragonball - TV2
Naruto - TV3
DT Conan - TV3
Sinchan - NTV7
Doraemon - NTV7

Soalannya, kenapa anime ni dapat bertahan lama?
ra5101 Post at 8-9-2009 12:57

sampai sekarang hani layan semua ni.. hehehe... pasal ...maybe jalan cerita dia.. watak2 dia.. kadang2 tu bila dah tgk.. tkmo berganjak.. kecuali time iklan..

Naruto - banyak flashback, suka wat2 sedih.. jarang ada lawak jenaka

One piece - banyak lawak,dalam dok berlawan pun boleh melawak lagi

Aku suka lawak banding dengan serius2 nih.. apapun hekmat2 dlm Naruto aku rasa lg hebat daripada dlm one piece.. hehehe

aku lg suke ONE PIECE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :pompom:

b'usaha kump manga komik yg kua kt m'sia~
b'usaha donlod manga online~
b'usaha donlod anime~

ONE PIECE totap di hati den~~~even prnh try tgk yg lain....tp lawak one piece la yg leh aku gelak guling2 n siap leh msg kwn aku cite psl one piece~~~xleh blahhhh

harussss tgk!!!