CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4625|Reply: 11

apa ada di pdg besar,perlis

member ajak gi pdg besar. tp apa ada kat sana yg aku boleh buat meniaga..
any experiences or info?

woh!!!

mcm2 kowt...

bli brg pirate...

jersey n so on...

apa yang ada kat padang besar:

-pakaian berjenama tapi tiruan punye,topi,barangan kulit spt tali pinggang,dompet,handbag,kasut etc

-aksesori wanita spt brooch tudung,rantai,gelang etc, tudung pelbagai jenis,blouse,skirt etc

-segala jenis kerepek, kekacang, ikan bilis, kismis, segala jenis beras pulut and i noticed beras pulit kat sini sangat cantik berbanding kat tempat lain yang banyak pecah2 dan banyak habuk, kalau beras pulut kat padang besar bersih jer..

-kelengkapan perkahwinan:leh kata padang besar ni syurga lah untuk kelengkapan perkahwinan, org luar kalau pi padang besar asik masuk dalam kompleks 2 tingkat tu jer, sbnrnya kat luar kompleks tu ada ratusan kedai yg menjual macam2 benda, kedai jual barang kelengkapan perkahwinan sangat banyak seperti jual cendramata untuk tetamu, bunga telur, kad kawin yang cantik2, paper bag, stand bunga pahar, dulang hantaran, lapik dulang hantaran, kotak hantaran, kalau cendramata untuk tetamu ni mcm2 ada, rambang mata nak pilih, org KL pun mai beli kat sini, sbb banyak pilihan.

-kedai cendramata, memacam jenis cendramata, kedai lampu.

-kedai bunga hiasan

-kedai buah-buahan

Reply #3 Lady_On_Earth's post

bnda ni semua lokal atau siam mari?

harga camna? dan apa bnda yg org luar selalu beli?

Balas #4 radja\ catat

of coz la siam mari...
harga mmg murah berbanding kat tempat lain, boleh tawar lagi, beli banyak2 lagi boleh tawar harga...

yg aku tau org luar slalu beli barang kelengkapan kawin, baju2,ngan barang2 can tali pinggang, dompet, handbag, camtu la...

kalau ko nak beli toto ke, levis siam gred aaa ke, teddy bear smua murah la, periuk belanga, jeruk smua. tapi kalau ko nak bli brooch smua tuh bek ko pg jalan tar jerk.. lagik murah dari sana.. aku dlu leh kata tiap bulan pg.. skang dah dok kl xdapek la nak pg...
kalau bear yg besor skali tu aku bli dlu rm65.. kalau kat cni mau la 200++.. ko kena pandai tawar la. beli byk dapat lagk murah... tapi kan padang besar ngan wang klian lagik murah wang klian.. kat perlis jugak.. cuma lagik jauh.. dia mcm pasar malam.... separuh malaysia, separuh siam.. yg blah siam tuh mmg murah la

Follow Us
tapi kalau bukit kayu hitam aku xsyorkan la. sbb mahal

kalo aku nak meniaga...org luar mau ke beli brg dr siam ni?

Originally posted by radja at 13-5-2009 11:18
kalo aku nak meniaga...org luar mau ke beli brg dr siam ni?

skang nie byk barang dari siam, mcm levis kat pasar mlm tuh smua dari siam, periuk belanga dari siam ler yg ok, tebal. kalau msia punya nipis jerk.. barang siam nie ade yg ok... ade yg x.. kalau pg pasar malam nak beli seluar or baju levis ori, nak harga murah.. mana nak carik. kalu nak yg ori org xcarik kat pasar malam ler.. barang mcm toto smua pon dari siam jugak.. benda mcm tuh xe hal lah. mmg org berpusu-pusu pg kat sana pon utk ape. utk carik brg dr siam kan. sbb murah.. org bli kat sana sbb murah. yg jual kat kdai2 tuh pon byk dr siam. so bila dah datang kl. jadik ler beratus2... kita yg slalu tertipu sbnarnya.. so jgn pertikaikan smua barang dr siam..
lain la kalau ko nak niaga, ko g bli shampoo n barang2 makanan tiruan dr siam. sape nak beli.. so kalau nak business kena la pandai tgk market. bukan smua org berduit nak pg shopping complex bli barang mcm toto, periuk belanga yg beratus2.. kalau nak niaga kena berani.. tgk la ape benda yg mahal kat tmp ko, kat sana ko dapat murah.. ko beli balik jual dgn harga murah dr tmp ko. mesti dapat sambutan

Reply #9 baby77's post

lately,aku dgr ttg sabun susu kambing. katanya murah sgt,kat kl boleh cecah 10rm..kat sini way cheaper. tp sabun ni ok ke..tulen ke kambing,ntah2 susu kuda ke..

yg tu aku xberani komen. kalau lulur smua aku pernah la pkai.. untuk elakan tertipu atau jadik ape2 kat muak org bek xpyh ler,, kalau ko nak pkai sndrik xpela.. kalau ko nak niaga barang siam nie, jgn ler niaga produk kecantikan..

kalau nak memborong barangan untuk berniaga, lebih baik terus ke hatyai atau bangkok. barangan jauh lebih murah.