CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azam2066

PEMINAT BURUNG BUDGIE MARI SINI.......

Close [Copy link]

Reply #38 putra_bengal's post

aku minat gak nak bela ketiga2 burung tu. hari tu dah pergi PERHILITAN. kata lesen dibekukan kerana selsema burung, sampai bila? nak gak try  tak payah pakai lesen tapi takut. betul ke meter reader TNB & Lembaga air hantu PERHILITAN??? ramai yg kata....

sbimax,
kalau takde sabut kelapapun takpe, janji ada kotak sarang yg mempunyai lubang. kalau buat kotak mcm foto ni, pastikan buat dasar yg lekuk dalam sarang tu. tujuannya supaya telor tak bergolek dan kaki anak tak cacat ( mencapah keluar/ kengkang)

KOTAK SARANG

BUATKAN DASAR YG LEKUK

[ Last edited by  azam2066 at 16-3-2007 09:07 PM ]

Reply #41 azam2066's post

betul tu.. kadang2 mrk nie mata2 perhilitan.. maklumlah mrk org kampung, tau jenis2 burung nie... aku ada bela semua jenis burung tu dulu.. lesen pun ada.. dah jual sekali lesen.. yg paling best puling... banyak lagu.. cari kat pahang banyak burung serindit nie.. black market ma... hehehehe... aku bela anak semua.. baru best..

Reply #43 putra_bengal's post

burung puling ni sebelah batu kurau, perak banyak dgr critanya. terutama sekali pd musim buah2an. ada forumer dr belah sana tak?

[ Last edited by  azam2066 at 17-3-2007 12:00 PM ]

Reply #44 azam2066's post

hang mai kedah pun byk.. aku amik kat kedah semua.... aku tambat.. jinak... last2 cina beli kat aku RM200.. memang jinak.. tp jenis burung nie pengotor skit... makan buah bersepah...

hang nak bela love bird n parrot dak.. aku ada breeder baik punya... murah... love bird dia ternak rm60 sekor sekali permit....

Parrot Farm Sdn Bhd
phone : 012-2519999
fax : 03-61877099
email : s_shek9@yahoo.com

http://www.parrotfarm.com.my

kawan aku beli dah... dia beli coccatoo.. RM1500

Reply #45 putra_bengal's post

aku mmg tau serindit ni pengotor. dulu akau ada bela. masam jer bau dia...bau pisang busuk..hehehee
ada tak kau pernah jumpa yg dah diajar makan pallet
love bird,memang nak bela, tunggu aku pindah rumah sendiri dulu. pastu baru start projek. dalam kepala dah berangan mcm2. burung2 yg tersenarai, murai batu sepasang di dalam sangkar mereka sendiri. love bird + budgie + australian dove. wah, meriah sangkar tu nanti.

Follow Us

Reply #46 azam2066's post

serindit dagu merah susah nak ajar makan sambau.. tapi puling senang jer ajar.. makan kauci lg senang.. ko amik kelapa sawit yg dah masak.. gaul jer ngan sanbau bg kuar minyak... sure dia mkn.. puling pantang jumpa kelapa sawit yg dah ranum...

azam.. nanti kita wat projek sama2.... kita ternak.. aku lehcari supply..

murai batu lesen payah gila oi..... 3 tahun rm25 jer... tapi nak dapat lesen mampus susah...

aku bela curi2 jer... kalau dapat ekor panjang 7 inci ke atas best beb.. kat langkawi ada sampai 12 inci.. dulu aku bela byk jenis burung... paling best merbah haji dan barau-barau.. suara mcm2..aku ada ternak merbah haji, telur tak jadi...

azam nie aku paste kan burung2 yg aku bela masa kat kedah.. demi Allah tak bohong punya.. nie gambar semua hak milik aku yg sah.. huhu.. takda dalam internet punya..

ni adalah burung daun kecil malaysia punya.. di lindungi sepenuhnya... tiada lesen dikeluarkan.. salah beb

nie terkukur.. denak aku masa kat kedah.. gut satu.. kuku sikiaq bnyk.. aku jual kat kawan baik aku RM 450.

nie merbah haji, aku ada sepasang dulu.. bertelur tp tak penah jadi.. bunyi cukup kuat... aku jual jugak

yg ini tiong vietnam yg kecil punya.. bunyi nyaring.... jual jugak sebab pindah..

ni merbah jambul.. malaysia punya, bkn thailand.. aku tangkap guna denak kawan aku masa kat kedah.. kat sg ular aku tangkap burung nie.. last2 jual kat cina RM 300

itu jer wat masa nie... ada byk lg.. nanti aku cari.. lupa letak kat mana cd2 picture collection aku..

Reply #48 putra_bengal's post

wah... kaki burung jugak kau ni! bila nak mulakan semula aktiviti ni?

Reply #49 azam2066's post

aku ingat kita ternak dua la.. nak dak? ko umur brapa?

johntravo This user has been deleted
aku baru jerr nak start main burung nieee....

Reply #51 johntravo's post

orait  bro john, apa kata u start dgn budgie, ia tak seperti burung lain, ia respons kpd kita...burung lain tu kekadang mcm buat dek jer bila kita mengadap dia. budgie memang real pet....hehehe.

budgie ni kalau pd peringkat anak2 lagi, mereka suka main toy. ni gambar2 toy yg aku copy dr website orang, yg sendiri punya aku buat dari bahan2 terbuang, tak cantik. aku ada juga jengok2 kat pet shop, tak jumpa lagi.

azam aku nak bela jinak punya da dak? aku nak tambat kaki.

Reply #54 putra_bengal's post

skg ni x de yg jinak. gambar yg mula2 tu yg jinak. tp betina. dah matang, aku jd kan ibu. skg anak yg tinggal kat aku ada 4 ekor je slps 2 dah jual pd kawan. 4 ekor ni 2 jantan 2 betina. so aku bercadang nak jinakkan 2 jantan ni. tengok mcmana nanti....

ni video sesi menjinakkan ciko n miko. pertama kali dijinakkan. susah jgk. perlukan kesabaran. nak supaya dia letak kaki dia atas tgn aku, sikit punya susah ker. ciko(hijau) ok, beri kerjasama.dia jantan. miko, yg kuning, betina, degil n selalu kacau daun. slps ni aku nak train ciko aje. miko tu nak campur ke sangkar miki. ciki......dah liar jgk, maklumlah aku jumpa mrk hujung minggu aje.
Target- satu hari nanti aku nak ciko bertenggek atas bahu aku...ehehheehe..berjaya ke? dlm rumah je la, kat luar banyak musuh dan takut dia terbang tak kembali.

[ Last edited by  azam2066 at 30-1-2008 09:40 PM ]

Reply #56 azam2066's post

wah kucing ko tue kaco beb.. hehehehe...

wei nanti ko dh pindah umah leh aku join skali...? aku bawak benih2 dari sg petani lak.. kita ternak love bird.. takpa aku beli ko ternak..

Reply #57 putra_bengal's post

hahaha...kucing tu nak kena train gak tu!!!! tu bengal ker?
kira bagus jugak cari.com ni, menambah seeorang lagi sahabat aku. terima kasih atas pelawaan kau tu. insyaAllah kalau dipanjangkan umur.

Reply #58 azam2066's post

hehehe.. aku minat gila bab2 binatang nie... nama aku fairuz n aku dah Pm no aku..  Burung aku leh dapat.. aku byk kenalan org2 yg pakar dalam burung nie...

TENGOK SUASANA MERIAH DALAM VIDEO NI, WAKTU AKU BAGI MAKAN RUMPUT KEPADA BUDGIE AKU NI....

[ Last edited by  azam2066 at 30-1-2008 09:42 PM ]