CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zahraannur

~***anak anak MuMMy***~(RIP my dear Bubu)

Reply #39 zahraannur's post

cumilnyer kucing ni...
mcm kucing boocik yg dah arwah dah ...

utk info pencinta kucing..kucing di atas tue from my look is like Benggal's cat...and yup i think its a stray cat..tuan bar tue x nampak kot..but walaupun stray cat..rasanya berat dia mau 4,5 kilo...besar and gemok

..nampak matang plak...wat a pity I can't got a hold of it...

Reply #42 nuaz_18's post

the cat looks like searching for a shelter...probably because of the cold weather...

Originally posted by leotazz818 at 31-3-2009 08:52

owner bar tu x halau ke?
kesiannye.. kat luar tu dah sejuk taraf beku... camne dia nak cari makan & berlindung...
stray cat ke ni?

tu la pasal....

Originally posted by boocik04 at 31-3-2009 11:07
cumilnyer kucing ni...
mcm kucing boocik yg dah arwah dah ...

arwah2 nie janganla cakap.... sedih!

Originally posted by nuaz_18 at 31-3-2009 16:32
utk info pencinta kucing..kucing di atas tue from my look is like Benggal's cat...and yup i think its a stray cat..tuan bar tue x nampak kot..but walaupun stray cat..rasanya berat dia mau 4,5 k ...

kalo tuan bar tu nampak agaknyer dia halau tak kucen tu? jangan jadik macam setengah orang, baleng ngan batu! kalau tak suka tu hantar la keluar dengan cara yang betul. ni maen baleng2 batu....

Follow Us
kat germany undang2 ketat. xda penderaan binatang. mana leh baling batu or benda2 laen kat haiwan. on da spot saman if org nampak n penguatkuasaan law dkt sini strict..bkn mcm masia..law byk..tp x imply..yg imply pun turun naik court sampai bulan2...org2 barat lg syg binatang from muslim like us in Malaysia..x pena lg nampak binatang mati kat sini...walaupun yg accident...we should learn..wahai pencinta kucing2 out there...

Originally posted by nuaz_18 at 31-3-2009 19:08
kat germany undang2 ketat. xda penderaan binatang. mana leh baling batu or benda2 laen kat haiwan. on da spot saman if org nampak n penguatkuasaan law dkt sini strict..bkn mcm masia..law byk..tp  ...

bestnye kalau kat msia pon mcm ni... x ada penderaan binatang & langgar lari terhadap binatang2 yg x berdosa...
kita patut belajar dr mereka kan...

rindu nak suruh Lia and Leo picit2 badan nie..they alwayz love to climb on me!!!

Originally posted by nuaz_18 at 2-4-2009 01:05
rindu nak suruh Lia and Leo picit2 badan nie..they alwayz love to climb on me!!!

ye ke? wahhh...
diorg mmg manjeee sesgtt.... nak kita gosok2 bdn & suka melepak atas badan kita.. kan...
lega akak dgr.. lia & leo dah serasi dgn u all...

Petsitter needed

Salam. Oleh kerana pertambahan ahli keluarga yang agak ramai, kami sepakat memerlukan cat sitter sepanjang 4 hari bermula 27-30 Mei ini. Nak hantar boarding, takut diorg tak selesa dengan umah baru.So sesiapa yang tinggal di area Kajang dan suka kucing,PM saya yer.Duit minyak akan ditanggung.URGENT!

Garfiled meninggal dunia petang semalam.Doktor ambil sampel fluid dalam perut dia n sah dia ada FIP. Warded for two days and   ..... kami decide untuk put Garfield to sleep. Dont want her to suffer...
Mummy akan selalu merindui Garfield. Im sorry my dear, mummy tak mampu nak selamatkan GArfield.... Mummy tak sanggup tengok GArfield sakit sampai merana dan paralyze.. Mummy sayang Garfield tapi Allah lebih sayangkanmu.
Saya tak boleh nak kerja sejak petang semalam. Tak tahu apa keputusan yg terbaik untuk Garfield. Saya datang ke klinik, lihat pekerja bawa Garfield pada saya. Garfield tenung mata saya, mengiau sayu. Mungkin dia nak beritahu yang dia sakit waktu tu. Saya menangis... Waktu tu saya tak dapat tahan perasaan saya. Saya selalu manjakan dia. Sayangkan dia.. Kalau makan, dia tak pernah tolak apa apa. sangat berselera sampailah waktu dia mula sakit dan berhenti makan apa apa.
Ini pengalaman paling tragik yang saya lalui bersama mereka. Sampai semalam saya asyik berfikir yang saya seperti nak berhenti dari menjaga kucing. Saya tak mampu melalui pengalaman tersebut lagi. Tapi merekalah teman sejak saya kecil. bagaimana untuk saya berpisah dengan sesuatu yang saya sayangi sejak bertahun tahun? Saya masih bersedih... Masih terasa seperti Garfield ada bersama saya waktu ini....

Garfield (depan) bersama Saddam.....

[ Last edited by  zahraannur at 13-5-2009 18:36 ]

sedihnya...I'm so sorry for your lost. Lately banyak pulak dgr kes kes FIP ni. Vet pun ada warning, suruh hati2 dgn stray cats kalau dtg and dekat dgn kucing kat rumah. Kawan saya semalam pun terpaksa put her cat to sleep. I myself know how it feels. I had to put one cat to sleep before gak, die dah paralyzed and kene infection otak. Mmg susah nak dihadapi. It takes a great toll on your heart. But for what it's worth, you gave it the best care while Garfield was with his mommy. You made the decision so he wouldn't suffer. Don't be too hard on yourself. Mana yg kita sayang tu, whatever happens pun tetap sayang and I know it means a lot to the cats and not just in our heads. Allah pun akan membalas jasa baik org pada binatang. Again, deeply sorry for your lost.

Originally posted by curlywiseone at 13-5-2009 19:59
sedihnya...I'm so sorry for your lost. Lately banyak pulak dgr kes kes FIP ni. Vet pun ada warning, suruh hati2 dgn stray cats kalau dtg and dekat dgn kucing kat rumah. Kawan saya semalam pun ...

Sekarang cuma nak menenangkan hati... Yang pergi akan ada pengganti...

sabo byk2 ye...sama la kita...j pun br je kehilangan 3 anak bulu dlm minggu lepas...allah lebih sayangkan diorg  dr kita...

Originally posted by Jcatz at 13-5-2009 23:46
sabo byk2 ye...sama la kita...j pun br je kehilangan 3 anak bulu dlm minggu lepas...allah lebih sayangkan diorg  dr kita...

anak anak bulu J meninggal kenapa? Allah lagi sayang diorg kan....

sabar zahra.. akak paham perasaan zahra... perkara mcm ni kita x boleh nak elak... walaupun sudah lakukan yg terbaik... semuga zahra mendapat ganjaran drNya juga...
actually semlm k leo pon kematian seekor anak kucing yg kakak akak bg petang kelmarin.. stray cat yg sgt teruk condition nya.. cuba utk merawat dgn seadaanya... tapi semlm tetiba dia terbaring dlm kotak yg kami sediakan kat dapo.. nyawa2 ikan jer masa tgk tu.. terkejut jugak sbb masa akak balik keje npk ok.. tapi itulah kerja yg Maha Esa... kalau dia nak ambik nyawa, bila2 dia akan ambik.. cuma kita doakan biarlah pergi secepat mungkin.. jgn dideritakan dgn sakit sampai melarat2.. kesian tgk kucing tu menanggung.... insyaallah.. yg pergi ada pengganti...

* zahra.. k leo kalau bukan tunggu masa tak kisah nak tlg jagakan kucing zahra tu.. tp akak dah tak daya dah membawak perut boyot ... nak bgn susah, nak baring susah.. nak berdiri lama2 kaki lenguh...  harap zahra ada jumpe cat sitter utk kucing2 zahra tu ye... sbb bukan lama sgt, 4 hari je kan...

Salam zahra....
Sedihnya baca posting zahra. Sabar byk2 ye... Kucing coffee pun baru meninggal 2 minggu lps.
kena langgar.
Betul la apa forumer2 sini ckp, Allah lg sygkan diorg. Sabar ye..

Ttg petsitter tu, nnti coffee confirmkan dgn hubby coffee. Ikutkan coffee mmg x kisah.
Bape ekor nk dipetsitter kan?

Reply #24 zahraannur's post

comelnya karina nih. macam satu ekor kucing kat flora damansara. kucing tu suka turun naik lift. comel..

Originally posted by leotazz818 at 14-5-2009 08:35
sabar zahra.. akak paham perasaan zahra... perkara mcm ni kita x boleh nak elak... walaupun sudah lakukan yg terbaik... semuga zahra mendapat ganjaran drNya juga...
actually semlm k leo pon kema ...

tu la kak.sedih kalau diingatkan.Tapi yang lain yang hidup tu masih perlukan perhatian.