CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Baiduri Othman

Apa yang menyebabkan kitak org ingga?

Close [Copy link]
Oh ya - ini hanya internet forum. Kita tak boleh serious & take things personally here. Yalah kan, takkan gurau sikit dah marah pulak. Kitaorg gurau2 je ni. Apasal marah sampai mcm ni sekali.

Mcm familiar je ayat ni. Tak sangka mrk yg mengeluarkan kata2 tersebut rupa2nya terjerat dgn kata2 diri sendiri. Alrite, I've to give priority to my works. Bnyk kerja sekarang ni sampai saya tak peduli dgn apa2 lagi. Makan pun boleh lupa. I'm so motivated rite now & there's no room for anything except my works, my family, my mom & MIL.......

Nampaknya dah ada 2 setan gondol yang berkeliaran dari blog ibu setan dah masuk menyamar dan berlagak macam bagus umpama ustaz/ustazah yang alim gitew

Eh setan-setan berdua, aku tak halang ko masuk dlm bod sarawak ni sebab aku tahu tujuan korang berdua nak tunjuk seolah kami ni TERUK padah kalau korang sendiri tgk cermin nilaikan diri sendiri ..ko pun sama2 TERUK pun. Kalau tidak pasti tak menyibukkan diri ko bila kami ada masalah dgn Darsita tu. Bukan saja engkau aku pun kagum dgn my fellow sarawakian friends here mereka tak menyibuk diri mereka macam engkau lah ustazah oshin al-munafiqin, tiap kali kami ada isu dgn loyar tersohor atau dgn darsita ko pulak yg terlebih sudu dari kuah :kant:

Kenapa aku selalu puji Nadia & Plat? ko nak tahu jawapan nya sebab mereka tu mmg betul2 elegent & classy berbanding dgn ibu setan yang korang puja tu :kant:

Kenapa korang kat sini boleh pulak puji MUNTZ selain mengharapkan muntz mengambil tindakan ke atas kami sedangkan aku pernah nampak dlm blog ibu setan tu korang menyindir dan mengutuk muntz. Aku tak pasti lah lepas ni ibu setan mungkin delete komen korang pasal dia selepas ni tapi aku pasti org lain yg mengikuti perkembangan tapi mereka tak berperangai setan macam korang pun tahu apa yg aku cakapkan ni.

Kalau korang tu bagus sangat dan kami ni teruk, kenapa dlm blog ibu setan korang pun buat upacara puja memuja malah berperangai setan macam dia sedangkan dlm blog bai berlagak macam ustazah/ustazah siap nasihat sana sini kemudian bila bai banned boleh pulak marah. Memang bijak tindakan bai tu aku pun akan MENGHARAMKAN orang MUNAFIK macam ni ..ko ingat aku nak dengar nasihat orang berlagak bagus tapi bertindak tak serupa bikin dlm blog ibu setan tu kah??? SORRY YA  

Jangan cuba nak berlagak bagus kemudian nak tunjuk satu forum kononnya kami berdua ni bermasalah dan bersifat teruk. Kalau dinilai apa bezanya content dalam blog IBU SETAN tu ..korang pun berperangai teruk juak. Kalau ada masalah dgn aku dan bai aku faham lah kenapa jadi bahan kutukan korang dalam tu tapi KENAPA nak babitkan Muntz? apa masalah korang dgn Muntz sebelum ni? ko ingat Muntz bias ke? sebab muntz boleh nampak dua2 belah pihak tak ada bezanya pun...(ko anggap aku teruk, akupun anggap ko teruk, ada faham ke? serupa peribahasa klasik sarawak ~

"SI KEYRAM NGANOK SI KEYMAH SIK SEDAR SAMA SE...."
pernah dengar tak peribahasa sarawak klassik ni? kalau tak faham pergi tanya apa 'missing word' utk peribahasa tu kat geng2 korang yg katanya ada orang sarawak jugak tu spt si parah sendu pilu. Dulu bukan main nak nasihat orang tapi dlm blog ibu setan dia nipun macam anak setan memuja ibunya :kant:

Btw ..kenapa org lain dah malas nak ambik pot termasuk Muntz sekali pasal peribahasa di atas tu ler  agaknya

Btw...seronok nampak bila admin7 dah tutup thread yg dibuka khas utk anak setan gondol yg sorang tu, padahal dia report kat admin mestilah admin ambik tindakan. Macam lah aku tak reti dgn report function tu. Apapun aku tak kisah thread tu ditutup sebab aku dah lepaskan geram kat situ.

700# Baiduri Othman

kau jgn suka nak bagi soalan kat org tapi tak pernah nak jawab soalan org kat ko tu. Aku takkan jawab ko sampai ko bagi aku jawapan kenapa ko GELEDAH PB aku ??? Mak bapak ko ada ajar ko ker selongkar, selinap kat harta benda orang lain tanpa izin ?? Apa motif ko ???  

Aku bagi masa ko jawab, kalau tak berjawab soalan simple mcm mmg ko sah dasar PENCEROBOHHHHHHH , PENCURIKKK!!!!!!

Post Last Edit by Baiduri Othman at 8-7-2009 17:35

Saya tak geledah. You yg tak tukar your PB setting to private viewing only.

Okay now old grandmama, just stick to the discussion. I just need you to answer 3 simple questions. It's embarrassing to learn a self-proclaimed good person like you saved Muntz's pics in your PB account apart accusing him for being bias. Whereas we all know he never take any actions on you guys for abusing the thread bebas for personal insults & non-stop provocations. In fact, I'm the one who shd be telling that to Muntz.

And before I forget, I'm not the kind of person who simply clicks the report button. You can check that with the mods, supermods & CARI ADMIN. In fact I can lodge a complaint to CARI ADMIN on the bag lady's blog. We don't do that bcoz we're mature, open-minded people. People are free to say anything they want in the cyber but it doesn't affect our real lives at all.

I hope you can distinguish b/n the cyber world & real world. So grow up old grandmama.

Apasal ko tak ajar pulak pasal hukum haram menceroboh gmbr dlm photobucket bai yg ibu setan tu jadikan modal utk mengutuk mesin jahit & kain langsir dia kemudian gmbr ratu cantik bahrain yg korang buat andaian konon bai mengaku dia padahal bai tak pernah buat pengakuan pun wahai USTAZAH BOLAYAN AL-MUNAFIQIN? Malah ko sendiri terkeluar tanduk setan ko tu  ikut mengutuk sekali ternyata byk sgt contradict sifat2 mulia yg ko cuba tunjukkan & usaha ko nak memburukkan kami nmpk sia2 kalu sendirik busuk hati!

Walhal pics saya ada dlm PB account saya. Mesin buruk pun bnyk dlm PB account saya sebab saya pencinta mesin jahit. Hari tu kat Car Wash Restaurant siap display antique sewing mch. Nampak very classy selain ada sports car di sana.

Follow Us
Yang kisah sorang forumner apatah nama dia raportaire kah hapa yang ibu setan tu dok mention dalam satanic blog dia. Aku tak kenal pun itu orang tapi ibu setan tu jadikan modal untuk memburukkan kami pulak semata-mata untuk mempertahankan diri dia untuk meraih simpati..tolong explain sket apa kaitan ini orang dgn aku dalam ibu setan tu nak memburukkan aku??? :kant:

Ignore jak Baby. Kelak kitak jadi sewel mcm sidaknya. Ya namanya sikda life. Maybe sik kerja, diam rumah jak, full-time housewife. Mun kerja pun takat molah clerical works. Biasanya nang mcm yalah.

Yalah tek katan sidak pun suka ngakuk mcm2 pics berbagai rupa konon sidak lalu kamek pun nak disama dgn sidaknya. Maka kamek save pic Ratu Bahrain pakei ungkah dlm blog ttp sik sempat. Sikda pun title pics ya BO1002 & BO1003. Pics kamek tetap org yg sama & sik pandei berubah rupa paras. Lainlah mun kamek photogenic mcm Adziah ttp masih dpt dikenal org yg sama.

706# Baiduri Othman

cuba mintak dorang produce bukti yg bai pernah buat pengakuan yg bai mengaku gmbr kepunyaan miss bahrain tu bai?? boleh kah setan2 tu semua tunjuk bukti kat mana2 posting???? memang dasar MUNAFIK lah sangat ini orang. baik jgn dilayan sangat.

Infact pernah dapat nasihat dari geng obc supaya tok sah dilayan sangat IBU SETAN tu ikut style dorang yg tak ambik pot kat dia langsung selepas mission accomplished bila dia dah kena DEMOTED sebagai supermoderator kan?? baik kita ikut nasihat mereka tu jer lah bai.

Bukan saja kakak bai malah kakak kamek sendiri pun baru2 ini bila dia balit bercuti pernah berik nasihat jangan dilayan orang macam ini biarlah mereka nak mengutuk tempat kita ni ulu sangat asalkan kita tetap berbangga dimana kita berasal walaupun hujan emas negeri orang hujan batu di negeri sendiri , my sis also proud to be sarawakian dan dia pun tetap humble although my sister is in the same league as that bragging-person-you-know-whom

Memang kawan2 kat Overseas Board ada bagi nasihat sp. jgn layan lagi. Biar je lah mrk segila2nya. Hari tu dah kena lecture dgn my sister. Siap cakap - kau ya dah berlaki beranak, ada career. Bukan sik berpemandei ie. bukan tak berpelajaran tinggi. Kau tauk org dilayan kau dlm internet ya org gila sakit jiwa. Mauk rejected products. Ujung kau sakit jiwa kedak sidak ya juak. Cuba kau nengar sekali nasihat aku. Sikkan kau sik mauk ndiat anak2 kau membesar di depan mata. Dah laki kau ya bukan main gik bait. Don't let things slip away. Kelak satu hari diambik Tuhan segala2nya, baruk kau nyesal.

Selalu kakak kamek nasihat mcm ya. Sampei bertelefon dgn kamek. I'll try my best. She's so rite.

Baby, it's a high time we shd listen to our Overseas Friends & our sisters. So both of us shd try to refrain ourselves from entertaining their bashing posts. Lantak diaorg. Cakap macamana pun takkan ubah hakikat kita yg sebenarnya di alam nyata. Yalah, kita patut bersyukur dgn kehidupan kinek tok. Benar kata kakak kamek. I'll try my best.

oh my sister also advised me the same
sampey kakak mek tanyak kamek siapa perempuan ya??
aku tok berlaki dgn matsalleh juak sik ada masa aku nak bragging macam ya dlm internet ...cayaklah sis..jawapan class dari my classy sister

Sorry. Thread tok terpaksa dilock utk mengelakkan pergaduhan lebih hebat lagi. Kepada sesiapa yg ada mencuba utk do something in my back, keep my pics without my permission as an intention to do something bad to me, I don't give a damn lah.. I just surrender everything to God. As long as I don't do bad things to others, I believe Allah will always be by my side.